Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
کارگردانش سم لیک نیست؟ :|
بیشتر شبیه یه dlc داستانیه برای کوانتوم بریکه تا یه بازی جدید
البته سم لیک هیچ وقت کارگردان نبوده و همیشه نقش نویسنده و Creative Director بر عهده داشته. تا اونجایی هم که من حدس می‌زنم و قبلا خوندم، سم لیک هیچ نقشی در ساخت این بازی نداره و اون استودیو دوم رمدی بازیو ساخته. البته اطلاعات من مربوط به چند سال قبل میشه و تا انتشار اطلاعات بازی باید صبر کرد.

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
803
نام
پویا
نمایش بازی زیادی شبیه کوانتوم بریک بود ولی خب این بسته به نوع عملکرد استودیو میتونه هم مثبت باشه و هم منفی:D
اگه فقط میخوان یه کپی برداری و کلون از کوانتوم بریک بدن که صد در صد یه شکست دیگه و ایندفعه بدتر از قبلی تکرار میشه:-"
ولی اگه از اشتباهاتشون درس گرفته باشن و ایده های خوبی که میخواستن ولی به هردلیلی نشد توی بازی قرار بدن رو ایندفعه درست و به خوبی جا بدن و درکنارش روی لول دیزان و شوتینگ بازی حسابی کار میکنن میتونه یه کار خیلی قوی و دوست داشتنی بیرون بیاد:x
من که شدیدا عاشق مکس پین 1و2 و آلن ویکم، کوانتوم بریک هم با اینکه بهم نچسبید ولی بازم صرفا "خوب" بود و امیدوارم کنترل بتونه بره جزو پروژه های موفق رمدی:x

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
یعنی ایده های رمدی انقدر ته گرفته ؟ مگه چند تا بازی معرفی میکنن در سال که حالا یکیش از دستشون در بره شبیه اون یکی بشه . یوبی همیطور مثل بولدزر AC میده موضعش مشخصه ، خوششونم میاد طرفداراش نوش جونشون ، منم از بازی کنترل بدم نیومد ولی در حد و اندازه های رمدی و اسم سم لیک نیست .

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

باتوجه به مسیری که سم لیک رفته این خبر میتونه حتی خوب تلقی بشه

کنترل با یک طراحی درست مراحل میتونند از توش یک بازی عالی در بیارند چون کوانتوم بریک تباه تفکرات اشتباه سم لیک شد

استدیو رمدی هم دیگه مثل قبل خصوصی نیست که هر کی هر کاری خواست توش بکنه

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
برخلافه خیلیا من با کوانتوم بریک به شدت حال کردم
میدونم که با این حال میکنم ولی خب کاش اسمشو میذاشتن کوانتوم بریک 2 گرچه در آخر مهم لذته :D
امیدوارم رمدی سر عقل بیاد و الن ویک 2 رو بسازن\m/

• Like
Reactions: mrhdir

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
با تم بازی اصلا حال نمیکنم با QB هم همینطور اینا باید یک چیزی مثل AW یا MP بسازن اگز اینو تیم دوم ساختن پس تیم اول به احتمال زیاد داره AW2 رو میسازه البته با معادلات رمدی باید برای 10 سال دیگه به فکر بازی کردنش بود

• Like
Reactions: Refill

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,229
نام
سروش
remedy خیلی ابراز علاقه میکنه به ساخت AW2 نمیدونم چرا مایکروسافت حمایت نمیکنه با اینکه این همه طرفدار داره الا این چی بود بقول دوستان شبیه dlc کوانتوم بود :D

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
امیدوارم بازی عین کوانتم بریک باشه
کوانتم بریک به شدت فوق العاده بود برام و واقعاً دوست دارم ادامه اش رو ببینم
همه چیز در کوانتم بریک به حد کمال رسیده بود و اگر اینم مثل اون باشه فوق العاده هست
فقط نگران این هستم که سریال های بینش رو حذف کنن چون اصلا چیزی درباره اش گفته نشد

• Like
Reactions: uriel and mrhdir

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
یک نکته جالب در مورد بازیهایه Remedy اینه که بازیهاشون از همون مکس پین بگیر تا آلن ویک و کوانتومـ بریک و این کنترل استایل خاص خودشون رو دارن !
بنظـر من مایکروسافت باید به جا آندد لَـب و کامپالشن گیمـز همین Remedy رو میخرید و سرمایه اش رو اینجا خرج میکرد :D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
البته سم لیک هیچ وقت کارگردان نبوده و همیشه نقش نویسنده و Creative Director بر عهده داشته. تا اونجایی هم که من حدس می‌زنم و قبلا خوندم، سم لیک هیچ نقشی در ساخت این بازی نداره و اون استودیو دوم رمدی بازیو ساخته. البته اطلاعات من مربوط به چند سال قبل میشه و تا انتشار اطلاعات بازی باید صبر کرد.

کارگردان بازی Mikael Kasurinen هست . همون کارگردان بازی کوانتوم بریک. سم لیک هم نقش داره تو ساخت بازی. هم عکسی که توی اینستاگرام رمدی هست سم لیک حضور داره و هم اینکه قبلا ( قبل از معرفی بازی) سم لیک عکس هایی تو پیج اینستاگرامش منتشر میکرد که داره روی پروژه p7 کار میکنه.

Untitled.jpg

Untitled.png

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
کارگردان بازی Mikael Kasurinen هست . همون کارگردان بازی کوانتوم بریک. سم لیک هم نقش داره تو ساخت بازی. هم عکسی که توی اینستاگرام رمدی هست سم لیک حضور داره و هم اینکه قبلا ( قبل از معرفی بازی) سم لیک عکس هایی تو پیج اینستاگرامش منتشر میکرد که داره روی پروژه p7 کار میکنه.

View attachment 89217

View attachment 89218
این سم لیک واقعاً استاده
هنوز در شوک داستان کوانتم بریک هستم
کاش مایکروسافت رمدی رو هم میخرید چون تا حالا بازیهاشون شاهکار بوده متاسفانه اکثریت مردم توانایی درک اثار سم لیک رو ندارن.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
این سم لیک واقعاً استاده
هنوز در شوک داستان کوانتم بریک هستم
کاش مایکروسافت رمدی رو هم میخرید چون تا حالا بازیهاشون شاهکار بوده متاسفانه اکثریت مردم توانایی درک اثار سم لیک رو ندارن.
نه اتفاقا خوب شد نخرید با این بازی که نشون دادن که بنظر یک کلون از کوانتوم بریکه! در بهترین حالت کاش سم لیک رو برمیداشت برای خودش:D من خودم طرفدار دو اتیشه ی بازی های رمدی و خود سم لیک ام ولی واقعا رمدی نیاز داره یه تجدید نظری تو لول دیزاین و گیم پلی بازی هاش بکنه(این اواخر حتی ایده هاش!) . اکثریت هم که میگی بخاطر همین موارده که به طرف بازی های رمدی کشیده نمیشن نه اینکه درکش رو ندارن:D. اما یه موردی که هست بخاطر حضور لیک میتونیم بگیم از لحاظ داستان بازی خیالمون همیشه راحته.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
من با کوانتوم بریک بی نهایت حال کردم واقعا عالی بود مخصوصا اوایل بازی وقتی تازه قدرت توقف زمان رو بدست اوردی
داستانش هم عالی بود واقعا
تنها نکته منفیش این بود که بازی تا 70 درصد بخش داستانی برات فوق العاده بود(از لحاظ گیم پلی) و بعد از اون به طرز عجیبی تکراری میشد نه دشمن جدیدی نه قدرت خاصی حتی اسکیل ها هم چیز دهن پر کنی برات نداشتن واگه بازی این مشکل رو نداشت روانی کننده میشد
ولی نیمدونم جریان چیه اصلا نتونستم با این کنترل ارتباط برقرار کنم:D
باید تریلرهای بیشتر و اطلاعت بیشتری ازش بیاد تا ببینیم داستانش چیه ولی خب تا الان که ناموفق بوده کواننتوم بریک که با همون تریلر اولش ما دهنمون وا موند ولی این نه:D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
هشت دقیقه ویدیو که چهار دقیقه گیمپلی بازی رو نشون میده و باقی هم سازنده روی ویدیو صحبت میکنند

در کل برداشت من این بود، گان پلی همون کوانتوم بریک هست، محیط ها همون کوانتوم بریکه، افکت های گرافیکی و فیزیک و کلا همه چی همون کوانتوم بریک هست ولی بدون اون مسخره بازیهای Tv و این چیزا

طراحی مرحله هم همون کپی پیست کوانتوم بریک بود و خلاصه حتی فکرمیکنم شخصیت اصلی رو برای ایجاد تفاوت حداقلی زن انتخاب کردند! هرچند همین خانم هم مثل جک جویس دم پا شلوارشو تا کرده :))

خلاصه تا ببینیم داستان چی هست اما در حقیقت فکرمیکنم این بازی نسخه دوم QB بوده ولی به دلیل مشکلاتی که با مایکروسافت داشتند کلا زدن زیر همه چی و با کمی تغییر پلات بازی ip جدیدی خلق کردند. (حاضرم سر این مسله شرط ببندم کمی بعد از عرضه گند این قضیه در میاد)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر