مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
خب من امروز خرابکاری کردم و خمیر سیلیکونی که روی کولر سی پی یو وجود داشت رو خراب کردم و الان یک کولر و سی پی یو آغشته به خمیر سیلیکون دارم :| حالا سوالی که دارم:
۱. خمیر سیلیکون رو با چه محلولی که در بازار هم موجود باشه پاک کنم؟
۲. برای این پردازنده (Ryzen 2200G) و خنک کننده استاکش چه خمیر سیلیکونی پیشنهاد میشه؟
۳. حالا که موقعیتش پیش اومده ارزش داره خنک کننده دیگه ای بگیرم یا همون خنک کننده AMD کافیه؟ قصد اورکلاک ندارم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
@Farshidstar2012
برای cpu core i7 8700k این خنک کننده که پیشنهاد دادین جوابگو هست؟

بله، اگر جوابگو نبود توصیه هم نمیشد.
دوست عزیز پیشنهادات ما کارشناسی هست و بیش از چیزی که در نظر دارید در انتخاب‌ها معیارهای مختلف لحاظ شده.

خب من امروز خرابکاری کردم و خمیر سیلیکونی که روی کولر سی پی یو وجود داشت رو خراب کردم و الان یک کولر و سی پی یو آغشته به خمیر سیلیکون دارم :| حالا سوالی که دارم:
۱. خمیر سیلیکون رو با چه محلولی که در بازار هم موجود باشه پاک کنم؟
۲. برای این پردازنده (Ryzen 2200G) و خنک کننده استاکش چه خمیر سیلیکونی پیشنهاد میشه؟
۳. حالا که موقعیتش پیش اومده ارزش داره خنک کننده دیگه ای بگیرم یا همون خنک کننده AMD کافیه؟ قصد اورکلاک ندارم.

1- با الکل سفید داروخانه ای یا پد الکی که برای تزریقات استفاده میشه پاک کنید.
2- همه خمیر سیلیکون های معتبر، از گرین گرفته تا خمیرهای Deepcool تا کولرمستر، کیفیت هاشون متفاوته و قیمتشون هم به نسبت کیفیت گرونتر میشه.
3- خنک کننده ی پیش فرض برای این APU کافیه، چون قدرت و حرارت بالایی نداره.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
سلام خدمت دوستانو اساتید

سوال داشتم بنده خواستم یه پردازنده بگیرم برای مادربرد Z170X ultra gaming بین انتخاب نسل 6 و 7 موندم ،

تو مشخصات پردازنده نسل 6 i5 زده که با فرکانس رم ها 2133 سازگاری داره ، ولی توی لیست پیشنهادی قطعات فروشگاه لیون کامپیوتر یک رم با فرکانس 2400 وجود داره ،

میشه یک راهنمایی بکنید ، تشکر

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
سلام خسته نباشید،
دوستان کارت گرافیک من asus 1070 oc هست و سی پی یو i5 4460 دارم. میخواستم بدونم با تعویض سی پی یو به i7 4790 در اجرای بازی بهبودی حاصل میشه? اگه میشه حدودا چند درصد افزایش کارایی داره?
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام خدمت دوستانو اساتید

سوال داشتم بنده خواستم یه پردازنده بگیرم برای مادربرد Z170X ultra gaming بین انتخاب نسل 6 و 7 موندم ،

تو مشخصات پردازنده نسل 6 i5 زده که با فرکانس رم ها 2133 سازگاری داره ، ولی توی لیست پیشنهادی قطعات فروشگاه لیون کامپیوتر یک رم با فرکانس 2400 وجود داره ،

میشه یک راهنمایی بکنید ، تشکر

دوست عزیز، چیزی که شما روی اون تمرکز کردید اصلا نکته ی مهمی نیست. در حال حاضر کمترین و ارزونترین مدلهای DDR4 فرکانس 2400 مگاهرتزی دارن و هم برای پردازنده های نسل 6 و هم نسل 7 جوابگو هستند. اگر پردازنده ای بتونه فرکانس 2133 رو پشتیبانی کنه با این ماجولهای 2400 مگاهرتز کار می کنه و اگر بتونه تا 2400 یا 2666 هم کار کنه باز با 2400 مگاهرتز کار خواهد کرد، مشکلی نیست. مهم اینه که حتی اگر 2133 هم موجود باشه شما نباید بخرید.

شما تمرکز رو روی خرید بهترین پردازنده برای مادربردتون قرار بدید.

سلام خسته نباشید،
دوستان کارت گرافیک من asus 1070 oc هست و سی پی یو i5 4460 دارم. میخواستم بدونم با تعویض سی پی یو به i7 4790 در اجرای بازی بهبودی حاصل میشه? اگه میشه حدودا چند درصد افزایش کارایی داره?
ممنون

بله، حتما حاصل میشه، اما بسته به بازی و فشاری که روی پردازنده میزاره تاثیرش کم یا زیاد خواهد بود، فرمول مشخصی نداره.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
دوست عزیز، چیزی که شما روی اون تمرکز کردید اصلا نکته ی مهمی نیست. در حال حاضر کمترین و ارزونترین مدلهای DDR4 فرکانس 2400 مگاهرتزی دارن و هم برای پردازنده های نسل 6 و هم نسل 7 جوابگو هستند. اگر پردازنده ای بتونه فرکانس 2133 رو پشتیبانی کنه با این ماجولهای 2400 مگاهرتز کار می کنه و اگر بتونه تا 2400 یا 2666 هم کار کنه باز با 2400 مگاهرتز کار خواهد کرد، مشکلی نیست. مهم اینه که حتی اگر 2133 هم موجود باشه شما نباید بخرید.

شما تمرکز رو روی خرید بهترین پردازنده برای مادربردتون قرار بدید.
خیلی ممنون از شما ، این مسئله برای من مبهم بود ، خواستم پیشنهاد شما برای این مدل مادربرد در سری i5 پردازنده ها رو بدونم ، و اینکه قیمتشون در حال حاظر چقدر هست .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
خیلی ممنون از شما ، این مسئله برای من مبهم بود ، خواستم پیشنهاد شما برای این مدل مادربرد در سری i5 پردازنده ها رو بدونم ، و اینکه قیمتشون در حال حاظر چقدر هست .

شما می تونی تا 7700 پردازنده رو ارتقا بدی، اگه بخوای Core i5 باشه که میشه 6600K/7600K یا 6500/7400/7500
چون تولید نمیشن قیمتی نمیشه براشون اعلام کرد، بهتره از سایتها یا بازار قطعات دست دوم یا انجمن های سخت افزاری پیدا کنید.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
سلام
سیستمی که در حال حاضر دارم با این مشخصات هستش:
مادربورد: Gigabyte P61
گرافیک: GTX 970
رم: 8 گیگ DDR3
پردازنده: Intel i5 3570
با بودجه ی 10 میلیون اگه بخوام ارتقا بدم چه قطعاتی پیشنهاد میکنید؟ (نو یا کارکرده)

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
درود دوستان
اگه سؤالم بی‌ربط به تاپیکه ببخشید
میخوام‌ سیستمو ارتقا بدم، جایی رو‌ میشناسید که PC کارکرده بخرن غیر از دیوار؟
اینا رو چند بفروشم خوبه؟
CPU: Intel Core 2 Duo 8400
Main: ASUS P5Q
Ram: DDR2 800Mhz
VGA: Sapphire Radeon 4850 1GB

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
سیستمی که در حال حاضر دارم با این مشخصات هستش:
مادربورد: Gigabyte P61
گرافیک: GTX 970
رم: 8 گیگ DDR3
پردازنده: Intel i5 3570
با بودجه ی 10 میلیون اگه بخوام ارتقا بدم چه قطعاتی پیشنهاد میکنید؟ (نو یا کارکرده)

متاسفانه تمام قطعاتی رو که اینجا لیست کردید باید ارتقا بدید، چون همشون ضعیفن و نمیشه برای هیچ کدوم اولویتی برای ارتقا در نظر گرفت که فقط با ارتقای اون قطعه بشه راندمان خیلی بالاتری بدون دست زدن به قطعات دیگه گرفت.
البته ارتقای کارت گرافیک به مدلی مثل GTX 1070 تنهایی می تونه فریم بسیار بیشتری (حدود دو برابر و بالاتر) در برخی بازیها به شما بده، ام به دلیل ضعفِ پردازنده نوسان فریم و گلوگاه شدنش در بسیاری بازیها و صحنه ها قابل پیش بینی هست.

درود دوستان
اگه سؤالم بی‌ربط به تاپیکه ببخشید
میخوام‌ سیستمو ارتقا بدم، جایی رو‌ میشناسید که PC کارکرده بخرن غیر از دیوار؟
اینا رو چند بفروشم خوبه؟
CPU: Intel Core 2 Duo 8400
Main: ASUS P5Q
Ram: DDR2 800Mhz
VGA: Sapphire Radeon 4850 1GB

حدود 1700 میشه قیمت گذاشت.
بهترین جا برای دست دوم ها همون شیپور و دیوار و انجمن های سخت افزاری مثل همین بازیسنتر هست.

• Like
Reactions: KRATUS

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
283
شما می تونی تا 7700 پردازنده رو ارتقا بدی، اگه بخوای Core i5 باشه که میشه 6600K/7600K یا 6500/7400/7500
چون تولید نمیشن قیمتی نمیشه براشون اعلام کرد، بهتره از سایتها یا بازار قطعات دست دوم یا انجمن های سخت افزاری پیدا کنید.
سلام ، توی آمازون هست همه این موارد که ذکر کردید.

مورد دیگه آیا پردازنده 7500 رم هایی با سرعت 3600 مگاهرتز ساپورت میکنه ؟
مشخصات مادربرد زده که ساپورت میشه ، سوالم اینه که پردازنده هم ساپورت میکنه ، تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام ، توی آمازون هست همه این موارد که ذکر کردید.

مورد دیگه آیا پردازنده 7500 رم هایی با سرعت 3600 مگاهرتز ساپورت میکنه ؟
مشخصات مادربرد زده که ساپورت میشه ، سوالم اینه که پردازنده هم ساپورت میکنه ، تشکر

خیر، برای این پردازنده ها باید از رم‌های 2400 مگاهرتز استفاده کنید، بالاتر هم باشه فرکانسش به 2400 کاهش پیدا می کنه.
مادربرد برای پردازنده‌های سری K و در حالت اورکلاک می تونه فرکانس بالاتر رو ساپورت کنه.

• Like
Reactions: CaeZer

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,007
نام
Ali
سلام
هدست تا یک میلیون چی پیشنهاد میدید؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
سلام اون ور کسی رو داری بخره بده مسافر بیاره ؟
Hyper x cloud II الان یه تخفیف ریز خورده و شده 85 دلار تو rtings بهترین میان رده شناختتش

اگر هم هدفونی داری که باکیفیت و سیمش جدا میشه برو میکروفن v-moda boom pro رو بخر کیفیت این میکروفن ده ها برابر بهتر از میکروفنی هست که روی هدست های بالارده میبینی ، وصلش میکنی به هدفون خودت و یه هدست کاستوم مید عالی داری !
قیمتش هم حدود 50 دلار

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر