Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
تو این مدتی که رفتم، یه نکته خیلی مهمی که بهش توجه شده افکت های صدا روی محیط، قدرت های جسی و اسلحه هستش. از این لحاظ به نظرم بهترین کار رمدیه. استفاده از اسلحه و قدرت ها لذت بخشه. تخریب پذیری محیط هم خوب کار شده. افکت های صدا موقع خراب کردن اجسام رو سر دشمنا خیلی خوبه :D
رنگ بندی بازی هم خیلی شبیه shining کوبریک عه. اصلا یه سری از آبجکت ها انگار مستقیم از شاینینگ آوردن اینجا:D

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,021
منم یه یک ساعتی بازی کردم; به نظرم اگر کسی ندونه سازنده بازی کیه وقتی یک ساعت اول ببینه اولین حدسش رمدی ـه :D چیزی که خیلی نظرم جلب کرد اتمسفر گرفته، کارگردانی، روایت، گیم پلی و پروتاگونیست منحصر به فرد رمدی ـه که مثل مکس پین و الن ویک داخل این بازی شون هم هست. کلیت داستان یکم کلیشه است به نظرم ولی فکر می کنم پیچیدگی ها و ابهاماتی که بوجود میاد و شخصیت مرموز جسی جذاب ترش می کنه. گیم پلی هم درگیر کننده، شلوغ و باحال ـه به خصوص تخریب پذیری که دوستان اشاره کردن و شکستن شیشه ها هنگام تیر اندازی :D

یه سورپرایز هم واسه خودم پیش اومد که حالا شاید فقط من نمی دونستم اونم حضور James McCaffrey (صداپیشه مکس پین) در بازی هست :D

پ.ن: الان که بیشتر بازی می کنم احساس می کنم ایده بازی از کابوس های مکس پین گرفته شده; خیلی منو یاده اون لحظات میندازه کلاً :D من رو PS4 Fat بازی می کنم و فقط تو مواقع انفجار متأسفانه افت فریم می بینم دائماً امیدوارم با آپدیت ها حل شه

آخرین ویرایش:

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
نقد بازی توسط کسری نوشته میشه و به زودی هم میره روی سایت.
من خودم بازی کردم، اما هنوز تمومش نکردم. فعلا مشکلات تکنیکی بازی و کرش کردن های مداوم یکی از نکات منفی بوده برای من. تقریبا تو پنج ساعت سه بار کرش کرده بازی. اونم روی کنسول Xbox One X. احتمالا رو Xbox One وضعیتش باید بدتر هم باشه.
دوست عزیز فرق گرافیکی بین پرو و وان ایکس زیاد هست؟؟؟؟ چون جفت کنسولا رو دارم دوستم نسخه ps4 رو داره . میخوام بدونم اگه خیلی فرق نداره رو همون پرو بازی کنم هزینه اضافی نکنم. چون بعضی بازیها فرق اساسی با هم دارن تو دو کنسول. مثل شادو تامب رایدر و مترو اکسدوس که خیلی خیلی فرق گرافیکی داره بین وان ایکس و پرو. ممنون میشم راهنمایی کنی

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
دوست عزیز فرق گرافیکی بین پرو و وان ایکس زیاد هست؟؟؟؟ چون جفت کنسولا رو دارم دوستم نسخه ps4 رو داره . میخوام بدونم اگه خیلی فرق نداره رو همون پرو بازی کنم هزینه اضافی نکنم. چون بعضی بازیها فرق اساسی با هم دارن تو دو کنسول. مثل شادو تامب رایدر و مترو اکسدوس که خیلی خیلی فرق گرافیکی داره بین وان ایکس و پرو. ممنون میشم راهنمایی کنی
پرو 1440p و اکس 4k هست هر ۲ هم ۳۰ فریم ثابت اجرا میشند

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
تقریبا 4 ساعت از بازی رو رفتم، ده برابر از Quantum Break بهتره، واقعا تبریک میگم به رمدی، کاملا حس مکس پین و الن ویک میده با یک اتمسفر خدا تا الان بهترین بازی داستانی در سال 2019 هست.
گرافیک و فیزیک بازی هم که کاملا نسل بعدی.

titansarus

کاربر سایت
Oct 31, 2012
152
سلام.
از کسایی که دارن بازی رو انجام میدن روی کنسول، کسی امکان داره یک عکس از درهای طلایی (برنزی) رنگی که در بعضی بخش های بازی هستن بذاره. من حس می کنم نورپردازی روی این درها و کلا یکسری از بخش های بازی با وجود کیفیت بالا یکجوریه و یک طور عجیبی دیده میشن. البته من روی PC بازی می کنم ولی می خوام ببینم روی کنسول هم همین جوریه یا مشکل از تنظیمات گرافیکی بازی روی PC عه.

مثل دری که در این عکس هست: (اگر امکان داره کسی می تونه روی کنسول یک عکس از این درهای این رنگی بگیره ببینم چه جوری دیده می شن.)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام.
از کسایی که دارن بازی رو انجام میدن روی کنسول، کسی امکان داره یک عکس از درهای طلایی (برنزی) رنگی که در بعضی بخش های بازی هستن بذاره. من حس می کنم نورپردازی روی این درها و کلا یکسری از بخش های بازی با وجود کیفیت بالا یکجوریه و یک طور عجیبی دیده میشن. البته من روی PC بازی می کنم ولی می خوام ببینم روی کنسول هم همین جوریه یا مشکل از تنظیمات گرافیکی بازی روی PC عه.

مثل دری که در این عکس هست: (اگر امکان داره کسی می تونه روی کنسول یک عکس از این درهای این رنگی بگیره ببینم چه جوری دیده می شن.)

سلام داداش در همینجوری هست برای منم همینه

• Like
Reactions: titansarus

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
خب نقد دیجیتال فاندری اومد و وضع خیلی خوب نیست نه رزولوشن و نه فریم دهی

رزولوشن ها:
Xbox One S 720p
Ps4 900p
Ps4 Pro 1080p
Xbox One X 1440p

کنسول های One X و Ps4 Pro بازیو به 4K آپسکیل میکنن ولی بازم تصویر شفافیت خیلی بالایی نداره و Soft هست
کنسول One X به لطف رزولوشن 1440p شارپ ترین تصویر رو توی کنسولها ارائه میده

گرافیک هم توی تمامی کنسولها تقریبا یکسانه
نور پردازی و فیزیک بازی فوق العادس

فریم دهی در صحنه های شلوغ:

کنسول One X تا ۲۳ هم میاد پایین ولی با اینکه افت فریم داره بازم بهترین فریم دهیو توی کنسولها داره
پرو هم وضعیتش جالب نیست و تا پایین ۲۰ هم میاد

کنسول های بیس که ول معطلن
فریم تا ۱۳ هم میاد پایین
کنسول Xbox One مشکل فریز شدن ثانیه ای در بعضی کاتسینها و مقداری Screen tearing هم داره

لودینگ های بعد از مرگ هم حدود ۲۵ ثانیه در تمای کنسولها طول میکشه که خیلی طولانیه

کلا One X، با اینکه عالی نیست، بهترین تجربه رو ارائه میده

اگر یکی از کنسولهای بیس دارید هم پیشنهاد میکنم فعلا سراغش نرید تا شاید فریم دهیشو بهتر کنن

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621

رزولوشن ها:
Xbox One S 720p
Ps4 900p
Ps4 Pro 1080p
Xbox One X 1440p

کنسول های One X و Ps4 Pro بازیو به 4K آپسکیل میکنن ولی بازم تصویر شفافیت خیلی بالایی نداره و Soft هست

کنسول One X تا ۲۳ هم میاد پایین ولی با اینکه افت فریم داره بازم بهترین فریم دهیو توی کنسولها داره

فریم تا ۱۳ هم میاد پایین
کنسول Xbox One مشکل فریز شدن ثانیه ای در بعضی کاتسینها و مقداری Screen tearing هم داره

لودینگ های بعد از مرگ هم حدود ۲۵ ثانیه در تمای کنسولها طول میکشه که خیلی طولانیه

اگر یکی از کنسولهای بیس دارید هم پیشنهاد میکنم فعلا سراغش نرید تا شاید فریم دهیشو بهتر کنن
من نمیفهمم مسئول بهینه سازی تیم رمدی کدوم احمقی هست؟؟؟؟
یعنی ببین یه بازی جهان باز در حد RDR 2 با اون عظمت روی ONE معمولی نزدیک 900P و روی X1X داره 4K NATIVE میده
بعد اینا هنوز توی رزولوشن 720 روی ONE و 900 توی PS4 حتی نمیتونن فریم رو قفل کنن
توی کوانتوم بریک هم همین بود روی X1X دقیقا 1440 با افت فریم توی کات سین ها ولی گیم پلی فریم ثابت بود حالا اینجا وضع بدتره
یعنی گند بزنن به رمدی با این بهینه کردن بازی هاش

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین

رزولوشن ها:
Xbox One S 720p
Ps4 900p
Ps4 Pro 1080p
Xbox One X 1440p

فریم تا ۱۳ هم میاد پایین

خوبه GG کمکشون کرده و باز وضعشون اینه! فکر کنم بدون اینا بازی بالا نمیومد:))

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
خوبه GG کمکشون کرده و باز وضعشون اینه! فکر کنم بدون اینا بازی بالا نمیومد:))
رو GTX 1080 بعضی صحنه همچنان دراپ فریم میشه بازی ادم حالش بهم میخوره، اینا که گفتن از تجربه بد QB درس گرفتن و نمیخوان این اتفاق واسه کنترول بیفته همش حرف مفد زدن بی شرفا:)):D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر