Tabletop Games Community

به کدام یک از ژانرهای بازی علاقه دارید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    9

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
bj8z_copy-banner4_copy.jpg

Tabletop Games Community
بازی های رومیزی عنوانی هستند که طیف عظیمی از بازی ها را شامل میشوند. بردگیم ها، بازی های نقش آفرینی، بازی های کارتی، بازی های مینیاتوری و... همگی شامل این مجموعه هستند. این جا مکانی برای گردهم آمدن و بحث و تبادل نظر در مورد این سرگرمی محبوب است.

بازی نقش آفرینی رومیزی چیست؟
بازی های نقش آفرینی رومیزی شاخه ای از بازی های نقش افرینی هستند که در آن بازیکن ها اقدامات شخصیت خود را شرح میدهند. در بیشتر بازی های نقش آفرینی فردی وجود دارد که مسئولیت داستان گویی و اداره بازی با اوست که به نام های (GM (Game Master یا (DM (Dungeon Master شناخته میشود.مسئول دنیای بازی و ساکنان آن را توضیح میدهد و بازیکن ها اعلام میکنند که شخصیت ها قصد انجام چه کاری را دارد و مسئول نتیجه را توضیح میدهد.

سایت های قابل توجه
boardgamegeek.com
roll20.net
reddit.com/r/rpg
index.rpg.net

پست اول به مرور تکمیل خواهد شد...

آخرین ویرایش:

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
پیشاپیش خسته نباشید میگم:D
من از همون 4-5 سال پیش که به بازی‌های نقش‌آفرینی علاقه‌مند شدم و کلا به صورت جدی وارد گیمینگ شدم، خیلی دوست داشتم بازی‌های نقش‌آفرینی رومیزی تجربه کنم ولی خب اطلاعات کافی نداشتم و سمتش نرفتم:D امیدوارم تاپیک شلوغی بشه و قرار بذاریم بازی کنیم با بقیه‌ی دوستان:D

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
از اونجایی که تعداد خیلی زیادی سیستم و بازی مختلف هست یه نظرسنجی گذاشتم ببینیم اکثرا دنبال چه سبکی هستند بعد بشینیم یه بازی از بینشون انتخاب کنیم برای اول راهی اون رو قشنگ یاد بگیریم. اینجوری خیلی ساده تر میشه کار:D

پ.ن: Town of Salem اگه کسی بازی میکنه فکر کنم میشه لابی ساخت بازی کرد همگی با هم، دوستانی که میخوان بازی کنن و یاد بگیرن و این ها میتونن ایدیشون رو اینجا اعلام کنن.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
از اونجایی که تعداد خیلی زیادی سیستم و بازی مختلف هست یه نظرسنجی گذاشتم ببینیم اکثرا دنبال چه سبکی هستند بعد بشینیم یه بازی از بینشون انتخاب کنیم برای اول راهی اون رو قشنگ یاد بگیریم. اینجوری خیلی ساده تر میشه کار:D

پ.ن: Town of Salem اگه کسی بازی میکنه فکر کنم میشه لابی ساخت بازی کرد همگی با هم، دوستانی که میخوان بازی کنن و یاد بگیرن و این ها میتونن ایدیشون رو اینجا اعلام کنن.
من IDـه ToSـم مثل بقیه جاها hdxcـه.

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
من شخصاً فانتزی و علمی‌ تخیلی‌ خیلی‌ دوست دارم. مثلا D&D.:D Shadowrun هم خوب هست فکر کنم اما آخرین بازی مرتبط با DD که بازی کردم Baldurs gate بود و قوانینش رو نمیدونم.:D
Shadowrun سیستمش خیلی سخته واسه یادگیری برای افرادی که اول راهن:D البته نسخه Anarchy هم جدید اومده بیرون که خیلی فرق داره و نسخه لایت بازی محسوب میشه اما بازم سخته قوانینش.

D&D هم خودم بازی نمیکنم خیلی وقته، گیرش که بیفتی دیگه بازی های دیگه رو نمیخوای بازی کنی و یه دفعه میبینی کل عمر فقط این رو بازی میکنی:D

به زودی یه لیست در میارم از بین چند تا بازی معروف و جذاب یکیش رو انتخاب کنیم

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
از بچگى عاشق بورد گيم ها بودم ولى هميشه با فقدان همبازى رو به رو بودم :(.
چند تا وبلاگ اين كاره يادمه همين چند وقت پيش مى رفتم الان يادم رفته،بازياى صفحه اى و كارتى رو نقد مى كردن و حرفه ايم بودن...شركت درست حسابى هم مثل اينكه در اين زمينه هست و بازياى صفحه اى معروف خارجى رو ترجمه مى كنه (يادمه قبلنا بيشتر بازى هاى صفحه اى فارسى ابداعى بودن نه ترجمه ى عناوين جهانى).

به نظرم سايت و يا اپليكيشن هايى پيدا كنيم كه بازياى صفحه اى مطرح رو بتونيم چند نفره آنلاين بازى كنيم.

ويرايش:يكي از وبلاگ ها رو پيدا كردم:
معرفی و بررسی بازی های فكری ( Board Games ) ایرانی و خارجی

آخرین ویرایش:

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
از بچگى عاشق بورد گيم ها بودم ولى هميشه با فقدان همبازى رو به رو بودم :(.
چند تا وبلاگ اين كاره يادمه همين چند وقت پيش مى رفتم الان يادم رفته،بازياى صفحه اى و كارتى رو نقد مى كردن و حرفه ايم بودن...شركت درست حسابى هم مثل اينكه در اين زمينه هست و بازياى صفحه اى معروف خارجى رو ترجمه مى كنه (يادمه قبلنا بيشتر بازى هاى صفحه اى فارسى ابداعى بودن نه ترجمه ى عناوين جهانى).

به نظرم سايت و يا اپليكيشن هايى پيدا كنيم كه بازياى صفحه اى مطرح رو بتونيم چند نفره آنلاين بازى كنيم.

ويرايش:يكي از وبلاگ ها رو پيدا كردم:
معرفی و بررسی بازی های فكری ( Board Games ) ایرانی و خارجی

نرم افزارش هست، Tabletop Simulator تقریبا تمام بازی های کارتی و بردگیم ها رو میشه توش بازی کرد

پ:ن : کامیونیتی اونایی که دیدن یه اپیزود داره دارن توش D&D بازی میکنن، چقدر عالیه اون قسمت، ببینید حتما:D

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
این که پولیه !

d&d رایگان انلاین چطور بازی کنیم ؟

کرک شده بازیش، دانلود میکنی بازی میکنی، منتهی با بازیکن های قانونی نمیتونی و فقط با آی پی مستقیم میشه بازی کرد.

سیاه چاله و اژدها هم که فارسی کسی بازی نمیکنه اما پست اول رو نگاه کنید معرفی کردم: Roll20.net میرید عضو میشید، بعد میگردیداینجا : Looking for Group -- find a new group to play with online | Roll20: Online virtual tabletop

فقط بگم که منظور از D&D رومیزیش هست و بازی ها همه به انگلیسی. بازی کامپیوتری نیست یه وقت:D

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
اولین بازی که به نظرم جالبه بهش توجه کنیم بازی Game of thrones هست. دیگه همه میدونن داستانش رو. اینجا کتاب خلاصه اش رو میزارم دوستانی که میخوان آشنا شن مطالعه کنن بعد اگه کسی سوالی چیزی داره همه با هم بررسی میکنیم. کتاب کاملش هم هست که بعد از خوندن این خلاصه و معرفی میتونید مطالعه اش کنید. البته همین کتاب هم به تنهایی برای انجام بازی به صورت سریع کافی هست اما خب کتاب کامل خیلی گسترده تر هست

فقط توجه کنید که زبان کتاب انگلیسی هست:

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
یک مدتی هست که یه بازی نقش آفرینی منو درگیر کرده:D برای همین تصمیم گرفتم امتحانش کنم.البته از اونجایی که نزدیک امتحانات دانشگاه هست احتمالا بازی میفته اواخر دی- اوایل بهمن ولی برای انجام بازی به 3 نفر نیاز هست،( همچنین یک نفر از دوستان اگه مایل باشه برای کمک در داستان گویی) دوستان اگه تمایل دارن به من یه پیغام بدن تا بعدا بازی های دیگه رو هم انجام بدیم.

ضمن این که خود من هم این بازی رو انجام ندادم و همچنین قوانین بازی هم چندان کامل نیست برای همین ممکنه کمی سخت باشه فهمیدنش و اینا:D

پ.ن: ضمن این که بازی های زیادی هست که میشه بازی کرد و اینا منتهی نیاز به سناریو و داستان داره. اگه کسی از بچه ها دست به داستان نوشتنش خوبه یا سناریویی مدنظر داره میتونیم کمک کنیم یه بازی پیدا کنیم متناسب با داستانش یا این که بازی رو یاد بدیم بهش(خودمون اول باید یاد بگیریم البته:D) بعد اون بازی رو شروع کنه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر