کمک در مشگل در xbox one x

ahmadreza.2153

کاربر سایت
Mar 7, 2017
388
سلام خدمت دوستان
میدونم اینجا نباید تاپیک میزدم ولی از مدیر میخام چند روز باز باشه کسی میتونه کمک من کنه

بنده ایکس باکس ایکس دارم
مشگلم اینه وقتی دارم بازی میکنم وسط بازی فریز میشه و بازی قفل میشه ولی تویه منو و هوم میره ولی باز میری تو بازی همونجوری قفله و ریست نمیشه تا برقش نکشی و خیلی دیر روشن میشه حدود 30تا50ثانیه طول میکشه روشن بشه

اول فکر کردم مشگل هارد داره رفتم هارد خریدم و گذاشتم باز هم همین مشگل هست حتی اخرین اپدیت رو هم زدم اکانت انلاین روش دارم دستگاه هم 2ماه کار کرده
ایا کسی همچین مشگلی داشته و تعمیر کرده از دوستان میخام کمک کنین

• Like
Reactions: X B I T B

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
اول از همه از مدیران میخوام یک تاپیک‌مجزا واسه xbox one x بزنن . الان برای وان اس که هیچ تفاوتی با وان قدیم نداره تاپیک هست.
من‌که زبونم مو در اورد بسکه گفتم و دلیل فعالیت کمم تو انجمن همینه.
در مورد مشکل شما . ۵۰ثانیه طبیعی هست اگه نت خوبی داشته باشی حدود ۳۰ثانیه طول میکشه اگه میخوای ۱۰ثانیه روشن شه تو پاور ستینگ برو روشن شدن سریعو فعال کن.
مشخص نکردی تو بازی خاصی فریز میشه یا همه بازیا؟
اگه بازی خاصی هست به پشتیبانی اون بازی تیکت بفرست حل کنن و بگو رو وان اکس اینجوریه. چون وان اکس از نظر گرافیک و رزدلویشن و hdr با بقیه متفاوته گاهی گرافیک سنگین مشکلاتی ایجاد میکنه.
مثلا من تو بازی هیلو وار ۲ .بعد ۳۰ثانیه دکمه a میزنم که ورود کنه .زودتر بزنم‌هنگ میکنه درصورتی که رو دستگاهای قدیمی هنگ‌نداره.
گاهی بندرت مثلا ماهی یکی دوبار منم فریز دارم که طبیعیه .
ولی اگه روی همه بازیها فریز میکنه کل دستگاهو از تو ستینگ فرمت کن و از اول بازیهارو نصب کن و اکانتتو وارد کن درست میشه.
با پشتیبانی ماکرو هم چت کنی همینو میگه.
در کل نگران نباش من ۲ساله روزی۷..۸ساعت دستگاهم روشنه .ایراد از دستگاه نیست

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
سلام خدمت دوستان
میدونم اینجا نباید تاپیک میزدم ولی از مدیر میخام چند روز باز باشه کسی میتونه کمک من کنه

بنده ایکس باکس ایکس دارم
مشگلم اینه وقتی دارم بازی میکنم وسط بازی فریز میشه و بازی قفل میشه ولی تویه منو و هوم میره ولی باز میری تو بازی همونجوری قفله و ریست نمیشه تا برقش نکشی و خیلی دیر روشن میشه حدود 30تا50ثانیه طول میکشه روشن بشه

اول فکر کردم مشگل هارد داره رفتم هارد خریدم و گذاشتم باز هم همین مشگل هست حتی اخرین اپدیت رو هم زدم اکانت انلاین روش دارم دستگاه هم 2ماه کار کرده
ایا کسی همچین مشگلی داشته و تعمیر کرده از دوستان میخام کمک کنین
فریز به بازی هم بستگی داره
الان دارک سایدرز3 توی همه پلتفرم ها مشکل فریز داره
یا توم ریدر 2015 توی ONE X مشکل فریز داره (البته خیلی کم)
ولی در کل خیلی کم بازی ها هستن که مشکلات این چنینی دارن ANTHEM هم کلی برای بایوور گزارش زدن تا رفعش کرد
در کل خیلی از این مشکلات مربوط به خود بازی هاست نه کنسول ولی اگر توی همه بازی ها مشکل داری
اره باید کنسول فرمت کنی و دوباره از نو نصب کنی و اکانت لاگین کنی

• Like
Reactions: pcgamer

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
من توم ریدر برام اصلا فریز نداشت .اون‌نسخش که از تو برف و بوران شروع میشه و 4k بود .عحب گرافیکی پشم ریزونی هن داشت.
اینا تماما ایرادات بازی هست مخصوصا بازی انلاین . اگه ایراد از کنسول باشه باید تو خود داشبرد هنگ کنه .
علت اینکه این‌همه اپدیت میدن رفع این چیزاس

• Like

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
من توم ریدر برام اصلا فریز نداشت .اون‌نسخش که از تو برف و بوران شروع میشه و 4k بود .عحب گرافیکی پشم ریزونی هن داشت.
اینا تماما ایرادات بازی هست مخصوصا بازی انلاین . اگه ایراد از کنسول باشه باید تو خود داشبرد هنگ کنه .
علت اینکه این‌همه اپدیت میدن رفع این چیزاس
اره معرکه بود گرافیکش ولی من بیشتر حالت 1080/60 میاوردم
توی 1 صحنه برای من فریز کرد

• Like

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
اره معرکه بود گرافیکش ولی من بیشتر حالت 1080/60 میاوردم
توی 1 صحنه برای من فریز کرد
چه جالب.
من یادمه (ممکنه کنی اشتباه بگم‌چون خیلی وقت پیش بازی کردم)یادمه سه حالت گرافیکی داشت یکی که 2160 بود با پشتیبانی hdr با جزیئات و نور پردازی و افکت . و یک حالت دیگه 1600 انگار بود با پشتیبانی hdr حزئیات و نور پردازی و افکتهای خیلی بیشتر . و حالت آخر ۱۰۸۰ بدون hdr و افکت و حزئیات هیچی برای one s و one لابد.
جز معدود بازیهایی بود که انقدر اپشن گرافیکی داشت .
من صحنه اول بازی ک‌تو برف بود فکر کردم انیمیشنه بازی هست همینطور منتظر بودم بازی شروع شه خخخخخ

• Like

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
اره 3 حالت داشت ولی حالت 1080 یه خوبی که داره بازی 60 فریم اجرا میشه
حالت 2160P که عالی بود ولی یه خورده توی منطقه های وسیع افت فریم داشت ولی باز این افت توی حالت 1600P خیلی کمتر بود و به جاش نورپردازی خیلی بهتر شده بود
ولی در کل حس 60 فریم یه حال دیگه داره
من ویچر3 رو هم حالت 1080/60 میذاشتم با اینکه حالت 4K فریم کاملا ثابت روی 30 قفل بود ولی 60 فریم یه حال دیگه داره

• Like

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
اره 3 حالت داشت ولی حالت 1080 یه خوبی که داره بازی 60 فریم اجرا میشه
حالت 2160P که عالی بود ولی یه خورده توی منطقه های وسیع افت فریم داشت ولی باز این افت توی حالت 1600P خیلی کمتر بود و به جاش نورپردازی خیلی بهتر شده بود
ولی در کل حس 60 فریم یه حال دیگه داره
من ویچر3 رو هم حالت 1080/60 میذاشتم با اینکه حالت 4K فریم کاملا ثابت روی 30 قفل بود ولی 60 فریم یه حال دیگه داره
حالا یک‌پیشنهاد دارم برات .یبار اجرا کن ببین میپسندی یا نه. بزار رو 4k و از تنظیمات تی وی برو motion plus یا true motion رو بزار clear یا soft . هم حس ۶۰فریمو داری هم گرافیک خفن و چشمتم اذیت نمیشه .
من تنها بازی ک میتونمtrue motion خاموش کنم فورزا هورایزن ۴ هست .چون ۶۰فریمش واقعی هست و چشم اصلا اذیت نمیشه

• Like

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
حالا یک‌پیشنهاد دارم برات .یبار اجرا کن ببین میپسندی یا نه. بزار رو 4k و از تنظیمات تی وی برو motion plus یا true motion رو بزار clear یا soft . هم حس ۶۰فریمو داری هم گرافیک خفن و چشمتم اذیت نمیشه .
من تنها بازی ک میتونمtrue motion خاموش کنم فورزا هورایزن ۴ هست .چون ۶۰فریمش واقعی هست و چشم اصلا اذیت نمیشه
از شانس دیگه الان نسخه 2015 توم ریدر رو ندارم ولی نسخه SHADOW رو دارم اونم 4K میتونی انتخاب کنی یا حالت 60 فریم که تا الان با همون ارتقای فریم بازیش میکردم ولی این چیزی که شما گفتی تا حالا تست نکردم حتما خواستم برمش تست میکنم

• Like

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
از شانس دیگه الان نسخه 2015 توم ریدر رو ندارم ولی نسخه SHADOW رو دارم اونم 4K میتونی انتخاب کنی یا حالت 60 فریم که تا الان با همون ارتقای فریم بازیش میکردم ولی این چیزی که شما گفتی تا حالا تست نکردم حتما خواستم برمش تست میکنم
رو ویتچر هم‌ میتونی تست کنی

• Like

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
به هیچ وجه این کاری رو که گفتی خودت هم انجامش نده !
کلا موشن پلاس برای گیم اصلا خوب نیست چون شدیدا لگ میاره تو بازی (در حد نیم ثانیه حدودا تاخیر عملکرد دکمه دسته تا انجام تو بازی !)
شاید در ظاهر زیباتر بشه بازی اما توی گیم پلی بازی مشکل پیدا میشه که همون لگ وحشتناک و تاخیر عملکرد هست ‌‌.
اگر این تکنولوژی به درد گیمینگ میخورد که هیچکس غم نداشت و اینهمه سازنده ها زور نمیزدن ۶۰ فریم بازی بدن و بازیهای ۳۰فریم رو ۶۰ فریم بازی میکرد هر کس تی ویش این تکنولوژی رو داشت .
اگر گزینه گیم مود تی ویت رو روشن کنی کلا موشن پلاس منتفی میشه دقت کرده باشی .برای تجربه بهتر بازی خصوصا تو 4k باید گیم مود رو روشن کنید .

پ.نوشت : از استارتر عذر میخوام برای اف ولی حیفم اومد این نکته رو نگم .

آخرین ویرایش:

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
به هیچ وجه این کاری رو که گفتی خودت هم انجامش نده !
کلا موشن پلاس برای گیم اصلا خوب نیست چون شدیدا لگ میاره تو بازی (در حد نیم ثانیه حدودا تاخیر عملکرد دکمه دسته تا انجام تو بازی !)
شاید در ظاهر زیباتر بشه بازی اما توی گیم پلی بازی مشکل پیدا میشه که همون لگ وحشتناک و تاخیر عملکرد هست ‌‌.
اگر این تکنولوژی به درد گیمینگ میخورد که هیچکس غم نداشت و اینهمه سازنده ها زور نمیزدن ۶۰ فریم بازی بدن و بازیهای ۳۰فریم رو ۶۰ فریم بازی میکرد هر کس تی ویش این تکنولوژی رو داشت .
اگر گزینه گیم مود تی ویت رو روشن کنی کلا موشن پلاس منتفی میشه دقت کرده باشی .برای تجربه بهتر بازی خصوصا تو 4k باید گیم مود رو روشن کنید .

پ.نوشت : از استارتر عذر میخوام برای اف ولی حیفم اومد این نکته رو نگم .
یک‌ نفس عمیق بکش دوست عزیز.
اون تاخیر (نیم ثانیه!!!)بخاطر کیفیت پایین تی ویت هست در مدلهای پیشرفته و جدید امروز اون تاخیر بقدری پایینه که اصلا حس نمیشه .
و هیچ وقت بازیهای ۶۰فریم رو با تروموشن بازی نکن .این حالت فقط برای بازیها با نرخ فریم ۳۰ پیشنهاد میکنم.
موفق باشید

• Like

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
یک‌ نفس عمیق بکش دوست عزیز.
اون تاخیر (نیم ثانیه!!!)بخاطر کیفیت پایین تی ویت هست در مدلهای پیشرفته و جدید امروز اون تاخیر بقدری پایینه که اصلا حس نمیشه .
و هیچ وقت بازیهای ۶۰فریم رو با تروموشن بازی نکن .این حالت فقط برای بازیها با نرخ فریم ۳۰ پیشنهاد میکنم.
موفق باشید
مگه تو مدل تی وی منو میدونی اخه !؟
شما هر جور راحتی بازی کن اما نمیتونی منکر افزایش لگ تو موشن پلاس باشی ، مدل تی وی هم تو این قضیه تاثیر گذار هست اما قویترین تی وی ها هم بازم لگشون میره بالا و برای یه گیمر حرفه ای لگ هر چه کمتر باشه بهتره . شما گیم مود تی ویت رو روشن کن بعد ببین موشن پلاسی داره یا نه . اصلا گیم مود برای چی تو تی ویهای پیشرفته وجود داره ؟ بخاطر همین مبحث لگ هست .
پیشنهاد میکنم انلاین برو و شوتر بازی کن با موشن پلاس تا ببینی چه طور ابکش میشی !
وقتی تی وی مود گیم داره برای چی ادم موشن پلاس روشن کنه که لگ میاره ؟
یه چندتا مقاله در مورد لگو موشن پلاس شما مطالعه کنید حتما .
What is Motion Smoothing on a TV, and Why Do People Hate It?

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر