شایعه کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
photo_2019-03-10_19-00-06.jpg
بر اساس گزارشات اینسایدرها و اسناد منتشر شده از ثبت اختراعات مختلف و با توجه به تصاویری که طی 24 ساعت گذشته از کنترلر کنسول آینده کمپانی گوگل منتشر شده، ظاهراً این شرکت نه تنها مشغول ساخت یک کنسول مخصوص استریم است، بلکه درحال توسعه کنسولی عادی برای رقابت در بازار سونی، نینتندو و مایکروسافت نیز هست. کنسول گوگل با اسم رمز Metallurgy شناخته می‌شود و کمپانی قصد دارد عناوینی را از بین IPهای مطرح صنعت بازی، به صورت انحصاری برای آن منتشر کند. [مالکیت عناوین خاصی را برای کنسول خود به دست آورد] ظاهراً این کنسول به نحوی طراحی شده تا سازندگان به سادگی بتوانند بازی‌های خود را برای نسخه استریم نیز پورت کنند. [منظور این است که گوگل کاری می‌کند تا سازندگان با چالش‌های برنامه نویسی مواجه نشوند]​

Capture2-1.jpg

تصویر به دست آمده از رابط کاربری این کنسول
با توجه به اطلاعات، دستگاه مخصوص استریم پیش از کنسول رسمی وارد بازار خواهد شد. اما نکته جالب توجه این است که گوگل قصد دارد همانند سونی و مایکروسافت، 2 مدل کنسول نرمال و قدرتمند را تولید کند. مدل اول «استیل» نامیده می‌شود که علاوه‌بر هزینه تولید کمی که دارد، قیمت آن برای خریداران نیز کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. مدل دوم «تیتانیوم» نام دارد و همانند Xbox One X از قدرت بالاتری بهره می‌برد. در حال حاضر، این طور به نظر می‌رسد که سه کمپانی «یوبی‌سافت»، «سگا» و استودیو‌های فرست پارتی خود گوگل از این کنسول پشتیبانی می‌کنند. طبق شایعات، رونمایی از این سخت افزار جدید در جریان GDC 2019 صورت می‌گیرد.​
شایعه: کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است - بازی سنتر

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
وقتی می گید نسل دهم
یعنی دارید راجع به ده یا دوازده سال دیگه صحبت می کنید
و مطمئن باشید حتی تصور هم نمی شه کرد قراره چی بشه فعلا که ابتدای راه اینه
در ضمن گوگل هم کمپانی نیست که بتونه آینده گیمینگ رو رقم بزنه بازی ساز ها از سخت افزار ساز ها مهم ترن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
من اینم درست متوجه نشدم اینا سیستم سخت افزار چی هستند؟ مگه کنسول فیزیکی قراره بده که میگه قدرت پردازندش انقدر ترافلابس و ایناس
منم‌ برام سواله اگه این سرویس چیزی مثلا شبیه ps now هست پس اینا چیه
بازیا روی لینوکس اجرا میشن در واقع سخت افزارش همون PC هستش واسه همینم دارن از Vulkan استفاده میکنن در وحله اول باید Multi-GPU رو به شکل گسترده ای روش پیاده کنن نه این چیزی که رو PC ما میبینینم که اکثرا بهره وری کامل ندارن و خیلی بازیا اصلا ساپورتش نمیکنن درست (هم انویدیا هم ای ام دی) این جور که حسابش رو بکنیم مثلا ممکنه بعدا واسه 8K و 60 فریم 8 تا GPU رو درگیر خودش بکنه یـ بازی یا حتی بیشتر ! در کل این پلتفرم بیشتر بحث استریم کردنش هست وگرنه در واقع همون سیستم PC هستش

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
با شنیدن این خبر یه بخشی از گیمر ها برای وارد شدن گوگل به صنعت یگم گارد گرفتن و همون طوری که با وارد شدن اپیک به فروشگاه های جدید عده ای گارد گرفتن و به این دوستان اصلا من کاری ندارم و همیشه تغیییر تحولات باعث به وجود اومدن چنین چیز هایی میشه .

و اما برنامه گوگل !!!؟؟ اگه فکر کردین اینا برای خودشون نشستن و همین طوری دور همی گفتن بیایم وارد صنعت گیم بشیم سخت در اشتباه هستین و صد البته انقدر در کشور فلاکت زده ای زندگی میکنیم و داریم به 1400 سال قبل نزدیک و نزدیک تر میشیم فکر میکنید کشور های پیشرفته دیگه هم این طورین !؟

برنامه های اینترنت همون کشور آمریکا و به طور کلی کشور های پیشرفته رو برید نگاه کنید متوجه خواهید شد سرعت اینترنت سال به سال داره بیشتر و بیشتر میشه در اون کشور ها و کمپانی های خصوصی مربوط به مخابرات و اینترنت رقابت وحشتناکی برای ارائه خدمات به مردم و مشتری هاشون دارن و طرح های جدید و پیشرفته ای همین طور رونمایی میشه .

چه دوست داشته باشین و چه دوست نداشته باشیم آینده صنعت گیم همین موضوع هستش و دیر یا زود سونی و مایکرو هم همین راه رو میرن و نسل دهم به احتما بسیار زیاد این اتفاق همگانی میشه ! و گوگل زود تر شروع کرده باید ببینیم این کمپانی چه برنامه ها و صحبت هایی با کمپانی های مربوط به اینتنرت داشتن و چه دورنمایی رو پیش روی خودش میبینن !

حق هم دارید مثلا با دیدن یه دیلی و لگ و این چیزا از این سرویس تازه گوگل مثلا مسخرشون کنید و از این صحبت ها ! ولی چیزی که آینده رو پیش میبره همین کمپانی های غول هستن که به هر حال وارد صنعت گیمی شدن که دیگه صنعت جون گرفته و بسیار جذابی برای بسیاری از کمپانی های ثروتمند شده و اونا برنامه های بلند مدت خودشون رو دارن و دنیا منتظر من و شمای جهان سومی نمیمونه !!!

تغییر و تحولات همیشه جلوش گارد گرفته میشه ! ولی دنیا و تغییر نسل ها این چیزا حالیش نیست و باید با علم و تکنولوژی روز رفت جلو و همین طور همین سرویس گوگل میگه که مثلا از چند GPU استفاده کنه و این به نوبه خودش رویایی هستش و دست بازی ساز ها باز تر میشه و میتونن بازی هایی بسازن که هوش از سر همه بپره ! سخت افزاری که میتونه حتی سال به سال در سرور اصلی کمپانی به روز بشه و این یعنی در حد افسانه !!

شرکت های مخابراتی و کمپانی های مربوط به اینترنت و مخابرات هم اون ور دنیا ببینن که صنعت گیم دیگه فوکوس اصلیش داره میره رو این موضوع صد در صد خدمات و کار های جدید تری رو میکنن و گوگل از این چیزا خبر داره و سونی و مایکرو هم صد البته خبر دارن و اونا هم برنامه ریزی هایی برای آینده دارن ولی تفاوت داستان اینه سونی حداقل یه طورایی برنامه ریزی برای نسل دهم کرده باشه و مایکرو رو هم همین داستان رو داره . گوگل فقط سریع تر وارد شده و باید منتظر خبر های تکمیلی بیشتری بمونیم که دقیقا چی کار میخوان بکنن .

و اما صحبت پایانی اینه که قصه تلخ برای ما جهانی سومی ها هستش ( جهان سومی هم نیستیم آخه ) که فعلا در دنیای دیگه ای هستیم و برای خودمون ول معطلیم !!!

من نینتندو دقیق خاطرم نیست ولی وقتی پلی استیشن وارد شد دنیای 3D رو اورد
اکس باکس وقتی وارد شد هیلو (به دنبالش تمام شوترهای کنسولی) و اکس باکس لایو رو اورد
گوگل الان با ورودش چی اورده؟ استریمی اورده که سونی 5 سال پیش استارتش رو زد (حالا با هر کیفیتی که رفته رفته پیشرفت کرد)، مایکروسافت پارسال تایید کرد و همین دو هفته پیش دموش رو خیلی بی شیله پیله نشون داد

مسله به نظرم استریم نیست، مسله نحوه ورود گوگل هست که میخواد یک بردی از بازار ویدیو گیم ببره و دست اول پیشکشی نیاورده. قبلا هم با گوگل پلاس نشون داده خیلی بی برنامه تر از این حرفا به یک جریانی حاضر ورود کنه. نمیدونم کل کنفرانس رو مشاهده کردید یا نه ولی تشیوق شل حضار در اواسط مراسم قشنگ نمود ورود ضعیف گوگل رو نشون میداد تا اینکه جید ریموند امد و سالن نسبتا به حال امد ولی خب ریموند هم دستش خالی بود

تازه این واکنش دولوپر ها و افراد حرفه ایی صنعت گیم هست، از گیمرها چه انتظاری دارید

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تصور کنید تو دهه ی 80 دارید زندگی میکنید دارید با سگا یا نینتندوتون بازی میکنید هر کاتریج بازی هم براتون 50 دلار آب میخوره یه نفر برمیگرده بهتون میگه در آینده یه وسیله ای اختراع میشه که باهاش میشه همه جا بازی کرد تو تاکسی تو خیابون و.... بازیاش مجانین میتونی به جای اینکه دوستتو ببری خونه با هم بازی کنید اون تو خونش باشه تو هم تو خونت با هم دونفره بازی کنید. شما اول باور نمیکنید بعد یواش یواش میگید وای اگه بشه چی میشه! اصلا رویاییه.
حالا اون آینده محقق شده بهش میگن موبایل گیمینگ منتها یه بدی بزرگ داره واونم اینکه هیچکدوم از اون بازیای مجانی نمیتونن اون لذت بازی رو بهت بدن.

بله آینده تصورش قشنگه ولی خودش همیشه چیز قشنگی نیست. شما فکر میکنید اگر روزی این مدل گیمینگ مدل سنتی رو از بین ببره چی میشه؟ یه کمپانی مثل گوگل ماهی ده دلار از شما میگیره بعد RDR2 و Witcher 3 , TlouII بهتون تحویل میده؟

نگاه کنید کیفیت فیلمای نتفیلیکس در چه حده؟ همشون در سطح تله فیلمای صدای و سیمای گرامیه. فیلمای درست درمون فیلمایی هستن که درآمدشون از باکس آفیسه نه اشتراک ماهیونه.

یه نگاه به خریدای مایکرو بندازید یه دو جین استودیوی در جه 2 و 3 کوچیک. چرا؟ چون قراره ماهی ده دلار بگیره نه 60 دلار برای هر بازی

صنعت موسیقی همین بلا سرش اومد تو دهه ی 60 و 70 یه گروههایی مثل Pink Floyd و Deep Purple و امثالهم بودن چون اون دوران باید صفحه با کاستشون رو میخریدی وقتی دانلود اینترنتی اومد و یه سرویسایی مثل اسپاتیفای اومدن کیفیت موسیقی تا قهقرا پیش رفت.

بله امثال من جلوی این سیستم گارد میگیرن چون میدونن قراره به کجا بره

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
تصور کنید تو دهه ی 80 دارید زندگی میکنید دارید با سگا یا نینتندوتون بازی میکنید هر کاتریج بازی هم براتون 50 دلار آب میخوره یه نفر برمیگرده بهتون میگه در آینده یه وسیله ای اختراع میشه که باهاش میشه همه جا بازی کرد تو تاکسی تو خیابون و.... بازیاش مجانین میتونی به جای اینکه دوستتو ببری خونه با هم بازی کنید اون تو خونش باشه تو هم تو خونت با هم دونفره بازی کنید. شما اول باور نمیکنید بعد یواش یواش میگید وای اگه بشه چی میشه! اصلا رویاییه.
حالا اون آینده محقق شده بهش میگن موبایل گیمینگ منتها یه بدی بزرگ داره واونم اینکه هیچکدوم از اون بازیای مجانی نمیتونن اون لذت بازی رو بهت بدن.

بله آینده تصورش قشنگه ولی خودش همیشه چیز قشنگی نیست. شما فکر میکنید اگر روزی این مدل گیمینگ مدل سنتی رو از بین ببره چی میشه؟ یه کمپانی مثل گوگل ماهی ده دلار از شما میگیره بعد RDR2 و Witcher 3 , TlouII بهتون تحویل میده؟

نگاه کنید کیفیت فیلمای نتفیلیکس در چه حده؟ همشون در سطح تله فیلمای صدای و سیمای گرامیه. فیلمای درست درمون فیلمایی هستن که درآمدشون از باکس آفیسه نه اشتراک ماهیونه.

یه نگاه به خریدای مایکرو بندازید یه دو جین استودیوی در جه 2 و 3 کوچیک. چرا؟ چون قراره ماهی ده دلار بگیره نه 60 دلار برای هر بازی

صنعت موسیقی همین بلا سرش اومد تو دهه ی 60 و 70 یه گروههایی مثل Pink Floyd و Deep Purple و امثالهم بودن چون اون دوران باید صفحه با کاستشون رو میخریدی وقتی دانلود اینترنتی اومد و یه سرویسایی مثل اسپاتیفای اومدن کیفیت موسیقی تا قهقرا پیش رفت.

امان از این اینترنت که علاوه بر حامله کردن مردم باعث به فناک رفتن صنعت فیلم و موسیقی هم شده8-|
من موندم این استدلال های خفن رو از کجا میارید، این همه فیلم و سریال خوب داره ساخته میشه، حالا چون کیفیت فیلم های خود نتفلیکس پایین اومده (که بیشتر بخاطر بی رقیب بودنشه نه ماهیت خود سرویس) دلیل بر اینه که هر چیزی ازش پخش میشه آشغاله؟
اون استودیو های درجه دو و سه مایکرو هم شوخی بود دیگه؟:D بعد یعنی کاربرا از دم نمیفهمن که از این سرویس های بی کیفیت و محصولات درجه دو و سه‌شون استفاده می‌کنن؟

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
امان از این اینترنت که علاوه بر حامله کردن مردم باعث به فناک رفتن صنعت فیلم و موسیقی هم شده8-|
من موندم این استدلال های خفن رو از کجا میارید، این همه فیلم و سریال خوب داره ساخته میشه، حالا چون کیفیت فیلم های خود نتفلیکس پایین اومده (که بیشتر بخاطر بی رقیب بودنشه نه ماهیت خود سرویس) دلیل بر اینه که هر چیزی ازش پخش میشه آشغاله؟
اون استودیو های درجه دو و سه مایکرو هم شوخی بود دیگه؟:D بعد یعنی کاربرا از دم نمیفهمن که از این سرویس های بی کیفیت و محصولات درجه دو و سه‌شون استفاده می‌کنن؟
بهتر نیست قبل از کوت کردن پستی اونو اول بخونیم؟

کی گفت که فیلم خوب ساخته نمیشه؟ گفتم در نتفیلیکس ساخته نمیشه چون فیلم خوب خرج داره با اشتراک ماهیانه جور در نمیاد. گفتم فیلم خوب درآمدش از باکس آفیس در میاد.

در مورد استودیوهای مایکروسافتم بحث رو ادامه ندیم بهتره بزاریم سر وقت خودش و تاپیک خودش

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین

صحبت های من هیچ فکتی روش نیست ! هیچ فکتی ! میتونه از بیخ و بن اشتباه از آب در بیاد ولی این نظریه که من به هر حال دارم ! و گارد گرفتن دوستان دیگه و خود شما هم مشکلی نیست و اصلا تو این زمینه انقدر نظرات و دیدگاه ها متفاوته که فقط باید نظرات رو نوشت و خوند و دربارش فقط فکر کرد .

هم صحبت های شما و هم دوستمون Ali Venom هم قابل فکر کردن هستش رو اینم هیچ بحثی نیست .

و اما درباره گوگل و دوشیدن گیمر ؟ و بخواد سیاست های دیکتاتور گونه و کثیفی داشته باشه خب دوست گرامی این طوری مشخصه نابود میشه ! وقتی رقابت باشه و پای سونی و مایکرو در کار باشه و همین طور نینتندوی دوست داشتنی که اونا هم بی کار نمیشینن و در ادامه صحبت هام هر کدوم اشتباه هر چند کوچک هم بکنن با کله میخورن زمین ! نمونه مثال اشتباهات سونی اوایل نسل هفتم در قبال پلی استیشن 3 و همین طور اشتباهات فاجعه بار مایکرو به خصوص اونم در اوایل نسل هشتم . و کمپانی ها همیشه ایده هاشون درست از آب در نمیاد ؟ بله اینم درسته و همیشه کارایی که میکنن درست از آب در نمیاد و رو اینم بحثی نیست ! گوگل اشتباهاتی داشته ؟ بله داشته ولی چندین برابر اشتباهاتی که داشته بسیاری از پروژه های این کمپانی موفق بوده و از هیچ به این غول بی شاخ و دم رسیده !

رقابت پویایی به وجود میاره ! رقابت بیشتر و وسیع تر باعث و بانی این میشه پویایی و تحرک و خلاقیت به وجود بیاد و ایده های جدید هم میان وسط و در ادامه امکان داره یک سری از ایده ها شکست بخوره ! کمپانی ها از این قائده مستثنی نیستن ! یک زمان هایی ریسک میکنن و خلاف جهت آب شنا میکنن ! امکان داره موفق بشن و امکان داره با کله بخوره زمین ! گاهی برای جلو گیری از پریود ایده ها و ایست تکنولوژی های جدید تر ، کمپانی ها ریسک هایی میکنن و خیلی هاشون موفق شدن و خیلی هاشون هم نه ...

صحبت اصلی من نسل های آینده و این اتفاقاتی هستش که به هر حال رخ میده ! من خودم 35 سالمه و با آتاری و کمودور و آمیگا و ... بزرگ شدیم و به این جا رسدیم و سنت ؟ و صحبت سر سنت باشه مشخصه هم نسلی های من که باید دیگه دیوانه وار به کنسول فیزیکی علاقه داشته باشن و دلایلش رو هم همه میدونن و نیازی به گفتنش نیست ! ولی دنیا داره تغییر میکنه ! واقعا اگه در نسل هفتم به من میگفتن اگه تو روزی بازی دیجیتالی میخری من بهش به راحتی میخندیدم ولی در کمال شگفتی این نسل هشتم چشم باز کردم و دیدم ای دل غافل ! من چقدر این نسل هشتم بازی دیجیتالی خریدم !!! واقعا برام اینم عجیبه ! یعنی یک طورایی با دنیای مدرن و دنیای امروز خودم رو وفق دادم ! و نا خواسته توش حل شدم ! آدمیزاد همینه ! خودش رو با دنیای مدرن وفق نده عقب میفته و سر آخر محکوم به شکسته ....

تغییر نسل ها و گذر زمان خیلی چیز ها رو عوض میکنه ! و بنا به گفته شما همه چیز بهتر نمیشه ؟ بله همه چیز بهتر نمیشه و میتونه مشکلاتی رو هم با خودش همراه داشته باشه و این بخش صحبت هات کاملا درسته ولی صفر و صد و سفید و سیاه بهش نگاه نکنیم و دنیای مدرن خوبی های خودش رو هم داشته و اصولا نوستالژی و خاطرات گذشته خب همیشه شیرین تر از حال هستش برای آدمیزاد ! ولی مدرنیته و تحول و انقلاب همیشه بد نبوده ! روزی ما باید خودمون رو سرویس میکردیم و دنبال یه پول خورد و باجه تلفن و منتظر میموندیم شخص صحبتش تموم بشه و بریم باجه تلفن و بعدش هم سکه رو بندازی تو صندق تلفن و میدیدی ای داد بیداد تلفن محترم !!!! پولت رو خورد و بعدش هم که اعصاب خرابی لگد و مشت به تلفن نگون بخت و باقی داستان !!!! و امروزه ؟؟!! بخش بزرگی از مردم جهان گوشی های هوشمند دارن و به راحتی میتونیم هر زمان و هر جایی در دور ترین نقاط جهان به صورت تصویری با فامیل و دوست و ... ارتباط برقرار کنیم و این شگفت انگیزه ! به این میگن افسانه !!! دقیقا همون واژه افسانه ای که درباره کنسول های مرکزی و ... صحبت کردم و الان گوشی های هوشمند برامون عادی شده ولی باور کنید این چیزا واقعا باور نکردنی هستش و خلاصه باید همین طور درباره این چیزا صحبت کرد ....

صحبت کلی من این بود اگه صنعت گیم روزی از بازی های کلود استفاده بهینه ای بکنه و مثلا اینترنت پر سرعت همه گیر بشه و کنسول در دیتا بیس های اصلی باشه و با قدرتی عظیم سازندگان بازی دستشون باز تر میشه و میتونن بازی های بهتری رو بسازن و قیمت بازی ها هم رویه درست و منطقی خودش رو حفظ کنه و من از دید خوش بینانه دارم نگاه میکنم و شما هم روی بد داستان رو نگاه کردی و میتونه اتفاق بیفته ولی رقیب های دیگه هستن و اشتباهات کوچک باعث شکست های بزرگ برای هر کدومشون میشه !

مثلا این رو در نظر بگرین بخشی از خوبی این پروژه کنسول مرکزی !! دیگه مشکل خرابی کنسول نداریم و یه سری خوبی های خودش رو داره و کنسول مرکزی سال به سال میتونه قوی تر بشه و یا چند سال به چند سال و کمپانی ها یه سری ایده ها و خدمات جدیدی عرضه کنن و باور کنید این دنیا چه دوست داشته باشیم و چه نه داره میره جلو و نکات منفی و مثبت در هر گذر نسلی بله وجود داره و هیچ کاریش هم نمیشه کرد .

امیدوارم هر اتفاقی که میخواد بیفته برای قشر گیمر و جامعه گیمر ها خوب باشه و مثبت ! و امیدوارم هم گوگل موفق بشه و این به نفع من گیمر هستش ( هیچ کاری به این مملکت خراب شده ندارم و دیدم جهانی هستش وگرنه بخوام جهان سومی فکر کنم میگم ای کاش کنسول های این نسل هشتم هم هک درست حسابی میشدن و قیمت بازی ها هم همون 7 هزار تومن میموند و .... !!!! ولی دنیای مدرن و پیشرفته برای من عقب مونده متحجر جهان سومی هم تره خورد نمیکنه و اونا تخته گاز دارن میرن جلو و ما هم اندر خم یک کوچه ایم ) و حالا شما نگاه کنید نسل نهم چه نسل پویا تر و بهتر و قدرتمند تری نسبت به نسل هشتم میشه و واقعا هم خودم سر گوگل موندم که واقعا موفق میشه یا نه و به هر حال آینده همه چیز رو نشون میده .....

پاینده باشید ...

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
اول از همه این که اون عکسی که منتشر شده و اینترنت 599 مگابیتو برای استیدیا نشون میده فیک هستش و بیشتر جنبه ترول داره :d
دوم این که شرکت گوگل، شرکت کوچیکی نیست و مثل مایکروسافت می‌تونه تو گیمینگ موفق باشه مخصوصا این که به نظر میرسه گیمر های گژوال تمرکز اصلی گوگل هستند و این دسته از گیمر ها هم تعدادشون کم نیست.
به عنوان مثال قسمتی از کنفرانس امسال به نحوه کمک گرفتن از یوتیوب برای حل کردن یکی از پازل های آخرین شماره توم ریدر اختصاص داده شده بود.
مورد بعدی پشتیبانی خیلی خوبه ناشر های مختلف مثل تیک تو، یوبی سافت و EA هستش که به راحتی می‌تونه مسیر گوگل برای دست یابی به موفقیتو هموار کنه.
اما در آخر تجربه شخصی من از پروجکت استریم اصلا خوب نبود و همین طور که سینا گفت، با اینترنت ۱۰۰ مگابیتی لگ زیادیو تجربه کردم.
امیدوارم گوگل تو E3 هم حضور داشته باشه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
به نظر میرسه گیمر های گژوال تمرکز اصلی گوگل هستند و این دسته از گیمر ها هم تعدادشون کم نیست.
کنترلر رو شما بگو 50$ نت با کیفیت 50 مگ (اینو قیمت ندارم :D) شما بگو 50$ هزینه اشتراک استیدیا رو بگو برجی 20$. چقدر از اون گژوالها به همچین امکاناتی دسترستی دارن؟ چقدرشون میتونن اینطوری هزینه کنن؟ :D..

پ.ن. اینکار شدینه مگر اینکه بیان واسه همه اون دو میلیارد گیمری که ازشون حرف میزنن گوگل فایبر بکشن!.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد

با این همه حرف و مثال اشتباه باید هم نتیجه بگیری صنعت گیم قراره نابود بشه. اصلا جاهایی که توش فیلم Alfonso Cuaron میشه تله فیلم صدا و سیما و Obsidian میشه استودیو درجه دو و سه، همون بهتر که نابود بشن برن پی کارشون :D همه فیلم هایی که تو نتفلیکس پخش میشن ضعیف نیستن، استودیوهایی که مایکروسافت خریده سه تاشون تو دسته درجه یک یا عالی قرار میگیرن، نه اینکه همشون درجه دو و سه باشن. اینکه بازی الان 60 دلاره و قراره با سرویس های 10 دلاری کیفیت بازی ها کم بشه رو حقیقتا نمیدونم چه ربطی به همدیگه دارن، اصلا مدل اقتصادی این سرویس ها رو به این راحتی نمیشه فهمید چطوره که این قدر سریع نتیجه گیری کنیم. و در نهایت بدون شک آینده به سرویس های استریم تعلق داره، حالا اینکه چند سال طول بکشه که فراگیر بشه مشخص نیست ولی این اصلا به معنی از بین رفتن بازی هایی مثل TW3 و ... نیست، جلوی پیشرفت تکنولوژی رو نمیشه گرفت، همون طور که جلوی سلیقه ملت رو نمیشه گرفت. تا وقتی که ملت دنبال بازی های AAA با کیفیت باشن، این بازی ها ساخته میشن، نگران نباش :D

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
بهتر نیست قبل از کوت کردن پستی اونو اول بخونیم؟

کی گفت که فیلم خوب ساخته نمیشه؟ گفتم در نتفیلیکس ساخته نمیشه چون فیلم خوب خرج داره با اشتراک ماهیانه جور در نمیاد. گفتم فیلم خوب درآمدش از باکس آفیس در میاد.

در مورد استودیوهای مایکروسافتم بحث رو ادامه ندیم بهتره بزاریم سر وقت خودش و تاپیک خودش
بنده هم عرض کردم علت پایین اومدن کیفیت فیلم های نتفیلیکس بی رقیب بودنش هست...
سیستم اقتصادی این سرویس ها پیچیده تر از اونی هست که بگی ۱۰ < ۶۰ در نتیجه در آمدشون کمه و نتیجه گیری بکنی با این درآمد فیلم یا بازی خوب نمیشه ساخت!
یعنی الان دیزنی که داره سرویس اسریمش رو راه می‌اندازه که ضرر کنه؟

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
گوگل ایده‌هاش برای استریم و استادیا رو گفت، مشخصات سخت افزار سرورهاش رو گفت، از برتری خودش بواسطه داشتن یوتیوب، کروم و سرورهاش گفت و اعلام کرد که از ولکان و لینوکس استفاده میکنه و یه مجموعه استودیو بازی‌سازی داخلی هم راه انداخته و خلاصه استارت رو میخواد بزنه امسال. :D

ایده‌های جالبی هم دارن در خصوص کارهایی که با سرویس استریم و هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی میشه انجام داد.

ولی خب مساله اینه که مایکروسافت 20 سال یا بیشتر از گوگل جلوتر هست. تجربه به مراتب بیشتری تو گیمینگ داره، استودیوهای خیلی بیشتر و بهتری داره، IPهای بزرگ، شناخته شده و پر طرفداری داره، تیم سخت افزاری خبره و ماهری داره و روی ویندوز هم برنامه‌هاش رو داره جلو میبره و در کنار همه اینها زیرساخت کلاد و سخت افزار کنسول‌های بهینه شده برای بکارگیری در سرور و منزل رو به طور همزمان داره گسترش میده.

همین برنامه‌ای که گوگل با یوتیوب داره رو مایکروسافت احتمالا با میکسر میخواد پیاده سازی کنه. البته یوتیوب غولی هست که نمیشه باهاش شوخی کرد ولی خب مایکروسافت هم عملا همون بازار 2 میلیاردی گوگل رو هدف قرار داده.

اما در عوض مایکروسافت به یه کاتالوگ بزرگ از بازیهای کنسولی و سرویس‌ها و جامعه گیمری و برند شناخته شده گیمینگ دسترسی داره که گوگل ازش بی بهره هست. پکیجی که مایکروسافت میتونه ارائه بده به مراتب کامل تر از گوگل باید باشه و این رو تا چند روز آینده یا نهایتا E3 میشه فهمید که برنامه‌هاشون دقیقا چی هست. :D

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
کنترلر رو شما بگو 50$ نت با کیفیت 50 مگ (اینو قیمت ندارم :D) شما بگو 50$ هزینه اشتراک استیدیا رو بگو برجی 20$. چقدر از اون گژوالها به همچین امکاناتی دسترستی دارن؟ چقدرشون میتونن اینطوری هزینه کنن؟ :D..

پ.ن. اینکار شدینه مگر اینکه بیان واسه همه اون دو میلیارد گیمری که ازشون حرف میزنن گوگل فایبر بکشن!.
سرعت 50 مگ نیاز الزامی نیست برای خروجی حداکثر است همینطور که خروجی بوتیوب با توجه به سرعت تطبیق میشه. تو کنفرانس هم گفت حتی برای خروجی 8k هم در آینده زیرساخت فراهم شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر