[Windows Store [Xbox - PC Gamepass فروشگاه رسمی Microsoft

سلام به همه دوستان

با توجه به راه اندازی استور ویندوز 10 و انحصاری شدن عناوین AAA مایکروسافت روی این استور مثل Gears Of War Ultimate Edition و Quantom Break بعضی از دوستان برای خرید و دانلود از این استور مشکلاتی دارن که در این تاپیک سعی بر جواب دادن به سوال هاشون و آموزش های لازم رو دارم

خب بریم سر اصل مطلب

برای دانلود از استور مایکروسافت شما ابتدا باید یک عدد اکانت مایکروسافت از لینک زیر بسازید

http://account.live.com
دقت کنید هنگام ساخت اکانت باید همه مشخصات به جز اسم رو فیک وارد کنید و کشور رو امریکا انتخاب کنید آدرس و کد پستی امریکا هم وارد کنید تا استور تشخیص نده شما ایرانی هستین.
خب وقتی اکانت رو ساختین وارد استور مایکروسافت توی ویندوز 10 میشین و لاگین میکنید با اکانتتون.برای دوستان مبتدی عرض کنم که استور مایکروسافت به صورت پیشفرض توی Taskbar و کنار منوی استارت هست که آیکون یه سبد خرید رو داره
توی صفحه بالا سمت راست عکس یه آدمک هست که روی اون کلیک میکنید و Sign In رو میزنید و یوزر و پسوردتون رو وارد میکنید
بعد از این کار عنوان مورد نظر رو توی استور پیدا میکنید و روی Install گوشه سمت چپ کلیک میکنید.خب بعد از اینکار میبینید بازی مورد نظر شروع به دانلود میکنه.برای برنامه های پولی شما باید از قبل گیفت کارت خریده باشین و توی حساب مایکروسافتتون ریخته باشین و میبینید که اون گوشه بجای گزینه Install قیمت بازی رو نوشته مثلا 29.99$ که روی اون کلیک میکنید و حتما حتما واسه خرید باید قند شکن امریکا داشته باشین.بعد از خرید یه چنتا تایید ازتون میخواد و اگه همه چی درست باشه بازی به درستی خریداری میشه و شروع با دانلود میکنه

خب از اونجایی که سرعت دانلود از استور مایکروسافت چون در نسخه های اولیش به سر میبره پایینه ما باید لینک دانلود رو بیرون بکشیم و با IDM دانلودش کنیم.

برای اینکار از برنامه زیر استفاده میشه به نام Fiddler Web Debugger
Frameworks+Fiddler
برنامه رو دانلود و نصب کنین

e98jqxer3qrp4d5sbyhu.jpg

نگران نباشین چون با گزینه های زیادی از این برنامه کار نداریم و این برنامه فقط لینک رو بهمون میده
خب وقتی شما از استور مایکروسافت در حال دانلود باشید میبینید که وقتی این برنامه در حال اجراست چنتا لینک داخل فیلد وسط این برنامه پدیدار میشن که یکی از این ها لینک دانلود بازی مورد نظر ما هستش.دقت کنید که پسوند فایل های دانلودی از استور مایکروسافت AppX هست
خب فایل رو که پیدا کردین روش راست کلیک میکنین و روی این گزینه کلیک میکنید تا لینکش کپی بشه و در اقدام بعدی لینک رو فقط درون برنامه Idm قرار میدین و شروع میکنین به دانلود

bc2mzkzts9ah9olwcmb5.jpg

عکس فوق فقط برای مثال هست

خب بعد از تموم شدن دانلود شما باید بازی رو به صورت دستی نصب کنید که برای اینکار یه سری کارا لازم هست که در ادامه توضیح میدم
ابتدا شما باید Developer mode رو فعال کنید روی ویندوز که از کنترل پنل وارد بخش آپدیت و امنیت میشید و گزینه رو طبق عکس فعال میکنید

bxqd1mpvtv1r68gxxsr5.jpg

مرحله فوق رو فقط یبار باید انجام بدین
خب میریم سراغ نصب بازی با Powershell
برای اجرای این برنامه کافیه اون رو سرچ کنید .از گزینه سرچ کنار منوی استارت پیداش کنید و اجرا کنید

بعد از اجرا شدن Powershell یه محیط مانند داس میبینید و توی اون این عبارت رو تایپ کنید

add-appxpackage

پشت این عبارت یدونه فاصله بدین و فولدر بازی دانلود شده رو پیدا کنید و فایل بازی با پسوند APPX رو از بنجرع محل فایل بازی با کلیک بگیرید و بکشید توی برنامه Powershell جلوی عبارت فوق که انگلیسی هست بعدش میبینید که آدرسش میاد توی برنامه Powershell و الان کافیه اینتر رو بزنید
بعد میبینید بازی شروع میکنه به نصب شدن و توی این مدت که بازی نصب میشه Powershell رو به هیچ عنوان نبندید
بعد از نصب بازی اون رو از منوی استارت اجرا کنید یا خیلی راحت سرچ کنید و پیداش کنید یا از خود استور اجراش کنید

امیدوارم مفید بوده باشه

تاپیک در صورت نیاز به روز و آپدیت خواهد شد

آپدیت 1

خب دوستان عزیز به یه سری نکات پی بردم که گفتم اینجا هم ذکر کنم بد نیست
خیلی از شماها ممکنه فایلای بازی رو از سایتای مختلف که به صورت پارت پارت گزاشتن دانلود کنید ولی بعد فایلا دانلود شد ببینید که یه Appx ساده نیست و فایلا از حال فشرده باز شدن و یه سری فایل و فولدر هستن
در این مرود هم مشکلی نیست و میشه بازیو نصب کرد و حجم دانلود شما الکی مصرف نشده
برای استفاده ا این فایلا بازم به Powershell نیاز داریم ولی قبلش باید به آدرس C:\Program Files\WindowApps دسترسی داشته باشیم.اول از همه باید بدونید که این پوشه مخفی هست پس باید قبلش از قسمت Folder And Search Options تیک نمایش فایلای مخفی رو زده باشید
اجازه دسترسی به این پوشه توسط ویندوز به هیچ عتوان داده نمیشه و شما حتی نمیتونید محتویاتشو هم ببینید چه برسه به کپی کردن فایل داخلش
خب برای دسترسی به این پوشه شما باید مالکیت پوشه رو به یوزر یا نام کاربری خودتون بدین
برای اینکار وارد Properties پوشه میشید از تب Security گزینه advanced رو انتخاب میکنید و

08-09-2012-11-30-36.jpg

بعدش Continue رو بزنید بعد از اون قسمت بالای پنجره Change رو بزنید بعدش طبق عکس زیر توی کادر Check Names رو بزنید و بعدشم Find Names و یوزر کاربری خودتون رو انتخاب کنید به طور مثال واسه من Sobhan بود

08-09-2012-11-41-21-400x203.jpg

بعدش اوکی میکنید یه تیک هست به نام Replace owner of subcontainers And objects حتما اینو میزنید و بعد هم اوکی میزنید.میبینید که یه عملیاتی مثل کپی در حال انجامه که این عملیات تغییر مالکیت هست

بعد از انجام این عملیات میبینید که پوشه WindowsApps و محتویاتش قابل دسترسه
کاری که شما باید انجام بدین اینه که پوشه برنامه مورد نظر با اسم دقیقش رو توی این فودر بریزید.به طور مثال اسم این پوشه واسه بازی Gears Of War Ultimate Editiion اسم این پوشه Microsoft.DeltaPC_1.6.0.0_x64__8 wekyb3d8bbwe هست
شما پوشه فوق رو توی پوشه WindowsApps میسازید و فایلای بازی یا برنامه که یه سری فولدر و فایل هست رو داخل این پوشه میریزید
بعد از این کار با Powershell کار داریم
روی پاورشل راست کلیک کنید و به عنوان Administrator اجراش کنید بعد از اون دستور زیر رو وارد کنید

Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\******\AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode

در اینجا ستاره ها اسم پوشه مورد نظر ما هستن که اگه برای بازی Gears of War جایگزینشون کنیم به صورت زیر در میان

Add-AppxPackage -register "C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.DeltaPC_1.8.0.0_x64__8wekyb3d8bbwe\AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode

اگه همه کارا رو صحیح انجام داده باشین میبینین که پاورشل نوشته Processing و چنتا دایره در حال پر شدن هستن.ممکنه وسط نصب دایره های یجایی گیر کنن و اضافه نشن که این مشکلی نیست .نصب هم یخورده طول میکشه پس شکیبا باشین
بعد از نصب میتونین برنامه یا بازی رو اجرا کنید

نکته مهم
نکته ای که باید خدمت شما دوستان عرض کنم این هست که اگه شما در حال دانلود از به صورت مستقیم از استور مایکروسافت یعنی فایل APPX باشید و مثلا دارید نسخه 1.5 بازی رو دانلود میکنید،یدفعه یه آپدیت بیاد و بازی بشه نسخه 1.6 ،مایکروسافت نسخه 1.5 بازی رو از روی سرورهاش حذف میکنه و نسخه 1.6 رو جایگزین اون میکنه پس شما دیگه نمیتونید ادامه دانلود رو بدید!!!!!!!
پس یا دانلودتون رو سریع تموم کنید یا صبر کنید آپدیت جدید بیاد و اون رو دانلود کنید

آپدیت 2
خب دوستان عزیز با منتشر شدن بروز رسانی 1607 ویندوز 10 استور ویندوز دستخوش تغییراتی شده و شاهد یه سری بهبود ها هستیم
از این بعد شما برای نصب appx نیازی به Powershell و تایپ دستور درون اون ندارید و با دبل کلیک روی فایل appx میتونید اون رو نصب کنید و جالب اینه که ویندوز ازتون سوال میکنه که توی کدوم درایو میخواین برنامه یا بازی رو نصب کنید!یه سری از دوستان با نصب بازی داخل درایو C مشکل داشتن بخاطر کمبود فضا و ... که دیگه این مشکل رو نخواهند داشت

Last edited by a moderator:

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,602
نام
حمیدرضا
گفتگو به بخش آنلاین و تحت شبکه منتقل شد . محتوای تاپیک مث دیگر شبکه ها و Store های دیجیتالی مث Uplay و steam و Origins هست و فکر میکنم کنار اونها قرارش بدیم بهتر باشه ;)

• Like
Reactions: Hamed Vincent

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195
تشكر بابت نرم افزاري كه براي تشخيص لينكهاي دانلود معرفي كرديد، خيلي مفيده، فقط بنظرتون ميشه باهاش از آيتونز هم دانلود كرد؟ تست كرديد؟

aminxxx

کاربر سایت
Jan 10, 2009
1,002
نام
ramin
rxkfhbqvlomao73enzom.png

این لینک گیرزه که استخراج شده. زده واسه دانلود 51 ساعت یعنی برای نت بنده 7 روز.
این روش رو خودتون تست کردین؟ فایلها چند تکه نمیشن؟دانلودشه روش ری استورتون هم تست شده جواب میده حتما؟
ممنون از شما بخاطر وقتی که گذاشتید.

- - -ویرایش - - -

مورد بعد ممنون میشیم اگه در مورد قابلیت مهم شیرینگ در استور مایکرو بیشتر توضیح بدید.
http://winsupersite.com/windows-8/windows-8-tip-share-apps-between-multiple-accounts

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
rxkfhbqvlomao73enzom.png

این لینک گیرزه که استخراج شده. زده واسه دانلود 51 ساعت یعنی برای نت بنده 7 روز.
این روش رو خودتون تست کردین؟ فایلها چند تکه نمیشن؟دانلودشه روش ری استورتون هم تست شده جواب میده حتما؟
ممنون از شما بخاطر وقتی که گذاشتید.

- - -ویرایش - - -

مورد بعد ممنون میشیم اگه در مورد قابلیت مهم شیرینگ در استور مایکرو بیشتر توضیح بدید.
http://winsupersite.com/windows-8/windows-8-tip-share-apps-between-multiple-accounts

من فقط یه بازی ورق از استور مایکرو با حجم 131 مگ دانلود و نصب کردم و به راحتی جواب داد
در مورد قابلیت شیرینگ هم هنوز چیزی اطلاعی ندارم و به محض اطلاع تاپیک رو اپ میکنم

- - -ویرایش - - -

مرس بابت آموزش
فقط امکان جابجایی بازی به درایوی به غیر از درایو ویندوز هست؟

اینو هنوز تست نکردم ولی خب به محض اینکه فهمیدم تاپیک رو ویرایش میکنم

- - -ویرایش - - -

تشكر بابت نرم افزاري كه براي تشخيص لينكهاي دانلود معرفي كرديد، خيلي مفيده، فقط بنظرتون ميشه باهاش از آيتونز هم دانلود كرد؟ تست كرديد؟

تست نکردم ولی باید کار کنه.
در کل چیزی در حال دانلود باشه این برنامه لینکشو میده

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
مرس بابت آموزش
فقط امکان جابجایی بازی به درایوی به غیر از درایو ویندوز هست؟

قبل از اقدام به نصب بازی به آدرس settings/system/storage رفته و از قسمت save location در جایی که نوشته New apps will save to آدرس درایوی که قصد دارید بازی در اونجا نصب بشه رو بدید.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
تاپیک آپدیت شد و یه سری آموزش اضافه شد برای کسانی که فایل رو از سایتای مختلف دریافت کردن
چن تا از دوستان به من پیام خصوصی دادن و در مورد دلار و روبل و واحدای پولی از من پرسیدن که من متاسفانه دو روز فیکس درگیر دانلود بودم نتونستم جوابشون رو بدم.دیشبم که پیاما رو چک کردم هیچ اطلاعی نداشتم متاسفانه
دوستان عزیز من در مورد نحوه نصب و اینا اطلاع دارم.در مورد کردیت کارت و واحدای پولی مث روبل و روپیه بی اطلاعم

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
سبحان جان ببخشید من اکانت لایو دارم الان هم سه ساله دارم استفاده میکنم ویندزو 8.1 و10 هم اصلی بود الان هم ویندزو 10 اصلی بیلد نهایی است ولی در ویرایش مشخصاتم سالهاست کشورم ایرانه- حالا من دیتا بازی رو دانلود کردم جداگانه از تورنت ولی هنوزاقدام به خرید نکرددم یعنی گیفت هم هنوز نگرفتم یک راهنمایی با توجه به شرایط من برای خرید بدید تشکر میکنم- بنده از اورجین ، استیم ، سوشال کلاب و بتلنت و .. همه بازی اصلی خریدم و استفاده میکنم ولی ویندوز استور رو برای gears فقط و فقط به کارم میاد! ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
489
نام
master
سلام
من گیرز نسخه فول آنلاک رو دانلود کردم از روش بالا رفتم و متاسفانه مشکل داره! و میگه اپ نمیتونه باز بشه و برو به استور به استور هم که میری 53 گیگ از اول. واقعا موندم دیگه چه کنم.
اگر سی از دوستان فایل تکی appx رو داره ممنون میشم pm بده تا از خجالتش دربیام.
هر کسی هم تونسته بکاپ فول انلاک رو بقبولونه کمک کنه. هر راهی بگیدی از پاور شل تا کپی در پوشه بازی رو امتحان کردم نمیشه که نمیشه.
دوست گرامی کاشکی به این نظرات گهربار توجه نمی کردی و مستقیم از استور دانلود می کردی. از این اظهارات فقط یکیش و اونم برا بازیهای کم حجم تحت شرایطی انجام میشه. واقعا ادم مونده یچند نفر می گن فایلو انتقال بدید به ویندوز اپ. اخه مگه کشکه.

aminxxx

کاربر سایت
Jan 10, 2009
1,002
نام
ramin
دوستان سر این گیم حدودا تا الان 70 گیگ به پاچه ما رفته. از همون استور بگیرید بدون درد سر

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر