سوال در مورد کپی خور کردن گیم کیوب

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
سلام
دوستان میخوام یه گیم کیوب بخرم، اما طرف میگه اریجینال خور هست
سوال اینه که برای کپی خور کردن گیم کیوب چه کارهایی باید انجام داد؟ پولش چقدر میشه؟ و اینکه نحوه اجرای بازی های کپی گیم کیوب به چه شکل هست؟
دوستان اهل فن لطفا راهنمایی کنند

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام
دوستان میخوام یه گیم کیوب بخرم، اما طرف میگه اریجینال خور هست
سوال اینه که برای کپی خور کردن گیم کیوب چه کارهایی باید انجام داد؟ پولش چقدر میشه؟ و اینکه نحوه اجرای بازی های کپی گیم کیوب به چه شکل هست؟
دوستان اهل فن لطفا راهنمایی کنند
سلام
اگر گیم کیوب رو برای آرشیو می خرید که مساله دیگه ای هستش اما اگر برای اجرای بازیهای کپی خریداری می کنید دردسر زیادی داره! برای کپی خور کردن گیم کیوب 2 روش هست:
1. روش سخت افزاری که روش بهتر هم همین روش هستش و با نصب یک مودچیپ انجام میشه. گیم کیوب خودم رو با همین روش کپی خور کردم. مشکلات این روش شامل پیدا کردن پیچ گوشتی مخصوص گیم کیوب!!!! برای باز کردن کنسول و صد البته نصب مود چیپ هستش (البته یک نوع مود چیپ داره که نصبش ساده تره). اما پس از انجام کار دیگه کنسول همه بازیها رو اجرا می کنه.
2. روش دوم روش نرم افزاریه که لوازم متعددی از جمله یه دیسک اصلی بازی (نه کپی و رایتی) از یه سری بازی خاص!!! مثل Super Smash Bros. Melee یا Phantasy Star Online I & II و یه مموری کارت و یک اس دی کارت ریدر مخصوص (البته اگر کنسول Wii دارید میشه این یه قلم رو حذف کرد) و .... نیاز داره!! فایل مورد نیاز روی مموری کارت نصب میشه.

در کل برای اجرای بازیهای گیم کیوب به دلایل زیر، به نظرم سمت گیم کیوب نرید بهتره چون:
1. کپی خور کردن پر دردرسر
2. رایت کردن بازی ها روی دیسک کوچک هزینه بر هستش مگر اینکه قاب دستگاه رو در بیارید و از دیسک سایز معمولی استفاده کنید. در کل هزینه دیسک برای هر بازی
3. کار کردن مداوم لنز. البته مثل هر دستگاهی این یه امر عادیه اما در اجرای بازیهای گیم کیوب روی Wii دیگه لنز دستگاه استراحت مطلق میره که خیلی عالیه.
4. نیاز به حداقل یک مموری کارت گیم کیوب که واقعا پیدا کردنش تو ایران ماشالا خیلی سخته.
5. نیاز به یک بازی اصلی و غیر کپی خاص

پس در نتیجه بهترین راه برای اجرای بازیهای گیم کیوب استفاده از کنسول Wii هستش چون نیاز به رایت نداره و خیلی راحت بازی رو روی فلش یا کارت اس دی می ریزیم و بازی می کنیم. نیاز به مموری کارت نیست و در این چند سال اخیر حتی به دسته گیم کیوب هم نیاز نیست! دسته PS3 رو خودم تست کردم و جواب داد.
اگر امکان تهیه کنسول Wii هم نیست با شبیه ساز روی کامپیوتر می تونید بازیهای گیم کیوب رو تجربه کنید.

انتخاب خودم: اجرای بازیهای گیم کیوب روی کنسول Wii

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
خوب داداش اگر میخوای گیم کیوب بخری
کپی خورش راحته
از طریق مموری کارت کنسول هک میشه
مموری کارت کنسول برش میدن قابلیت sd card خوندن بهش اضافه میشه
با ریختن یه سری فایل
کپی خور میشه و بازیا با sd card اجرا میکنی
اکثر بازیا اجرا میکنه

یا یه مموری کارت گیم کیوب محصوص wii پیدا میکنی که sd cardcبخوره راحت
ولی لوازم ngc خیلی خیلی گرونه و کم
( از لحاظ گرافیکی بازیا ngc یا gcn از wii بالاتره و بازیا مولتی بیشتری داره )

کنسول برنده نسل ۷ همون wii در اصل گیم کیوبه
همون چیدمان سخت افزاری هم قطعات
فقط فرکانس کاری بالا بردن کمی
و سیستم عامل یا پلتفرم جدید و دسته ها جدید بهش اضافه کردن

حتی دستگاه wii بدون شبیه ساز بازیا gamecube اجرا میکنه چون در اصل گیم کیوبه با ظاهر مدرن
دسته و مموری کارت گیم کیوبم به بالاه دستگاه میخوره برا بازی گیم کیوب

البته جدیدن هکی اومده به اسم نینتندو نت
بازیا گیم کیوب از روی فلش ، بدون نیاز به مموری کارت و دسته گیم کیوب اجرا میکنه
هم ویموت و نانچاک خود wii , هم با ویی کلاسیک ، حتی دسته usb pc و دسته ps3 و ‌‌...

کلی از بازیا خود گیم کیوب هم رسما پورت شدن رو wii خود نینتندو پورت کرد با نیو کنترل
مثل رزیدنت اویل ریمیک و زیرو و ......

یه wii بخر بازیا wii و gamecube بازی کن

و vc یعنی ویچرال کنسول که نینتندو زده برا wii که شامل بازیا n64 , snes , nes , gb , gba , gbc , neogeo و .... میشه

کلی شبیه سازم براش اومده مثل ps1 و snes , gba , amiga , sega mega و ........

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
دست تون درد نکنه. مثل اینکه بهتره وی بخرم. چون مینی dvd هم درست گیر نمیاد. به علت مموری کارت و ... هم بهتره نرم سمت ش پس. الان وی دست دوم خوب چنده؟

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
دست تون درد نکنه. مثل اینکه بهتره وی بخرم. چون مینی dvd هم درست گیر نمیاد. به علت مموری کارت و ... هم بهتره نرم سمت ش پس. الان وی دست دوم خوب چنده؟

قیمت توهمی زیاد میدن تو دیوار تا ۲ میلیونم زدن
اما کلا wii تو ایران طرفدار نداره رو دستشون میمونه
یه wii تمیز فول لوازم بیشتر از 300 هزار نمی ارزه
اگر مشکی باشه ۳۵۰ اینا

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
قیمت توهمی زیاد میدن تو دیوار تا ۲ میلیونم زدن
اما کلا wii تو ایران طرفدار نداره رو دستشون میمونه
یه wii تمیز فول لوازم بیشتر از 300 هزار نمی ارزه
اگر مشکی باشه ۳۵۰ اینا
من که به شخصه واقعا این کنسول رو دوست دارم. به قول خودت یه گیم کیوب هستش که قدری افزایش قدرت بهش داده شده و می تونه همزمان بازیهای Wii و گیم کیوب رو اجرا کنه.. تو ایران کلا نینتندو مهجوره و طرفدارانش محدود. قیمت گذاری روی کنسول ها هم همزمان با افزایش قیمت ها در بخش های الکترونیک دیگه که حدود 3 تا 4 برابر بوده (مثل کنسول ها و گوشی ها) باعث شد که قیمت های فضایی به حوزه اجناس دست دو هم وارد بشن و نتیجه چیزی بشه که شاهدش هستیم. البته عده محدودی هم اصلا فرق بین Wii و Wii U و سویچ رو نمی دونند و قیمت اون کنسول ها رو روی Wii تو سایتهایی مثل دیوار اعلام می کنند که واقعا فقط سکوت ......!!!! که باز بر می گرده به همون ناشناخته بودن نینتندو در ایران.
امیدوارم این دوست عزیز هم مورد مناسبی با قیمت منطقی پیدا کنند.

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
من که به شخصه واقعا این کنسول رو دوست دارم. به قول خودت یه گیم کیوب هستش که قدری افزایش قدرت بهش داده شده و می تونه همزمان بازیهای Wii و گیم کیوب رو اجرا کنه.. تو ایران کلا نینتندو مهجوره و طرفدارانش محدود. قیمت گذاری روی کنسول ها هم همزمان با افزایش قیمت ها در بخش های الکترونیک دیگه که حدود 3 تا 4 برابر بوده (مثل کنسول ها و گوشی ها) باعث شد که قیمت های فضایی به حوزه اجناس دست دو هم وارد بشن و نتیجه چیزی بشه که شاهدش هستیم. البته عده محدودی هم اصلا فرق بین Wii و Wii U و سویچ رو نمی دونند و قیمت اون کنسول ها رو روی Wii تو سایتهایی مثل دیوار اعلام می کنند که واقعا فقط سکوت ......!!!! که باز بر می گرده به همون ناشناخته بودن نینتندو در ایران.

qr7k__036_86.jpg

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
قیمت ک هیچی... هیچی نگیم بهتره ک اعصاب هیچکی خورد نشه! یعنی کسی هست که wii مثلا 300 اینا بده الان؟؟

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
قیمت ک هیچی... هیچی نگیم بهتره ک اعصاب هیچکی خورد نشه! یعنی کسی هست که wii مثلا 300 اینا بده الان؟؟

ببین قیمت میزارن بعد میبینن هیچکی نمیخره چند ماهه
تو پیشنهاد میدی میخری

مثلا تو یه گروه تلگرامی
یکی گذاشته بود ۵۰۰ هزار
آخر رفیقم دو هفته پیش ازش خرید ۳۲۰ هزار
تازه با دسته wii classic و باتری شارژی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر