PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
فکر می کنم من تو بیان مسئله مشکل دارم
اینکه تکنولوژی hdr چی هست رو به خوبی می دونم مشکلم اینه که چرا بعد از فعال کردن hdr رنگ‌ها تخت می شن و به طیف رنگ‌های سرد تمایل پیدا می کنن برایتنس کاهش پیدا می کنه عمق تصویر کمتر می شه و ... در حالیکه تمام نمونه تصاویر hdr که شرکت‌های سازنده تلویوزن منتشر می کنن تصاویری با کیفیت خیلی بالاتر شامل کنتراست خیلی بالاتر ،رنگ‌های شارپ تر و روشن تر و غیره است مشابه همون عکسی که بالا گذاشتم
و مهم‌ترین سوال اینکه اصلا چرا سایتها میان کالیبره کردن hdr تلوزیون رو پیشنهاد می کنن؟
آیا نباید با تنها فعال کردن گزینه hdr به چیزی که وعده داده شده دسترسی پیدا کنیم؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
نه :D

کنتراست که به مراتب بالاتر می‌ره این غیر قابل انکاره!
رنگ ها رو سرد نمیکنه ، رنگ ها رو واقعی میکنه،

فقط کافیه برای دریافت رنگ های قویتر colour تلویزیون رو بالا ببرید ، تا رنگ ها گرم با کیفیت واقعی بگیرید ! من خودم ۳۰ بود آوردم رو ۶۵ !
کیفیت و تبلیغات اینها رو ول کن ببین خودت با چه تنظیماتی حال می‌کنی!
اما وقتی چشمت عادت کنه ، عمرا بتونی sdr ببینی !
پس اگه به تصویر hdr بددلی اصلا سعی نکن روی این مود چیزی تماشا کنی!

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
نه :D

کنتراست که به مراتب بالاتر می‌ره این غیر قابل انکاره!
رنگ ها رو سرد نمیکنه ، رنگ ها رو واقعی میکنه،

فقط کافیه برای دریافت رنگ های قویتر colour تلویزیون رو بالا ببرید ، تا رنگ ها گرم با کیفیت واقعی بگیرید ! من خودم ۳۰ بود آوردم رو ۶۵ !
کیفیت و تبلیغات اینها رو ول کن ببین خودت با چه تنظیماتی حال می‌کنی!
اما وقتی چشمت عادت کنه ، عمرا بتونی sdr ببینی !
پس اگه به تصویر hdr بددلی اصلا سعی نکن روی این مود چیزی تماشا کنی!
خدا خیرت بده
من دو ساعته دارم تلاش می کنم همین رو بگم:D
با hdr کیفیت خیلی بالاتر می ره اما نمی دونم چرا تنظیمات پیش فرضی که رو تلویزیون‌ها برای hdr گذاشتن اصلا چنگی به دل نمی زنه که هیچ می زنه تصویر رو می کشه
پس تو هم در نهایت مجبور شدی تلوزیون رو‌ کالیبره کنی:>

• Like
Reactions: vivanred and vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
خدا خیرت بده
من دو ساعته دارم تلاش می کنم همین رو بگم:D
با hdr کیفیت خیلی بالاتر می ره اما نمی دونم چرا تنظیمات پیش فرضی که رو تلویزیون‌ها برای hdr گذاشتن اصلا چنگی به دل نمی زنه که هیچ می زنه تصویر رو می کشه
پس تو هم در نهایت مجبور شدی تلوزیون رو‌ کالیبره کنی:>
نه چون من رنگ گرم دوست دارم ، تلویزیون معمولی خودم که باهاش بازی میکنم ، hdrاین سوسول بازیا هم نداره، تنظیمات رنگ و روشنایی تا اونجایی که جا داشت (تو ذوق نزنه) رو زیاد کردم ! کلا رنگارنگ بودن یه بازی برای من دلیل خرید به حساب میاد

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
نه چون من رنگ گرم دوست دارم ، تلویزیون معمولی خودم که باهاش بازی میکنم ، hdrاین سوسول بازیا هم نداره، تنظیمات رنگ و روشنایی تا اونجایی که جا داشت (تو ذوق نزنه) رو زیاد کردم ! کلا رنگارنگ بودن یه بازی برای من دلیل خرید به حساب میاد
دقیقا منم مثل خودتم عاشق رنگ‌های گرم هستم .لست ۱ که ترکیب رنگ‌ها به خصوص تو فضای باز عالی بود نسخه دوم که تا حالا همینطور بوده ولی در حال حاضر برای concrete genie با اون طیف رنگ‌های دیوونه کنندش هایپم:x

• Like
  • Love
Reactions: vivanred and vaan 2

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
یکی از کارهای روزانه م دیدن ویدیوهای TLOU II شده ... هر چی میبینم سیر نمیشم ، این انتظار 21 Feb چیز عجیبی شده ، آخرین باری که برای یک بازی اینقدر بی صبر بودم MGS 4 بود ... اونموقع مثل الان بازیها خیلی زود نمیومد ایران ، من روز انتشار رفتم دبی که فقط MGS 4 رو بخرم و زودترین زمان ممکن بازی کنم ... اتفاقا برای چندتا از بچه های همین سایت هم آوردم بازی رو . یادمه توی فرودگاه بودم که نقدهای بازی منتشر شد و همینطور 10 پشت 10 از IGN و GameSpot و ... دیگه واقعا تو پوست خودم نمیگنجیدم :D
الانم با اینکه 11 سال گذشته و 11 سال سنم بالا رفته ولی برای TLOU II همون حس و حال رو دارم ، انگار 21 Feb میخوام به یه گنچ ارزشمند برسم :D ( کاملا بدون اغراق میگم ... ) امیدوارم همون اندازه که تو ذهنم نقش بسته این بازی حیرت انگیز باشه .

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,191
ممنون دوست عزیز
این جواب خیلی قانع کننده و منطقیه
در کل طبق تجربه بنده hdr فیلم با hdr بازی زمین تا اسمون تفاوتشونه.سازنده های بازی ها هنوز نمیتونن از این تکنیک به خوبی استفاده کنن!!این یک حقیقته.کافیه شما فیلم های سری ترنسفورمر رو hdr و 4k روی یک اولد ببینی پشمات میزیزه از کیفیت تصویر hdr.بازی ها نمیدونم شاید به خاطر محدودیت های سازنده یا کنسول هستش یا هنوز hdr رو جدی نمیگیرن و زیاد روی این قضیه کار نمیکنن تو بازی ها.
البته من بازم میگم تنها hdr که واقعا تو بازی ها ازش لذت بردم god of war بود و تا حدودی هورایزون.البته تعریف hdr بازی gears جدید رو هم خیلی شنیدم.درکل فکر کنم با امدن نسل بعد کنسولها تجربه hdr تو بازی ها بهتر از قبل میشه.
ویک نکته دیگه این که بهترین تصویر hdr رو اولدها میتونن نمایش بدن.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
یکی از کارهای روزانه م دیدن ویدیوهای TLOU II شده ... هر چی میبینم سیر نمیشم ، این انتظار 21 Feb چیز عجیبی شده ، آخرین باری که برای یک بازی اینقدر بی صبر بودم MGS 4 بود ... اونموقع مثل الان بازیها خیلی زود نمیومد ایران ، من روز انتشار رفتم دبی که فقط MGS 4 رو بخرم و زودترین زمان ممکن بازی کنم ... اتفاقا برای چندتا از بچه های همین سایت هم آوردم بازی رو . یادمه توی فرودگاه بودم که نقدهای بازی منتشر شد و همینطور 10 پشت 10 از IGN و GameSpot و ... دیگه واقعا تو پوست خودم نمیگنجیدم :D
الانم با اینکه 11 سال گذشته و 11 سال سنم بالا رفته ولی برای TLOU II همون حس و حال رو دارم ، انگار 21 Feb میخوام به یه گنچ ارزشمند برسم :D ( کاملا بدون اغراق میگم ... ) امیدوارم همون اندازه که تو ذهنم نقش بسته این بازی حیرت انگیز باشه .
خدا خیرت بده واقعا هیچ وقت لطفت فراموش نمیکنم هنوز یادمه اون زمان چطور ما رو نجات دادی نیما جان . :D:Thumbsup:
من یادمه سر MGS4 داشتم دیوانه میشدم.
الان خدا رو شکر نه ویدیو که خبرنگار ها پخش کردن دیدم نه اینکه چیز خاصی تجربه کردم جز همون چیز رسمی که نشون دادن الان هم فقط همون تریلر اولیه 4K میزارم پخش بشه با آهنگ جون میگیرم برای زمان عرضه بازی .

maxresdefault.jpg

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
به نظرم کلا بی خیال HDR بشید بهتره فناوری HDR واقعا چیزی که تبلیغ می کنن نیست یا شاید هم کنسولهای فعلی توانائی نمایش درست HDR رو ندارن.من یه سونی D8500 داشتم که به رحمت خدا رفت هر وقت اچ دی آر رو فعال می کردم رنگ ها عوض اینکه شفاف تر به نمایش دربیان کدر و بی روح می شدن کلی هم تو اینترنت گشتم دنبال یه کانفیگ خوب آخرش چیز درست وحسابی براش پیدا نکردم کلا HDR رو خاموش کردم(البته به استثنای Pes2018) که اونم با بالا بردن برایتنس تصویر رنگها کاملا زنده تر و پویا می شدن الان هم که سامسونگ دارم به قدری HDR روش بی کیفیت هست که اینم بی خیال شدم 100 رحمت به همون D8500
نظر منم همینه انگار یه ابر و دود میاد تو تصویر ولی فکر کنم تو یه تی وی او ال ای دی یا کیو ال ای دی فرق داشته باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rezvideo

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
نوشتتون مطممئنا درست نیست..اون اوایلی که hdr امده بود رو کنسول تو بیشتر بازی ها کیفیت hdr واقعا خوب نبود و رو حالت معمولی احساس بهتری ادم داشت..اما رفته رفته تو بازی های جدید این مشکلات حل شد که تو بازی GOD OF WAR به اوج خودش رسید ...یعنی الان باور کن تو بازی Red Dead وقتی HDR رو خاموش میکنم حالم از بازی بهم میخوره..کیفیت نورپردازی به شدت افت میکنه رو کلیه میحط بازی خصوصا روی برگها و چمنها و حالت کاملا بی روح به خودش میگیره بازی.
اتفاقا همه جا آوردن اچ دی آر رد دد تقلبیه!!! من که روشن میکنم تصویر بلور میشه انگار مه گرفته باشی البته تی وی من 55U-8900 4K samsung هست شاید رو تی وی شما بهتر بشه

rednathan2300

کاربر سایت
May 11, 2019
236
يادمه این حالت رو فقط برای یه بازی داشتم اونم Uncharted 4بود والان هم دوباره همون حس رو دارم نمیتونم صبرکنم

• Like
Reactions: saeed_sg

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
یکی از چیزهایی شدیدا ازش پشیمونم ولی نمیتونم کاری هم بکنم در موردش میزان هایپ و انتظار شدیدیه که برای بازی دارم. تمام عمر گیمر بودنم هر بازی که بازی کردم و تبدیل شده جزو بهترین بازی های عمرم هیچکدوم هیچ انتظاری ازشون نداشتم (Bloodborne, Tlou 1 , Journey, God of War ) و به طور خیلی اتفاقی خریدمشون.
یادش بخیر اونموقع که TLOU رو خریدم حتی ایده ای نداشتم که تم بازی چی هست اصلا . نه مثل الان که هر روز تریلر Part 2 رو میبینم. به قول Pewdiepie قبلا یه جمله ای گفت : هایپ بازی های خوبو میکشه. از اونطرف انقدر واسه Red Dead هایپ بودم که به دلم نچسبید (هایپ لعنتی)
همه بحث به کنار ناتی داگ ثابت کرده ناامید نمیکنه و سر انچارتد این قضیه رو ثابت کرد. ولی به طور کلی این هایپ ـه باعث میشه اون لذتی که باید ببری رو از بازی نبری به طور کامل. قطعا این قضیه برای همتون پیش اومده

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
من خیلی وقته از دایره‌ی بازی و بازی کردن فاصله گرفتم بخاطر مشغله زیاد ولی خب واسه Part 2 دقیقا شور و اشتیاق و احساس تورو دارم نیما (پستت باعث شد بعد سالها کامنت بزارم اینجا :D). بچه‌های قدیمی‌تر شاید بدونن حداقل هیچکس توی ایران اندازه من واسه نسخه قبلی این بازی هایپ نبود (تا جایی که با ناتی داگ هم در مورد The Last of Us یک مصاحبه‌ی مختصری داشتم)، ولی هیجانی که برای نسخه دوم دارم به مراتب فراتر از چیزی هست که برای Part 1 داشتم. میدونم و به ناتی داگ ایمان دارم که باز هم میترکونه! بیصبرانه‌ منتظر ۲۱ فبریه و بازگشت شکوهمندانه به سمت دنیای گیم خواهم بود : دی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر