mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
سونی هیتری (هر کی یه سال تو این فروم بوده بهش ثابت شده)که میگه اسکار انیمیشن مرد عنکبوتی هم به خاطر دیزنی بوده ، اومده به من بگه آدم چقدر می‌تونه فن باشه!

من نتونستم کامل این برنامه پیدا کنم اگه پیدا کردید ببینید ،کاملا توضیح توضیح میده چطور تیم سازنده انیمیشن با دیزنی به بن بست میخورن و دنبال ایده های یونیکی بودن که دیزنی زیر بارشون نمی رفت و میان با سونی و چطور این همکاری تبدیل میشه به بهترین انیمیشن ۲۰۱۸

https://video-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t42.9040-2/55330479_303404130347949_4528219913214492672_n.mp4?_nc_cat=105&efg=eyJybHIiOjMyNSwicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0=&_nc_oc=AQlaB3qCrDuEZ8lEcr7IpVCBgQrm2aouYIb4z4iWDYeZjzIUMAWPYNo771zbyqofAoY&_nc_ht=video-ort2-1.xx&oh=bb26916c46212c658fd01765f6bf0641&oe=5D5ED14D

۹۰ میلیون دلار رو بدی به چند تا دانشجوی خل و چل (تمثیل) که هر کاری دلشون میخواد بکنن!

همون اتفاقی که تو استودیو های فرست پارتی سونی می افته!

اصلا بازی سال شدن گاد او وار هم ربطی به سونی نداره به لطف خالق پونگ و بنیان گذار اتاری بوده

......

در مورد فروش فیلم اسپایدر من هم جدا از اینکه این آخری اولین فیلم بعد از اند گیم بود و ملت جو داشتن ببینن فاز جدید بعد از تانوس چه جوریه ! یکی از دلایل اصلی افزایش فروش چینه! شما نمیتونید فروش فیلم های ۱۵-۲۰ سال پیش رو با الان مقایسه کنی که اون موقع تو خیلی از کشور ها مثل چین فیلم ها اکران نمیشدن ، چه برسه به اینکه نزدیک به آمریکای شمالی اکران بشن!
حالا باز میان پست منو پاک میکنن ولی یکی از موارد اختلافی جدید بین سونی و دیزنی اینکه تهیه کننده مارول رو پروژه فیلم اسمایدرمن انگار میخواسته دخالت های بیشتری بکنه و سونی هم تو بیانیه اخرش تشر زده که این ip مثل اونجرز مال اونا نیست که بخوان دخالت کنن..
الان شخصیت های مارول شدیدا محبوب شدن و جدایی سونی از مارول مطمنا به ضررش تموم میشه همین الانم فن ها صداشون دراومده که اسپایدی نباید از بخش مارول خارج بشه

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
مثال بازدید تریلر از یوتیوب به نظرم دلیل درستی نیست چون این فروشه که مهمه تا وقتی فروش نباشه اون بازدید به درد نمیخوره ، اگر یه بازی عالی باشه خروجی بازدیدها میشه فروش یعنی درواقع بیننده ها رو مجاب کرده که بازیو بخرن ولی بازی the amazing spiderman 2 فروش خوبی نداشت ، آمار دقیقی ندادن ولی از چارت های مختلف میشه حدس زد که با وجود مولتی پلتفرم بودن 3 میلیون هم نفروخته باشه نقدها هم که افتضاح . در واقع اسپایدرمن هیچوقت بازی تاپی در حد GOTY نبوده که کسی براش هایپ باشه یا فروش زیادی داشته باشه پس هیچ رقمه نمیشه اکثر تاثیر فروش رو برا اسم اسپایدرمن در نظر گرفت ، قطعا تاثیر داشته و با توجه به محبوبیت کاراکتر کمک کرده که بازی راحت تر بولد و هایپ بشه ولی اگر ساخت و تبلیغات خوب نباشه فروش زیادی نمیکنه .
راجب MCU و فروش فیلم اخیر SM به نظرم دنیای گیم با سینما کاملا فرق داره و دنیای مارول اونقدر که در صنعت سینما تاثیر و قدرت داره در دنیای بازی نداشته و نداره و بقیه عناوین مارول در دنیای گیم هم اینطوری نیستن که با فروش تخیلی همراه باشن و خیلی هایپ کننده باشن . اونجرز جدید هم اگر متای بدی بگیره و کلا بازی خوبی نباشه فروشی در حد اسپایدرمن نمیکنه حالا هر چقدر بازدید یوتیوب داشته باشه البته اگر‌ بازی در سطح SM و گوتی شدن بسازند قطعا تخیلی تر میفروشه
شماها سریع یاید پیداتون بشه حتما یک ساز مخالف بزنید ! اولا که مارول تا قبل از حپقرارداد با سونی و SE حضور انچنان جدی تو صنعت گیم نداشت یک ip اسمایدرمن دست اکتیویژن داشتن که اونا هم تا چندسال مجبور بودن هر سال یک نسخه خطی ازش بدن و حتما مبتنی بر فیلم باشه به تدریج انقدر کیفیت اومد پایین که اکتی هم کلا بیخیالش شد تا قراردادشون تموم شد و مارول کلا تجدید نظر کرد تو صنعت گیم و نحوه ورود دوبارش همون بتمن راکستدی و موفقیتش تاثیر زیادی گذاشت رو بقیه الان اتفاقا شخصیت های مارول در محبوبیت فجیب غریبی هستن و مثل قدیم نیست مخصوصا بعد اونجرز و Galaxy البته کیفیت اسپایدرمن هم بالا بود ولی هیچجوره نمیشه محبوبیت زیاد خود اسپایدرمن منکر شد برای این فروش عجیب غریب الان بازار میطلبه بازی های ابرقهرمانی بیشتر..

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
حالا باز میان پست منو پاک میکنن ولی یکی از موارد اختلافی جدید بین سونی و دیزنی اینکه تهیه کننده مارول رو پروژه فیلم اسمایدرمن انگار میخواسته دخالت های بیشتری بکنه و سونی هم تو بیانیه اخرش تشر زده که این ip مثل اونجرز مال اونا نیست که بخوان دخالت کنن..
الان شخصیت های مارول شدیدا محبوب شدن و جدایی سونی از مارول مطمنا به ضررش تموم میشه همین الانم فن ها صداشون دراومده که اسپایدی نباید از بخش مارول خارج بشه
حرف من نه ربطی به مارول داره ، نه مقدار فروش و نه محبوبیت اسپایدر من که بماند کی مسببش بوده!

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,007
نام
روزبه
مطمعن باش نسبت به قد قواره خودش خیلی بیشتر فروخته گفتمم "اینسومانیاک یـ بازی خوشساخت ساخته که با این محبوبیت کنار هم نتیجش شده فروش خیره کننده ای که هیچکدوم از عناوین DC به صورت مالتی پلتفرم شاید نتونن بهش نزدیک بشن" به هر حال منظورم همون مضرب کار بود مضرب الان اسپایدرمن خیلی بیشتر تک تک شخصیت های مثلا DC ـیه بتمن رو پیشفرض عدد 10 ضرب در کیفیت راکستدی کنن اسپایدرمن رو 30 ضرب در کیفیت اینسومانیاک (چی گفتم :D)

من قطعا جزو اون افرادی بودم که پست @FUTURE که میگفت بازی میترکونه رو لایک میکردم مطمعن باش :D

الان بی انصافی این فروش خیره کننده رو همش به محبوببت اسپایدی ربط بدیم

این نسل حساب کنی DGهم فروش خفنی داشت

بازی خوش ساخت برند پلی استیشن خود اسپایدی با هم تونستن به این فروش برسن

• Like
Reactions: g4mer

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
امروز سالگرد ده سالگی Batman Arkham Asylum ـه...

مت پیکاسلا یه توییت قشنگی زد امروز
گفت اون موقع تیم آنالیز NPD فروش بازی تو دو سال اول رو زیر یه میلیون تخمین زده بود.
این که بازی های سوپرهیرویی اون موقع خیلی از لحاظ تجاری ضعیف بودند و...
ادم واقعا نمیدونم کی یه بازیساز میتونه دنیا رو تغییر بده!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
امروز سالگرد ده سالگی Batman Arkham Asylum ـه...

مت پیکاسلا یه توییت قشنگی زد امروز
گفت اون موقع تیم آنالیز NPD فروش بازی تو دو سال اول رو زیر یه میلیون تخمین زده بود.
این که بازی های سوپرهیرویی اون موقع خیلی از لحاظ تجاری ضعیف بودند و...
ادم واقعا نمیدونم کی یه بازیساز میتونه دنیا رو تغییر بده!

تو بازه زمانی یک ساله دوبار این بحث اینجا بهش اشاره کردم و دوستان قبول نکردند و از اخر فروش اسپایدرمن رو با بتمن ها مقایسه میکردند
شاید حرف مت پیکاسلا یکم تاثیر بذاره

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
تو بازه زمانی یک ساله دوبار این بحث اینجا بهش اشاره کردم و دوستان قبول نکردند و از اخر فروش اسپایدرمن رو با بتمن ها مقایسه میکردند
شاید حرف مت پیکاسلا یکم تاثیر بذاره
و بعد از این حرفش که در مورو B:AA هست... B:AC اومد... و بعد ترش B:AO ... و باز بعدش B:AK ...
و الان بازی ماروله نینتندو ، و سال دیگه اونجرزه اسکوئر انیکس ، و Injusticeها رو داشتیم... و شاید روزی روزگاری بتمن بعدی...
با این حساب برای همشون باید فروشی نه نزدیک، بلکه چندین برابر اسپایدرمن تصور کنیم... باشه، میشینیم و صبر میکنیم براشون:D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
و بعد از این حرفش که در مورو B:AA هست... B:AC اومد... و بعد ترش B:AO ... و باز بعدش B:AK ...
و الان بازی ماروله نینتندو ، و سال دیگه اونجرزه اسکوئر انیکس ، و Injusticeها رو داشتیم... و شاید روزی روزگاری بتمن بعدی...
با این حساب برای همشون باید فروشی نه نزدیک، بلکه چندین برابر اسپایدرمن تصور کنیم... باشه، میشینیم و صبر میکنیم براشون:D

دقیقا به همین ترتیبی که نام بردی فروش سری بتمن با عرضه هر نسخه جدید اوج گرفت و اخرین امار فروش 5 میلیونی ارخام نایت تو سه ماه اول بود. و همه کرک و پرهاشون ریخته بود از موفقیت بازی
بازی مارول نینتندو هم نمیدونم چه طور هست و کامینیوتی متفاوتی داره (مسیری که پلی استیش و اکس باکس در اعتماد سازی کاربرها نسبت به بازیهای سوپرهیرویی رو طی نکردند)
بازی injustice 2 هم ترکوند و در سه ماهه عرضه پردرامدزاترین بازی کل امریکای شمالی شد در حالی که نسخه قبلی ش به نظر شکست می امد
اونجرز کریستال داینامیک همین E3 بالاتر از کل ip های ارژینال صنعت گیم و فقط پشت سر سایبرپانک به عنوان پربحث و پربیننده ترین بازی E3 2018 شناخته شد. و گیمپلی سوپر گند نزنه موفقیت ش تضمین شده است

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
دقیقا به همین ترتیبی که نام بردی فروش سری بتمن با عرضه هر نسخه جدید اوج گرفت و اخرین امار فروش 5 میلیونی ارخام نایت تو سه ماه اول بود. و همه کرک و پرهاشون ریخته بود از موفقیت بازی
بازی مارول نینتندو هم نمیدونم چه طور هست و کامینیوتی متفاوتی داره (مسیری که پلی استیش و اکس باکس در اعتماد سازی کاربرها نسبت به بازیهای سوپرهیرویی رو طی نکردند)
بازی injustice 2 هم ترکوند و در سه ماهه عرضه پردرامدزاترین بازی کل امریکای شمالی شد در حالی که نسخه قبلی ش به نظر شکست می امد
اونجرز کریستال داینامیک همین E3 بالاتر از کل ip های ارژینال صنعت گیم و فقط پشت سر سایبرپانک به عنوان پربحث و پربیننده ترین بازی E3 2018 شناخته شد. و گیمپلی سوپر گند نزنه موفقیت ش تضمین شده است
آه این تو گزارش های مت جا موند الان فرستاد :D

یه چند وقتی میشه ولی با تایید رسمی گروه NPD، آخرین عنوان سری مشهور افسانه زلدا، The Legend of Zelda: Breath of the Wild پرفروش ترین بازی کل مجموعه تو تاریخ آمریکا به شمار میاد.

View attachment 113470

===

پ.ن: اگه اشتباه نکنم Link's Crossbow Training از عناوین باندل نینتندو تو زمان Wii بود و اگه با آمار و ارقام فروش بازی های ویدیویی آشنایی دارید میدونید عناوین باندل نینتندو تو زمان Wii چجوری میفروختن :D

===

یه سری آمار دیگه:
این همون لیست پرفروش ترین بازی های فایتینگ تو محدوده آمریکای شمالیه (که اشتباهی گفتم Ultimate اوله، ولی Brawl اول بود... Ultimate داره سریع بهش نزدیک میشه)

View attachment 113471

و اینم برای عناوین ژانر بیسباله که آمارش ارائه شده... کسی این جا MLB The Show بازی می کنه؟ بیسبال خیلی ورزش باحالیه :D

View attachment 113472
این پست در مورد Injusticeها که چیز دیگه ای میگه!
حداقل تو آمریکای شمالی:-" (که فکر کنم محبوبیت کمیک ها اونجا از همه جا بیشتره)

در مورد بتمن ها هم بدون احتساب B:AO به اون ترتیبی که نوشتم، آره (گرچه آمار B:AO ندارم فقط فکر نمیکنم از AC پرفروش تر باشه و یا حتی AA )

در مورد اونجرز و تعداد بازدیدها... حالا بزار بازی بیاد و یک سال بگذره، ببینیم به 13M فروش میرسه یا نه:D
بتمن بعدی هم نرسید تو مدت مشابه که اینجا بساط ها خواهیم داشت:-"

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
مايه تاسفه كه شخصيتهاي dc كلا گوگولي نيستن :دي
و تو مارولم باز جوجوترين هيرو همين اسپي جونه .
كلا شخصيت فيلمش هم سعي ميكنن تين ايج باشه كه خوششون بياد بچه ها ( حالا باز يه نابغه مياد ميگه شخصيت اسپي ٣٠ سالشه وتين ايج نيست:دي)
مثله هري پاتره منتهي حتي نكات دارك اونم نداره تميزه تميز :D رقابتشون با زلدا و ماريو وسونيك خيلي جذابه :hide:

• Like
Reactions: X B I T B

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب نتیجه میگیریم موفقیت بازی اسپایدر من ! اسکار گرفتن انیمیشنش ، هیچ ربطی به سونی نداشته و همش به لطف دیزنی بوده ! خیلی خوبید!

مغلطه نکنید گفتم علت فروش بیشترش نسبت عناوین قبلیش نه همه ی فروش چون شما فن ها خوب در عوض کردن مقصود استادین

قطعا شخصیت و محبوبیت اسپایدرمن باعثش شده و هر کسی غیر از این رو بگه غیر از حقیقت رو گفته

فروش بیشتر هم دلیلی بر بهتر بودن بازی نیست و الا فروش avengers اخری از تایتانیک هم پیشی گرفت الانم از اواتار جلو زده شده پر فروش ترین در حالی پشم تایتانیک هم نیست اصلا تاثیر گذاری اون رو نداشته پس اینقدر روی فروش مانور ندید مشابه اونجرز که به خاطر ابر قهرمان های فوق محبوبش رکورد زد این بازی هم به همین شکل هست.

جهت جلوگیری از مغلطه ی بعدی هم این نه به معنای بد بودن فیلم یا بازی ای بلکه فروش بیش از حدش منظور هست.

حالا می تونید پست منو نقل کنید تا کلی لایک از طرف فن های دو اتیشه ی بی منطق لایک دریافت کنید بلکه با این لایک ها پولدار بشید:D

• Like
Reactions: X B I T B

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
مغلطه نکنید گفتم علت فروش بیشترش نسبت عناوین قبلیش نه همه ی فروش چون شما فن ها خوب در عوض کردن مقصود استادین

قطعا شخصیت و محبوبیت اسپایدرمن باعثش شده و هر کسی غیر از این رو بگه غیر از حقیقت رو گفته

فروش بیشتر هم دلیلی بر بهتر بودن بازی نیست و الا فروش avengers اخری از تایتانیک هم پیشی گرفت الانم از اواتار جلو زده شده پر فروش ترین در حالی پشم تایتانیک هم نیست اصلا تاثیر گذاری اون رو نداشته پس اینقدر روی فروش مانور ندید مشابه اونجرز که به خاطر ابر قهرمان های فوق محبوبش رکورد زد این بازی هم به همین شکل هست.

جهت جلوگیری از مغلطه ی بعدی هم این نه به معنای بد بودن فیلم یا بازی ای بلکه فروش بیش از حدش منظور هست.

حالا می تونید پست منو نقل کنید تا کلی لایک از طرف فن های دو اتیشه ی بی منطق لایک دریافت کنید بلکه با این لایک ها پولدار بشید:D
من اصلا پست قبلی شما رو ندیدم ، حرفتونم غیر منطقی نیست! پس قطعا به خاطر نظر شما هم اون پست رو نزدم!

در اینکه شرایط و جوی به وجود اومده حول ابر قهرمان ها که فردا بره قهرمان هم بسازی یا کاپیتان شغال ، فروشش خیلی بیشتر از اون چیزی میشه که انتظارش می‌رفت! شکی نیست

دیگه یه هیرو تازه وارد مثل اکوا من هم میاد میلیاردی میفروشه!

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
فروش یک بازی یک متغیر وابسته به چندین پارامتر هست. برای همه بازی ها اینجوری بوده. پارامترهای زیادی هم توش تاثیر گذار هست .

کیفیت بازی، اعتماد به ناشر، اعتماد به سازنده، اینستال بیس پلتفرم، مارکتینگ، زمان عرضه بازی، مجبوبیت ip و ...

همه اینها در کنار هم جمع میشه و یک تاثیر گذاری ایجاد میکنه. در مورد Spiderman قطعا تاثیر جمع این عوامل بیشتر از Batman Arkham ها یا هر بازی سوپرهیرویی دیگه بوده. وگرنه به لحاظ کیفیت گرچه اسپایدرمن عالی هست ولی نسبت به زمان عرضه بتمن ها بهتر بودن و اساسا بنیان گذار بازی های خوب سوپرهیرویی هستن.

نباید دستاورد اینسامنیاک و سونی را داون پلی کرد. اینسامنیاک به خاطر بازی خیلی خوبی که ساخته و سونی هم به خاطر حمایت کردن و مارکتینگ عالی باید تحسین بشن.

در مورد بتمن ها هم من دوتا نکته یادمه. یک اینکه اصلا در حد اسپایدرمن کمپین تبلیغاتی نداشتن. دو اینکه اون زمان حداقل موقع عرضه این اعتماد عمومی به خوب بودن یک بازی سوپرهیرویی وجود نداشت.من به شخصه به قدری به بازی های سوپرهیرویی اهمیت نمیدادم و بدبین بودم که اصلا پیگیر اخبار و تریلرها و متای بازی هم نبودم و بعد یکی دوماه از عرضه Arkham Asylum با اصرار دوستم رفتم بازی کردم. یعنی حتی زحمت نداده بودم به خودم یک تریلر از بازی ببینم. در حالی که این نگرش الان عوض شده برام.

یک نکته دیگه هم که دوستان باز اشاره کردن کلا دید عمومی به Product مرتبط با سوپرهیرو ها تو جهان رشد کرده. بتمن های نولان اون زمان آغازگر راه بودن ولی الان دنیای مارول این دید عمومی را رشد داده. یک زمان به غیر آمریکای شمالی خیلی ملت توی هایپ محصولات مرتبط با سوپرهیرو ها نبودن ولی الان کل دنیا درگیر این موضع هستند.

خلاصه همونطور که گفتم مجموع عوامل تاثیرگذار هست. نیاز نیست حتما نگاه سیاه و سفید به قضیه داشت.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
وقتی Arkham Asylum منتشر شد، اون موقع خیلی جدی درگیر دنبال کردن جزئیات بازی ها تو نت قبل خریدشون نبودم و ذهنیتم در مورد بازی های ابرقهرمانی این بود که کلا باید ایگنور بشن. برای همین با وجود اصرار دوستان و اطرافیان نرفتم سراغش و تا زمانی که Batman: Arkham City منتشر شد.
Arkham City کلا یه انقلاب بود، سبک بازی و کلا همه چیزش در بالاترین سطح ممکن بود و من وقتی راضی شدم که تجربه ش کنم که نامزد بهترین بازی سال شده بود و همه میگفتن که جزء شانس های جدی بازی ساله!
راکستدی با بتمن آرکام ها ریسک بزرگی کرد و کلا ذهنیت ها رو نسبت به بازی های ابرقهرمانی تغییر داد و متحول کرد. قبل از اون، کسی باور نمی کرد که یه روز از یه بازی ابرقهرمانی، بعنوان یکی از بهترین ها (و بهترین تو زمان خودش) تو یه سبک مهم و پرطرفدار یاد بشه.
اینسومنیک با اسپایدر من، پا جای پای Batman: Arkham ها گذاشت که به لطف راکستدی به شدت محکم بودن. شکی نیست که اسپایدر من اینسومنیک یه بازی طراز اوله، ولی هیچجوره با Batman: Arkham ها قابل مقایسه نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر