Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
منظورم اینه برای داشتن PC کبیر با خروجی 4K باید خیلی هزینه کنی . شرایط ایران باید در نظر گرفت چون اینجا هستیم وگرنه گرافیک 11 گیگ و رم 32 و ... هیچی جلودار کامپیوتر نیستش
با حدود 20 تومن و کمتر میشه یه سیستم 4k بست که حدود 50 فریم رو تضمین کنه با مانیتور ، دسته دو ببندی ارزونتره. بعد این نظرات رو که میدید ، آیا تا حالا فکر کردید که خود xbox برا پخش تصویر نیاز به یه تلویزیون یا مانیتور داره و هزینه اونم باید روش حساب بشه ؟
این بحث چونبی فایده هست ادامه نمیدم

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دوستان خواهشا بحث کنسولو با pc باز نکنین چون من خودم شدیدا فن pc هستم و میترسم دعوا راه بیفته
اولا کنسول با تلویزیو پدر چشمو در میاره دوما کنسول اگه ۳۰ فریمش خوب بود چرا بازیهایی که گرافیکش کمه رو با ۶۰ فریم اجرا میکنن پس ۳۰ فریم کنسول با دسته بازی حس نرمیو میده وگرنه با موس و کیبورد اگه بخای بازی کنی همونجا باید کنسولو بندازی سطل اشغال بعدشم من بنا به دلایلی میگم کنسول از pc خیلی گرونتر درمیاد چرا چون یه کنسول رو با بازیهاش بخای بخری باید برا هر بازی کمه کمش ۲۰۰ تومن خرج کنی ولی منی که اصل پایرت بازا هستم با دانلود شبانه همراه اول ۳۹۰۰ تومن میدم ۱۴۰ گیگ بازی روزو دانلود میکنم بعدشم اصلا بازی شوتر بدون کیبورد و موس یعنی یه قرون هم نمی ارزه من نمیدونم با شوک دسته چطوری بازی میکنن بعدشم شما میتونی با سیستم دسته دوم ۶ تومنی بهتر از کنسول بازی کنی هم اینکه با pc کارای زیادی رو میشه کرد جدا از مانیتور که هم برا کنسول نیازه منم میخاستم برم سمت کنسول اما دیدم برام پی سی بصرفه هستش پس هی نیایین بگین کنسول هزینش کمه نخیر کنسول با اون هک شدنش که یه قرون هم نمیارزه هر سری سونی یه فایروال میزاره و هکو زهر مار میکنه پس پول یه بازی کنسول برابره با ۱۰۰ تا بازی پی سی

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
دوستان خواهشا بحث کنسولو با pc باز نکنین چون من خودم شدیدا فن pc هستم و میترسم دعوا راه بیفته
اولا کنسول با تلویزیو پدر چشمو در میاره دوما کنسول اگه ۳۰ فریمش خوب بود چرا بازیهایی که گرافیکش کمه رو با ۶۰ فریم اجرا میکنن پس ۳۰ فریم کنسول با دسته بازی حس نرمیو میده وگرنه با موس و کیبورد اگه بخای بازی کنی همونجا باید کنسولو بندازی سطل اشغال بعدشم من بنا به دلایلی میگم کنسول از pc خیلی گرونتر درمیاد چرا چون یه کنسول رو با بازیهاش بخای بخری باید برا هر بازی کمه کمش ۲۰۰ تومن خرج کنی ولی منی که اصل پایرت بازا هستم با دانلود شبانه همراه اول ۳۹۰۰ تومن میدم ۱۴۰ گیگ بازی روزو دانلود میکنم بعدشم اصلا بازی شوتر بدون کیبورد و موس یعنی یه قرون هم نمی ارزه من نمیدونم با شوک دسته چطوری بازی میکنن بعدشم شما میتونی با سیستم دسته دوم ۶ تومنی بهتر از کنسول بازی کنی هم اینکه با pc کارای زیادی رو میشه کرد جدا از مانیتور که هم برا کنسول نیازه منم میخاستم برم سمت کنسول اما دیدم برام پی سی بصرفه هستش پس هی نیایین بگین کنسول هزینش کمه نخیر کنسول با اون هک شدنش که یه قرون هم نمیارزه هر سری سونی یه فایروال میزاره و هکو زهر مار میکنه پس پول یه بازی کنسول برابره با ۱۰۰ تا بازی پی سی
(بابت پست غیرمرتبط عذرخواهی میکنم)

داداش من خودم همه پلتفرمها به جز نینتندو رو دارم
بذار یه نکته ای رو بگم
اینکه شوتر با دسته سخته بازی کردن شکی نیست بخصوص ۳۰ فریم
اما حقیقتش شوترها توی کنسول هم ۶۰ فریم ساخته میشن مثل کاد و بتل و تو این حالت دیدم خیلی ها رو که خیلی خفن بازی میکنن که شاید با موس د کیبرد هم کسی نتونه اینطور بازی کنه
نکته بعدی گفتی که قیمت بازیها تو پی سی کمتره
اولا باید ببینیم اون بازی مولتی پلیر داره یا نه
اگه داره که اخرش همون پی سی باز هم باید ۵۰-۶۰ دلار رو بده
دوما همین الان تو ps4 میتونی اکانت ترکیبی بخری که قیمت خوبی درمیاد و میتونی مولتی پلیرشون هم بازی کنی
در مورد xbox one هم که همین الان با ۱۰۰ تومن یک هارد یک ترا بابت رو به انتخاب خودتون پر بازی میکنن منتها باید افلاین بازی کنید
خب پس میبینی که تفاوت قیمتی وجود نداره
و اما نکته اخر
کسی که کنسول میخره به دو دلیل مهم هست
مهترین دلیلش بازیهای انحصاری اون پلتفرم هست
کسی منکر شاهکارهای پلتفرم پلی استیشن و نینتندو نمیتونه بشه که تجربه نکردنشون چیزی جز خودزنی نیست
و اما دلیل بعدی اون کامیتونیتی و سوشیال مدیای درونی کنسولها هست
شما هنوز هم میبینید که خیلی بازیهای قدیمی توی این پلتفرمها پلیر دارن و اتقاقا زیاد هم دارن اما دیگه توی پی سی بازیهای مثل gta و گاست ریکان یا دیویژن دیگه از پلیر خالی شدن..
و اما یه نکته ای رو در مورد تفاوت گرافیکی مابین کنسولها و پی سی بالا رده بنابر تجربه خودم بگم
اگر شما سایتهای مثل دیجیتال فاندری رو هم برید و چک کنید تفاوت گرافیکی میان پلتفرمها اصلا زیاد نیست و حتی به جز مواردی مثل aa و رزولوشن و شاید شادو رزولوشن تفاوت عمده ای دیده نمیشه و یا به سختی دیده میشه
بطور خلاصه بگم شما اواخر نسل هفتم وقتی تفاوت بازیهای بین کنسول و پی سی رو مشاهده میکردین واقعا تو ذوق میزد و قشنگ میتونستید ببینید بازیها روی پی سی یک نسل جلوتر بودن ولی حقیقتا الان اینطور نیست
خلاصه در نهایت بگم که ترکیب پلی استینش و پی سی شمارو میتونه بسیار راضی نگه داره اما اگر کسی پی سی خوب نداره هم چیزی رو از دست نداده و میتونه تجربه خوبی از گیمها داشته باشه
مطمئنا با اومدن کنسولای نسل بعد تفاوت گرافیکی بین پی سی و کنسول بازهم کمتر و کمتر خواهد شد

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
(بابت پست غیرمرتبط عذرخواهی میکنم)

داداش من خودم همه پلتفرمها به جز نینتندو رو دارم
بذار یه نکته ای رو بگم
اینکه شوتر با دسته سخته بازی کردن شکی نیست بخصوص ۳۰ فریم
اما حقیقتش شوترها توی کنسول هم ۶۰ فریم ساخته میشن مثل کاد و بتل و تو این حالت دیدم خیلی ها رو که خیلی خفن بازی میکنن که شاید با موس د کیبرد هم کسی نتونه اینطور بازی کنه
نکته بعدی گفتی که قیمت بازیها تو پی سی کمتره
اولا باید ببینیم اون بازی مولتی پلیر داره یا نه
اگه داره که اخرش همون پی سی باز هم باید ۵۰-۶۰ دلار رو بده
دوما همین الان تو ps4 میتونی اکانت ترکیبی بخری که قیمت خوبی درمیاد و میتونی مولتی پلیرشون هم بازی کنی
در مورد xbox one هم که همین الان با ۱۰۰ تومن یک هارد یک ترا بابت رو به انتخاب خودتون پر بازی میکنن منتها باید افلاین بازی کنید
خب پس میبینی که تفاوت قیمتی وجود نداره
و اما نکته اخر
کسی که کنسول میخره به دو دلیل مهم هست
مهترین دلیلش بازیهای انحصاری اون پلتفرم هست
کسی منکر شاهکارهای پلتفرم پلی استیشن و نینتندو نمیتونه بشه که تجربه نکردنشون چیزی جز خودزنی نیست
و اما دلیل بعدی اون کامیتونیتی و سوشیال مدیای درونی کنسولها هست
شما هنوز هم میبینید که خیلی بازیهای قدیمی توی این پلتفرمها پلیر دارن و اتقاقا زیاد هم دارن اما دیگه توی پی سی بازیهای مثل gta و گاست ریکان یا دیویژن دیگه از پلیر خالی شدن..
و اما یه نکته ای رو در مورد تفاوت گرافیکی مابین کنسولها و پی سی بالا رده بنابر تجربه خودم بگم
اگر شما سایتهای مثل دیجیتال فاندری رو هم برید و چک کنید تفاوت گرافیکی میان پلتفرمها اصلا زیاد نیست و حتی به جز مواردی مثل aa و رزولوشن و شاید شادو رزولوشن تفاوت عمده ای دیده نمیشه و یا به سختی دیده میشه
بطور خلاصه بگم شما اواخر نسل هفتم وقتی تفاوت بازیهای بین کنسول و پی سی رو مشاهده میکردین واقعا تو ذوق میزد و قشنگ میتونستید ببینید بازیها روی پی سی یک نسل جلوتر بودن ولی حقیقتا الان اینطور نیست
خلاصه در نهایت بگم که ترکیب پلی استینش و پی سی شمارو میتونه بسیار راضی نگه داره اما اگر کسی پی سی خوب نداره هم چیزی رو از دست نداده و میتونه تجربه خوبی از گیمها داشته باشه
مطمئنا با اومدن کنسولای نسل بعد تفاوت گرافیکی بین پی سی و کنسول بازهم کمتر و کمتر خواهد شد
چیزی که می‌گید درست، همیشه داشتن همه آپشن‌ها در کنار هم بهترین حالت هست.

اما در مورد پلیر نداشتن بازی‌های قدیمی، خصوصا اونایی که اسم بردید:

2li9_2-11-2019_4-22-58_pm.jpg

my1z_2-11-2019_4-23-20_pm.jpg

cxdw_2-11-2019_4-23-36_pm.jpg

هر سه این مورد روی فروشگاه‌های دیگه جز استیم عرضه شدن، برای بازی‌های یوبی حتی اگه بگم 50 50 هست سهم فروش و پلیر راه دوری نرفتم!

اینکه کامیونیتی خیلی از بازی‌ها روی کنسول‌ها بزرگ‌تر هست به خاطر فروش بیشتر رو نمی‌شه منکر شد، ولی اینکه روی PC خالی از پلیر شدن حرف کاملا اشتباهی هست.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
تریلری از شاتگان بازی

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
من بعید میدونم این بازی رو کسی رو pc براحتی بتونه پلی بده
مطمعنا بازی فوق العاده سنگینی هست که حتی روی 30 فریم شما احساس بدی خواهید داشت
من خودم به شخصه اگر بازی فریمش از 60 بیاد پایین روی pc نمیتونم تحمل کنم شما رو نمیدونم
به احتمال زیاد رو کنسول تجربه ش کنم ولی بازم منتظر بنچمارک خواهم ماند
تنظیمات روی Medium باشه می شه پلی داد

• Like
Reactions: tpouria

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
بازی روی استیم پریلود داره؟
ظاهرا چون لانچر اپیک این قابلیت رو هنوز نداره واسه استیم هنوز Pre-Load ـش نیومده 4 روز دیگه بازی منتشر میشه دیگه نهایتن باید تا فردا Pre-Load ـش شروع بشه غیر اون دیگه فک نکنم Pre-Load ـش بیاد !
بازی به صورت انحصاری در epic games store منتشر میشه
واسه اون کسایی که قبلا بازی رو رو استیم خریدن

yaran

کاربر سایت
Apr 15, 2015
1,705
نام
MOHSEN
ظاهرا چون لانچر اپیک این قابلیت رو هنوز نداره واسه استیم هنوز Pre-Load ـش نیومده 4 روز دیگه بازی منتشر میشه دیگه نهایتن باید تا فردا Pre-Load ـش شروع بشه غیر اون دیگه فک نکنم Pre-Load ـش بیاد !

واسه اون کسایی که قبلا بازی رو رو استیم خریدن
ی خبر دیدم گفتن پولاشون رو که پس دادن چجوری داستان!!!

• Like
Reactions: kamyy

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
ی خبر دیدم گفتن پولاشون رو که پس دادن چجوری داستان!!!
دوست عزیز رسما خود استدیو خبر داد که هر کسی روی استیم تا قبل از تاریخ حذف بازی از روی استیم بازی رو پیش خرید کنه، بازی رو در استیم خواهد داشت به همراه تمام آپدیت ها و dlc هایی که روی پلتفرم دیگه عرضه میشه. همچنین فرصت تقریبا نصف روزه دادن که اگر کسی میخواد بازی رو پیشخرید کنه. اصلا صحبتی نشده که پول کسی رو پس داده باشند. یک سری افراد تو یک بازه زمانی فقط بخاطر بی عدلتی شخصا refund کردن.

• Like

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
دوست عزیز رسما خود استدیو خبر داد که هر کسی روی استیم تا قبل از تاریخ حذف بازی از روی استیم بازی رو پیش خرید کنه، بازی رو در استیم خواهد داشت به همراه تمام آپدیت ها و dlc هایی که روی پلتفرم دیگه عرضه میشه. همچنین فرصت تقریبا نصف روزه دادن که اگر کسی میخواد بازی رو پیشخرید کنه. اصلا صحبتی نشده که پول کسی رو پس داده باشند. یک سری افراد تو یک بازه زمانی فقط بخاطر بی عدلتی شخصا refund کردن.

کدوم بی عدالتی؟ اینکه استیم میاد از هر بازی 35% از فروشش رو میگیره عدالته؟ سازنده های کلی وقت و هزینه صرف کردن بازی ساختن اون وقت اون خیکی نشسته یه فروشگاه طراحی کرده باید 35% سود از هر بازی بگیره؟

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
کدوم بی عدالتی؟ اینکه استیم میاد از هر بازی 35% از فروشش رو میگیره عدالته؟ سازنده های کلی وقت و هزینه صرف کردن بازی ساختن اون وقت اون خیکی نشسته یه فروشگاه طراحی کرده باید 35% سود از هر بازی بگیره؟

اول اینکه دیگه قضیه رو الکی بزرگتر از چیزی که هست نکنیم، درصدی که استیم میگیره 30 درصد هست، و بنا به فروش کلی بازی حتی این درصد تا 20 درصد هم کاهش پیدا میکنه برای بازی های AAA. این عدد 35 از کجا اومده حالا من نمیدونم (تنها 65% که میشه گفت به سازنده میرسه برای بازی هایی هست که از UE4 استفاده میکنن که اون 5% هم برای UE4 میشه و بازم استیم 30 درصد هست).

دوم اینکه کلا این حرکت انحصاری کردن بازیی که خودت سازنده نباشی درست نیست. مخصوصا بازیی که مدت خیلی زیاد انحصاری یک فروشگاه باشه و مثلا 2 هفته قبل از ارضه این اتفاق براش بیوفته. شما دقت کنین بحثی که سر این بازی هم هست، برای بازی division 2 وجود نداره با اینکه اونم دیگه روی استیم نیست. در ضمن همین الان هم استیم اون عدد رو بسته به سود و فروش بازی کاهش داده که حتی به 20% میرسه. که با توجه به همین قضیه شاید برای بازی های indie فروشگاه epic بهتر باشه، ولی برای بازی های پرفروشی مثل همین metro و division اونقدر هم تفاوت زیادی نیست (20% نسبت به 12%)، مخصوصا که توسط گروهی از گیمر ها هم بایکوت میشن بخاطر همین حرکت.

درکل این بحث جاش اینجا هم نیست به اون صورت، ولی در کل بی عدالتی هست اینجوری انحصاری کردن، همین که من الان نمیتونم pre-load کنم بازی رو و....
ویرایش1: آقا من اشتباه میکردم بازی pre-load داره!!! فقط هم برای استیم!!! :)

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر