مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام عیدتون مبارک
میخوام اسپیکر بخرم و فاکتور اصلیم کیفیت و وضوح صدا و بیس هست برای بازی
البته نمیخوام quad باشه،استریو باشه کافیه
تا چقدر باید هزینه کنم و مدل پیشنهادی شما چیه؟
ممنون

خب پیش نیازش داشتن یه کارت صدای با کیفیت(بجز مدلای آنبرد مادربردای ارزون قیمت) هست
مدل Logitech Z623 یه انتخاب خوب هست با قیمت 570 تومن. قیمت پایینتر هم Z323 با حدود 170 تومن موجوده. برای بازی معمولا سیستمهای 5.1 رو انتخاب می کنن، سیستم استریو یا بلندگوهای فلت برای کار موزیک استفاده میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
یه سوال فنی مادربوردمن P5Q هستش الان همه کارتای گرافیک جدید رو ساپورت میکنه؟ یا نه باید عوضش کنم؟

مادربرد شما که ساپورت می کنه، اما پردازنده ای که روی اون سوکت نصب میشه اونقدر قدیمی و از رده خارج شده که دیگه جوابگوی کارتای جدید گرافیکی نیست و نمی تونه از تمام قدرتش توی بازیها استفاده کنه.
برای راندمان بهینه باید، پردازنده، مادربرد و رم رو هم ارتقا بدید.

درود.
اساتید عزیز مودم -روتر ADSL تا رنج 100 تومن چی پیشنهاد می کنید؟

TP-LINK 8968 با قیمت حدود 110 تومن و یا DLINK 2750U با قیمت حدود 100 تومن توصیه میشه.

shafie

کاربر سایت
Jul 24, 2007
232
نام
ID
مادربرد شما که ساپورت می کنه، اما پردازنده ای که روی اون سوکت نصب میشه اونقدر قدیمی و از رده خارج شده که دیگه جوابگوی کارتای جدید گرافیکی نیست و نمی تونه از تمام قدرتش توی بازیها استفاده کنه.
برای راندمان بهینه باید، پردازنده، مادربرد و رم رو هم ارتقا بدید.
پس چرا رو کارتای جدید نوشته PCI Express 3.0 در حالی که فکر کنم p5q اسلات گرافیکش PCI Express 2.0 رو ساپورت میکنه
در ضمن cpu intel8400 چهارسال پیش شاخ بوده برا خودشا:d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
پس چرا رو کارتای جدید نوشته PCI Express 3.0 در حالی که فکر کنم p5q اسلات گرافیکش PCI Express 2.0 رو ساپورت میکنه
در ضمن cpu intel8400 چهارسال پیش شاخ بوده برا خودشا:d

هیچ مشکلی نداره، کارتای PCI-Ex 3.0 با نسخه های قبلی هم سازگار هست و میشه روی اسلاتهای قدیمیتر هم نصبشون کرد،
پردازندتون هم زمان خودش خوب بوده، الان خیلی ضعیفه.

goodi

کاربر سایت
Jun 18, 2011
132
نام
محمد
ُلام دوستان می خوام سیستم ببندم بودجه 2 تومن.بازی های نسل بعد رو روون بالا بیاره.اگرم قراره قطعات بهتری قراره بیاد تا صبر کنم پولم جم کنم بعد خرید کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ُلام دوستان می خوام سیستم ببندم بودجه 2 تومن.بازی های نسل بعد رو روون بالا بیاره.اگرم قراره قطعات بهتری قراره بیاد تا صبر کنم پولم جم کنم بعد خرید کنم؟

متاسفانه با تومن یه سیستم مناسب برای بازیهای فعلی رو هم نمیشه تهیه کرد، بازیهای نسل بعد بماند.

CPU:Core i3 4310
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

فقط برای اجرای بازیها با تنظیمات پایین و متوسط و بعضا هم فریم متوسط کافی هست. من توصیم اینه که مدتی صبور باشید و بودجه ی بیشتری پس انداز کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام دوستان میخوام یه سیستم جمع کنم تا 4 تومن چی پیشنهاد میکنید؟:)

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X6

حدود 4140 میشه.

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام آقا فرشید خسته نباشید
بازار کامپیوتر کی باز میشه؟
پ.ن : و به نظرتون چه قیمتی برای فروش کارت دست دوم N570GTX Twin Frozr III مناسبه ؟ میخوام ببینم اگر بیارزه بفروشم + 300 تومن ارتقا بدم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام آقا فرشید خسته نباشید
بازار کامپیوتر کی باز میشه؟
پ.ن : و به نظرتون چه قیمتی برای فروش کارت دست دوم N570GTX Twin Frozr III مناسبه ؟ میخوام ببینم اگر بیارزه بفروشم + 300 تومن ارتقا بدم

درود
بصورت رسمب بعد از تعطیلات و از 16 فروردین به بعد، قبل از اون هم در هفته ی دوم ممکنه تک . توک باز بکنن که البته بدلیل عدم فعالیت جنسی ندارن که بخوان بفروشن.
کارتت رو هم می تونی همقیمت 650Ti قیمتگذاری کنی، مثلا 500 تا 600 تومن.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام
آقا به نظرتون اگه cpu رو که phenom x6 1055t رو تا ۴گیگا هرتز اورکلاک کنم،و برای خنک کننده ١۵٠ تومن هزینه کنم،آیا این کار ارزش داره؟!پیشرفت قابل توجه ای میبینم؟الان ٣.۵ گیگا هرتز هست
اگه منفی هست جوابتون،۶ هسته ای من با ۶ هسته ای های مدل جدید چه فرقی میکنه؟تا کی جوابگو هست؟
کلا فرکانس ملاک هست یا چیز دیگه ای؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
آقا به نظرتون اگه cpu رو که phenom x6 1055t رو تا ۴گیگا هرتز اورکلاک کنم،و برای خنک کننده ١۵٠ تومن هزینه کنم،آیا این کار ارزش داره؟!پیشرفت قابل توجه ای میبینم؟الان ٣.۵ گیگا هرتز هست
اگه منفی هست جوابتون،۶ هسته ای من با ۶ هسته ای های مدل جدید چه فرقی میکنه؟تا کی جوابگو هست؟
کلا فرکانس ملاک هست یا چیز دیگه ای؟

خیر، تاثیر در خور توجهی نداره و باز هم به اندازه ی یه ارتقا نمی تونه توی راندمان تاثیر بزاره
در مورد هسته ها هم هر هسته ای که هسته نیست! منظور اینکه معماری پردازنده ها و نسل های مختلف کاملا متفاوت هست و بسیار پیچیده. بنابراین راندمانهای متفاوتی رو هم نتیجه می ده که مثلا یه 4 هسته ای اینتل بهینه تر و سریعتر از یه 6 یا 8 هسته ای AMD با فرکانس بالاتر هم راندمان میده.

پردازنده ی فعلی شما ضعیف شده و با ارتقا به نسل جدید می تونید بطور متوسط 20 تا 30 درصد راندمان بهتر رو تجربه کنید.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
خیر، تاثیر در خور توجهی نداره و باز هم به اندازه ی یه ارتقا نمی تونه توی راندمان تاثیر بزاره
در مورد هسته ها هم هر هسته ای که هسته نیست! منظور اینکه معماری پردازنده ها و نسل های مختلف کاملا متفاوت هست و بسیار پیچیده. بنابراین راندمانهای متفاوتی رو هم نتیجه می ده که مثلا یه 4 هسته ای اینتل بهینه تر و سریعتر از یه 6 یا 8 هسته ای AMD با فرکانس بالاتر هم راندمان میده.

پردازنده ی فعلی شما ضعیف شده و با ارتقا به نسل جدید می تونید بطور متوسط 20 تا 30 درصد راندمان بهتر رو تجربه کنید.
این پردازنده ای که ٢٠ تا ٣٠ راندمان بهتر از cpu من داره چی میتونه باشه(چه مدل از amd یا intel)؟
چه قیمتی رو این سی پی یو میشه گذاشت؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر