طرفداران ژانر FPS

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
تاپیک بازی های اول شخص هست ولی خالی از لطف نیست که به مکس پین ها و مافیا و متال گیر ها و وارکرفت ها و دیابلوها و.... هم اشاره بکنم که چه دورانی رو برای گیمرهای اون دوره رقم زدن با ساخت بی نظیر و ساختار شکنانه شون

• Like
Reactions: jeenas

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
به نکات خوبی اشاره کردی امیر :):-bd. راجب تم بازی ها و فیلم ها و موسیقی و.... واقعا همین الان که خودم دارم مرور میکنم میبینم واقعا درسته. یه موج عمومی بوده که توی تمام آثار هنری اعم از فیلم و موسیقی و گیم و.... به وضوح مشهوده. ما هم مال همون دوره ایم البته، واسه همینه که هنوزم به اون حال و هوا تعلق خاطر داریم :D.
من بیشتر در ارتباط با ژانر شوتر گفتم البته امیر. منظورم هم تم و حال و هواشون بود هم نوع اثر بخشی و جزییات ساخت. واقعا زحمت میکشیدن برای ساخت یه بازی. با اینکه تکنولوژی دست و پاشونو بسته بود ولی حسابی از خجالت محدودیت ها در میومدن. امیر همین half life 1 رو برو بازی کن که گفتم، بخدا انقلاب به معنای واقعی کلمه هست . کجاس اون valve .... تجاری سازی و سود و پول زیاد متاسفانه valve رو نابود کرد. کمپانی ای که هاف لایف و پورتال رو ساخت که نبوغ و نوآوری از سر و روی بازی میریخت. الان اصلا حذف شده از صنعت بازیسازی.
ولی راجب رنگارنگ شدن هم حرفتو قبول دارم. ظهور و بروز ایده های خوب زمینه ساخت عناوینی شده که جدا خلا ناشی از حضور بازیسازهای بزرگ رو پر میکنه. اون تم تاریک و وحشی بازی های اون دوره مثل هاف لایف و کوئک ها و دووم ها و بلادها و رزیدنت ها و سایلنت هیل ها و.... جاشونو به تنوع و ایده های چالش برانگیتر دادن که خب این ماجرا یک نقطه عطف به حساب میاد، یعنی بر خلاف اون دوره که اگر یه بازیساز میخواست یه عنوان دهن پر کن و انقلابی بسازه حتما توی ژانر وحشت یا با تم وحشت میساخت ، الان عناوین بزرگی رو میبینیم که با داستان ها و رویکردهای متنوع ساخته میشن نظیر همین رد دد 2 و .....
ولی به لحاظ کلی و کمیتی بخوام جمع بندی کنم هنوز اون دوره رو بهتر از حال حاضر میبینم ، علی الخصوص ژانر شوتر. :D

دیگه اون دوران برنمیگرده:D
برای همینه که ریمیک اویل 2 رو دارم روی 30 دقیقه بازی میکنم:D
علی اگه میخوای به اون دوران برگردی این ریمیک اویل 2 رو حتما بگیر<:-P
یه retro هم بدن به بازیهای قدیم استودیو monolith حالشو ببر
یه سری هم به darkness و مکس پینها و الن ویک و thief بزن

• Like
Reactions: che-jaleb and uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
دیگه اون دوران برنمیگرده:D
برای همینه که ریمیک اویل 2 رو دارم روی 30 دقیقه بازی میکنم:D
علی اگه میخوای به اون دوران برگردی این ریمیک اویل 2 رو حتما بگیر<:-P
یه retro هم بدن به بازیهای قدیم استودیو monolith حالشو ببر
یه سری هم به darkness و مکس پینها و الن ویک و thief بزن
چطوره این ریمیک اویل 2 امیر؟ :D ظاهرا کولاک کرده کپکام.
نه واقعا دیگه بر نمیگرده، امیدوارم ریمیک هایی از بازی های مورد علاقمون انجام بدن البته به کیفیت این اویل 2 :D.
راستی سیستم شاک رو یادم رفت بگم، جدی همه بازی های ژانر اول شخص خفن بودنا دهه 90 و اوایل 2000، به اندازه کل این دو نسل اون سال ها بازی های با تم وحشت توی ژانر اول شخص داشتیم :D

• Like
Reactions: amir code

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
چطوره این ریمیک اویل 2 امیر؟ :D ظاهرا کولاک کرده کپکام.
نه واقعا دیگه بر نمیگرده، امیدوارم ریمیک هایی از بازی های مورد علاقمون انجام بدن البته به کیفیت این اویل 2 :D.
راستی سیستم شاک رو یادم رفت بگم، جدی همه بازی های ژانر اول شخص خفن بودنا دهه 90 و اوایل 2000، به اندازه کل این دو نسل اون سال ها بازی های با تم وحشت توی ژانر اول شخص داشتیم :D
والا چیبگم علی....شاهکار
قشنگ منو برد به نسل 5
میدونیکه نسل 5 و 6 دوران سختی گیمرا بود:D
یه در میخواستی باز کنی باید بدبختی میکشیدی:D
یه ایتم میخواستیم پیدا کنیم باید پیانو میزدیم(یکی از معماهای سایلنت هیل 1:D)
این بازی دوران باشکوه نسل 5 و 6 زنده میکنه:-bd
راستی تو تم دارک منتظر مترو باش علی:x
با اون اتمسفر مرده و وحشی:x

• Like
Reactions: uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
والا چیبگم علی....شاهکار
قشنگ منو برد به نسل 5
میدونیکه نسل 5 و 6 دوران سختی گیمرا بود:D
یه در میخواستی باز کنی باید بدبختی میکشیدی:D
یه ایتم میخواستیم پیدا کنیم باید پیانو میزدیم(یکی از معماهای سایلنت هیل 1:D)
این بازی دوران باشکوه نسل 5 و 6 زنده میکنه:-bd
راستی تو تم دارک منتظر مترو باش علی:x
با اون اتمسفر مرده و وحشی:x
شدید منتظر مترو هستم، نمایشاش خیلی عالیه، بیشتر از تمام شوترهای امسال منتظرش هستم امیر:).
یکم وقت پیدا کنم بازیش میکنم امیر، کپکام قشنگ برگشته به روزای اوجش:D

• Like
Reactions: amir code

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828

رسما دارن Retro Shooter ها بر میگردن =D>

WRATH: AEON OF RUIN توسط سازندگان اصلی Duke Nukem ینی 3D Realms توسط موتور Quake 1 در حال ساخته شدنه

Five Reasons To Be Excited For Wrath: Aeon of Ruin

3D Realms Pulls Back The Veil On Dark Fantasy Shooter Wrath
خیلی خوب بود. در واقع میتونم بگم عالی بود. یه لحظه حس کردم دقیقا دارم توی همون سال های دهه 90 زندگی میکنم. حال و هوای بازی که دقیقا یادآور عناوین همون سال هاست، شیطانی و تزسناک و جهنمی. چیزی که این بازی رو از عنوانی مثل dusk متمایز میکنه دقیقا همین روند و ریتم بازی هست ، عناوین دهه 90 به هیچ وجه شوترهای سرعتی و بی کله نبودن، در واقع از بعد از عناوینی مثل serius sam و painkiller و.... نوع خاصی از شوترهای کلاسیک تعریف شد داخل این ژانر که فیلد کاملا مجزایی از بازی هایی مثل doom و quake و duke nukem و hexen و blood و از این دست عناوین بود. عناوینی مثل dusk ادغام ریتم بازی هایی مثل پین کیلر و اتمسفر و ستینگ دووم به حساب میان.
این بازی که داره با انجین quake هم ساخته میشه و دیگه دقیقا حال و هوای همون بازی ها رو زنده میکنه.
فقط این لینک گیم پلی 11 دقیقه ای رو اگر بتونی مستقیم کنی تا دانلودش بشه کرد عالی میشه احمد جان.
زودتر تاریخ عرضه ش هم مشخص بشه، خیلی شدید منتظرشم. مثل طلا میمونه این بازی برای آدمایی مثل من و هم دوره ای های من که خیلی دیگه وقت بازی کردن ندارن و موج امروزی بازی های این ژانر شاید خیلی به مذاقشون خوش نیاد.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این Wrath بسیار زیبا بود. :D شاتگانش یکی از بهترین شاتگان هایی هست تو این مدل بازی ها دیدم. به نظرم علاوه بر اینکه شبیه بازی های دهه 90 هست، دیزاین مدرنی هم داره. شوتینگش منو یاد دووم جدید انداخت، طراحی صدا و اسلحه هم بسیار پیشرفته هست. یعنی صرفا یه کپی مستقیم از چندل سال قبل نیست.
منتظرش هستم. :D

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary

رسما دارن Retro Shooter ها بر میگردن =D>

WRATH: AEON OF RUIN توسط سازندگان اصلی Duke Nukem ینی 3D Realms توسط موتور Quake 1 در حال ساخته شدنه

Five Reasons To Be Excited For Wrath: Aeon of Ruin

3D Realms Pulls Back The Veil On Dark Fantasy Shooter Wrath
این یکم زیادی شبیه دوم نبود؟ بجز گیمپلی و اسلحه ها حتی بنظرم طراحی مکان و دشمنها هم خیلی شبیه Doom original بود.

Sent from my G3112 using Tapatalk

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
این یکم زیادی شبیه دوم نبود؟ بجز گیمپلی و اسلحه ها حتی بنظرم طراحی مکان و دشمنها هم خیلی شبیه Doom original بود.

Sent from my G3112 using Tapatalk
بیشتر شبیه hexen و heretic و blood هست البته:)، نوع فضاسازیش و دشمنا رو میگم. ولی گان پلی بازی آره خیلی حس دووم رو میده. اوریجینال دووم فضای بازیش بیشتر sci fi هست با تم فانتزی و ترسناک، ولی بازی هایی مثل quake بیشتر دارک فانتزی هستن. البته یه جایی خوندم یکی از کاربرا درباره دووم و کوئک حرف جالبی زده بود، میگفت کوئک و دووم برادرای دوقلو هستن و تنها تفاوتشون تم حاکم بر بازی هست quake = lovecraftian hell و Doom= sci fi hell .
ولی این بازی به نظرم تمش بیشتر از همه به همون hexen و heretic شباهت داره که با پلیر با سلاح های گرم مثل دووم به مبارزه با هیولاها میره.
یکی از بچه ها یه لطفی بکنه لینک گیم پلی 11 دقیقه ای رو مستقیم کنه:D.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
وسط این بحث رترو و بازیها با گرافیک پیکلسی :D یک دیدی به این بازی Ready or Not هم بندازید

تاپیک بازی هم توسط دوستمون ماکان زده شده
Ready or Not | PC

الان دیدم اینو، قشنگ یاد swat افتادم. یادش بخیر swat 4 ، اینو دیدم دقیقا یاد همون نسخه 4 افتادم.
خیلی وقته توی این سبک بازی نداشتیم، جالبه این بازی. خوشم اومد از حال و هواش

• Like
Reactions: Ali Venom and 9716

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
BL3 سلطات لوتر شوتر هم معرفی شد حرفی حدیثی چیزی ؟؟ :D به قول یـ کامنتی King is Back به راستی که امسال سال FPS هاست مخصوصا واسه PC گیمرا که MCC هم واسش میاد دیگه نور الا نور ـه :hearteyes:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر