مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
  • Like
Reactions: amir_amd and Meysam

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
سلام
می‌خواستم بپرسم منطقی است این سیستم رو طوری ارتقا بدم که حداقل بتونه بازی APEX LEGENDS رو تنظیمات Low اجرا کنه.
مشخصات سیستم:

مادربورد: اینتل DQ67SW-R01
سی پی‌یو: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs)
کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GT 430
رم: ۴ گیگ

ایا اضافه کردن رم و خرید یک کارت گرافیک (دسته دوم) کفایت میکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام
می‌خواستم بپرسم منطقی است این سیستم رو طوری ارتقا بدم که حداقل بتونه بازی APEX LEGENDS رو تنظیمات Low اجرا کنه.
مشخصات سیستم:

مادربورد: اینتل DQ67SW-R01
سی پی‌یو: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs)
کارت گرافیک: NVIDIA GeForce GT 430
رم: ۴ گیگ

ایا اضافه کردن رم و خرید یک کارت گرافیک (دسته دوم) کفایت میکنه؟

بله، کفایت می‌کنه.
اولین اولویت ضروری برای شما ارتقای کارت گرافیک به کارتی مثل GTX 1050Ti یا GTX 1060 هست . بعد از اون ارتقای رم به 8 گیگابایت.
ارتقای پردازنده برای Apex Legends نیاز نیست.

• Like
Reactions: L.o.s

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
سلام آقا فرشید خسته نباشید.
میخواستم بدونم قطعات زیر با هم همخوانی دارند و اینکه احیانا قطعه ای رو میشه یا هزینه کمتر یا کمی بیشتر، به راندمان مشابه یا بهتر رساند ؟

9700k
1080ti
MB : Z270X-Gaming 5
Ram: Ripjaws V 16(2x8) 3400mhz CL16
Power : CoolerMaster 850 80plus Gold
HDD : 1TB Black
SSD : Samsung 250GB
Cpu cooler : Noctua NH-U12S
Case : Coolermaster masterbox 5t

مادربورد با همه قطعات هماهنگ هست و برای استفاده نسل 9 نیاز به آپدیت یا کاری داره؟
و این کیس که انتخاب کردم مناسب هست برای این قطعات ؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
این 5 تا قطعه میشن 7670.

برای چه کاری و چه اولویتی؟
همینطوری که مانیتور نمیشه انتخاب کرد.

ممنون از پاسختون
50% اینترنت + آفیس
30 گیم
20% مدیا

کارت گرافیکم 1060 هست و فعلا هم قصد ارتقا ندارم. فکر نمی کنم مانیتور بالای 60 هرتز به کارم بیاد البته تشخیص شما هم مهمه
بیشتر از هر چیز کیفیت رنگ و تصویر برام مهمه

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
سلام دوستان
میخواستم یه توضیحی درباره تغییر سرعتی که یه SSD Drive ایجاد میکنه نسبت به یه هارد معمولی برام بگید
چقد این تفاوت سرعت محسوس هست ؟
چقد تو بوت شدن و چقد تو عملکرد کلی سیستم و اجرای اپلیکیشن ها تاثیر گزار هست ؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
سلام آقا فرشید خسته نباشید.
میخواستم بدونم قطعات زیر با هم همخوانی دارند و اینکه احیانا قطعه ای رو میشه یا هزینه کمتر یا کمی بیشتر، به راندمان مشابه یا بهتر رساند ؟

9700k
1080ti
MB : Z270X-Gaming 5
Ram: Ripjaws V 16(2x8) 3400mhz CL16
Power : CoolerMaster 850 80plus Gold
HDD : 1TB Black
SSD : Samsung 250GB
Cpu cooler : Noctua NH-U12S
Case : Coolermaster masterbox 5t

مادربورد با همه قطعات هماهنگ هست و برای استفاده نسل 9 نیاز به آپدیت یا کاری داره؟
و این کیس که انتخاب کردم مناسب هست برای این قطعات ؟

تنها قطعه ای که هماهنگی نداره همون مادربرد هست. Z270 رو فقط میشه تا پردازنده های نسل 7 استفاده کرد و برای نسل 8 و 9 اینتل باید Z370 یا Z390 بخرید. هر مدلی که مدنظرتون هست از گیگابایت یا ایسوس یا MSI
کیس هم مناسبه و مشکلی نداره.

ممنون از پاسختون
50% اینترنت + آفیس
30 گیم
20% مدیا

کارت گرافیکم 1060 هست و فعلا هم قصد ارتقا ندارم. فکر نمی کنم مانیتور بالای 60 هرتز به کارم بیاد البته تشخیص شما هم مهمه
بیشتر از هر چیز کیفیت رنگ و تصویر برام مهمه

در اینصورت مدلهای معمولی با پنل PLS سامسونگ یا IPS از LG توصیه میشه. مدلی مثل ۲۲ اینچی SAMSUNG S22F355 یا Samsung C24F390‌‌‌‌‌‌‌.

سلام دوستان
میخواستم یه توضیحی درباره تغییر سرعتی که یه SSD Drive ایجاد میکنه نسبت به یه هارد معمولی برام بگید
چقد این تفاوت سرعت محسوس هست ؟
چقد تو بوت شدن و چقد تو عملکرد کلی سیستم و اجرای اپلیکیشن ها تاثیر گزار هست ؟
ممنون

افزایش سرعت در برخی فرآیندها مثل بوت ویندوز و کارکردهای سیستم و آنتی ویروس بسیار بالا و غیر قابل مقایسه هست.
در برخی کارهای دیگه مثل اجرای برنامه های سنگین و لود شدن بازیها هم تا حد زیادی موثر هست، اما در نرخ فریم بازیها تاثری نداره. اما می تونه از لگ های مرتبط به خواندن و نوشتن از هارددیسک جلوگیری کنه.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
تنها قطعه ای که هماهنگی نداره همون مادربرد هست. Z270 رو فقط میشه تا پردازنده های نسل 7 استفاده کرد و برای نسل 8 و 9 اینتل باید Z370 یا Z390 بخرید. هر مدلی که مدنظرتون هست از گیگابایت یا ایسوس یا MSI
کیس هم مناسبه و مشکلی نداره.

در اینصورت مدلهای معمولی با پنل PLS سامسونگ یا IPS از LG توصیه میشه. مدلی مثل ۲۲ اینچی SAMSUNG S22F355 یا Samsung C24F390‌‌‌‌‌‌‌.

افزایش سرعت در برخی فرآیندها مثل بوت ویندوز و کارکردهای سیستم و آنتی ویروس بسیار بالا و غیر قابل مقایسه هست.
در برخی کارهای دیگه مثل اجرای برنامه های سنگین و لود شدن بازیها هم تا حد زیادی موثر هست، اما در نرخ فریم بازیها تاثری نداره. اما می تونه از لگ های مرتبط به خواندن و نوشتن از هارددیسک جلوگیری کنه.

یعنی با بودجه 3.5 میلیون تومن مانیتور نهایتا 24 اینچ گیرم میاد ؟
چقدر هزینه کنم تا مانیتور 27 اینچ بشه تهیه کرد ؟

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
نه نه اصلا بازی مد نظرم نیس و من الان خیلی کم بازی میکنم و سوال کلا منهای بازی هستش
کلا کار تو محیط ویندوز و کار با نرم افزارها هست
سوال بیشتر برای این پرسیدم چون هر جا ک نظری خوندم راجع به بوت شدن نوشته ک سریعتر شده ولی من میخام بدونم تو محیط ویندوز و نرم افزارها هم تغییرات محسوس هست
و اینکه الان من با اینکه لپ تاپم جدیده ولی همیشه هارد درگیر و صد در صد هستش ک خیلی اذیتم میکنه حتی موقعی ک هیچ برنامه ای در حال اجرا نیس و معمولا بعد از یه تایمی 20 دقیقه مثلا درصد هارد میاد پایین من میخوام از شر این موضوع راحت بشم و سرعت سیستم بره بالا همین چیز دیگه ای نمیخوام

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
یعنی با بودجه 3.5 میلیون تومن مانیتور نهایتا 24 اینچ گیرم میاد ؟
چقدر هزینه کنم تا مانیتور 27 اینچ بشه تهیه کرد ؟

3.5 میلیون رو نگفته بودید. من طبق قطعات فعلی مدل پیشنهاد دادم
اگر بخواید مدلهای 27 اینچ بگیرید حتما باید رزولوشن 2K یا 4K باشه که دیگه با توجه به قدرت گرافیکِ شما برای بازی مناسب نیست، اما برای فیلم مناسبن. برخی مدلهای 4K موجود از LG و BenQ رو می تونید با قیمت 4 یا 4500 پیدا کنید.

نه نه اصلا بازی مد نظرم نیس و من الان خیلی کم بازی میکنم و سوال کلا منهای بازی هستش
کلا کار تو محیط ویندوز و کار با نرم افزارها هست
سوال بیشتر برای این پرسیدم چون هر جا ک نظری خوندم راجع به بوت شدن نوشته ک سریعتر شده ولی من میخام بدونم تو محیط ویندوز و نرم افزارها هم تغییرات محسوس هست
و اینکه الان من با اینکه لپ تاپم جدیده ولی همیشه هارد درگیر و صد در صد هستش ک خیلی اذیتم میکنه حتی موقعی ک هیچ برنامه ای در حال اجرا نیس و معمولا بعد از یه تایمی 20 دقیقه مثلا درصد هارد میاد پایین من میخوام از شر این موضوع راحت بشم و سرعت سیستم بره بالا همین چیز دیگه ای نمیخوام

شک نکنید که برای خلاص شدن از وضعیتی که هارددیسک لپتاپ داره، بهترین و تنها ترین راه همین SSD هست!
از اول این رو می گفتید می گفتم که برای خرید SSD عجله کنید.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سلام.
آقا فرشید یه مودم 4G میخواستم بودجه حدود 500-600 برای استفاده داخل خونه میخوام. بیرون به ندرت. به همین دلیل اگه مستقیم آداپتور بخوره بهتره. دانلود هم به شدت زیاد دارم. مدل های Huawei CPE B310 یا TP-LINK Archer MR200_V2 یا TP-LINK TL-MR6400 V2 به نظر شما چطور هستن؟ اگه مدل بهتری میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.

یه سوال دیگه اینکه دلیل افزایش قیمت نجومی مانیتور تو این مدت کم چی بوده؟

آخرین ویرایش:

peen

کاربر سایت
Sep 15, 2012
16
سلام
این هاردSeagate BarraCuda ST4000DM005 Internal Hard Drive - 4TB ارزش خرید برای ارشیو کردن و استفاده سبک را داره یا نه؟
بعدهم رابط هارد ساتا3 هست به ساتا2 جواب میده یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• mjaz
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر