مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
پردازنده های رایزن با محدودیت رم هارو ساپورت میکنن ؟ نسل دوم هم همینه یا اصلاح شده
من رم کورسیر Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz دوکاناله گرفتم براش میخوام ببینم ساپورت میکنه حتی رو رم زده i7 و اینا ساپورت ولی حرفی از AMD نزده !
این XMP تو رم چی هست و اینکه فقط با اینتل کار میکنه ؟

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
ممنون این قضیه رو نمیدونستم
یه مقدار راجع به اون فروشنده تو نت تحقیق کردم و ظاهرا معتبر هستش. اینکه چرا ماتریس نمیاد بردایی که وارد میکنه رو پلمپ کنه جالبه.
در هر صورت شنبه زنگ میزنم شرکت پیگیری میکنم. اگه واقعا خودشون جنس کارتاشونو اینقد بی کیفیت کرده باشن و بجای چاپ لیزری روش برچسب زده باشن (با توجه به افزایش قیمت کارت لمینت براق از اردیبهشت تا الان بعید نیست) که دیگه خیلی عالیه چون قشنگ خودشون زمینه رو باز میذارن هر کس کارتاشونو خیلی راحت جعل کنه.
جالبیش اینه هیچ کدوم از کارت گارانتیاشون هولوگرامی که باید رو نداره. یعنی قطعه گارانتی میکنن نمیخوان رو کارتش یه هولوگرام بزنن. در مورد رم های کورسیر که تخت جمشید وارد میکنه هم همینور هم همینطور مثلا انتظار داشتم مثل سری های قبلی هولوگرام شرکتو داشته باشه ولی بجاش روش یه برچسب کاغذی زده شده که نوشته تا این تاریخ گارانتی داره :))
اگه جنسی از تخت جمشید گرفتید بدونید گارانتی نداره ..... قبل سال 92 روی رم ها گارانتی مادام العمر میدادن 2 سال پیش رم بردم قبول نکردن ، با یه مصیبتی رمم رو عوض کردن تازه اونم دست 2 دوباره بهم دادن :|

• Like
Reactions: Albis

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
پردازنده های رایزن با محدودیت رم هارو ساپورت میکنن ؟ نسل دوم هم همینه یا اصلاح شده
من رم کورسیر Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz دوکاناله گرفتم براش میخوام ببینم ساپورت میکنه حتی رو رم زده i7 و اینا ساپورت ولی حرفی از AMD نزده !
این XMP تو رم چی هست و اینکه فقط با اینتل کار میکنه ؟

نسل دوم تاخیر کمتر و سازگاری بهتری با رم های فرکانس بالاتر دارند. الیته این به پشتیبانی مادربرد هم منوط هست.
نیازی نیست روی بسته بندی رم از ساپورت زده باشه. بایوس مادربرد باید با کیفیت باشه

XMP برای تنظیم تایمینگ همین رمهای بالاتر از فرکانس رسمی روی مادربردهای اینتل هست. البته این تنظیمات با اسم مشابه در مادربردهای AMD هم قابل شناسایی و فعال کردن هست.

دوستان از کجا میشه قهمید یک کارت کرافیک برای ماین استفاده شده یا نه ؟

سخت بشه دقیق فهمید. معمولا برد و خنک کننده رو تمیز می کنن و نمیشه از روی ظاهر به ماینینگ شدن کارت یا میزانی که بهش فشار اومده پی برد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
از بین z5 وz9 کدوم خمیر برای گرافیک بهتره چون این دو رو دارم برای پردازنده گرفته بودم نمیدونم کدوم برای گرافیک نتیجه بهتری میده

هر دو تا خوبن، Z9 مشخصه که بهتره، حدود یک یا دو درجه تحت لود دما رو پایین تر میاره.

از اینها هم کمی بهتر خمیر Green GT-4 Premium هست. از همه بهتر توی خمیرها هم Thermal Grizzly Conductonaut هست که ایران وارد نمیشه، اما تعداد کم بعضی ها میارن و گرونه.

• Like
Reactions: Maximus V2

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
یک عدد سوال دارم و میدونم جاش اینجا نیست، ولی خوب...نمیدونم جاس کجاست و هرجا هست هم احتمالا پرنده پر نمیزنه:D

یکی از دوستان میخواد سیستم ببنده، گفت براش پرس و جویی بنمایم، یه چیزی در حد 4-5تومن این روزا میشه بست؟ کار خاصی که ... نداره چندان، ولی هدف در حد فوتبال بازی کردنه:-" (و حالا کارهای روزمره و یه سری برنامه های نه چندان سنگین:D )
مانیتور هم دارن، مشکل فقط کیس و دل و روده ش هست:D

همینا دیگه ... :-"

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اینو یه تاپیک دیگه فرستاده بودم که جاش نبود، به اینجا آدرس دادن:-" :D

سیستم در حد 5 تومن یه سیستم رده پایین میشه که با کارت گرافیک رده پایین برای بازیهای روز هم اکثرا مناسبه:
مدل نام قطعه

Intel Pentium G4560
ASUS PRIME B250M-C
GSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GB RAM
Onboard VGA
ASUS DUAL GTX1050 2GB GDDR5
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP480A-EUD Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) ---5500

دوستان این مدل لپ تاپ (lenovo ideapad 320 (i5 8250 رو میشه بهش ssd با رابط m.2 اضافه کرد؟

این سری انواع و اقسام ترکیب ها و بردهای مختلف دارن، حتی سری جدیدشون که شما گرفتی.
من مدلهایی از این سری با همین پردازنده ی شما دیدم که M.2 هم داشتن و SSD M.2 روش نصب بوده. برخی هم بودن که فقط جاش رو روی برد داشتن، اما کانکتورش نصب نشده بوده و فقط SATA میخورده.

بنابراین تا پشتش باز نشه نمیشه با اطمینان گفت یا پارت نامبر دستگاه رو کامل بدید و سرچ کنیم اگه اطلاعاتی بشه ازش پیدا کرد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

dr.hamidreza

کاربر سایت
Feb 21, 2011
238
نام
حميدرضا
سلام دوستان
یه سیستم در حد ۶-۷ تومن معرفی کنید لطفا.
پ.ن: یه پاور 535 وات گرین روی سیستم فعلیم دارم آیا برای سیستم با همچین قیمتی جوابگو هست یا پاورم باید نو بگیرم؟
ممنون

آخرین ویرایش:

mahdirezaeim

کاربر سایت
Feb 23, 2019
1
نیاز به راهنمایی برای خرید کامپیوتر
من اطلاعات زیادی درباره سیستم های کامپیوتری ندارم .
من میخوام یه سیستم بخرم و به دلیل اینکه بودجه ام محدوده (4 میلیون و نیم ) میخوام راهنماییم کنید که بهتر از این هم میشه
میخوام کامپیوتری ببندم که فعلا با بودجه 4 میلیون بتونم کارهای روزمره رو انجام بدم و در آینده همون رو برای بازی و رندر استفاده کنم (قابل ارتقا باشه) و مثلا بعدا یه گرافیک خوب + افزایش رم و هارد ssd برای بازی و رندر .
به همین دلیل cpu رو میخوام خوب بخرم و مادربرد معمولی و باقی قطعات هم به شرح زیر . برخی قطعات رو (دارم) و برخی رو انتخاب کردم و برخی رو نمیدونم چی بخرم (؟)

سی پی یو : amd ryzen 5 1600x = 2,000.000
خنک کننده : (؟)
مادربرد : Asus prime b350M-A = 1,000,000
رم : 4GB DDR4 (؟)
گرافیک : (دارم)
پاور : گرین 480 (دارم)چ
هارد : HDD 2T WD B (دارم)
کیس : (؟)

سوالات من اینه که
1.اول اینکه نو بخرم یا بگردم دنبال قطعات دسته دوم ؟ و از کجابخرم ؟ از توی انجمن های پرشین و لیون یا توی فروشگاه های اینترنتی معتبر یا حضوری (من خوزستانم) . یا برم تهران بخرم . جایی سراغ دارید که قطعات رو ارزونتر بدند ؟
2.این سیستم رو بستن ( قابل ارتقا ) کار عاقلانه ای هست یا اینکه قطعات پایین تری رو بردارم که همش بشه 4 میلیون ؟
3.سی پی یویی که انتخاب کردم خوبه ؟ و چه خنک کننده آبی برای اون پیشنهاد میدید (برای بازی و کارهای معمولی )؟
4.انتخاب این مادربرد خوبه ؟ قابل اورکلاک هست ؟ پیشنهاد بهتری ندارید ؟
5.چه رمی با سیستم های AMD بهتر مچه و چه نوع رمی بخرم ؟ تک کاناله ، دوکاناله ؟ کلا چی پیشنهاد میکنید
6. چه کیسی بخرم ؟

درضمن هر پیشنهاد دیگه ای دارید بگید . ممنون از این که وقت گذاشتید .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان
یه سیستم در حد ۶-۷ تومن معرفی کنید لطفا.
پ.ن: یه پاور 535 وات گرین روی سیستم فعلیم دارم آیا برای سیستم با همچین قیمتی جوابگو هست یا پاورم باید نو بگیرم؟
ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 BOX CPU
ASUS PRIME H310M-C MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2666-16GB RAM
ASUS DUAL GTX1050 Ti 4GB OC GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB - ST1000DM010 HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) ---7500

به پاور جدید نیاز ندارید، بنابراین پاور رو حذف کردم.

نیاز به راهنمایی برای خرید کامپیوتر
من اطلاعات زیادی درباره سیستم های کامپیوتری ندارم .
من میخوام یه سیستم بخرم و به دلیل اینکه بودجه ام محدوده (4 میلیون و نیم ) میخوام راهنماییم کنید که بهتر از این هم میشه
میخوام کامپیوتری ببندم که فعلا با بودجه 4 میلیون بتونم کارهای روزمره رو انجام بدم و در آینده همون رو برای بازی و رندر استفاده کنم (قابل ارتقا باشه) و مثلا بعدا یه گرافیک خوب + افزایش رم و هارد ssd برای بازی و رندر .
به همین دلیل cpu رو میخوام خوب بخرم و مادربرد معمولی و باقی قطعات هم به شرح زیر . برخی قطعات رو (دارم) و برخی رو انتخاب کردم و برخی رو نمیدونم چی بخرم (؟)

سی پی یو : amd ryzen 5 1600x = 2,000.000
خنک کننده : (؟)
مادربرد : Asus prime b350M-A = 1,000,000
رم : 4GB DDR4 (؟)
گرافیک : (دارم)
پاور : گرین 480 (دارم)چ
هارد : HDD 2T WD B (دارم)
کیس : (؟)

سوالات من اینه که
1.اول اینکه نو بخرم یا بگردم دنبال قطعات دسته دوم ؟ و از کجابخرم ؟ از توی انجمن های پرشین و لیون یا توی فروشگاه های اینترنتی معتبر یا حضوری (من خوزستانم) . یا برم تهران بخرم . جایی سراغ دارید که قطعات رو ارزونتر بدند ؟
2.این سیستم رو بستن ( قابل ارتقا ) کار عاقلانه ای هست یا اینکه قطعات پایین تری رو بردارم که همش بشه 4 میلیون ؟
3.سی پی یویی که انتخاب کردم خوبه ؟ و چه خنک کننده آبی برای اون پیشنهاد میدید (برای بازی و کارهای معمولی )؟
4.انتخاب این مادربرد خوبه ؟ قابل اورکلاک هست ؟ پیشنهاد بهتری ندارید ؟
5.چه رمی با سیستم های AMD بهتر مچه و چه نوع رمی بخرم ؟ تک کاناله ، دوکاناله ؟ کلا چی پیشنهاد میکنید
6. چه کیسی بخرم ؟

درضمن هر پیشنهاد دیگه ای دارید بگید . ممنون از این که وقت گذاشتید .

برای خنک کننده میشه Notus200-PWM از گرین رو با حدود 180 تومن انتخاب کرد.
رم رو باید دو تا 4 گیگی بردارید و تک ماجول معنی نداره.
کیس هم GREEN Z+ Grand

1- بستگی به خودتون داره. قطعات اصلی شما که به نظر نمیاد دست دوم موجود باشن.
2- مشکلی نداره، باید قابل ارتقا باشه طبیعتا.
3- با این بودجه خوبه، اما Core i5 8400 انتخاب سریعتر و بهتری هست.
4- برای Ryzen خوبه .
5- بستگی به مادربرد داره. مثلا GSkill یا Corsair با فرکانس 2666 یا بالاتر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان کش هارد ها بیشتر به چه کار میاد فرقشون تو چی هست بین 64 مگ با 256 مگ ؟

در همون کاری به کار میاد که وظیفه ی اصلی کش هست، یعنی دسترسی به داده‌های پر استفاده با سرعت بیشتر و تاخیر کمتر.
هر چقدر حجم کش بیشتر باشه، احتمالا Hit یا وجود داشتن اطلاعات درخواستی CPU در حافظه‌ی کش هارد بیشتر می تونه باشه که به افزایش سرعت عمل بیشتر هم می تونه منجر بشه.

البته تاثیرش به اندازه ی استفاده از SSD نیست و ملاک تعیین کننده ای برای پی سی های خانگی هم نیست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود
با 15 تومن چه لپ تاپی میشه گرفت ؟!
شاید تا 18 هم بتونیم بودجه رو اضافه کنیم !

HP OMEN 15-CE100 - A به قیمت 19 تومن و گرافیک GTX 1050 Ti
Acer Nitro 5 AN515-51-79DL به قیمت 17500 با همون گرافیک ولی پردازنده رده بالای نسل هفتم

هر دو تا SSDدارند از نوع PCIe و پر سرعت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر