اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
فن xbox و ps و pc کم بود الان 6 دسته فن فقط در pc داریم که به زودی زیاد میشن:
1.فن سی پی یو اینتل 2.فن سی پی یو amd
3.گرافیک انویدیا 4.گرافیک amd
6. استیم فن 5. اپیک فن
احتمالا بزودی gog فن و اورجین فن ، یو پلی فن ،ویندوز استور فن و کارت گرافیک اینتل فن هم اضافه میشن
انویدیا هم عین amd ،وقتی دید amd گرافیک جدید داد با همون قیمت گرافیک قویتر داد. نگید 2060 و 2060s هم قیمت نیستند میدونم ،کلی گفتم.
این که دیگه فوتبال نیست بگی حس رقابت داره ،هیجان داره.خدایییش این نوع فن بازی یه سطح دیگه ای رو در این عرصه باز کرده

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
خوب رادئون 7 نیومده بازنشسته شد
AMD Retires the Radeon VII Less Than Five Months Into Launch
Radeon VII از همون اول هم یه کارت معمولی مثل سایر محصولات برای عرضه به بازار نبود، AMD به دلیل فشار زیادی که از طرف سهامداران و بازار روش بود و فقط برای خالی نبودن عریضه و باقی ماندن نام Radeon در بازار کارت گرافیک، VII رو عرضه کرد که به دلیل هزینه ساخت بالاش و اینکه AMD این کارت رو داشت به قیمت تولید و حتی طبق بعضی گفته ها با ضرر میفروخت، به تعداد محدود تولید شد و هیچ نسخه کاستومی هم ازش تولید نشد. فقط یه پاسخ موقت به سری RTX انویدیا بود تا زمان رسیدن NAVI.

• Like
Reactions: saeed_sg

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
از ارائه سند و مدرک مستدل و ارائه فکت # های دندان شکن از شما متشکرم
به مدیران amd ایمیل میدم و میگم ترمال پیست رو بزن اون قسمتی که میسوزه :))
من دشمنAMDکه نیستم عاشق CPU های رایزن هستم ولی بنظرم تو زمینه کارت گرافیک انویدیا جلوتره

دیگه فن بازی هم حدی داره خدایی:| شما ظاهرا از عمر gpu ها خبر نداری که میایی همچین حرفی میزنی،اگه با یه گرافیک درست رفتار بشه تا سال ها کار میکنه ربطی هم به amd یا nvidia نداره
والا چی بگم شاید حرف شما درست باشه ولی من دو بار کارت گرفیکAMD گرفتم که هر دو سوختن ولی کارت گرافیکGT9500 داشتم که یک عمری برام کار کرد

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
از ارائه سند و مدرک مستدل و ارائه فکت # های دندان شکن از شما متشکرم
به مدیران amd ایمیل میدم و میگم ترمال پیست رو بزن اون قسمتی که میسوزه :))
اوکی
چهار پنج فریم بیشتر در گیمینگ دلیل قانع کننده برای انتخاب اینتل بر amd ( با قیمت بسیییار پایین تر ) هست
ولی
وقتی گرافیک amd ده فریم بیشتر میده تاثیری در رقابت amd و nvidia نداره و مهم نیست ...
بزرگوار تا حالا اسم استاندارد دوگانه (دابل استاندارد ) به گوشت خورده ؟ :D

لعنتی عالی بود این =)):)) ترمال پیست =))
یعنی جوری زدم زیر خنده که از اتاق بغلی اشاره کردن آروم تر :D

بنظرم NVIDIA در بسیاری از موارد ازAMDجلوتره درسته کهAMD ارزون تره یا تو تکنولوژی نانو جلوتره و یا در توان مصرفی بهتره ولی عمرش کمه و میسوزه، همچنین در زمینه درجه حرارت ضعیف تره؛منکه عاشق NVIDIA هستم و همیشه خواهم بود
این همه رایزن رایزن میکنین

هنوز تو گیمینگ عجیب غریب عقبه !

با CPU 8 هسته ای هنوز Intel با CPu های 4 هسته ایش کامل جلوتره

واسه ما هم مهم گیمینگه اینجا هم یه فروم گیمینگه حق دارن همه خوششون نیاد. از اونور هم آخه مثلا 4-5 تا فریم بالاتر واقعا چرا باید منو ترقیب کنه از یه سری تکنولوژی اینویدیا بگذرم برم سمت AMD ?

ضمن اینکه همه جا هر بازی میری اولش لوگوئه Nvidia نقش میبنده آدم روحش تازه میشه

فکر کنم جواب شما دو بزرگوار رو دوستان با "دلیل" و "بسیار کامل" دادن :) و صد البته رگباری :D
میتونید یه بار دیگه بخونید پست های دوستان رو اگر فکر میکنید چیزی مبهم مونده این وسط . ;)

این جا تاپیک اخباره نه فن بازی و از رو شکم حرف زدن ... اون یکی میگه دو بار amd خریدم سوخت :)) یکی دیگه هم لوگوی انویدیا میبینه روحش تازه میشه ...
اگر فکر میکنید ظرفیتش رو ندارید ، مجبور نیستید پست بذارید و باعث بشید دو صفحه کاربرا فقط جواب افاضات شما دو عزیز رو بدن !
اون "حق دارن همه خوششون نیاد" هم جاش تاپیک اخبار نیست که همه میان با دلیل حرف میزنن ، اون وقت سه تا فن بوی فقط نظر شخصی ـشون رو بیان میکنن و میگن بالاخره هر کی نظری داره :))
مراعات کنید دیگه ...

فن xbox و ps و pc کم بود الان 6 دسته فن فقط در pc داریم که به زودی زیاد میشن:
1.فن سی پی یو اینتل 2.فن سی پی یو amd
3.گرافیک انویدیا 4.گرافیک amd
6. استیم فن 5. اپیک فن
احتمالا بزودی gog فن و اورجین فن ، یو پلی فن ،ویندوز استور فن و کارت گرافیک اینتل فن هم اضافه میشن
انویدیا هم عین amd ،وقتی دید amd گرافیک جدید داد با همون قیمت گرافیک قویتر داد. نگید 2060 و 2060s هم قیمت نیستند میدونم ،کلی گفتم.
این که دیگه فوتبال نیست بگی حس رقابت داره ،هیجان داره.خدایییش این نوع فن بازی یه سطح دیگه ای رو در این عرصه باز کرده

صد در صد حرفی که میزنید درسته ! 100% !
و خب شما اگر پست صفحه قبل بنده رو هم نگاه کنید ، متوجه میشید اشاره کردم سال ها AMD داشت با سیاست های غلط ـش دست و پا میزد که غرق نشه ! ولی خب وقتی الان خودش رو کشونده بالا چرا حمایت نکنیم ؟
"فن بازی" با "حمایت کردن" فرق داره ! :D بالاخره الان انویدیا داره ملت رو می چاپه ، دو سال بعد هم amd ! اصلا رقابت یعنی همین ! تا وقتی هر کدوم از این برند ها خوبن ، ما هم از اونی که بهتره "حمایت" میکنیم .
من خودم سال هاست انویدیا دارم ، قبلش هم amd و دلیلی هم نمیبینم برای فن بازی ! چون تو هر مقطع به دور از بازی های بچگونه ای که این کمپانی ها بین کاربرا راه انداختن ، بهترین انتخاب ها رو بین این برند ها داشتم . و الان هم اگر قرار باشه سراغ سخت افزار جدیدی برم ، قطعا از amd انتخاب میکنم ...
:Rose:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sarvior

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
اهم :D
در راستای بحث cpu و عملکردشون توی بازی ها، مشکل خیلی از بازی هایی که روی رایزن خوب فریم نمیدن اینه که از هسته ها و از اون مهمتر thread های بیشتر درست استفاده نمیکنن ولی با توجه به اینکه کنسول های نسل بعدی هم پردازنده رایزن دارن و در کل تکنولوژی رو به جلو میره (برعکس اینتل که توی 2010 گیر کرده هنوز :| )، بازی ها و engine های جدید و اینده 100% از core/thread های بیشتر استفاده بهتری دارن و در کل اگه با اینده نگری بخوایم سیستم ببندیم، انتخابی به جز رایزن وجود نداره :|:D

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
نسل پیش هم AMD بود اصلا بازی ها روی AMD فریم نمی دادن ربطی ندارن اینتل بلده چیکار کنه و درسته که در بحث رندر اینا AMD خیلی به صرفه تره اما اینل نسل DESKTOP صرفا برای گیم زده پس هنوزم برای گیم اینتل گزینه بهتریه بازار دست دومشم خیلی بهتره کمترم پیش میاد که چت بزنه یا برنامه ها کرش کنن. تازه اینل نسل بعدیش داره بازم 14 نانو می ده که مشخصاتش خیلی غوله قیمت ها هم به شدت خوب شدن حالا تازه بعد میاد 10 می زنه بعد 7 اگر بیاد 7 که همین الان اختلاف باز به سقف می رسه. NVIDIA هم که در 12 نانو کاملا AMD شکست داده یعنی چند ماه بعدش AMD کارت جدید می ده بازم پشم انویدیا نمی شه این چنین می شه که کارت هاش 1250 دلار می شن.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
lol نسل قبلی cpu های amdاصلا قابل مقایسه با رایزن نیستن و زمین تا اسمون فرق دارن.
برای همین هم هست که لانچ رایزن اینقدر سر و صدا کرده.
در مورد بازی ها هم تنها برتری اینتل همون پردازش تک هسته ای هست که اونم با نسل جدید رایزن دیگه مشکل خاصی برای amd نیست.

• Like

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
من دشمنAMDکه نیستم عاشق CPU های رایزن هستم ولی بنظرم تو زمینه کارت گرافیک انویدیا جلوتره

بخاطر اینکه تو این چند ساله amd وقت و هزینه بیشتر صرف cpu کرده الانم نتیجشو میبینید
ولی همین gpu هایی هم که عرضه کرده price/perf بهتری ارائه میده قبول دارم یه سری نکات منفی نسبت به رقیب داره ولی با این حال جز انتخاب های خوبه من مانیتورم free sync مجبورم برم سراغ amd و صبر میکنم سال دیگه RDNA2 ببینم چی میکنه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
اهم :D
در راستای بحث cpu و عملکردشون توی بازی ها، مشکل خیلی از بازی هایی که روی رایزن خوب فریم نمیدن اینه که از هسته ها و از اون مهمتر thread های بیشتر درست استفاده نمیکنن ولی با توجه به اینکه کنسول های نسل بعدی هم پردازنده رایزن دارن و در کل تکنولوژی رو به جلو میره (برعکس اینتل که توی 2010 گیر کرده هنوز :| )، بازی ها و engine های جدید و اینده 100% از core/thread های بیشتر استفاده بهتری دارن و در کل اگه با اینده نگری بخوایم سیستم ببندیم، انتخابی به جز رایزن وجود نداره :|:D

مسئله استفاده نکردن درستِ انجین‌ها از Threadـها صرفاً به خاطر Mainstream نبودنِ سی پی یو های چند هسته‌ای نیست (تا حدی هست، ولی نه کاملاً). یه بخش اساسی و اصلیش به سخت بودن برنامه نویسی برای سی پی یو های با Threadـهای بالاست. به نظر من انتظار نداشته باشید که حتی با اومدن کنسول‌های نسل بعد سی پی یوی های 12 هسته‌ای خیلی بهتر از 6 هسته‌ای عمل کنن. من اعتقاد دارم حتی 3 سال دیگه که کنسولای نسل بعد هم اومدن، i7 9700K از R7 3700x که 8 رشته بیشتر داره سریعتر خواهد بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vivaz360

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
قشنگ AMD فقط روی کاغذ خوبه

شما بفرما نگاه بکن الان سی پیو 40 میلیون تومانی AMD اندازه یه 8700k فریم میده که فقط 5 تومن قیمتشه

اینجا ما کاری به پردازش های دیگه نداریم، توی زمینه گیمینگ AMD حالا حالالا باید بدوئه

تمام مسابقات گیمینگ Esport و همه از اینتل و محصولات NVidia استفاده میکنن، AMD فقط در زمینه PRice خوبه نه چیز دیگه

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355

شما بفرما نگاه بکن الان سی پیو 40 میلیون تومانی AMD اندازه یه 8700k فریم میده که فقط 5 تومن قیمتشه

اینجا ما کاری به پردازش های دیگه نداریم، توی زمینه گیمینگ AMD حالا حالالا باید بدوئه

تمام مسابقات گیمینگ Esport و همه از اینتل و محصولات NVidia استفاده میکنن، AMD فقط در زمینه PRice خوبه نه چیز دیگه

دیگه گذشت اون زمون :D

111480
111481

----------------------------------
نکته مهم اینکه RX 5700XT میان رده AMD تنها 40 Compute Units و 2560 SHADER عملکردی نزدیک 2070SUPER و 2080 داره پرچمدار های NAVI انویدیا نابود می کنن

111482 111483 111485

مسئله استفاده نکردن درستِ انجین‌ها از Threadـها صرفاً به خاطر Mainstream نبودنِ سی پی یو های چند هسته‌ای نیست (تا حدی هست، ولی نه کاملاً). یه بخش اساسی و اصلیش به سخت بودن برنامه نویسی برای سی پی یو های با Threadـهای بالاست. به نظر من انتظار نداشته باشید که حتی با اومدن کنسول‌های نسل بعد سی پی یوی های 12 هسته‌ای خیلی بهتر از 6 هسته‌ای عمل کنن. من اعتقاد دارم حتی 3 سال دیگه که کنسولای نسل بعد هم اومدن، i7 9700K از R7 3700x که 8 رشته بیشتر داره سریعتر خواهد بود.

کنسول های نسل بعد پاییز سال دیگه عرضه می شن
همین الان هم 3900X عملکردی بسیار نزدیک به 9900K داره تو بعضی بازی ها برتری داره

I had given up on AMD… until today - Ryzen 9 3900X & Ryzen 7 3700X Review

Attachments

• 1563398043988.png
    1563398043988.png
    85.7 KB · مشاهده: 15
آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360

اون مسابقات اسپانسر میشن اونا
فکر کردی pro player که تو مسابقات هدست ریزر میزاره میاد تو خونشم از اون استفاده میکنه ؟ اینا مجبورن چون اسپانسرشون ریزر
تو زمینه گیمینگم خیلی خیلی خوبه
همه فهمیدن شما فن intel o nvidia خودتو اذیت نکن دیگه

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199

خب مشخه نه با بنچمارک و review آشنایی داری ، نه با مفهوم اسپانسر !
بعد cpu فریم میده ؟ مگه چه قدر تاثیر گذاره این فاکتور تو فریم دهی ؟ 5 فریم ؟! دقیقا کجایی :))
خوشم میاد دو صفحه اخیر دو-سه نفر انویدیا و اینتل فن یه پست درست و حسابی نداشتن :D با این فن بازی های مسخره چی بهتون میرسه ، خدا میدونه ...

حالا مایی هم که به انویدیا و اینتل میتوپیم سیستمامون همه اینتل و انویدیاست:D:|

خب کسی که پراید داره نباید از سایپا انتقاد کنه ؟ :D

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خب مشخه نه با بنچمارک و review آشنایی داری ، نه با مفهوم اسپانسر !
بعد cpu فریم میده ؟ مگه چه قدر تاثیر گذاره این فاکتور تو فریم دهی ؟ 5 فریم ؟! دقیقا کجایی :))
خوشم میاد دو صفحه اخیر دو-سه نفر انویدیا و اینتل فن یه پست درست و حسابی نداشتن :D با این فن بازی های مسخره چی بهتون میرسه ، خدا میدونه ...
حالا مایی هم که به انویدیا و اینتل میتوپیم سیستمامون همه اینتل و انویدیاست:D:|

• Like
Reactions: mobile1199

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر