Forza Motorsport 7 | PC

Forza_7_speculative_logo_Low.png

Y3otnhTqcucuuUanUvUmQE-970-80.jpg

Etelaat2.png

همونطور که انتظار میرفت در نمایشگاه E3 2017 ، مایکروسافت و T10 نسخه هفتم از سری همیشه محبوب Forza Motorport برای PC تایید کردن.​

البته این اولین نسخه ای از این آی پی ریسینگ نیست که روی کامپیوترهای خانگی منتشر میشه، در 2 سال اخیر 2نسخه از این سری برای ویندوز 10 منتشر شده بود:

Forza Horizon 3 - Forza Motorsport 6 Apex

2 نسخه از 2 استودیوی مختلف با دو مسیر متفاوت از هم ، در عین حال متفاوت از لحاظ بهینه بودن روی PC ها!

T10 اعلام کرده با ریلیز 2 عنوان ذکر شده، در واقع ما ساخت بازی برای PC های ویندوزی رو تمرین کردیم.
البته وقتی به مشخصات حداقلی برای اجرای این عنوان نگاه میکنیم، شاید این گفته پربیراه نباشه:

• DirectX: DirectX 12 API, Hardware Feature Level 11
  • Memory: 8 GB
  • Video Memory: 2 GB
  • Processor: Intel i5-750 2.67 GHz
  • Graphics: NVIDIA GT 740 or NVIDIA GTX 650 or AMD R7 250X
  • Integrated Keyboard and Mouse

• DirectX: DirectX 12 API, Hardware Feature Level 11
  • Memory: 8 GB
  • Video Memory: 4 GB
  • Processor: Intel i5 4460 3.2GHz
  • Graphics: NVIDIA GTX 670 or NVIDIA 1050 Ti
  • Integrated Keyboard and Mouse

این پست با اطلاعات کامل بزودی بروز میشه.

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
ببین دوست عزیز اصلا قرار نیست این بازیها اون چیزی باشه که واقعیت وجود داره والا تو واقعیت شما با سرعت 200 تا دستی بکش یا یکم فرمون رو بچرخونی پرواز کردی رفته
اما خیلی سادست شما ببین من چی گفتم
بحث اصلا سر واقعیت نیست، شما گقتی تو PCars تصادفات به اون شکل هست منم گقتم مگه تصادفات تو Forza واقعیه، تو یوتیوب یک سرچ بزن ازاین مثالهای مسخره پرواز ماشینها تو شاخ به شاخ و امثالهم زیاد میبینی.
تصادف تو جفت بازیها تو دیوار هست وقتی با 200 کیلومتر میزنی به دیوار و هیچی نمیشه.

در مورد آب و هوا همین که PCars آب و هوای داینامیک داره میارزه به کل بخش بارون از قبل تعیین شده فورزا.
دیگه در مورد چرخه شب و روز، تایر مدل، صداگذاری ،هندلینگ واقعی تر،فیزیک بمراتب بهتر،FFB بهتر و... صحبت نمیکنم.
ساپورت VR و 3مانیتور هم که برای Simracing از واجبات هست که بماند.
در مورد گرافیک هم که سلیقه ای هست، ولی روی PC گرافیک Pcars فوق العاده عالی هست.

جفت بازیها تو جایگاهی که دارن دوست داشتنی هستن و محترم، اما اصلا نمیشه این 2 بازی باهم مقایسه کرد، همونطور که نمیشه Pcars با A.Corsa یا بالاتر RFactor 2 مقایسه کرد.

برای همین من به کسی که میخواد سبک شبیه ساز شروع کنه حتما GT/Forza پیشنهاد میکنم، چرا که برای شروع بهترین انتخاب هستن.
اما اگر خواست خودش به چالش بکشه و هیجان بیشتر و واقعی تری تجربه کنه، حتما Pcars پیشنهاد میکنم، چرا که قدم بعدی تو این مسیر هست.
این به این معنی نیست که فورزا یا جی تی بازی بدی هستن.

• Like
Reactions: ArefTheGreat

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
کسی که میاد PC رو با سری فورزا موتور اسپورت مقایسه میکنه اصولا شاید ندونه شبیه ساز چیه:|:D
اخه سازنده های PC که تو عمرشون یک شبیه ساز بیشتر به عنوان سری شیف نساختن چطوری میتونن با کسانی که یک نسل شبیه ساز درست کردن مقایسه بشه؟
پروجکت کارز خودش رو بکشه شاید بتونه با کمی گرافیک خوبش از سری شیف بهتره باشه، و البته اگر کسانی که سری شیفت رو خوب بازی کرده باشن میدونن یک عنوانی هست که میخواد با ادای این که شبیه سازی " سخت" است این رو برسونه هر کسی اصولا نمیتونه شبیه سازی بازی کنه:))
عنوانی که هندلینگش تو دیوار هست، بجای واقعیت با ماشین شبیه تراکتور هست هندلینگشون=)) عنوانی که هزاران گزینه برای ماشین های گذاشته ولی هندلینگ بدش نمیازه خوب ماشین رو کنترل کنید! خواهشا نگید نمیدونید یا سخته یا مثلا من نوب هستم، این فیلم دیگه سوخته و کسی باور نداره، خدایی برای اولین بازی که موتوراسپورت 7 رو بازی کردم طعم واقعی فیزیک و سنگینی فرمان و کیفیت فنی بازی رو چشیدم نه عنوانی مثل پروجکت کارز که فقط گرافیک با اپشن هست، عنوانی که بخوای تو وسط پیچ ها دور بدی باید بری یک دور عذاب الهی اموزش بدی تا ماشین دور بخوره:)):D

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
آقا اونایی که کرکی دانلود کردند می تونند فایل AppxManifest رو واسم اپلود کنند 20 کیلوبایتم نیستش
لطفا:-s:-s:-s

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
کارش از به چالش کشیدن گذشته رسما مازوخیزمِ این بازی ! با اون کنترل خشک و مزخرفش .
بخاطر اینکه با دید فورزا میرید سمتش، با گیم پد باید حتما Assist هارو خاموش کنید، مهمتر اینکه بدونین که چه وقت ترمز بگیرید و کی شروع کنید به گاز.
بازی تایر مدل داره،فیزیک واقعی تری داره، اینارو بارها توضیح دادم، دوباره تکرار نمیکنم.
چند میلیون پلیری که دارن بازی میکنن و مطمئنا مشکل شمارو ندارن، با شما هم عقیده نیستن.
در آخر هرکسی میتونه از هربازی بدش بیاد ولی ضعف خودش در ارتباط برقرار نکردن با بازی و هم اینکه نمیتونه شبیه ساز بازی کنه به بازی برنمیگرده، مشکل جای دیگست، این بازیو برا شما نساختن، خیلی راحت میشه همون فورزا بازی کرد ولذت برد.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
بزرگترین سلاح طرفدار های پروجکت کارز : شبیه ساز سخت است شما نمیتوانید بازیش کنید=)):D
حداقل Assetto Corsa رو مثال میزدی:|
من Forza رو میزنم و لذت میبرم
GT رو میزنم لذت میبرم
Assetto Corsa رو میزنم لذت میبرم
این فقط PC هست که مشکل مزخرف هندلینگ داره =P~:-?:D

hossein gamer

کاربر سایت
Jan 30, 2012
260
نام
حسین
بحث اصلا سر واقعیت نیست، شما گقتی تو PCars تصادفات به اون شکل هست منم گقتم مگه تصادفات تو Forza واقعیه، تو یوتیوب یک سرچ بزن ازاین مثالهای مسخره پرواز ماشینها تو شاخ به شاخ و امثالهم زیاد میبینی.
تصادف تو جفت بازیها تو دیوار هست وقتی با 200 کیلومتر میزنی به دیوار و هیچی نمیشه.

در مورد آب و هوا همین که PCars آب و هوای داینامیک داره میارزه به کل بخش بارون از قبل تعیین شده فورزا.
دیگه در مورد چرخه شب و روز، تایر مدل، صداگذاری ،هندلینگ واقعی تر،فیزیک بمراتب بهتر،FFB بهتر و... صحبت نمیکنم.
ساپورت VR و 3مانیتور هم که برای Simracing از واجبات هست که بماند.
در مورد گرافیک هم که سلیقه ای هست، ولی روی PC گرافیک Pcars فوق العاده عالی هست.

جفت بازیها تو جایگاهی که دارن دوست داشتنی هستن و محترم، اما اصلا نمیشه این 2 بازی باهم مقایسه کرد، همونطور که نمیشه Pcars با A.Corsa یا بالاتر RFactor 2 مقایسه کرد.

برای همین من به کسی که میخواد سبک شبیه ساز شروع کنه حتما GT/Forza پیشنهاد میکنم، چرا که برای شروع بهترین انتخاب هستن.
اما اگر خواست خودش به چالش بکشه و هیجان بیشتر و واقعی تری تجربه کنه، حتما Pcars پیشنهاد میکنم، چرا که قدم بعدی تو این مسیر هست.
این به این معنی نیست که فورزا یا جی تی بازی بدی هستن.
ببین دوست عزیز امضات رو که دیدم نوشتی Assetto Corsa فهمیدم از اونای هستی که اصلا نمیتونم درکشون کنم
شما میگی برو یوتوب ببین فورزا هم باگ داره و پرواز میکنه باشه حرفت اصلا درست من حرفم اینه تصادفات توی پراجکت اینطوریه که وقتی میزنی به پشت ماشینای جلویی پرواز میکنن این طبیعیه توی پراجکت و اینطوری کار شده نه اینکه باگ باشه و واقعا قابل وصف نیست چقد مسخره و ابتدایی کار شدن .
شما هنوز نمیدونی افکت باران به بدترین شکل ممکن در پراجگت کارز کار شده ؟!به گفته منتقدان
شما این تاپیکو زدی هنوز نمیدونی فورزا سیستم اب و هوای داینامیک و چند مانیتور پشتیبانی میکنه بسیار بسیار بهتر از همتاهای خودش؟!!

درضمن الکی رد نشید میخاید بگید هندلینگ و صداگزاری و فیزک بهتری داره پراجکت ؟؟!!!!!!!!
خب حرفتنو ثابت کنید یه منبع خارجی بیارید که همچین حرفی گفته باشه عجب حرفی میزنید!

قطعا برای ارکید نید فور اسپید و هورایزن و برای سیمولیت فورزا و گرن توریسمو رو پیشنهاد میکنند و اصلا پراجکت کارز رو به حساب نمیاد اول اخر همیناست
پراجکت کار صرفا یه دستگرمی بوده خیلی خیلی مونده تا یه چیزی مثه پراجکت با ترن تن و پالیفنی دیجیتال مقایسه بشه که واسه پدرانمون هم بازی میساختن.

در ضمن من بیشتر از 20 ساعت پراجکت رو بازی کردم البته این بازی نیاز داشت به تنظیمات خاصی تا قابل بازی و قابل تحمل بشه

• Like
Reactions: Paradise Lost

hossein gamer

کاربر سایت
Jan 30, 2012
260
نام
حسین
بالاخره بعد از سبک سنگین بسیار توی آخرین روز تخفیف نسخه استاندارد بازیو خریدم و از دردسرهای اشتراکی و غیرفعال شدنش راحت شدم و کرکی هم به این دلیل نگرفتم چون بخش آنلاین بازی برام خیلی اهمیت داشت.. در مجموع بازی خوش ساختی هست رو حداکثر تنظیمات هیچ افت فریمی رو فول اچ دی ندارم ولی برا منی که هورایزن 3 رو تجربه کردم گرافیک این بازی خدایی به اون نمیرسه از مدلینگ ماشین ها گرفته تا محیط و همینطور صداگذاری.. من فکر میکردم ستینگ گرافیک پایینه ولی رفتم همه چیو تا اخر بالا بردم تغییر خاصی نکرد ضمنا کسی که صداگذاری ماشین توی هورایزن 3 رو تجربه کنه به نظرم این بازی براش یه پسرفت شدید حساب میشه حتی صداگذاری جی تی اسپورت خیلی خیلی بهتر از این هست.. نمیدونم آیا واقعا این گرافیک روی کنسول هم اینطوریه از این جهتم انتظار بیشتری میرفت همزمان جی تی اسپورت هم دارم و اگه بخوام مقایسه کنم برای من چندین سطح بالاتر از این بازی بود خلاصه از خریدم زیاد راضی نیستم و یکسری ماشین های بدردبخور هم جز دی ال سی هاست

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

بالاخره بعد از سبک سنگین بسیار توی آخرین روز تخفیف نسخه استاندارد بازیو خریدم و از دردسرهای اشتراکی و غیرفعال شدنش راحت شدم و کرکی هم به این دلیل نگرفتم چون بخش آنلاین بازی برام خیلی اهمیت داشت.. در مجموع بازی خوش ساختی هست رو حداکثر تنظیمات هیچ افت فریمی رو فول اچ دی ندارم ولی برا منی که هورایزن 3 رو تجربه کردم گرافیک این بازی خدایی به اون نمیرسه از مدلینگ ماشین ها گرفته تا محیط و همینطور صداگذاری.. من فکر میکردم ستینگ گرافیک پایینه ولی رفتم همه چیو تا اخر بالا بردم تغییر خاصی نکرد ضمنا کسی که صداگذاری ماشین توی هورایزن 3 رو تجربه کنه به نظرم این بازی براش یه پسرفت شدید حساب میشه حتی صداگذاری جی تی اسپورت خیلی خیلی بهتر از این هست.. نمیدونم آیا واقعا این گرافیک روی کنسول هم اینطوریه از این جهتم انتظار بیشتری میرفت همزمان جی تی اسپورت هم دارم و اگه بخوام مقایسه کنم برای من چندین سطح بالاتر از این بازی بود خلاصه از خریدم زیاد راضی نیستم و یکسری ماشین های بدردبخور هم جز دی ال سی هاست

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
ینی من واقعا تعجب میکنم از این حرف
عزیز من ببین این بازی بدون شک بهترین گرافیک ممکن در تمام بازیهای رسینگ سیمولیت رو داره تا به الان حاظرم بهث ثابت کنم چشاتو قشنگ باز کن میفهمی تنها مشکلش و تنها مشکلش اینه که درختها دوبعدی کار شدن پیست دبی رو ببین از خوده واقعیش هم بهتر کار شده وقتی با پورشه تو پیست دبی رانندگی میکنی هوش از سر ادم میره فوق العادست حتی از خوده واقعیش هم بهتر کار شده

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
ببین دوست عزیز امضات رو که دیدم نوشتی Assetto Corsa فهمیدم از اونای هستی که اصلا نمیتونم درکشون کنم
شما میگی برو یوتوب ببین فورزا هم باگ داره و پرواز میکنه باشه حرفت اصلا درست من حرفم اینه تصادفات توی پراجکت اینطوریه که وقتی میزنی به پشت ماشینای جلویی پرواز میکنن این طبیعیه توی پراجکت و اینطوری کار شده نه اینکه باگ باشه و واقعا قابل وصف نیست چقد مسخره و ابتدایی کار شدن .
شما هنوز نمیدونی افکت باران به بدترین شکل ممکن در پراجگت کارز کار شده ؟!به گفته منتقدان
شما این تاپیکو زدی هنوز نمیدونی فورزا سیستم اب و هوای داینامیک و چند مانیتور پشتیبانی میکنه بسیار بسیار بهتر از همتاهای خودش؟!!

درضمن الکی رد نشید میخاید بگید هندلینگ و صداگزاری و فیزک بهتری داره پراجکت ؟؟!!!!!!!!
خب حرفتنو ثابت کنید یه منبع خارجی بیارید که همچین حرفی گفته باشه عجب حرفی میزنید!

قطعا برای ارکید نید فور اسپید و هورایزن و برای سیمولیت فورزا و گرن توریسمو رو پیشنهاد میکنند و اصلا پراجکت کارز رو به حساب نمیاد اول اخر همیناست
پراجکت کار صرفا یه دستگرمی بوده خیلی خیلی مونده تا یه چیزی مثه پراجکت با ترن تن و پالیفنی دیجیتال مقایسه بشه که واسه پدرانمون هم بازی میساختن.
در مورد امضام نوششتم Assetto corsa اگه کلیک کنی روش میبینی بخش مدینگ بازی هست و اونجا مد معرفی کردم.
به علت نامحدود بودن مدهای بازی و تکثر ماشین ها و پیست های با کیفیت اون تاپیک زدم وگذاشتم تو امضام، حالا شما چجوری از امضاء به این نتیجه رسیدی که نمیشه باها بحث کرد، جالبه.

افکت بارون به بدترین شکل ممکن کار شده تو Pcars ؟
Pcars بهترین تغییرات داینامیک آب و هوائی داره، بدون شک.

هندلینگ واقعی تر، صدا و فیزیک چندین مرحله واقعی تری داره.
این حرف میزنم چون تخصصم ریسینگ هست، حرفه ای دارم رو PC بازی میکنم، خودم منبع هستم.
گشتن برای منبع که به شما نشون بدم، خسته کردن خودم هست، میتونی یک سرچ بزنی و چیزی که میخوای بهش برسی.

در مورد آب و هوای فورزا هم به هیچ عنوان داینامیک نیست، Baked هست و از قبل تعریف شده، شما هنوز معنی آب و هوای داینامیک نمیدونی.
غیر از اون چرخه 24 ساعته شب و روز داره.
در مورد 3مانیتور هم باز اطلاع نداری، مولتی مانیتور با 3 مانیتور کاملا فرق میکنه میکنه، فورزا مولتی مانیتور ساپورت هست و تصویر تو مانیتورهای کناری کشیده میشه و حالت منحنی پیدا میکنن و غیر واقعی، اما تو 3مانیتور هر مانیتور جدا رندر میشه و تصویر واقعی هست.
در مورد باقی حرفهات هم هیچ نظری ندارم،آزادی اینجوری فکر کنی، ولی مسئله اصلی اینه که شما سیم باز نیستی وگرنه متوجه میشدی که چه تفاوت فاحشی GT/Forza با باقی عناوین دارن.

من خودم یک زمانی GT بازی میکردم و فکر میکردم نهایت شبیه سازی هست اما زمان بهم نشون داد اصلا اینطوری نیست.
بحث من اصلا X vs Y نبود اما اینکه یکی از روی ناآگاهی بازیها رو باهم مقایسه میکنه، خوب من هم سعی میکنم منطقی نظر خودم رو بگم.
هر کسی میتونه از یک بازی خوشش بیاد و هم بدش، اما وقتی نظرش تو تاپیکی عنوان میکنه باید انتظار داشته باشه نظر مخالف هم بشنوه، مهم بحث منطقی برپایه دلیل و مدرک هست.

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
دوستان بین بحثتون اشاره کنم فورزا اصلا سیمولیت نیس و بیشتر یه تجربه سِمی سیمولیت هست واسه کسایی که به مسابقه توی پیست علاقه دارن ولی حوصله و تجهیزات لازم واسه بازیای سیمولیت رو ندارن،نمیدونم چرا بعضیا فکر میکنن چون بازی توی پیستِ یعنی این بازی حتما شبیه سازه :/ بنده هم عاشق سری فورزا هستم و از فورز موتوراسپورت 2 دارم این بازی رو دنبال میکنم ولی خب واقعا این بازی شبیه ساز نیس
پراجکت کارز هم اصلا واسه بازی با گیمپد بهینه نشده و دد زون گیم پد به هیچ وجه به شما اجازه نمیده بتونین سر پیچ ها درست بپیچین و فک میکنین بازی مشکل داره ولی با wheel اصلا این مورد به چشم نمیاد

• Like
Reactions: m.d.makan and raya2

Dementia

کاربر سایت
Jun 11, 2010
270
نام
علی کتیرایی
ینی من واقعا تعجب میکنم از این حرف
عزیز من ببین این بازی بدون شک بهترین گرافیک ممکن در تمام بازیهای رسینگ سیمولیت رو داره تا به الان حاظرم بهث ثابت کنم چشاتو قشنگ باز کن میفهمی تنها مشکلش و تنها مشکلش اینه که درختها دوبعدی کار شدن پیست دبی رو ببین از خوده واقعیش هم بهتر کار شده وقتی با پورشه تو پیست دبی رانندگی میکنی هوش از سر ادم میره فوق العادست حتی از خوده واقعیش هم بهتر کار شده

من نمیدونم والا تعریف شما از گرافیک چیه منم نمیگم گرافیک این بازی بده ولی نسبت به هورایزن 3 به نظرم پسرفت حساب میشه نمونش هم تفاوت مدلینگ ماشین تو دو تصویر زیر از یک ماشین کاملا مشخص هست که توی هورایزن از نظر من بسیار طبیعی تر به نظر میاد.. ضمنا نقطه ضعف بعدی نسبت به جی تی اسپورت حرکت نسبتا مصنوعی ماشین ها توی ریپلی ها هست نمیگم زیاد و هرچند نمیخوام این بازی رو کامل زیر سوال ببرم ولی وقتی در جی تی اسپورت ریپلی رو که می بینم گذشته از حاشیه ای از بالا و پایین داره حس میکنم واقعا یک مسابقه زنده رانندگی دارم می بینم
Screenshot_20180620-190307.png Screenshot_20180620-190232.png

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
دوستان بین بحثتون اشاره کنم فورزا اصلا سیمولیت نیس و بیشتر یه تجربه سِمی سیمولیت هست واسه کسایی که به مسابقه توی پیست علاقه دارن ولی حوصله و تجهیزات لازم واسه بازیای سیمولیت رو ندارن،نمیدونم چرا بعضیا فکر میکنن چون بازی توی پیستِ یعنی این بازی حتما شبیه سازه :/ بنده هم عاشق سری فورزا هستم و از فورز موتوراسپورت 2 دارم این بازی رو دنبال میکنم ولی خب واقعا این بازی شبیه ساز نیس
پراجکت کارز هم اصلا واسه بازی با گیمپد بهینه نشده و دد زون گیم پد به هیچ وجه به شما اجازه نمیده بتونین سر پیچ ها درست بپیچین و فک میکنین بازی مشکل داره ولی با wheel اصلا این مورد به چشم نمیاد

پراجکت کارز اصلا واسه هیچ وسیله ای بهینه نشده . هدف سازنده مشخص نیست !
با dead zone فرمان هم آنچنان بهینه نیست . تا جایی که شما باید بگردی تا ffb مناسب رو پیدا کنی و به بازی انتفال بدی و روی فرمان ست کنی و هزارتا چیز ریز و درشت رو لحاظ کنی تا یک اپسیلون تفاوت ایجاد بشه !
از طرفی حتی با فرموان هایی با 900 دورگردش که اصلا شما تمام اون 900 دور رو هم بگردونی باز ماشین خشک سر پیچ ی سمتش لنگ میزنه و عملا نمیشه از بازی لذت برد .
وزن ماشین حس نمیشه جاده هم قربونش برم سُرسُرس .

به عنوان کسی که هم fh3 و هم fm7 و pcars ها و سری dirt و CSR و همینطور Asseto Corsa رو تجربه کرده باید بگم
حتی euro truck simulator به مراتب فیزیک و کنترل بهتری در اختیار پلیر قرار داده تا pcars . :))

اسمش رو باید میزاشتن project Mistake cars .

آخرین ویرایش:

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,270
نام
Morteza
واقعا نمیدونم مشکلتون با pc چیه بنظر من که همه چیش خوب بود سر پیچ هم درسته اوایلش خیلی سخت بود ولی وقتی یکم بازی میکردی و تمرین میکردی قبل مسابقات و با ماشین و پیست اشنا میشدی خیلی حال میداد وقتی بازی میکردی من که خیلی لذت بردم البته کنترل بعضی ماشینا واقعا سخت بود و به این راحتیا نمیشد برسی نیمه بالای جدول

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر