Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,413
220px-Through_the_Olive_Trees_poster.jpg

زیر درختان زیتون

اتفاق خاصی نمیوفته و اوج و فرودی هم نداره،
زیبایی این فیلم مثل طبیعته
اگه کیارستمی رو دوست دارید ازین هم خوشتون میاد

8/10

طعم_گیلاس.jpg

بنظر من کیارستمی بهترین اثر نداره ولی این قطعا یکی از بهتریناست
در وصفش چیزی نمیشه گفت جز اینکه فقط، عاشقش میشید
انگار اون چند ساعت رو با کاراکتر زندگی میکنید و در آخر باهاش رستگار میشید
این فیلم واقعا تعریف کننده سینمای شاعرانه است.

10/10

gallery-1491915359-one-flew-over-the-cukoos-nest.jpg

One Flew over the Cuckoo's nest

یکی از شاهکار های تاریخ و مخصوصا یکی از بهترین پایان ها
این فیلم مطمئنا فراموش نشدنیه

10/10

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
Wonder Woman
بنظرم دی‌سی همچنان نمیدونه میخواد چیکار بکنه با شخصیت هاش. این فیلم میاد یه موضوع خیلی جدی رو برمیداره بعد دید فانتزی وار خودش رو بهش تحمیل میکنه و تغییرش میده بدون اینکه متوجه نتیجه‌ی بد این ترکیب مسخره بشه. البته که نباید اینطور فیلم ها رو جدی درنظر گرفت ولی این فیلم مدام داره زور میزنه که جدی در نظر گرفته بشه. نمیدونم واقعا این نمرات خوبش از کجا میاد بنظر من که صرفا یکبار دیدنش کافی بود اونم واسه سرگرمی.
6/10

Sent from my G3112 using Tapatalk

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
Joker
10/10

من باید این فیلمو می دیدم. با اینکه هنوز رو پرده س و نسخه ی بدون کیفیت رو دیدم ولی وای من نفهمیدم چطور زمان گذشت. شخصیت آرتور انقدری واقعی و ملموس هست که آدم نمی تونه باور کنه قراره فقط یه آدم تخیلی توی یه فیلم باشه. من دوست دارم یه سری نکاتی رو بگم که البته اسپویل داستانی نیس ولی خب می زارمشون تو اسپویل که اگر کسی می خواد خامِ خام مثل خودم تجربه ش کنه براش بهم نریزه این تجربه

چیزی که راجع به این فیلم و این جوکر دوست دارم اینه که ساده ست. انقدر ساده که انگار از کف خیابون برداشتن چسبوندن پرده ی نقره ای. آرتور یه آدم معمولیه انقدر معمولی و ساده که آدم راحت می تونه خودشو جاش بزاره. حتی شاید میشه گفت معمولی و خوبه. میره بیمارستان بچه ها و اونا رو شاد می کنه واقعاً هدف آرتور اینه که زندگی کنه، که خودشو پیدا کنه که قسمتی از جامعه باشه ولی انگار جاش نیست. تو جامعه ای که قوی تر ها پولدارها و سرمایه دارها و دولت مردا و فلان و فلان و فلانن و مردم رو تا می تونن abuse می کنن مثل صحنه ی تو مترو که سه نفر سرمایه دار یه دختر رو داشتن اذیت می کردن و لامصب چقدر آشنا بود این صحنه تو همین جامعه ی خودمون، همین کشور لعنتی و آرتور به عنوان یه آدم معمولی هیچ کاری از دستش بر نمیومد و بخاطر کاندیشنی که داشت مورد اذیت و آزار قرار گرفت و بقیه ش هم که دیگه مشخصه. فیلم راجع به بیماریِ اثر ماست. «جامعه» بیمار، مسموم و متزلزل که بهترین ها رو هم می تونه به راحتی به بدترین ها تبدیل کنه. آرتور مثل جوکرِ نولان خیلی باهوش و فیلسوف و فلان نشون داده نشده و شاید همین منو به عنوان یه جوکر فن قدیمی بیشتر به وجد آورد. چون این جوکر رو میشه حسش کرد و میشه فهمیدش و خودت هم شاید بدت نیاد بخوای پیروش باشی :D

انقدری که دوسش داشتم دلم می خواد باز هم ببینم. جا برای بحث در موردش زیاده. بازی فینیکس شگفت اانگیزه. خیلی حتی بهتر از سناریو شاید.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
Joker_%282019_film%29_poster.jpg

Joker

فیلم در حالت کلی فیلم بدی نیست، اما اصلا و ابدا فیلم جالب و ساختارشکن و یا حتی خاصی نیست. در طول فیلم خیلی سعی می‌شه که به مسائل زیادی مثل کودک آزاری، طبقه اجتماعی و مشکلات روانی و دلایل خشونت بپردازه اما دقیقا مشکل همینجاست که از تک تک این مسائل به سطحی‌ترین حالت ممکن میگذره و کوچکترین چیزی جالبی هم در مورد هیچکدومش نمیگه. تمام کل فیلم تلاش می‌کنه که بگه شخصیتی به اسم آرتور خیلی سختی کشیده و زندگیش کاملا یه تراژدی بوده اما وقتی تک تک دلایل این زندگی تراژدی بهش خوب پرداخت نمی‌شه، باعث می‌شه ارتباط قوی هم مخاطب با کاراکتر برقرار نکنه. توئیست مثلا بزرگ فیلم هم کمکی به روند جالب شدن داستان نمی‌کنه. مورد بزرگ دیگه حداقل برای من رخ ندادن کوچکترین اتفاق جالب و یا مرتبط با جوکر باشه. من کاری ندارم کارگردان و تیم و عوامل چقدر خواستن از کلیشه‌های کاراکتر جوکر دوری کنن اما دیگه زیادی دور شدن از کاراکتر هم بنظر میاد داریم داستان یه روانی رو نگاه میکنیم که صرفا به دلیل وجود اسم جوکر و ستینگ گاتهام می‌خواد از حضور یه تعداد بیننده ثابت مطمئن باشه. جوکر این فیلم، به هیچ وجه زیرک نیست، کارهاش از قبل فکر شده نیست. تاد فیلیپس کارگردان فیلم گفته بود که از کوچکترین کمیکی برای این فیلم بهره نبرده ولی شاید بهتر بود حداقل چندتا از کمیک‌های ساختاری این شخصیت رو میخوند تا متوجه می‌شد که ساختن یه فیلم با چنین اسمی نیاز به چه مشخصه‌هایی داره. تعدادشون هم زیاد نیست The Man Who Laughs و Killing Joke و حتی سری انیمیشنی بتمن. جوکر در ذات اصلی کمیک‌ها از دیوانگیش بعنوان یه ابزار استفاده میکنه اما تو این فیلم شخصیت داستان، این دیوانگیه که کنترل اعمالش رو بدست گرفته و بیشتر شاهد یه شخصیت خنگ هستیم که نمیدونه داره چیکار میکنه و کنترلی رو رفتارش نداره. از مباحث فیلمنامه و پلات کلی بگذریم، تدوین فیلم هم زیاد جالب نیست و تو این مسائل فنی هم جز فیلمبرداری و ترکیب رنگ خوبش، قوی نیست، صحنه‌ها بی مورد قطع می‌شن و نمی‌تونن همون اندک داستانی که برای روایت مونده رو به خوبی با مرتبط کردن تصاویر جالب کنن.
شباهت زیاد به فیلم‌های King of Comedy و Taxi Driver چه از لحاظ نوع روایی و چه ساختاری هم اون هویت رو از فیلم گرفته. تو دنیای هنری سینما ترانتینو هم هست که اکثر فیلماش رو با الهام گیری از فیلم‌های بزرگ و کارگردان‌های بزرگ می‌سازه و مشکلی نیست در صورتی که شما بتونی اون هویت خاص خودت رو داخلشون خلق کنی و صرفا تبدیل به یه تقلید کار صرف نشی، Joker تاد فیلیپس این مشخصه رو نداره و تو طول فیلم امکان نداره بتونید چیزی رو پیدا کنید که بگید این هویت و شناسه متفاوت فیلم نسبت به اون دو فیلم مولف هست. البته انتظاری هم از تاد فیلیپس نمی‌رفت و واقعا کارگردان قوی و یا حتی خلاقی نیست و این رو به راحتی میتونید از بقیه فیلماش بفهمید. امیدوارم پایان بندی فیلم هم اونی نباشه که الان خیلی ترند شده وگرنه فیلم رو بدجور پایین میکشه و این نوع کارها مسخره و سبک هست.
بازی فینیکس عالیه و بحثی نیست و این چیزی بود که من از زمان معرفی فیلم و معرفی فینیکس هم انتظارش رو میکشیدم و مطمئن بودم نمایش بی نظیری رو ازش میبینیم ولی خب همین الان با یکی از بچه‌ها صحبت می‌کردیم و متوجه شباهت بیش از اندازه بازی فینیکس تو این فیلم و The Master شدیم که خب جالب بود. برای مستر که بهش جایزه‌ای ندادن امیدوارم حداقل برای این نقش به حقش برسه. جالب توجه ترین سکانس فیلم هم نه بخاطر شخصیت صرف آرتور یا جوکر یا فیلمنامه و روند داستان بلکه بخاطر بازی فینیکس بود در اواخر فیلم و اکت قبل پایان.
در کل خیلی به شخصه منتظر فیلم بودم، پست‎‌های تاپیک Movie Center و بقیه جاها بعنوان مدرک هست اما خب اون نگرانی اوایل معرفی فیلم که منشاش شخص کارگردان یعنی تاد فیلیپس و فیلمنامه نویس که خودش و اسکات سیلور بودن، منطقی بود و واقعا این نگاه سطحی و سرسری به فیلمی که قرار بود حداقل در کمترین انتظار به ساختار شخصیتی مثل جوکر بپردازه ناامید کننده بود.

5/10

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
Joker_%282019_film%29_poster.jpg

Joker

فیلم در حالت کلی فیلم بدی نیست، اما اصلا و ابدا فیلم جالب و ساختارشکن و یا حتی خاصی نیست. در طول فیلم خیلی سعی می‌شه که به مسائل زیادی مثل کودک آزاری، طبقه اجتماعی و مشکلات روانی و دلایل خشونت بپردازه اما دقیقا مشکل همینجاست که از تک تک این مسائل به سطحی‌ترین حالت ممکن میگذره و کوچکترین چیزی جالبی هم در مورد هیچکدومش نمیگه...
5/10
یه بنده خدایی بود میگفت من از این فیلم خیلی بیشتر لذت میبردم اگه اسمش جوکر نبود!
من خودم به شخصه با دنیای کمیک های dc اشنا نیستم و شناختم از جوکر فقط در حد همون بازی های راک استدی و the dark knight هست (+ یکم اطلاعات از گوشه و کنار اینترنت) و از فیلم خیلی لذت بردم، ولی مثل اینکه افرادی که بیشتر انتظار نزدیک بودن این کاراکتر به جوکر های قبلی رو داشتن یجورایی ناامید شدن.
اگه بخوایم خود شخصیت آرتور رو نگاه کنیم، واقعا هیچ شباهت خاصی به "جوکر" توی شخصیتش وجود نداره، تا اواسط فیلم میبینیم که یه شخصیت صرفا دپرس و شکست خوردست، خندش رو نمیتونه کنترل کنه (مخصوصا وقتی توی شرایط استرس زا و ... قرار میگیره)، وقتی حرف با بقیه میزنه یجورایی لکنت زبان میگیره و در کل سعی میکنه که آدم خوبی باشه. (در مورد اون چند نفر که اول فیلم کتکش زدن میگه نه اونا فقط بچه بودن و تقصیر من بود، به فکر مادرش هست و ...).
ولی همینطور که فیلم جلوتر میره مبیینیم که توی بعضی شرایط و صحنه های خاص ارتور خیلی خونسرد میشه، روی رفتار و خنده هاش کنترل داره، و خوشحال به نظر میاد.
برداشت من از این شخصیت این بود که اوایل فیلم یجورایی دیوانگی ارتور عقب نگه داشته شده بود (یه بخشیش با دارو های مختلف و یه بخشیش بخاطر کار و مادرش.) ولی وقتی که دلو زد به دریا :-" دیدیم که میتونه خیلی باهوش و بی پروا باشه.
حالا من اطلاعاتم از کاراکتر جوکر زیاد نیست ولی به نظرم این فیلم میتونه شروع واقعا خوبی باشه برای شخصیت جوکر، یجورایی شبیه prologue داستان این شخصیت. یعنی برای من کاملا قابل باوره که آرتور اگه همون راه دیوانگیش رو ادامه بده، تبدیل میشه به جوکری که خیلی خطرناک و باهوش هست. توی فیلم ارتور نمیفهمه که گذشتش واقعا چطور بوده (داستان پدرش و ...) و شاید بخاطر همین هم توی ادامه زندگیش گذشتش تصمیم میگیره که گذشتش رو فراموش و پنهان کنه....

در مورد اشکالات خود فیلم، به نظرم منم کلا خیلی از کات ها و تدوین کلی فیلم عجیب بودن :| مخصوصا نیمه ابتدایی فیلم. مثلا برای 2 دقیقه به یه مورد مهمی پرداخته میشه، بعد کلا فیلم کات میخوره به یه صحنه دیگه و اون 2دقیقه کلا فراموش میشه :|
هرچقدر که بازی joaquin خوب بود، تدوین فیلم مشکل داشت :|

با وجود اشکالاتی که فیلم داشت امتیاز من بهش 9 بود چون با وجود اون اشکالات، از شخصیت ارتور، بازی joaquin و موسیقی فوق العاده فیلم خیلی لذت بردم و حتی وقتی بیشتر به اشکالات فیلم فکر میکنم، دلم نمیاد امتیازش رو بکشم پایین :D

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
119112
It Chapter Two
7/10

اگر قسمت اول «ایت»، رعب آور و سرگرم کننده بود، قسمت دوم فقط سرگرم کننده است. با توجه به این که مدت زمان فیلم تقریبا سه ساعت است ولی میزان حضور «پنی وایز» در فیلم به مراتب کم رنگ از تر فیلم اول است. بخش اول فیلم دوست داشتنی است؛ شروع آن هولناک است و کاملا می خواهد این باور را به وجود بیاورد که در این قسمت، پنی وایز با هیچ کس شوخی ندارد. معرفی دوباره شخصیت ها، مختصر و مناسب است و دقیقا پیرو بخش دوم کتاب استیون کینگ پیش می رود. متاسفانه در بخش دوم، فیلم نامه نویسان از نبوغ و اصالت منحصر به فردی در خلق سکانس های ترسناک استفاده نکردند. انگار همان لحظات ترسناکی که در فیلم نخست تجربه کردیم، دوباره در این فیلم مونتاژ شده اند. البته اضافه کنم که جلوه های ویژه بعضی اوقات بسیار مصنوعی و تو ذوق می زند.

احساس می کنم که گری دابرمن بسیار سرسری و مضحک، نحوه کشتن ایت را به تصویر کشیده است. واقعا تمسخر است که با گفتن چند فحش ساده، دلقک قاتل ضعیف شود و سپس دیگر توانایی رقابت با شخصیت ها را نداشته باشد. این بزرگترین ضعف فیلم ایت دو است که متاسفانه گری دابرمن، چندان به عالی ترین قسمت کتاب توجهی نکرده و ایده خودش برای کشتن ایت بسیار ناموفق به تصویر کشیده است.

ایت دو فقط در همان حد سرگرم کننده بیشتر جلو نمی رود و ترکیب عالی بازیگران به فیلم کمک بسزایی کرده است. پلان های فلش بک هم خوب از آب درآمده است و حال و هوای فیلم نخست را زنده می کند.​

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
Joker_(2019_film)_poster.jpg

Joker

این مدت اخیر کلی فیلم دیده بودم از اکران های جدید که خب اینقدر اکثرا ضعیف و بدکار شده بودند که اصلا حتی حس نیم خط نوشتن درباره اشون هم نبود ولی خب جوکر یک حالی داد این وسط

برخلاف توقع دوستمون Red V فیلم از ابتدا درباره جوکر نیست و در تمام فیلم یک جوکر زبر و زرنگ نمیبینیم چرا که در این فیلم شاهد تبدیل شدن ارتور به جوکر هستیم. یک شخصیت نهیلیست که طی یکسری وقایع داستانی تغییر میکنه و در پرده سوم تبدیل به جوکر هدفگرا تبدیل میشه. و زمانی که تبدیل به جوکر میشه (به عنوان ارتور داخل تیمارستان ارخام میره و از درخورجی جوکر بیرون میاد) میبینیم از هوشش استفاده میکنه (صحنه استفاده از ماسک در مترو و به دام انداختن کارگاه ها)
و دوم اینکه فیلم اصلا نمیخواد بگه این اقا تحت جبر بدبخت شده (ادم بد و یا خوب) چون فیلم یک درام پست مدرن هست و ارتور به دنبال پیدا کردن هویت فردی خودش هست و خوب و یا بد اصلا معنی نمیده.
دو دوست عزیزمون Kurt-117 و Devil-Gril به خوبی درباره چرخش ارتور صحبت کردند ولی خب یکی از مواردی که دوست دارم بهش اشاره کنم چقدر گاتهام رو زنده و با شخصیت دراوردند. عملا اگر ما این شخصیت ارتور رو حذف کنیم، اینقدر گاتهام زنده است که میشه داستان یک فرد دیگه رو تو این دنیا روایت کرد
ضمنا اینکه نمیدونم تاد فلیپس مصاحبه کرده فیلم دنباله داره، نداره و داخل یک دنیای سینمایی قرار میگیره یا نه ولی عملا اریجینز داستان بتمن هم میتونست حساب بشه! و جدی میگم بارها صحنه کشته شدن پدر و مادر بروس وین رو تو مدیوم های تصویری مختلف دیده بودم ولی هیچ وقت اینقدر واقعی و بن مایه دار درنیامده بود. شخصا بعید میدونم جوکر پایه گذار دنیای جدید دی سی نباشه!!!!

در کل فیلم فوق العاده بود و از فیلمبرداری و موزیک متن هم یادمون نره که با کیفیت پرده ای حیف شد عملا

7/10

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
درباره خنگ بودن و بی برنامه بودن جوکر گفتید که ایراد گرفتن درباره این قضیه کاملا بی مورده.

فیلم درباره اوریجین جوکر هست نه شخصیتی که سردسته خلافکارا گاتهامه و هرکس که اسمشو میشنوه لرزه به اندامش میفته، اگه کیلینگ جوک رو خونده باشید میبینید جوکر قبل از قضیه کارخونه مواد شیمیایی و این حرفا یه آدم ساده، کاملا ترسو و توسری خوره که عرضه مدیریتیه زندگی خانوادگیش رو هم نداره.

Madness is like gravity, all it takes is a little push
نه عزیزم من Killing Joke رو نخوندم و همینجور برای قشنگی و لفظ اسم پیشنهادش دادم وسط نظرم!

بحث اصلا و ابدا سر اینکه از شخصیت جوکر بترسن یا اینکه رئیس خلافکارای گاتهام باشه نیست، بحث نشون دادن این شخصیت و ارتباطش با دیوانگیش هست، همونجور که گفتم نوع رابطه تو این فیلم درست درنیومده و عملا داره یه کاراکتر دیگه رو به من بیننده نشون میده. بعدم مدیریت کردن خانواده چه ربطی به هوش و ذکاوت و کنترل بر دیوانگیش داره؟ افتادن داخل یک دیگ مواد شیمیایی چه ربطی به روند پرداخت به شخصیت ارتور فلک در فیلم داره؟
در کل من هیچوقت اینجا درباره نظراتم دفاع نکردم و نمی‌کنم، ولی مشکلات فیلم خیلی بالاتر از این چیزایی هست که یکی دو مورد جزئی بخواد پوشش بده. دیگه سطح و توقع هر بیننده قاعدتا متفاوته و متاسفانه اتفاقاتی که حول محور این فیلم رخ داده خیلیا رو از پیش عاشق فیلم و خیلیا رو مخالف فیلم کرده. فیلم تو بطن و ذاتش خیلی سطحی هست. سریع هم بحث رو نبرید که کسی میخواد این شخصیت رو با جوکر نولان مقایسه کنه! انقدر جوکر‌های خوب و متفاوت داریم که نیاز نباشه سراغ جوکر نولان بریم صرفا.
عوض کردن ریشه یک شخصیت به قصد اینکه بگیم داریم چیز متفاوتی رو ازش بیان می‌کنیم یه دلیل بی مورد و ضعیف و بهانه صرف هست. من نمیتونم شخصیت ریدلر رو تبدیل به یک معلم دبستان کنم که همه بخاطر هوشش سرزنش می‌کنن، این دیگه اون شخصیت نارسیستی که تحت ریدلر میشناسیم نیست و یه شخصیت جدید هست. روایت کردن یه داستان جدید با شخصیت جدید که روش برچسب یه شخصیت قدیمی و مشهور خورده و استفاده کردن از اسمش برای فروش و بیننده نباید دلیل خوبی باشه. اگه واقعا تاد فیلیپس دوست داشته یه شخصیت جدید رو تعریف کنه برای خودش یه کاراکتر منفی دیگه خلق می‌کرد با بازی فینیکس و شاید نتیجه بهتر هم می‌شد اما میگم حتی اگه اینکار رو میکرد و اسم فیلم بجای Joker، از کلمه Clown استفاده میکرد بازم فارغ از مقایسه شخصیت پردازی با جوکر آشنا، ساختار فنی فیلم به کل مشکل و ضعف داره.

یکی دیگه از مشکلاتی که واقعا تو چشم می‌زد
اصرار نویسنده فیلم برای ارتباط دادن بی مورد جوکر به خانواده وین بود، اونم برای واکنش‌ لحظه‌ای و صرفا سوپرایز شدن لحظه‌ای بیننده، قسمت کشته شدن وین‌ها هم دیگه اوج این مسخرگی بود، چیزی که اکثر طرفدارای بتمن موافقن، تو این یونیورسی که تاد فیلیپس ساخته در آینده بروس وین احتمالا ClownMan میشه :D، چون با توجه کشته شدن مادر و پدرش توسط یک فرد با پوشش صورت دلقک مانند بنده خدا بزرگترین ترس زندگیش مطمئنا دلقک‌ها میشن و نه خفاش.

معمولا سعی می‌کنم نظرم رو بعد از یه مدت از دیدن بچه‌ها بزارم اینجا ولی خب بخاطر عشق و علاقه‌ای که به شخص فینیکس داشتم و به طبع فیلم، یکم زود گذاشتم و شاید الان موقع مناسبی نبود. یکم باید از شور و هیاهوی فیلم بخوابه و این حواشی اطراف فیلم فروکش کنه :D

و دوم اینکه فیلم اصلا نمیخواد بگه این اقا تحت جبر بدبخت شده (ادم بد و یا خوب) چون فیلم یک درام پست مدرن هست و ارتور به دنبال پیدا کردن هویت فردی خودش هست و خوب و یا بد اصلا معنی نمیده.

من اینو متوجه نمیشم واقعا :D @Ali Venom

ارتور از اول فیلم توسط جوون‌های صرفا بد و شخصیت پردازی تایپ قلدر یا همون Bully کتک میخوره و تابلوش رو داغون میکنن مگه اینکه بخوای به من بگی نه این جوونای اول فیلم شخصیت خاکستری داشتن( ادم بد) ، مورد دوم طی یک اتفاق مسخره اول اشاره میشه که چرا کسی باید یه تابلو تبلیغاتی رو بدزده! ولی در همون لحظه آرتور متهم میشه به دزدین این تابلو و سرکوفت میخوره ( آدم بد) دوباره تو یه قسمت دیگه شاهد مسخره کردن رفیق کوتاه قدش میشن توسط آدم‌های بد و تایپ و کلیشه، دوباره میفهمیم آرتور تو کودکی مورد ضرب و شتم قرار میگرفته و کاملا ازار میدیده و اصولا کسی که بچه رو اینجوری میزنه و وحشیانه آدم صرفا بدی هست!
بر خلاف شما، آرتور دقیقا جوری داره نشون میده که تحت جبر بدبخت و روانی شده و نه انتخاب خودش برای روانی بودن در دنیایی که روانی‌ها آدم‌های عادی هستن( جامعه گاتهام). هیچ جای فیلم ما نمیبینیم آرتور دنبال شناخت خودش و مشکلاتش باشه تا اینکه با توماس وین ملاقات میکنه و میگه تو اصلا به سرپرستی قبول شدی! اونجاست که تازه میره ببینه کی هست و چی بوده و صرفا برای مطمئن شدن از این حرف هست و نه پیدا کردن در ریشه مشکلاتش!

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
Avengers: Age of Ultron
صحنه های اکشنی خوبی توی فیلم هست، روابط بین شخصیت ها هم نسبتا خوب پرداخت شد، ولی مشکل اصلی شخصیت منفی هست که خیلی meh تشریف داره :D کلیت داستان هم همچین حماسی و خفن نیست ولی روند فیلم جوری هست که تا آخر خسته کننده نمیشه. 6/10
Captain America: Civil War
بین کل فیلم های ابرقهرمانی که دیدم این فیلم روند نسبتا متفاوتی در پیش گرفته و اون صحنه معروف فرودگاه، یکی از خفن های سکانس ها تو کل فیلم های مارول هست. مشکل فیلم قبلی اینجا هم هست و با اینکه شخصیت منفی تاثیر و حضوری به اندازه Ultron نداره ولی جذابیتش حتی از اونم کمتره! ولی بازم نوع پیشبرد فیلم اینقدر جذاب هست که میشه به اندازه کافی ازش لذت برد. 8/10
Avengers: Infinity War
نکته بزرگ این نسخه، مبارزات عظیم و صحنه های اکشن و حماسی هست که تو این مورد واقعا بی نقص عمل کرده. ولی ایرادش اینه که تمرکز زیادی رو این بخش شده و اون حسی که Civil War داشت رو اینجا نداریم. شخصیت منفی هم نسبت به دو تا فیلم قبلی چند سطح بالاتره و فلسفه و دیالوگ های جالبی داره، ولی نوع اجرای شخصیت خیلی جالب نیست و من خیلی ازش خوشم نیومد. در کل از اون فیلم های اکشنی هست که عالی به حساب نمیاد، ولی دیدنش توصیه میشه و جوری هست که حداقل سکانس های مبارزه رو میشه پنجاه بار دید و خسته نشد. 7/10
Avengers: End Game
حقیقتش اصلا انتظار نداشتم اینجوری شروع بشه و ادامه پیدا کنه :D تا یه حد زیادی از فیلم، روند کند و آهسته ای داره ولی خب جوری ساخته شده که خسته کننده نباشه. تغییراتی که تو شخصیت ها ایجاد شده عالیه و کلا فاز فیلم، حداقل تو نیمه اول با نسخه های قبل کاملا متفاوته و خوشبختانه این قضیه خیلی هم خوب رعایت شده. با توجه به اتفاقات نسخه قبل، مجبور شدن از یه تئوری که پر از ایراد هست استفاده کنن که بازم تیم کارگردانی تا حد خوبی تونسته این ایده رو قابل باور در بیاره، هر چند یه سری جاها باید کلا منطق و اینا رو بی خیال شد (منطق بر پایه دنیایی که این سری توش روایت میشه منظورم هست)، و صرفا از فیلم لذت برد. تو بخش اکشن هم سعی کردن روند Infinity War رو دنبال نکنن که کارشون جای تحسین داره و اصلا این قضیه که این دو تا در واقع یه فیلم بودن که به دو بخش تقسیم شدن، حس نمیشه! هر چند اون مبارزه اصلی اینقدر حماسی و خفن هست که به راحتی بهترین سکانس اکشن بین تمام فیلم های مارول لقب می گیره، از نظر من البته :D در کل من هنوز با ایده اصلی فیلم مشکل دارم و کاش همین روند روایت رو یه مدل دیگه جلو میرفتن (البته این کار مستلزم این بود که توی Infinity War هم تغییرات زیادی شاهد باشیم، ولی همین روایت و تغییرات شخصیت ها رو یه جور دیگه جلو میبردن، یه چیز به یادماندنی و تکرار نشدنی میشد، حیف :D)، ولی باز به عنوان حسن ختام این سری، یه پایان خوب بود. 7/10

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
Toy story 4 2019
10/10

واقعا قشنگ بود و مثل 3 پایان عالی داشت
شخصیت های جانبی هم عالی بودند و به اندازه حضور داشتند و جذاب و طنزشون هم لودگی نبود

البته کیفیت اینیمیشن را هم یک سر و گردن بالاتر بردند و یک استاندارد جدیدی را تعریف کردند که از دیدنش واقعا لذت میبرید

Attachments

• 1570630494218.png
    1570630494218.png
    162.9 KB · مشاهده: 16

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
716
نام
محمد
IMG_0908.jpg
Midsommar
8/10
فیلم عجیبیه اکثر رفقام که دیدن شب اول کابوسای ناجور دیدن مثل خودم
فیلم بشدت لایه ای و عمیقه و نیاز به نماد شناسی کاملی داره
فیلم برداری فیلم بشدت فوق العادست
فیلمی که بعضی از دلهره هاش از مستند های سر بریدن توی سوریه و عراق بدتره(بخش یک پنجم انتهایی فیلم)
خلاصه بعد از دیدن فیلم حس خوبی ندارید نه به خاطر ترس( چون ابدا ترسناک نیست فیلم )بلکه به خاطر آیین های اقلیت های مذهبی عجیب و غریب و بشدت تاثیر گذارش
قطعا این فیلم در اینده روی خیلی از فیلم های folk horror تاثیر میذاره

Sent from my iPhone using Tapatalk

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
joker
فیلم یک تلنگر کمی تا قسمتی دراماتیزه و سطحیه به آینده بشری . به نظر من این فیلم رو باید جدی گرفت . چراکه درباره اتفاقاتی هشدار میده که هر روز در همه جای دنیا می افته . این که جوامع به خودشون بیان و مراقب باشن که شرایط اجتماعی رو کنترل کنند چراکه هر لحظه ممکنه فشار باعث بوجود اومدن هرج و مرج میشه . این فیلم رو نباید یک اثر کامیک بوکی حساب کرد . اصلا نباید لحظه ای سطح کار رو در حد این آثار دونست . یک بیانیه اجتماعیه است که شاید به مذاق یک سری خوش نیاد چون داره طرف افرادی رو میگیره که دست به خشونت می زنن و البته به نوعی داره این جنبش های اجتماعی رو هم میکوبه چراکه نشون میده منشا این جنبش ها افراد ضعیف و بیچاره و حقیر هستن . حرف تازه ای هم قرار نیست بزنه . همون حرف همیشگی این که روانی ها هیولاهای زاییده جامعه هستن که علیه خالق اشون عمل می کنند . یک سری جاها هم تعدد بدبیاری های کاراکتر اصلی شاید اغراق آمیز بشه و بیننده رو یاد آثار تلخ ایرانی بندازه ولی به خوبی نشون میده که بعضی وقتا یک تلنگر کوچک لازمه تا افراد هیولای درون خودشون رو رها کنند. فیلم نامه کاملا در خدمت این پیامه و به خوبی جلو میره هرچند بعضی جاها می تونست بیشتر وارد جزییات بشه . بعضی جاها حس میشه که حوادث سریع جلو میرن . بازی فینیکس فوق العاده است . به خوبی در این نقش فرو رفته و از اولین سکانس بیننده رو با کاراکتر همراه می کنه . بیننده هم به عنوان فردی آسیب دیده براش دلسوزی می کنه و هم لحظاتی ازش میترسه . الهام گیری از آثار مارتین اسکورسیزی بسیار است ولی اون طوری نیست که هویت فیلم رو از بین ببره .

نکته ای که وجود داره اینه که بر خلاف برخی نظارت و انتظار بیننده که قراره جوکری کاملا متفاوت با اریجین اصلی اش در کامیک بوک ها ببینه . جوکر این فیلم شباهت های فراوانی با جوکر مشهور ذهن بیننده داره .
بعضی کاراکتر ها دارای اریجین مشخصی هستن مثل بتمن . و نمیشه تغییر زیادی در کاراکتر اشون در گذشته داد (البته بماند سریال گاتهام زیاد از این حرکت ها زد ) . اما جوکر گذشته ی ثابت و مشخصی نداره و به همین دلیل جای کار برای افراد مختلف با تفکرات مختلف داره که بخوان روایت خودشون رو داشته باشن . جوکر جدید به نظر می اومد با توجه به صحبت های کارگردان هیچ شباهتی با جوکر آشنا و شناخته شده نداشته باشه اما برعکس شباهت ها فراوانه . در شروع داستان آرتور فردی ضعیف و آسیب پذیر نمایش داده میشه که شبیه گذشته اش در داستان جوک کشنده است . رفته رفته حوادثی که براش پیش میاد اون رو به سمت جنون میبره . دست به کارهایی میزنه که قدم به قدم اون رو به رسیدن به آنارشیسمی که جوکر لجر نمایش دهنده اش بود نزدیک میکنه . همین طور به جوکر بی رحم کامیک مرگ در خانواده . در زمان به پایان رسیدن فیلم ذهن من بیننده آمادگی این رو داره که بپذیره این جوکر در آغاز بیچاره در آینده خباثت های مشهورش در داستان های مختلف بتمن رو انجام خواهد داد . از کشتن جیسون تاد و یا روایت بیرحمانه متفاوت این اتفاق در انیمیشن بازگشت جوکر تا بلایی که سر گوردون و باربرا در کمیک جوک کشنده میاره .
در بخش نکات ضعف علاوه بر روایت تا حدی عجولانه نکته ی دیگری هم دیدم که به نظرم جالب نبود
در فیلم یک کاراکتر کوتاه قد وجود داره . فیلم در سکانسی از تفاوت بدنی این فرد نسبت به افراد جامعه به عنوان یک ضعف و عاملی برای ایجاد خنده استفاده می کنه و به تمسخر اون افراد می پردازه . این سکانس کاملا با ایدئولوژی فیلم در تضاده . فیلم داره آشکارا از افرادی که همین نگاه رو به آرتور کاراکتر اصلی قصه به خاطر تفاوت اش با اون ها دارن انتقاد میکنه اما در این سکانس دقیقا در همون جایگاه قرار میگیره . حتی مردم داخل سالن هم به این سکانس واکنش تمسخر آمیزی داشتن

در پایان باید بگم جوکر یکی از متفاوت ترین آثار سینمایی این چند سال اخیره . و تلاش های سازنده هاش برای این که از زاویه متفاوت به یک متریال جواب پس داده نگاه کردن و فیلم رو روایت کردن جای تقدیر داره . اون هم در سالی که سینما مثل شابلونی رنگی شده و همه با فرمول های جواب پس داده پشت سر هم فیلم های شبیه به هم می سازن. و فراموش نکنیم این یک روایته درست مثل کتاب های کمیک که هر نویسنده روایت مخصوص خودش رو از کاراکتر ها رو داره که شاید با ذهنیت ما از اون کاراکتر همخوانی نداشته باشه
امتیاز 9 از 10

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Annabelle Comes Home
AnnabelleComesHomePoster.jpg

قبل اینکه بگم Annabelle Comes Home فیلم خوبی بود یا بد، باید بگم که نسبت به فیلم های دیگه دنیای کانجورینگ متفاوت بود. این تفاوت هم به نظرم مثبت بود، فیلم یه مقداری از روند تکراری و کلیشه ای و واقعا مزخرفی که رسما "همه" فیلم های دنیای کانجورینگ (+ کارای جیمز ون) به خودشون گرفتن، فاصله گرفته بود و همین یه تغییر مثبت بود چون گفتم این فیلم ها (90% فیلم های سبک سوپرنچرال هرر) دیگه واقعا شورشو در آوردن و همه یه رنگ شدن.
این تغییر هم تو روابط شخصیت ها بود، روایت رو شخصیت ها تمرکز بیشتری داشت و یه گرد کمدی هم پاشیدن بودن روش، و اینکه آخر فیلم شخصیت ها نمردن!!!
4/10
Pet Sematary
220px-Pet_Sematary_%282019_poster%29.png

دید خوبی نسبت به این فیلم نداشتم و فکر می کردم یا یه فیلم مضخرف طرفم ولی اینطور نبود. Pet Sematary یکی از فیلم های متوسط رو به بالای سبک ترسناک ماورایی تو 5 سال اخیره (که تعدادشون خیلی کمه). احتمالا مهم ترین فاکتور فیلم سبک ترسوندنشه، اینجا با ترس لحظه ای طرف نیستید، فیلم جو خفه ای داره و دلهره آوره.

6/10

آخرین ویرایش:

Davakineee

کاربر سایت
May 10, 2014
625
نام
محـــمد حـســـین
El Camino: A Breaking Bad Movie

el-camino-breaking-bad-movie-poster-480x600.png

امروز این فیلم رو بلافاصله بعد از ریلیزش دیدم
روند فیلم کند بود ولی به شدت زیبا و گیرا بود و کاملا رو اصول Breaking Bad افسانه ای بود
پایان بندی فیلم خیلی خوب بود و به نظرم بهتر ازین نمیتونست مخاطب رو راضی کنه
9.5/10
(با دیدنش تمام خاطرات Breaking bad برام زنده شد و یاد جر و بحث هایی افتادم که چند سال پیش تو گپ سریال این انجمن داشتیم. واسه همین بعد از 4 سال و خورده ای یاد بازیسنتر افتادم ! یادش بخیر چه دورانی بود )

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
el camino a breacking bad movie 2019
7/10
روند فیلم اهسته و بیشتر یاداور خاطرات گذشته سریال هست و بنظرم چیز خاصی نداره
یک مشکلی داره فیلم این هست اگر سریال ندیده باشید نمیتونید باهاش، مخصوصا شخصیتهایی که نشان داده میشه ارتباط برقرار کنید که ضعف بزرگ فیلم هست

فقط یک سوالی که فکر کنم جوابش داده نشد:
چطور جسی از گودال و کسانی که میخواستند براشون مواد درست کنه فرار کرد ؟ من متوجه نشدم یا واقعا جوابش نداد

Attachments

• 1570812911723.png
    1570812911723.png
    335.9 KB · مشاهده: 15

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر