مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hamidrezaitaly

کاربر سایت
Dec 5, 2010
26
سلام من این سیستم رو دارم میخاستم یه کارت گرافیک و یه ssd بهش اضافه کنم

mainboard:GA-H81M-S2PT
cpu:Core i3 4160
ramِِ: DDR3 kingston 4 gb 1600 x2
hard:1tb wd
power:tsco atx700

یه چیزی باشه که این سیستم توان گرفتن کارایی کامل گرافیک رو داشته باشه، پاور قدرتش خوبه یا اونم باید عوض بشه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
فرشید جان بالاخره با راهنمایی شما ssd m2 خریدم حالا مشکلی برام پیش اومده

وقتی دکمه پاور رو برای اولین بار بعد به برق زدن سه راهی سیستم میزنم یه لحظه سیستم شروع به کار میکنه بعد یک ثانیه از کار میافته بعد دوباره بعد از دو سه ثانیه روشن میشه بدون هیچ مشکلی اول فکر کردم از کابل و بایوس و سه راهی ... بعد همه رو چک کردم باتری بایوس خارج کردم دید م اینا سالمن . جالب این جاست که اگه سیستم رو بعد از shut down از برق نکشم صد بار هم خاموش روشن کنم . این مشکل پیش نماید. ولی اگه یکبار کابل برق سیستم از برق خارج کنم دوباره بزنم برای اولین باری که روشن میشه این مشکلو دوباره داره ولی بعدش اوکی هرچند بار خاموش روشن کنم . و اینکه وقتی ssd رو خارج کردم مشکل رفع شد . با جفت اسلات m2 تست کردم حل نشد . من خودم برام مهم نیست حالا سیستم اینطوری هم روشن شه حساس نیستم . اما می ترسم خرج رو دستم بزاره نظرت چیه ؟ مشکل از کجاست؟

این مشکل ناسازگاری با مادربرد هست و سازنده‌ی مادربرد با آپدیت بایوس باید حلش کنه، خاطرم نیست قطعاتتون چی بود، اما با آپدیت بایوس باید مشکل حل بشه.

سلام من این سیستم رو دارم میخاستم یه کارت گرافیک و یه ssd بهش اضافه کنم

mainboard:GA-H81M-S2PT
cpu:Core i3 4160
ramِِ: DDR3 kingston 4 gb 1600 x2
hard:1tb wd
power:tsco atx700

یه چیزی باشه که این سیستم توان گرفتن کارایی کامل گرافیک رو داشته باشه، پاور قدرتش خوبه یا اونم باید عوض بشه؟

پردازنتون ضعیفه و اگر اولویت بازی داشته باشید نمیشه روی راندمان این سیستم حساب باز کرد.
اما کارت گرافیکی مثل GTX 1060 می تونه برای این قطعات مناسب باشه.
SSD هم یه مدل SATA از SAMSUNG EVO 860 گزینه ی خیلی خوبیه.

قدرت پاور خوبه، اما کیفیتش رو مطمئن نیستم، این برند بر خلاف ادعاش محصولات رده بالایی نداره و قیمتش براش اولویت هست.

• Like
Reactions: SAGAD

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
سلام، بله خیلی وقته نیست، می تونید کولرمستر، ریزر یا لاجیتک مدلای مکانیکالش رو بگیرید.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

مدلای دیگه باب دلم نیستن و ریزر هم نسبت به قیمت دلاریش الکی گرونتر فروخته میشه احتمالا از این سایت هایی که از امازون وارد میکنن یکی گرفتم

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
سلام به آقا فرشید عزیز
لطفا با 19 میلیون تومن یک سیستم (بدون مانیتور و کی برد و ماوس و اسپیکر) برای گیم معرفی کنید
ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام به آقا فرشید عزیز
لطفا با 19 میلیون تومن یک سیستم (بدون مانیتور و کی برد و ماوس و اسپیکر) برای گیم معرفی کنید
ممنونم

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i5 9400FCPU
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانASUS TUF H370-PRO GAMINGMotherBoard
یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
ده میلیون و ۶۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX RTX 2070 A8G GAMING 8GB GDDR6VGA
۵۶۰ هزار تومانSeagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TBHDD
۷۲۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۲۰۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۵۰ هزار تومانGREEN GP550A-UKPower
۸۳۰ هزار تومانCooler Master CM 590 IIICase
بیست میلیون و ۷۶۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام بچه ها
SSD
بغیر سرعت بیشتر فشار هم روی سیستم کمتر میکنه یا نه؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

فشار چی رو باید کم کنه؟
SSD یک ذخیره ساز پر سرعت هست که سرعت بارگذاری ویندوز و برنامه ها رو خیلی بالاتر میبره و تاخیر رو هم خیلی کمتر می کنه.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
قیمتمدلنام قطعه

فشار چی رو باید کم کنه؟
SSD یک ذخیره ساز پر سرعت هست که سرعت بارگذاری ویندوز و برنامه ها رو خیلی بالاتر میبره و تاخیر رو هم خیلی کمتر می کنه.

ممنونم
به نظرتون 2070 super ارزش انتظار داره یا همین 2070 کافیه ؟
این را هم بگم روی full hd بازی میکنم ولی ری تریسنگ را میخوام

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
قیمتمدلنام قطعه

فشار چی رو باید کم کنه؟
آقا فرشید عزیز
درصورت کمبود بودجه منطقی هست از SSD های کینگستون یا گیگابایت و...بجای سامسونگ استفاده کرد
یا بهتره که بیشتر هزینه کرد و سامسونگ گرفت؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنونم
به نظرتون 2070 super ارزش انتظار داره یا همین 2070 کافیه ؟
این را هم بگم روی full hd بازی میکنم ولی ری تریسنگ را میخوام

برای سری Super از RTX2060/2070 به خاطر افزایش راندمان قابل توجهشون ارزش صبر کردن رو دارند، اما RTX 2080 Super افزایش راندمانش نسبت به RTX 2080 معمولی قابل توجه نبوده و فرقی نمی کنه کدوم رو بگیرید.
برای 1080p همین 2070 با RT هم کفایت می کنه، بدون RT هم می تونه فریم بالایی رو در بازیهای سنگین روز بده.

آقا فرشید عزیز
درصورت کمبود بودجه منطقی هست از SSD های کینگستون یا گیگابایت و...بجای سامسونگ استفاده کرد
یا بهتره که بیشتر هزینه کرد و سامسونگ گرفت؟

تفاوت هزینه بین SSD-های سامسونگ و برندهای دیگه فقط در سیستم های با بودجه ی خیلی کم می تونه باعث انتخاب مدلهای ارزونتر بشه، اما در سیستم های رده بالا و حرفه ای قطعا پیشنهادم مدلهای سامسونگ هست. به دلیل سازگاری بهتر با انواع مادربردها و البته راندمان بسیار بهتر و دوام بیشتر.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
سلام
یه پاور Green GP535A دارم که با کُلّ متعلّقات کیس میخوام به دوستم بدم. فن پاور خیلی وقته صدا میداد که منم چون حقّ‌الناس به گردنم نمونه خواستم مشکلشو حلّ کنم بعد تحویل بدم.:D
خلاصه کاشف به عمل اومد که فن به محافظ روش گیر میکنه منم در اوردم تا زیر پیچ واشر بذارم تا دیگه گیر نکنه ولی به یه موضوعی برخوردم خواستم ببینم این عادّیه یا مشکل داره:
فن پاور اصلاً پشت سر هم نمیچرخه و نیم الی یک ثانیه میچرخه بعد یه مکث نیم الی یک ثانیه‌ای میکنه بعد دوباره همین قضیه تکرار میشه. اینم بگم سیستم رو لود کامل نیست و تو محیط ویندوزه. میدونم فن پاورها هوشمنده و بر اساس باری که روشونه سرعت فن رو‌ کنترل میکنن ولی آیا اینی که گفتم طبیعیه؟
برای اینکه راحت‌تر متوجه بشید یه ویدیو چند ثانیه‌ای آپلود کردم ممنون میشم ببینید.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
من می خوام فن cpu عوض کنم
میخواستم بدونم با همین خمیر که قبلا زدم میتونم استفاده کنم یا باید تمیزش کنم دوباره خمیر بزنم ؟
بعد اگه باید تمیزش کنم برای تمیزش کردنش از چی باید استفاده کینم ؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
میخواستم بدونم با همین خمیر که قبلا زدم میتونم استفاده کنم یا باید تمیزش کنم دوباره خمیر بزنم ؟
باید عوض کنی
باید تمیزش کنی،با یه پارچه خشک

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
یه پاور Green GP535A دارم که با کُلّ متعلّقات کیس میخوام به دوستم بدم. فن پاور خیلی وقته صدا میداد که منم چون حقّ‌الناس به گردنم نمونه خواستم مشکلشو حلّ کنم بعد تحویل بدم.:D
خلاصه کاشف به عمل اومد که فن به محافظ روش گیر میکنه منم در اوردم تا زیر پیچ واشر بذارم تا دیگه گیر نکنه ولی به یه موضوعی برخوردم خواستم ببینم این عادّیه یا مشکل داره:
فن پاور اصلاً پشت سر هم نمیچرخه و نیم الی یک ثانیه میچرخه بعد یه مکث نیم الی یک ثانیه‌ای میکنه بعد دوباره همین قضیه تکرار میشه. اینم بگم سیستم رو لود کامل نیست و تو محیط ویندوزه. میدونم فن پاورها هوشمنده و بر اساس باری که روشونه سرعت فن رو‌ کنترل میکنن ولی آیا اینی که گفتم طبیعیه؟
برای اینکه راحت‌تر متوجه بشید یه ویدیو چند ثانیه‌ای آپلود کردم ممنون میشم ببینید.

پاور رو برای تعمیر یا تعویض فن باید میدادید گارانتی شرکت گرین، بعضی وقتا رایگان هم انجام میدن، خودتون باز کردید دیگه از گارانتی خارج شده.
در مورد مشکل فن این مورد بخصوص من اطلاع دقیقی ندارم که باید اینجوری باشه یا نه.

بهتره خمیر رو عوض کنید و ترجیحا از خمیر با کیفیت مثل مدلهای Green یا Cooler master استفاده کنید.
برای تمیز کردن از الکل سفید یا پد الکی مخصوص تزریقات استفاده کنید.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
@Farshidstar2012
فکر میکنم فن خرابه چون بعد از چند دقیقه دیدم میخواد تلاش کنه بچرخه ولی نمیتونه بعد که با انگشت میچرخونم گیرش باز میشه.
فرشید جان میتونم خودم یه فن ۱۲سانتیِ استاندارد بگیرم تعویضش کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر