اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
کنسول های نسل بعد پاییز سال دیگه عرضه می شن
همین الان هم 3900X عملکردی بسیار نزدیک به 9900K داره تو بعضی بازی ها برتری داره

I had given up on AMD… until today - Ryzen 9 3900X & Ryzen 7 3700X Review

3900x و 9900k از نظر قیمت تو یه رنج هستن و i9 نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ درصد بطور میانگین بیشتر فریم میده. اگه فقط برای بازی بخواید انتخاب کنید i9 برای رفرش ریت های بالا گزینه بهتری هست. برای 60 فریم که r5 3600 هم خیلی زیاده.

بحث من‌ این نیست که الان AMD انتخاب بهتری نیست (با توجه به قیمت و نزدیک بودن در بازی ها) الان AMD گزینه بهتری هست. حرف من اینه که یهو انتظار نداشته باشید با اومدن نسل بعد R7 3700 از 9700k جلو بزنه چون بازیها به رشته بیشتر وابسته میشن. ۸ تا ۱۲ (هسته یا رشته) حالا حالاها برای گیم کافی خواهند بود.

SHAM

کاربر سایت
Nov 22, 2008
305
دوستان الکی حرص چی میخورین
العان اکثر دوستانی دارین فن یکطرف میگیرین کدوم شما رایزن یا cor i9 روی سیستمتون هست؟
همینطور گرافیک 2080 یا amd هست؟

واقعا متوجه کاراتون نمیشم
اگر فقط برای بازی میخوایین سیستم ببندین که اکثرا شما بحثتون روی همین گیم هست نه رندرینگ و کارهای گرافیکی چرا نمیرین کنسول بخرین ؟
پول فقط یک گرافیک 2080 بالای 20 میلیون که شما دارین درموردش حرف میزنین راحت میشه یک کنسول با کلی لوازم جانبی و تلویزیون و کلی بازی بصورت قانونی خرید قبلا میگفتین گرافیک pc خیلی بالاتره حالا با one x گرافیک هم تقریبا نزدیک pc هست
در کل حالا چندفریم ریت یا کمی گرافیک بهتر را اصلا متوجه میشین که دارین درموردش بحث میکنین
هزینه cpu رایزن یا اینتل هم برای خرید نسل بعد کنسول ها
هنوز کلی پول مخلفات دیگه pc مثل رم و هارد و ... مونده

اصلا معنی فن بودن شماهاراهم متوجه نمیشم
فن موقعی قابل قبوله که شما یا سهام دار شرکت باشین یا نفعی از خرید یا فروش قطعه داشته باشین
کسی پول تو جیبش هست خواست وسیله ای بخره میره تو آن زمان تحقیق میکنه کدوم بهتره همون میخره(العان به طور مثال تاکید میکنم مثاله میبینم cpu شرکت Amd بهتره رایزن میزارم گرافیک انویدیا بهتره 2080 میزارم معنی نداره فن یکی باشم 2تا قطعه برم amd بزارم)

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دوستان الکی حرص چی میخورین
العان اکثر دوستانی دارین فن یکطرف میگیرین کدوم شما رایزن یا cor i9 روی سیستمتون هست؟
همینطور گرافیک 2080 یا amd هست؟

واقعا متوجه کاراتون نمیشم
اگر فقط برای بازی میخوایین سیستم ببندین که اکثرا شما بحثتون روی همین گیم هست نه رندرینگ و کارهای گرافیکی چرا نمیرین کنسول بخرین ؟
پول فقط یک گرافیک 2080 بالای 20 میلیون که شما دارین درموردش حرف میزنین راحت میشه یک کنسول با کلی لوازم جانبی و تلویزیون و کلی بازی بصورت قانونی خرید قبلا میگفتین گرافیک pc خیلی بالاتره حالا با one x گرافیک هم تقریبا نزدیک pc هست
در کل حالا چندفریم ریت یا کمی گرافیک بهتر را اصلا متوجه میشین که دارین درموردش بحث میکنین
هزینه cpu رایزن یا اینتل هم برای خرید نسل بعد کنسول ها
هنوز کلی پول مخلفات دیگه pc مثل رم و هارد و ... مونده

اصلا معنی فن بودن شماهاراهم متوجه نمیشم
فن موقعی قابل قبوله که شما یا سهام دار شرکت باشین یا نفعی از خرید یا فروش قطعه داشته باشین
کسی پول تو جیبش هست خواست وسیله ای بخره میره تو آن زمان تحقیق میکنه کدوم بهتره همون میخره(العان به طور مثال تاکید میکنم مثاله میبینم cpu شرکت Amd بهتره رایزن میزارم گرافیک انویدیا بهتره 2080 میزارم معنی نداره فن یکی باشم 2تا قطعه برم amd بزارم)
کسی فن برند خاصی نیست(غیر از یکی دو نفر) فقط داریم بحث میکنیم(بحث های جذابیه که چند وقت خبری ازش نبود) :D
در مورد قیمت بالا هم درست میفرمایید، همه کاربرا سیستم هاشون رو قبل از 4 برابر شدن قیمتا خریدن. فکر نکنم با این قیمتا کسی بتونه سیستم جدید بگیره حتی پولدارش:D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
3900x و 9900k از نظر قیمت تو یه رنج هستن و i9 نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ درصد بطور میانگین بیشتر فریم میده. اگه فقط برای بازی بخواید انتخاب کنید i9 برای رفرش ریت های بالا گزینه بهتری هست. برای 60 فریم که r5 3600 هم خیلی زیاده.

بحث من‌ این نیست که الان AMD انتخاب بهتری نیست (با توجه به قیمت و نزدیک بودن در بازی ها) الان AMD گزینه بهتری هست. حرف من اینه که یهو انتظار نداشته باشید با اومدن نسل بعد R7 3700 از 9700k جلو بزنه چون بازیها به رشته بیشتر وابسته میشن. ۸ تا ۱۲ (هسته یا رشته) حالا حالاها برای گیم کافی خواهند بود.
10 درصد یه عدد کلی باید دید چه بازی های مدنظر
Annotation 2019-07-20 123405.jpg
Annotation 2019-07-20 123311.jpg

لود CPU
Annotation 2019-07-20 123623.jpg

DX 12
Annotation 2019-07-20 133415.jpg
برای بازی های نسل حاضر کافیه اواخر نسل هفت CPU دو هسته کافی بود تا همین دو سال پیش 4 هسته و امروز 6 هسته
Battlefield 4 اول نسل 8
111665
Battlefield V
111666

این در حالی که کنسول های نسل 8 با CPU فسیل دست سازنده ها بسته بودن

جهش بزرگ نسل بعد CPU شروع نسل بعد شش هسته به حداقل تبدیل میشه
Developer Reveals How PS5 and Xbox Scarlett Will Change Console Gaming
Pixelnauts developer Alex Golebiowsk claims that loading times will never be the same, at least for consoles. Meanwhile, both systems are also utilizing AMD's ZEN 2 processor, which is a big upgrade on what the PS4 and Xbox One use. According to Golebiowsk, this will allow developers to create beautiful games with less restrictions. Further, it should erode at the AAA barrier, which is to say developers won't need AAA-level resources to create expansive, great looking games​
3700 و 9700K هر دو 8 هسته اند

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
10 درصد یه عدد کلی باید دید چه بازی های مدنظر
برای بازی های نسل حاضر کافیه اواخر نسل هفت CPU دو هسته کافی بود تا همین دو سال پیش 4 هسته و امروز 6 هسته
Battlefield 4 اول نسل 8
View attachment 111665
Battlefield V
View attachment 111666

این در حالی که کنسول های نسل 8 با CPU فسیل دست سازنده ها بسته بودن

جهش بزرگ نسل بعد CPU شروع نسل بعد شش هسته به حداقل تبدیل میشه
Developer Reveals How PS5 and Xbox Scarlett Will Change Console Gaming
Pixelnauts developer Alex Golebiowsk claims that loading times will never be the same, at least for consoles. Meanwhile, both systems are also utilizing AMD's ZEN 2 processor, which is a big upgrade on what the PS4 and Xbox One use. According to Golebiowsk, this will allow developers to create beautiful games with less restrictions. Further, it should erode at the AAA barrier, which is to say developers won't need AAA-level resources to create expansive, great looking games​
3700 و 9700K هر دو 8 هسته اند

حرف من اینه که این مساله استفاده از هسته های بیشتر خطی نیست. اینکه از 2 هسته به 6 هسته رسیدیم معنیش این نیست که حتماً آخر نسل دیگه 12 هسته نُرم می‎شه. برنامه نویسی برای تعداد رشته بالا سخت هست و حالاحالاها انتظار نداشته باشید انجین‌ها خیلی به اون سمت حرکت کنن. حرف من در مورد 3700 و 9700 این بود که 3700 هایپر تردینگ داره که باعث میشه 16 ترد داشته باشه و 9700 هم 8 ترد. حرف من این بود که چون ترد های 3700 بیشتر هست، سه سال دیگه که کنسولا اومدن یهو بازیها به 16 ترد احتیاج پیدا نمیکننن که 3700 بخواد ازش جلو بزنه.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کاهش قیمت پردازنده های رایزن 2000
رایزن 2700X قیمت اولیه 329 دلار قیمت جدید 249 دلار
رایزن 2700 قیمت اولیه 299 دلار قیمت جدید 199 دلار
رایزن 2600X قیمت اولیه 229 دلار قیمت جدید 159 دلار
رایزن 2600 قیمت اولیه 199 دلار قیمت جدید 139 دلار
:|

آخرین ویرایش:

Delux1

کاربر سایت
Nov 18, 2014
864
نام
رضا
اقا من میخوام یک لبتال گیمینگ خفن با بودجه 50 بگیریم به شدت بین asus gx701 و msigs75 گیر کردم اولویتم 4k گیمینک هستش و جنس فطعات بهتر

• Like
Reactions: che-jaleb

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
AMD حتما باید توی سری بعدیش پشتیبانی RTX رو بذاره
کمپانی انویدیا را می توان بانی فناوری Real Time Ray Tracing دانست؛ این فناوری در کارت های گرافیک GeForce RTX و چند نمونه از تایتان ها، به همراه پرچمدارن GTX 1000 قابل اجرا است. انویدیا با توسعه دهندگان بازی وارد همکاری مستقیم شده است تا بدین ترتیب تعداد عناوین بازی هایی که از Ray Tracing پشتیبانی می کنند را افزایش دهد.

بسیاری از عناوین جدید با پشتیبانی از DXR معرفی شده اند و انویدیا امروز در توئیتی اعلام کرده است که تا سال 2023، تمامی بازی های AAA با فناوری Ray Tracing معرفی خواهند شد. این شرکت تضمین کرده است که تمامی عناوینی تا سال 2023 از این فناوری پشتیبانی کرده و این به معنی انقلابی بزرگ در صنعت بازی ها است.AMD متاسفانه از فناوری Ray Tracing در کارت های گرافیک خود پشتیبانی نکرده و حتی در کارت های گرافیک NAVI هم تا کنون خبری از پشتیبانی از این تکنیک دیده نشده است. هرچند که اعلام شده است که در کنسول های بازی نسل بعدی مانند PS5 از Ray Tracing پشتیبانی خواهد شد، اما AMD ظاهرا بر لجبازی خود مبنی بر آنکه این فناوری آینده روشنی ندارد، پافشاری می کند.

• Like
Reactions: voldmort

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
کاهش قیمت پردازنده های رایزن 2000
رایزن 2700X قیمت اولیه 329 دلار قیمت جدید 249 دلار
رایزن 2700 قیمت اولیه 299 دلار قیمت جدید 199 دلار
رایزن 2600X قیمت اولیه 229 دلار قیمت جدید 159 دلار
رایزن 2600 قیمت اولیه 199 دلار قیمت جدید 139 دلار
:|
ناموسا AMD داره میانرده رو میترکونه، من 1700 دارم با این قیمتا هوس 2700 کردم با اینکه فرق خیلی خاصی نداره :D الان newegg داره 194.98$ میده.

• Like
Reactions: jetalpha

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر