اموزش ساخت بازی PS2 برای PS4

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با سلام خدمت دوستان

خوب دوستان نحوه ساخت بازیهای ps2 رو به زبان پارسی براتون ترجمه کردم که خودتون اگه فایل iso بازی ps2 رو داشتید دیگه نخواید دانلود کنید.

دیگه توضیح اضافه نمیدم و اول از همه فایل زیر را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.

لینک دانلود کلیک کنید

بعد شما باید فایل iso خودتون رو داشته باشید که حالا از روی دیسک ازش iso بگیرید یا از قبل دانلود کرده و داشته باشید و بعد باید فایل iso بازی خودتون رو به اسم disc01.iso تغییر بدید و به مسیر روبرو ps2emu\image در همون پوشه ای که از حالت فشرده خارج کردین منتقل کنید.

بعد باید فایل param.sfo رو که در مسیر ps2emu\sce_sys هست رو با یکی از برنامه های داخل پوشه Fake Pkg tools به اسم orbis-pub-sfo.exe برای بازی مورد نظرتون ادیت کنید و برنامه رو باز کنید و از طریق تب File گزینه open رو بزنید و فایل param.sfo در مسیر ps2emu\sce_sys رو باز کنید و در تب اول برنامه قسمت Core Setting جلوی قسمت Content ID باید ایدی زیر رو عینا کپی کنید UP9000-CUSAXXXXX_00-SCUS974900000001 و بجای 5 تا X که با رنگ قرمز مشخص کردم 5 تا عدد دلخواه مثل 20787 بزارید که بشه مثل خط زیر UP9000-CUSA20787_00-SCUS974900000001 و در واقع این ایدی بازی ps2 شماست و حتی میشه ایدی واقعی بازی رو هم وارد کرد که البته من نمیخوام پیچیدش کنم و فقط در هر بار ساخت بازی اون 5 عدد رو تغییر بدید و طبق عکس زیر عمل کنید.(نکته این ایدی رو یه جا تو یه فایل تکست ذخیره کنید بعدا لازم میشه)

1.jpg

بعد به تب دوم برنامه Title Text برید و اسم بازیتون رو به دلخواه وارد کنید مثل WWE Here Comes The Pain و در اخر از منوی file گزینه Save رو بزنید و برنامه رو ببندید و طبق عکس زیر عمل کنید.

2.jpg

سپس برنامه orbis-pub-gen.exe رو از پوشه Fake Pkg tools اجرا کنید و در کادر سفید رنگ سمت راست روی گزینه Image0 دابل کلیک کنید.

3.jpg

بعد از دابل کلیک به قسمت دوم برنامه وارد میشید و در اینجا در درایو خودتون وارد پوشه ps2emu بشید و همه فولدرها رو انتخاب کنید و با حالت کشیدن موس یا درگ کردن همه پوشها رو بکشید به برنامه تا مثل عکس زیر بشه.

4.jpg

بعد به تب Chunk برید و در سمت چپ کادر سفید رنگ روی گزینه Image0 Root کلیک راست کنید و گزینه Add Chunk Assignment of the File(s) و بعد روی Chunk #0 کلیک کنید و طبق عکس زیر عمل کنید.

5.jpg

بعد فقط یکبار روی ضزبدر قرمز بستن پنجره برنامه بزنید و قسمت دوم برنامه رو ببندید و بعد که قسمت اول ظاهر شد روی ایکون Setting که به رنگ چرخ دنده قهواه ای هست کلیک کنید یا بجای اون میتونید از تب Commend گزینه Project Setting رو انتخاب کنید که هر دو گزینه یکی هست و بعد در اینجا به تب دوم Packege برید در قسمت Content Id باید اون ایدی که در فایل Param.sfo وارد کردید رو عینا وارد کنید و سپس گزینه Generate رو بزنید تا پاس کدها ساخته بشه و در اخر در قسمت کشویی Applaction Type روی گزینه Freemium App بزارید و با زدن Ok پنجره رو ببندید و طبق عکس زیر عمل کنید.

6.jpg

بعد برای ساخت فایل pkg روی گزینه Build مثل عکس زیر بزنید.

7.jpg

در اخرین مرحله فقط مسیر ساخت فایل رو در قسمت Output Path pkg تعیین کنید و به گزینه های دیگه هم دست نزنید و بعد روی گزینه Bulid بزنید و برای بار اول برنامه یک ارور میده که این یه باگ از برنامه هست و گزینه Close رو بزنید و دوباره مرحله Bulid رو تکرار کنید و مسیر رو تعیین و اینبار دیگه ارور نمیده و تا اخر خط سبز میره و بازی شما بصورت Pkg ساخته میشه و میتونید فایل رو روی ps4 از طریق فلش یا هارد نصب کنید.تمام(نکته اگه برای بار دوم ارور داد یه جای کار رو اشتباه کردید و مراحل رو از اول برید و از دوستان خواهش دارم مراحل رو به دقت بخونن تا اشتباهی رخ نده و این اموزش رو خیلی ابتدایی نوشتم تا همه متوجه بشن تا دیگه نخوان بعدا سوال بپرسن.)

8.jpg

9.jpg

از اینجا به بعد نکات اضافی در مورد ساخت ایکون و تصویر پس زمینه بازی رو براتون توضیح میدم و از اینجا به بعد اجباری نیست و بیشتر برای زیبا نشون دادن بازی در منوی ps4 هست و همین رو بگم اگه درست ایکون و تصویر زمینه رو نسازید برنامه در مراحل Bulid ارور میده پس دقت کنید و بیشتر برای حرفه ای ها توضیح میدم.

برای ساخت تصویر زمینه کافیه به پوشه ps2emu\sce_sys برید و یه عکس بصورت دیفالت هست به اسم pic1.png که با رزلوشن 1920 در 1080 هست که شما یه عکس دلخواه از بازی تو اینترنت یا کامپیوتر انتخاب میکنید و برنامه فوتوشاپ یا برنامه های نظیر اون رو باز میکنید و به رزلوشن 1920 در 1080 ریسایز یا تغییر رزلوشن میدید و به فرمت png و رنگ بندی 24 بیت به اسم pic1.png ذخیره میکنید و در مسبر ps2emu\sce_sys جایگزین میکنید و نکته حتما باید رزلوشن و خصوصا رنگ 24 بیت ذخیره بشه وگرنه در مرحله build ارور میده و برای ایکون هم به همین صورت هست برای ایکون با رزلوشن 512 در 512 عکس مورد نظر ریسایز بشه و با فرمت png و رنگ بندی 24 بیت و به اسم icon0.png ذخیره بشه و در مسیر ps2emu\sce_sys میریزید و عکس زیر رو ببینید دقیقا به همین صورت در فولدر ps2emu\sce_sys باید فایلها باشه.

10.jpg

در اخر امیدوارم این اموزش کمکی به دوستان کرده باشه و اگه نکته ای احیانا جا مونده بگید اضافه کنم و انتشاره این اموزش حتی با اسم خودتون بلامانع هست و بیشتر هدفم کمک به دوستان بوده.موفق باشید.

آخرین ویرایش:

DiegoForlan

کاربر سایت
Jul 6, 2018
12
فايل های png بازی uncharted collection ps4
رو میخوام 4 تا فایله
من هرچقدر تبدیل کردم بازم fake pkg generator ارور میده فایل اصلی دقیقا مشخصاتش درسته
میشه فایل هارو بذارید دانلود کنم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام .دوست عزیز روی 30 درضدگیر میکنه پیشنهادی دازی؟

در مورد سوال اولت که پاک کردی چون رزلوشن مانیتورنت پایین بود اون گزینه رو در پایین نمیدیدی که کافی بود دکمه اینتر رو بزنی و اگه ارور خاصی نمیده صبر کن تا جلو بره و اگه نرفت باید مراحل رو دوباره چک کنی.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
چندتا بازی تست کردم هیچکدوم جواب نداد

مشکل از شما نیست داداش گلم.مثل PS3 نیست که 99درصد بازیا رو اجرا بکنه از هر دهتا بازی یکی اجرا میشه.باید صبر کنیم یه شیر پاک خورده ای چندتا شبیه ساز درست و حسابی ارائه بکنه.
خودم منتظر شبیه ساز سگا و PS1 و PS2 و PSP هستم.

• Like
Reactions: Mam.Q and Elyas sun

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
مشکل از شما نیست داداش گلم.مثل PS3 نیست که 99درصد بازیا رو اجرا بکنه از هر دهتا بازی یکی اجرا میشه.باید صبر کنیم یه شیر پاک خورده ای چندتا شبیه ساز درست و حسابی ارائه بکنه.
خودم منتظر شبیه ساز سگا و PS1 و PS2 و PSP هستم.
آره واقعا.ps3 و psvita اکثرا رو میارن.چقد دلم میخواست رو psvita هم میشد بازیهای ps2 رو اجرا کرد...
micro-sega-ps1-psp رو میاره فقط ps2 کم داره.اگه بیاد عالی میشه

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر