شایعه Red Dead Redemption 2 در آوریل 2019 برای PC معرفی می شود و در انحصار Epic Games Store خواهد بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Red_Dead_Redemption_2_feature_2_672x372.jpg

به تازگی شایعه ای در مورد عرضه عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 بر روی PC در 4Chan منتشر شده است. اهمیت این شایعه از آن جهت است که 4Chan اخیرا نیز جزئیاتی در مورد Borderlands 3 را لو داده بود که در نهایت مشخص شد حقیقت دارند.

این شایعه به معرفی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC در تاریخ 22 آوریل (2 اردیبهشت) اشاره دارد. این بازی در انحصار Epic Games Store خواهد بود و در تاریخ 9 جولای (11 تیر ) به PC خواهد آمد.

شرکت Take Two اخیرا با Epic Games بر سر عرضه Borderlands 3 به صورت انحصاری (زمانی) بر روی Epic Games Store به توافق رسید. البته گفته می شود که Red Dead Redemption 2 انحصاری دائمی پلتفرم توزیع دیجیتالی بازی های PC شرکت Epic خواهد بود و نه انحصاری زمانی.

منبعی که این شایعه را منتشر کرده، مدعی شده است که Epic Games و Take-Two قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تمامی درآمد حاصل از فروش DLC های نسخه PC به شرکت سازنده بازی می رسد.

به هر حال باید تا 22 آوریل منتظر بماینم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد حقیقت دارند.

Rumour: Red Dead Redemption 2 PC may be revealed on April 22nd as an Epic Games Store exclusive | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,245
نام
امیرحسین
Borderlands 3 Studio Head, Steam Respond To Review Bombing

استاد پیچفورد تهدید کرده اگه ادامه بدید بقیه‌ی بازی‌هامون رو هم می دیم اپیک :)) برخلاف مترو و حمایت کامیونیتی استیم از 4A games این جا هم از خجالت 2k در اومدن هم خود گیرباکس :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
البته دلیلش این نیست امروز یکی از اعضای قدیمی ولو مصاحبه ای داشته گفته استینم داشته بازار pc گیم نابود میکرده و حضور اپیک ضروری بوده این مالیات ۳۰ درصدی که اینا از سازنده ها میگرفتن کاملا برای خودشون یک بازار پول سازی درست کرده بودن و ناعادلانه بوده گفته اون اوایل چرا ۳۰ درصد خوب بوده ولی بعدا عکاملا فشار میورده به سازنده و جیب خودشون فقط پر میکردن و استیم تبدیل به ماشین پولسازی کردن
البته اگر نگاه میکردی این طرف قشنگ Butthurt هست سر بیرون اومدنش از ولو و تمام توییت هاش Shitpost هایی راجع به ولو و سیاست هاش هستن.
بعد ولو که خودش پی سی گیمینگ رو نجات داده، به خاطر 30% داره نابودش میکنه؟:)) پس با این حساب مایکی و سونی هم کنسول گیمینگ رو دارن نابود میکنن و اپل و گوگل هم موبایل گیمینگ رو:))
فکر کردی ولو حتی 100% سود رو بده به خود سازنده، این سازنده ها برمیگردن به استیم؟ اینا قشنگ نشون دادن من و شما اهمیتی نداریم وگرنه ناشر/سازنده ای که بازی هاش با فروش تضمینی میلیونی روی استیم عرضه میشدن و مشخصا با عرضه روی اپیک سود کمتری گیرش میاد، چه دلیلی داره بازیش رو اونطرف عرضه کنه؟ تا حالا برات سوال نشده چرا توی این بحث فقط اسم استیم میاد و اسمی از GoG و بقیه استورها نمیاد؟

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
Borderlands 3 Studio Head, Steam Respond To Review Bombing

استاد پیچفورد تهدید کرده اگه ادامه بدید بقیه‌ی بازی‌هامون رو هم می دیم اپیک :)) برخلاف مترو و حمایت کامیونیتی استیم از 4A games این جا هم از خجالت 2k در اومدن هم خود گیرباکس :D
با شرایطی که استیم درست کرده یجورایی سازنده ها دارن به والو اعتراض میکنن که شرایطی که داری برامون راضی کننده نیست
یا تغییر کن یا تغییر میکنیم
که فعلا بیشترشون تغییر مسیر دادنو رفتن اپیک استور
اپیکم که شده دایه مهربون تر از مادر فعلا چون نیاز داره داره نازشونو میخره بغیر تقریبا 20 درصد سود مازادی ک میده مبلغیم میده بابت تایم انحصاری خوب چرا دولوپرها با 80 میلیون یوزر نرن سمتش

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
این حرفی که زده میشه فروش بازی ها به استورفرانت ربط نداره و طرفدار واقعی هرجا باشه بازی رو میخره مضحک هست. اگر استورفرانت هیچ اهمیتی نداره، پس اصلا چه نیازی به وجودشون هست؟ هر شرکت یه لانچر درست کنه و بازی های خودش رو با سوددهی 100% همونجا عرضه کنه دیگه، طرفدار واقعی میخره!!

یه سری از افراد یا با استیم و اپیک آشنایی کامل ندارن، یا اینکه صرفا عمده فعالیتشون کلیک روی دکمه "Play" هست و از بقیه امکانات موجود بیخبر هستن. امکاناتی که استیم به کاربران و بیشتر از اون به سازنده ها میده، شاید 10 برابر بیشتر از اپیک باشه، زیرساخت های مورد نیاز چنین امکاناتی بسیار بیشتر از "ما یه برنامه داریم که میشه باهاش بازی خرید و دانلود کرد" هست و بنابر اون نیاز به پول بیشتری داره. بماند که امکانات قدرتمندی هم برای سازندگان و هم برای کاربران هم در راهه.

درواقع من به عنوان سازنده، بدون رشوه گرفتن از اپیک، باید مغز خر خورده باشم که بازیم رو انحصاری بر روی لانچرش عرضه کنم. جدا از تمامی امکاناتی که بر روی استیم در اختیارم قرار داره،
حرفی که اپیک میزنه اینه که 88% ای که ما میدیم موجب "بهتر" شدن صنعت و افزایش پول سازنده ها میشه، از نظر ریاضی به قضیه نگاه کنیم :
اگر در نظر بگیریم که به ازای 8 بازی فروخته شده بر روی استیم، 6 بازی بر روی اپیک فروخته بشه (که آمار بسیار بدبینانه ای هست و یعنی اپیک فوق العاده موفق بوده)، من برای خودم تو 8 نسخه 60 دلاری، 336 دلار پول برمیدارم. این عدد برا اپیک 316 دلار هست. حالا اگر در نظر بگیریم که یه بازی مثل بردرلندز بر روی استیم 1 میلیون نسخه بفروشه و بر روی اپیک 700 هزار تا (بازم آمار غیرواقعی و کاملا به نفع اپیک هست)، من سازنده برای استیم 42 میلیون دلار پول میگیرم و برا اپیک 36.96 میلیون دلار که حدودا 5 میلیون دلار کمتر هست. حالا در نظر بگیرین اگر یه بازی 5 میلیون نسخه بفروشه این عدد چقدر بالا پایین میشه. حالا این محاسبات بر اساس اینه که استیم کلا 70% میگیره که اینطوری نیست، بخش خوبی از فروش بازیهای استیم بر روی استور های دیگه انجام میشه و با فروش بیشتر از 10 میلیون دلار درصد برداشت سازنده بیشتر میشه. یعنی من میام برا 88% درصد که کاملا یه کمپین تبلیغاتی عوامفریبانه هست بیخیال یه مارکت بزرگتر و بهتر با امکانات بیشتر میشم؟:D

کار مدیریت مالی اون شرکتی که رشوه گرفته و همچنین مدیران اپیک این هست که برا سود شرکت خودشون و سود شخصی با قضایایی مثل 88% و کمک به سازنده اینا عوام فریبی کنن و کارهای خودشون رو به نحوی توجیح کنن. اما واقعا فکر نکنم دلیلی جز سادگی وجود داشته باشه که کسی واقعا این حرفارو باور کنه و باهاشون موافقت کنه.

‘The Witcher 3’ is More Popular on GOG than Steam
اتفاقا مورد جالب قضیه این هست که اپیک بیشتر از هرچیزی داره استور های کوچکتر که نمیتونن به صورت مستقیم با کمپانی های بزرگ رقابت کنن رو به زیر میکشه. انحصاری های اخیر اپیک اکثرا بازی هایی بودن که به نحوی رو استور های کوچکی مثل GoG و GMG هم عرضه میشدن و فروش بسیار خوبی اونجا داشتن، الان این استور ها به دلیل لطف سویینی برای "بهتر" کردن PC Gaming، یه سری از پرفروشترین بازی های خودشون رو از دست دادن.

درواقع کاملا بر خلاف چیزی که اپیک ادعا میکنه، این قضیه دقیقا موجب ایجاد مونوپولی و ابرشرکت ها تو بازار PC میشه، استیم رو در برابر اپیک قرار میده و بقیه شرکت های فعال کوچک کم کم وسط آتش این دوتا شروع به ضرردهی های بزرگ میکنن(GoG امسال برای اولین بار سه ماهه بسیار بدی داشته). در حالی که تا الان به لطف سیاست غیرخصمانه استیم، استورهای کوچک بسیار موفق بودن.

البته اینا تخیلات شما هستش نه واقعیت
برای خودتون نشستین آمار فروش خیالی درست کردین که سر سازنده داره کلاه میره و این حرفا
اتفاقا هر شرکتی به دور از حاشیه های کاربرای استیم داره بازی میفروشه ظاهرا شرایط بهتری داره نمونش EA و اکتیویژن و ....
استیم یه بخشی از کاربراش فقط دنبال حاشیه درست کردن هستن و اینهمه حاشیه برای Metro , Division و ... درست کردن ولی اون عناوین دارن موفق به مسیرشون ادامه میدن

یه نکته هم در مورد آمار های خیالی شما بدم که به فرض محال که این آمار های خیالی شما در حال حاضر درست باشه و سازنده با فروش تعداد بیشتر بازی روی استیم در مجموع سود بالاتری ببره ولی یه نکته رو فراموش کردی که این شرایط برای شروع فعالیت اپیک استور هست و وقتی بازار بیشتری در اختیار بگیره تفاوت سود 88 درصد خودشو نشون میده
اون شرکت هایی هم که قرار داد میبندن مطمئن باش احمق نیستن

• Like
Reactions: sang

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
البته اگر نگاه میکردی این طرف قشنگ Butthurt هست سر بیرون اومدنش از ولو و تمام توییت هاش Shitpost هایی راجع به ولو و سیاست هاش هستن.
بعد ولو که خودش پی سی گیمینگ رو نجات داده، به خاطر 30% داره نابودش میکنه؟:)) پس با این حساب مایکی و سونی هم کنسول گیمینگ رو دارن نابود میکنن و اپل و گوگل هم موبایل گیمینگ رو:))
فکر کردی ولو حتی 100% سود رو بده به خود سازنده، این سازنده ها برمیگردن به استیم؟ اینا قشنگ نشون دادن من و شما اهمیتی نداریم وگرنه ناشر/سازنده ای که بازی هاش با فروش تضمینی میلیونی روی استیم عرضه میشدن و مشخصا با عرضه روی اپیک سود کمتری گیرش میاد، چه دلیلی داره بازیش رو اونطرف عرضه کنه؟ تا حالا برات سوال نشده چرا توی این بحث فقط اسم استیم میاد و اسمی از GoG و بقیه استورها نمیاد؟
چرا اتفاقا ولی حالا یکسری بحث review های استیم هم داغ شده که امروز پیچفورد جوش اورد که اقا این بساط ولو باید جمع کنه یکجورایی review bombing رو از ادنطرف یکسری گفتن اقا برای اینکه یک کاربر صداش به سازنده برسونه تنها راهش همینه چون اینا که ارتباط مستقیمی ندارن خلاصه درگیری اینا هم بالا گرفته

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
عجب دنیایی شده، یه زمانی یه سری از PC گیمر ها (البته استور فن بگیم بهتره) میومدن کنسول گیمر ها رو مسخره میکردن و میگفتن اینا دارن سر اینکه اسباب بازی (!) کی بهتره بحث میکنن.
حالا خودشون سر اینکه استور کی بهتره جنگشون شده. یکی میگه استور من قابلیت چت داره اون یکی میگه استور من بازی انحصاری داره.
یه زمانی هم به کنسول گیمر ها میگفتن چرا نمیری Xbox بخری، میگفت با فلان دلیل من از PlayStation بیشتر خوشم میاد، مسخرش میکردن و لفظ اسباب بازی رو به کار میبردن. حالا به خودشون میگی چرا نمیری از استور اپیک استفاده کنی میگن من استیم رو میخوام به فلان دلیل.
خلاصه اینکه دنیای کوچیکیه:D

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,197
نام
نیما
حالا که بحث استور ها گرم شده اینجا جا داره راجع به زرنگ بازی ناشر های عزیز هم بحث کنیم :))
104379 104380

(برنامه جدید اینه بازی رو روی استیم قرار میدیم بعد بیانیه میزنیم که از این تاریخ به بعد قرار نیست رو استیم باشه بعد بازیمون تو پری اوردر میره تو Top Seller هفته هاهاهاها>:))
خیلی جالبه که خودشون هم میدونن پیش خرید بازیشون رو اپیک گند میزنه میان تا تاریخ ریلیز بازی میزارن رو استیم بفروشه بعد که بازی ریلیز شد صبح بخیر اپیک استور من عاشق توام فرو کن تو تنت هرچی لاشخوره دورم :)):)):)):))

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
این حرفا که آدم دلش میخواد همی‌شه تو پروفایل خودش بازی کنه اچیومنت هاش تو پروفایل خودش باشه و با فرندها باشه درسته ولی آیا آستیم روز اول همین امکانات داشت؟ اپیک هم کم کم امکانات استور رو زیاد میکنه متاسفانه رویpcیه استور واحد وجود نداره مگه خود ولو یه حرکتی بزنه بقیه استور هارو بیاره زیرمجموعه خودش

آخرین ویرایش:

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,197
نام
نیما
اگر اپیک پرسونا 5 رو بیاره رو PC من بشخصه تمام و کمال از ایشون ساپورت میکنم هرچقدر که کلاینتش مضخرفه :))
این وسط طمع کاری یوبی سافت خیلی باحاله :D اصلا یه کارایی میکنه آدم خندش میگیره جدای بازیهای بی کیفیت تکراری سالانش میاد رو استیم پیش فروش میکنه رو اپیک عرضه میکنه رو کلاینت یوپلی ارائه میکنه لعنتی از چندجا میخوای سود برداری :))

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
این حرفا که آدم دلش میخواد همی‌شه تو پروفایل خودش بازی کنه اچیومنت هاش تو پروفایل خودش باشه و با فرندها باشه درسته ولی آیا آستیم روز اول همین امکانات داشت؟ اپیک هم کم کم امکانات استور رو زیاد میکنه متاسفانه رویpcیه استور واحد وجود نداره مگه خود ولو یه حرکتی بزنه بقیه است استور هارو بیاره زیرمجموعه خودش
این حرف که آیا استیم هم روز اول این امکانات رو داشت به نظر خودتون مسخره نیست؟!
آره لامبورگینی هم روز اول تراکتور می‌ساخت، الان یکی وارد رقابت باهاش بخواد بشه تراکتور بسازه بعد بگه فعلا استفاده کنین جای سوپر اسپرت انشالله بعدا ما اضافه می‌کنیم؟

بعد دقت کردین که استیم هر سری امکانات جدیدی داره معرفی می‌کنه که هر کدوم به زمان زیادی برای مطالعه و بررسی نیاز دارن؟ ولی اپیک توی برنامه خودش همون امکانات رو تازه می‌خواد اضافه کنه بدون نو آوری؟!

یه بحث خنده‌دار این وسط هم جریان اسباب بازی من و تو هست، نه عزیز من، این اسباب بازی ما هر دو کلاینت رو اجرا می‌کنه، مشکل ما سر اسباب بازی نیست، سر سیاست‌های مسخره‌ای هست که به نظرمون در آینده به ضررمون تموم خواهد شد، اینکه شما نمی‌تونی درکش کنی مربوط به بحث اسباب‌بازی نمی‌شه!

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
حاضرم شرط ببندم 90درصد اینایی که اینجا برای اپیک جامه ها از تن دریده اند و ازش حمایت میکنن، اصلا نمیدونن اپیک استور چی هست و اینستالش نکردن! و درواقع در آینده هم اینستالش نخواهند کرد!
یکی دوتا از این یوزر 2019 ها هم خیلی شبیه اون دوست مون (یوزرش یادم نمیاد، chi chi baz یا همچین چیزی بود) هستن. :)

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
عجب دنیایی شده، یه زمانی یه سری از PC گیمر ها (البته استور فن بگیم بهتره) میومدن کنسول گیمر ها رو مسخره میکردن و میگفتن اینا دارن سر اینکه اسباب بازی (!) کی بهتره بحث میکنن.
حالا خودشون سر اینکه استور کی بهتره جنگشون شده. یکی میگه استور من قابلیت چت داره اون یکی میگه استور من بازی انحصاری داره.
یه زمانی هم به کنسول گیمر ها میگفتن چرا نمیری Xbox بخری، میگفت با فلان دلیل من از PlayStation بیشتر خوشم میاد، مسخرش میکردن و لفظ اسباب بازی رو به کار میبردن. حالا به خودشون میگی چرا نمیری از استور اپیک استفاده کنی میگن من استیم رو میخوام به فلان دلیل.
خلاصه اینکه دنیای کوچیکیه:D
دنیای کوچکی نیست. ذهن کوچک و تفکر محدود افراده که تفاوت دوتا نرم افزار مجانی (روی یه پلتفرم) رو با دوتا سخت افزار 300-400 دلاری از هم تشخیص نمیدن;))

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
بنظرم در نهایت بازم همه این قضایا به نفع PC Gamer ـا میشه، اپیک گیمز جوری که داره میره جلو تا چند وقت دیگه استیم مجبور میشه یک تکونی به خودش بده، رقابت بین شرکتا تو هر زمینه ای معمولا به نفع مشتری میشه :D
RDR 2 ـم مترو نیست که ملت مهم نباشه واسشون بگن سر لجم شده نمیخریم و ریفاند میکنیم و فلان.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دنیای کوچکی نیست. ذهن کوچک و تفکر محدود افراده که تفاوت دوتا نرم افزار مجانی (روی یه پلتفرم) رو با دوتا سخت افزار 300-400 دلاری از هم تشخیص نمیدن;))
البته این جواب شما بیشتر حرف دوستمون رو تایید میکنه. جنگ کنسولی تا حدی میتونه معنا داشته باشه. اینکه شما برای اجرای بازی مورد علاقت مجبور باشی 400 دلار هزینه کنسولی رو بکنی که جز این علاقه ای بهش نداری مسلما قابل درکه که ناراحتت کنه. نکته اینجاس که یه لانچر مجانی چرا اینهمه افراد رو ناراحت کرده؟
تنها دلیل قابل قبول این ناراحتی بنظر من این میتونه باشه که اپیک ایران رو ساپورت نمیکنه.
اپیک حداقل موفق شده بعضی از بازیهارو برای اولین بار رو PC بیاره این خودش نکته ی مثبتی هست.

@armin_shadow

نکته ی قابل تاملی هست ولی فکر میکنم مثالت خیلی تنده. استور اپیک مسلما نسبت به استیم امکانات کمتری داره ولی تشبیه تراکتور و لامبورگینی نیست. استور اپیک زیرساختها رو داره. بازیها کاملا قابل دانلود هستن. سرورا خوبن. مشکل اجرای بازی وجود نداره یعنی حداقل ها وجود داره. میمونه امکاناتی که فعلا وجود نداره که اضافه کردنشون در صورتیکه اپیک درآمدش از این قضیه خوب باشه با سرمایه گذاری ممکنه.

--------------------

به هر حال الان توپ در زمین استیم هست. بجای اینکه اینهمه از اپیک انتقاد کنید که چرا داره استورش رو تقویت میکنه و رقیب رو زیر فشار گذاشته. از استیم انتظار داشته باشید که اون تجارتی که ظاهرا دیگه جواب نمیده رو کنار بگذاره و رقابتی تر عمل کنه. این موضع انفعالانه ی استیم در آینده دردسرساز میشه. کمااینکه تا الان شده.

استیم کاملا تواناییش رو داره بازی رو برگردونه. فقط یه مقدار باید لجاجت رو بزاره کنار

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
البته این جواب شما بیشتر حرف دوستمون رو تایید میکنه. جنگ کنسولی تا حدی میتونه معنا داشته باشه. اینکه شما برای اجرای بازی مورد علاقت مجبور باشی 400 دلار هزینه کنسولی رو بکنی که جز این علاقه ای بهش نداری مسلما قابل درکه که ناراحتت کنه. نکته اینجاس که یه لانچر مجانی چرا اینهمه افراد رو ناراحت کرده؟
تنها دلیل قابل قبول این ناراحتی بنظر من این میتونه باشه که اپیک ایران رو ساپورت نمیکنه.
اپیک حداقل موفق شده بعضی از بازیهارو برای اولین بار رو PC بیاره این خودش نکته ی مثبتی هست.

@armin_shadow

نکته ی قابل تاملی هست ولی فکر میکنم مثالت خیلی تنده. استور اپیک مسلما نسبت به استیم امکانات کمتری داره ولی تشبیه تراکتور و لامبورگینی نیست. استور اپیک زیرساختها رو داره. بازیها کاملا قابل دانلود هستن. سرورا خوبن. مشکل اجرای بازی وجود نداره یعنی حداقل ها وجود داره. میمونه امکاناتی که فعلا وجود نداره که اضافه کردنشون در صورتیکه اپیک درآمدش از این قضیه خوب باشه با سرمایه گذاری ممکنه.

--------------------

به هر حال الان توپ در زمین استیم هست. بجای اینکه اینهمه از اپیک انتقاد کنید که چرا داره استورش رو تقویت میکنه و رقیب رو زیر فشار گذاشته. از استیم انتظار داشته باشید که اون تجارتی که ظاهرا دیگه جواب نمیده رو کنار بگذاره و رقابتی تر عمل کنه. این موضع انفعالانه ی استیم در آینده دردسرساز میشه. کمااینکه تا الان شده.

استیم کاملا تواناییش رو داره بازی رو برگردونه. فقط یه مقدار باید لجاجت رو بزاره کنار
به خاطر اینکه اون لانچر مجانی رفته رفته بازار رو خراب میکنه و افراد بیشتری رو ترغیب میکنه به سمت پایرت کردن و باز برمیگردیم به سال های قبل از 2011 و ناشرها بازار پی سی رو دوباره نادیده میگیرن و همون آش و همون کاسه.
اپیک باعث نشده این بازیا بیان روی پی سی. خود اون ناشر از قبل تصمیم داشتن این کارو بکنن. اگر اپیک این کارو میکرد، انحصار دائمی میکرد و نمیگذاشت بعد از 1 سال اون بازی ها بیان روی استورهای دیگه چون عقل سلیم این موضوع رو قبول نمیکنه.
یادم میاد اینجا سر انحصاری شدن 1 ساله RoTTR از طرف سونی فن ها فحش خوار و مادر کشیده شد به مایکی و سیاست هاش. چجوریه که اینجا انحصار طلبی اپیک اوکی هست و بیزنس و این حرفاست و اونجا کثافت بازی مایکی و عدم توانش توی ساخت یه بازی اکشن ادونچر برای رقابت با آنچارتد بود؟ همونطور که شماها سیاست های یه کمپانی رو قبول ندارین و دلیلی نمیبینین ازشون حمایت کنید، ما هم دلیلی نمیبینیم از اپیک حمایت کنیم. به نظرم این یه موضوع خیلی ساده هست و پیچیدگی نداره.

در مورد قسمت آخر حرفت هم اینو ازت میپرسم:
تجارتی که جواب نمیده؟ بعد همین تجارت برای سونی و مایکی جواب میده آره؟ 30% برای ولو بده و برای بقیه خوبه آره؟ جدی چجوریه که این قضیه فقط مربوط به ولو هست و کسی به سونی و مایکی و اپل و گوگل کاری نداره؟ چجوریه که کسی تا الان مشکلی نداشت و چیزی نمیگفت و یه دفعه با اومدن اپیک همه مشکل پیدا کردن با 30% ولو؟ خودتون خنده-تون نمیگیره انصافا؟ این طرز تفکری که اپیک توی ملت به وجود آورده و خودش رو آدم خوبه جا زده به نظرت شبیه فیلم های طنز نیست؟ اصن کل وجود تیم سویینی با تناقض پر شده و هر توییتی که میزنه، توییت قبلیش رو نقض میکنه ولی کسی با دروغ هاش مشکلی نداره. البته برای هیچکس مهم نیست. مهم اینه که این وسط چرا ولو HL3 نمیسازه.
این سوالا رو من از اول تاپیک دارم میپرسم و جالبه کسی جواب نمیده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر