مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
:-?
ممنون بابت پاسخگوییتون
الان یعنی رم هم روش اضافه نکنم؟ قبلی رو بدم یه 16 بگیرم؟
این کارت گرافیک رو حدودا چقدر میشه فروخت؟
SSD هم دارم خداروشکر قبلا یبار اشتباها ویندوزم رو روی هارد معمولی نصب کردم بالا اومدن ویندوز چندین برابر طولانی تر شد واقعا خیلی تاثیر گذاره

نخیر، اتفاقا باید دو تا ماجول 8 گیگی داشته باشید در کنار هم. نباید تکی باشه.
کارتتون رو هم 500 یا 600 تومن فکر کنم.

مرسي از شما بنظرت مغازه دار چند ميخره حدودي؟

حدود 20 تا 30 درصد پایینتر، یعنی مفت.

با سلام دوباره خدمت دوستان و اساتيد محترم. براى كار رندر با اطلاع از اينكه كيس گزينه بهتريه آيا لپتاپهايى در بازار موجود هستن كه از پس اين امر دشوار بر بيان؟آيا فن cpu به قدري قوي هست كه دماي زياد رو بتونه كاهش بده؟
فقط اگر لطف كنيد اسمهاي محصولات موجود تا ٨/٥م رو بگيد و از مدلهاي بازار داخل باشه نه مثل zbook اچ پى كه تو ايران به طور عمده وجود نداره.

همین صفحه ی قبلی گفته بودم، هیچ مدل لپتاپی برای رندر مناسب نیست و اصلا هم استفاده از لپتاپ برای این کار عقلانی نیست.

سلام دوستان
قصد خرید مانیتور داشتم با بودجه حداکثر ۶۰۰ تومان
استفاده هم بازی و تا حدودی طراحی هست
نظرتون با lg 24mt48a-pt چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.تشکر

پیشنهاد من SAMSUNG 24D595H Plus هست.

سلام دوستان یه کیس در حد 2 تومن برای گیم و کار عکاسی معرقی کنید ممنون میشم

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2200

tashbad

کاربر سایت
May 8, 2016
11
نخیر، اتفاقا باید دو تا ماجول 8 گیگی داشته باشید در کنار هم. نباید تکی باشه.
کارتتون رو هم 500 یا 600 تومن فکر کنم.

حدود 20 تا 30 درصد پایینتر، یعنی مفت.

همین صفحه ی قبلی گفته بودم، هیچ مدل لپتاپی برای رندر مناسب نیست و اصلا هم استفاده از لپتاپ برای این کار عقلانی نیست.

پیشنهاد من SAMSUNG 24D595H Plus هست.

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2200
ممنون از راهنماییتون.بببخشد ایگه میشه منبعی معرفی کنید برا خرید و مشاهده مشخصات کامل.من تو نت سایتی درباره این مانیتور پیدا نکردم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون از راهنماییتون.بببخشد ایگه میشه منبعی معرفی کنید برا خرید و مشاهده مشخصات کامل.من تو نت سایتی درباره این مانیتور پیدا نکردم
مدل SAMSUNG S24D595H Plus رو سرچ کنید.

• Like
Reactions: pizza

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
سلام فرشيد جان ميشه يه كارت گرافيك حدود 1.200 و همراه با cpu i5 معرفي كني و اينكه اين دو قطعه همراه با 8 گيگ رم تا چند سال ميتونه بازيها رو به صورت high اجرا كنه ؟؟

يه سوال ديگه اينكه نظرت درباره rx 470 چيه ؟؟؟!!! تا چند سال بازي ها رو ميتونه high اجرا كنه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشيد جان ميشه يه كارت گرافيك حدود 1.200 و همراه با cpu i5 معرفي كني و اينكه اين دو قطعه همراه با 8 گيگ رم تا چند سال ميتونه بازيها رو به صورت high اجرا كنه ؟؟

يه سوال ديگه اينكه نظرت درباره rx 470 چيه ؟؟؟!!! تا چند سال بازي ها رو ميتونه high اجرا كنه؟؟؟؟

می تونی GTX 1060 6GB یا حداقل مدل 3 گیگابایتیش رو در نظر بگیری
یا کلا یه مدل از RX 480 رو انتخاب کنی.

پردازنده هم که مشخصه، Core i5 6600K

تا دو سال می تونی باز تنظیمات بالا (نه آخرین تنظیمات) و رزولوشن 1080p روی اجرای بازیها حساب کنی.
RX 470 هم به RX 480 نزدیکه و عمر عملیاتی مشابه ای داره.

سلام.
یه سیستم گیمینگ خوب تا ۱۰ تومن اگه میشه پیشنهاد بدید.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7700K CPU
Cooler Master MasterLiquid Pro 120 COOLING
MSI Z270 GAMING PRO CARBON MotherBoard
(ASUS ROG STRIX Z270F GAMING)
Corsair Vengeance LPX 2*8GB 3000Mhz RAM
MSI GTX 1080 OC Gaming X TF VI 8GB VGA
Seagate 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 950 PRO 256GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP850B-OC+ Platinum Power
(GREEN X8 RAPTOR/ (Cooler Master MasterCase Maker 5 Case
جمع کل‌ (تومان) --- 9300

خرید یه مانیتور خوب رو هم برای این سیستم فراموش نکنید،

• Like
Reactions: pizza

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
سلام
Intel xeon pro l5638 و asus rampage 2 gene
این مادر برد سی پی یو بدرد بازی های جدید میخورن و چند میارزه ؟ یکی از دوستان میخواد بفروشه میخواستم ببینم بگیرم یا نه خواهشا راهنماییم کنید ...

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
فرشید جان چندتا سوال برام پیش اومده،

۱- اگه یه سیستم با قطعات بروز داشته باشیم (مادربرد z270 و کارت gtx 1080)، ولی پردازندمون یه دو هسته‌ای قوی باشه (مثل i3 - 7350K که دارای دو هسته با فرکانس ۴.۲ هست) آیا در اجرای بازیهای روز دچار مشکل میشیم؟

۲- اگه روی چیپستهای ارزونتر (مثل H270 و B270) قطعات قوی سوار کنیم (مثلاً کارت GTX 1080 و پردازنده i7 7700K)، اونوقت آیا میتونیم از قدرت قطعاتمون (بدون اوورکلاک کردن) استفاده کنیم یا گلوگاه میشه؟

۳- شرکت asus ماردبردهای مختلفی داره، مثلاً سری ROG از اسمش مشخصه برای گیم بهینه سازی شده، ولی من نفهمیدم سری prime تمرکزش روی چه چیزیه. اگه بخوام برای بازی سیستم ببندم و مادربرد ROG H270 گیرم نیاد و بجاش prime H270 بخرم مشکلی پیش میاد؟ یعنی اون بهینه سازی ای که روی سری ROG شده زیاد بهش برتری داده یا کم؟

آخرین ویرایش:

Amir4770

کاربر سایت
Mar 2, 2017
2
با سلام.
با بودجه 1.600 میشه یه سیستم مناسب کارکرده جهت بازی های نسبتا سنگین معرفی کنید؟
اگه با این بودجه نمیشه سیستم مناسب بازی خرید نظرتون راجع به Xbox one کارکرده چیه؟

tashbad

کاربر سایت
May 8, 2016
11
سلام فرشید جان بنده میخواستم یه کیس برای بازی ببندم اگه میشه یه کیس پیشنهاد بدین با بودجه 4 تمن
کیس مورد نظر خودمم اینه
cpu i5 6600
z170-a asus
RIPJAWS v 2*8gb 3200
MSI GTX 1070 DDR5 8 GB 256BIT
cooler master v850 80 plus
ASUS 24X SATA ODD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
یه هارد یه 1 ترا هم دارم از سیستم قبلیم ک رو این سیستم میزارم
کیس هم اگه خودتون تشخیص میدین یه مدل ارزون تر پیشنهاد بدین بجاش رو قطعه دیگه بزارید
بعد یه سوال دیگه سیستم قبلی خودم مادربور ایسوس هست هاردش بزارم رو مادربورد نمونه دیگه سیستم بالا میاد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
Intel xeon pro l5638 و asus rampage 2 gene
این مادر برد سی پی یو بدرد بازی های جدید میخورن و چند میارزه ؟ یکی از دوستان میخواد بفروشه میخواستم ببینم بگیرم یا نه خواهشا راهنماییم کنید ...

قیمت که نمیشه گذاشت
خیر به درد خریدن نمی خورن اصلا، برای هیچ کاری

فرشید جان چندتا سوال برام پیش اومده،

۱- اگه یه سیستم با قطعات بروز داشته باشیم (مادربرد z270 و کارت gtx 1080)، ولی پردازندمون یه دو هسته‌ای قوی باشه (مثل i3 - 7350K که دارای دو هسته با فرکانس ۴.۲ هست) آیا در اجرای بازیهای روز دچار مشکل میشیم؟

۲- اگه روی چیپستهای ارزونتر (مثل H270 و B270) قطعات قوی سوار کنیم (مثلاً کارت GTX 1080 و پردازنده i7 7700K)، اونوقت آیا میتونیم از قدرت قطعاتمون (بدون اوورکلاک کردن) استفاده کنیم یا گلوگاه میشه؟

۳- شرکت asus ماردبردهای مختلفی داره، مثلاً سری ROG از اسمش مشخصه برای گیم بهینه سازی شده، ولی من نفهمیدم سری prime تمرکزش روی چه چیزیه. اگه بخوام برای بازی سیستم ببندم و مادربرد ROG H270 گیرم نیاد و بجاش prime H270 بخرم مشکلی پیش میاد؟ یعنی اون بهینه سازی ای که روی سری ROG شده زیاد بهش برتری داده یا کم؟

1-برای برخی بازیها که پردازنده ی 4 هسته ای واقعی یا بالاتر می خوان ممکنه 20 تا 30 درصد از فریم واقعی کارت 1080 کم بشه و افت فریمهای ناگهانی در برخی بازیها ببینی
2- می تونید استفاده کنید، از نظر راندمان که تفاوت محسوسی ندارن، فقط مادربردای گرون قیمت از سری Z170 معمولا خودشون اتوماتیک یه مقدار پردازنده ی سری K رو اورکلاک هم می کنن که کمی سرعت رو بیشتر می کنه
3- سری Prime برای حداکثر کنترل روی اجزای مختلف مادربرد و پایداری بالا هست. این که کدوم سری مادربرد یا مدلی رو انتخاب کنید بستگی به بودجه ی کلی شما داره و کارشناس باید نظر بده

در هر حال بهترین گزینه برای سیستمهای گیمینگ همیشه مدلهای گیمینگ از این چند سازنده ی معتبر هست. برتریشون در امکانات جانبیه، نه لزوما راندمان

با سلام.
با بودجه 1.600 میشه یه سیستم مناسب کارکرده جهت بازی های نسبتا سنگین معرفی کنید؟
اگه با این بودجه نمیشه سیستم مناسب بازی خرید نظرتون راجع به Xbox one کارکرده چیه؟

کارکرده از کجا معرفی کنیم دوست عزیز؟ فقط سیستم جدید اینجا معرفی میشه
با این بودجه هم میشه سیستم آکبند بست، اما اینکه ترجیح شما پی سی باشه یا کنسول بستگی به اولویت و سلیقه ی خودتون داره. با این بودجه شاید کنسول بهتر باشه.

مدل نام قطعه
AMD A8-7650 CPU
Asus A88X-Plus MotherBoard
2X GSkill 4GB DDR3 2133 RAM
Onboard VGA
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 1650

• Like
Reactions: mrbm and pizza

behdad_TNT

کاربر سایت
Oct 14, 2016
26
سلام ممنون میشم راهنمایی کنید
با بودجه 5ملیونی این سیستم خوبی هست(هارد دارم) ؟ مشکلی مثل منبع تغذیه یا ... وجود نداره؟
برای خنک کننده سی پی یو چقدر بودجه لازمه؟
MSI H170A Gaming Pro Motherboard
Intel Skylake Core i7-6700K CPU
MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC Graphics Card
Kingston KVR21N15S8-8 DDR4 2133MHz X2
Cooler Master G650M Computer Power Supply
Green x3+ viper Computer Case

ممنون:hearteyes:

آخرین ویرایش:

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
میشه راهنمایی کنید
این گرافیک Graphic Card Gainward GT740 2GD3 رو مادربرد Asus h61m-c خوب جواب میده؟ باسه بازی های جدید مثل far cry primal؟ همینطور بخوام یه رم هشت گیگ RAM Zeppelin 8.0GB DDR3 1600MHzبندازم روش خود کیسم رم 4 گیگ داره ممنون میشم راهنمایی کنید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر