The Best Gaming Mouse & Keyboard Devices

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
آخ !
من اومدم براي بار دوم نام تاپيك رو عوض كنم، زدم پاكش كردم !
شرمنده ي روي همه كساني كه تو اين تاپيك مطلب نوشتن و اونايي كه مطالب رو خوندن.تاپيك يه صفحه بيشتر نبوده و باهم دوباره درستش مي كنيم.

اما اون كسي كه به اصلاح من ايراد گرفته بود احتياج به مقداري مطالعه داره.اين تاپيك رو من صلاح ديدم براش به جاي Mice ، قرار بدم Mouses . اما چرا ؟

1. كتاب Principles of English Usage in the Digital Age
(اصول استفاده از زبان انگليسي در عصر ديجيتال)

كه گفته :

We prefer ~mouses~. ~Mice~ is just
too suggestive of furry little creatures

2.The Microsoft(R) Manual of Style for Technical Publications

كه گفته :

"Avoid using the plural mice; if you need to refer to more
than one mouse, use mouse devices."

كه البته اينجا يه پيشنهاد جالب داده شده كه بگيم Mouse Devices

3.نظر سنجي يه سايت چي ميگه :

What do you call more than one computer mouse?

Mouses (275) 58%

Mice (197) 42%

4.زبان شناس ها چي رو ترجيح ميدن ؟
Many experts prefer 'mouses'.

5.يك نظر شخصي چي ميگه ؟
why should the computer mouse follow the same special plural form of the animal mouse when they are completely different?

البته،البته
هر دوي اين جمع ها درست هستند.و در ضمن چند ديكشنري mice رو به mouses ترجيح دادن و چند تا ديكشنري بر عكس.
حتي ميشه گفت كه امروزه بيشتر شكل mice جا افتاده اما تو كشور ما چي ؟

دليل اصلي من براي اين كه mouses رو انتخاب كردم اينه كه تو كشور ما و بين كساني كه اين تاپيك رو ميخونند، mice غريب تر از Mouses هست و عنوان تاپيك ميتونه براشون گويا نباشه.نيازي نيست كه عنوان تاپيك آشنا نباشه.مثلا خيلي ها فكر كنند كه mice يعني ميكروفن.

به هر حال، اينها دلايل من بود ... هم چنان معتقدم نام تاپيك بايد هميني باشه كه هست.

البته پيشنهاد ماكرو هم بسيار خوبه.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط Saman:
آخ !
شرمنده ي روي همه كساني كه تو اين تاپيك مطلب نوشتن و اونايي كه مطالب رو خوندن.تاپيك يه صفحه بيشتر نبوده و باهم دوباره درستش مي كنيم.

اما اون كسي كه به اصلاح من ايراد گرفته بود احتياج به مقداري مطالعه داره.اين تاپيك رو من صلاح ديدم براش به جاي Mice ، قرار بدم Mouses . اما چرا ؟

1. كتاب Principles of English Usage in the Digital Age
(اصول استفاده از زبان انگليسي در عصر ديجيتال)

كه گفته :

We prefer ~mouses~. ~Mice~ is just
too suggestive of furry little creatures

2.The Microsoft(R) Manual of Style for Technical Publications

كه گفته :

"Avoid using the plural mice; if you need to refer to more
than one mouse, use mouse devices."

كه البته اينجا يه پيشنهاد جالب داده شده كه بگيم Mouse Devices

3.نظر سنجي يه سايت چي ميگه :

What do you call more than one computer mouse?

Mouses (275) 58%

Mice (197) 42%

4.زبان شناس ها چي رو ترجيح ميدن ؟
Many experts prefer 'mouses'.

5.يك نظر شخصي چي ميگه ؟
why should the computer mouse follow the same special plural form of the animal mouse when they are completely different?

البته،البته
هر دوي اين جمع ها درست هستند.و در ضمن چند ديكشنري mice رو به mouses ترجيح دادن و چند تا ديكشنري بر عكس.
حتي ميشه گفت كه امروزه بيشتر شكل mice جا افتاده اما تو كشور ما چي ؟

دليل اصلي من براي اين كه mouses رو انتخاب كردم اينه كه تو كشور ما و بين كساني كه اين تاپيك رو ميخونند، mice غريب تر از Mouses هست و عنوان تاپيك ميتونه براشون گويا نباشه.نيازي نيست كه عنوان تاپيك آشنا نباشه.مثلا خيلي ها فكر كنند كه mice يعني ميكروفن.

به هر حال، اينها دلايل من بود ... هم چنان معتقدم نام تاپيك بايد هميني باشه كه هست.

البته پيشنهاد ماكرو هم بسيار خوبه.

درود

البته اين ها پيشنهادات اين كتاب هست و به هيچ وجه عموميت نداره و استفاده نميشه بين هيچ قشر از جوامع اينگليسي زبان.. و بهتر اين بود كه كلاً در نهايت اين بحث رو به The Best Gaming Mouse تغيير ميداديد.. و در كل اينكه ما نميتونيم براي بچه هاي سايت كه تعداد زياديشون بصورت اصولي با زبان اينگليسي آشنائي ندارن بيايم و از يكسري قواعدي كه به عموميت ندارن و در دنياي امروز مورد استفاده اي ندارن، بگيم.. پس بهتره تاپيك رو از MOUSES به Mouse تغيير بديم تا بحث تموم شه .. ممنون و خدانگهدار.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
درود !
من تغيير دادمش به پيشنهاد ماكرو. يعني Mouse Devices .

در ضمن اشكان گفت كه اطلاعات اين تاپيك رو به صورت آفلاين داره و برامون قرار ميده.اينطوري ديگه همه ي مشكلات حل ميشه ...

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
یکم مشکوک میزنی......فکر نکنم انقدر حواس پرت شده باشی.ناسلامتی مدیری ها....نکنه سیاستی تو کار بوده؟هان؟؟؟زود توضیح بده!!!!
167.gif
167.gif
167.gif

و بهتر اين بود كه كلاً در نهايت اين بحث رو به The Best Gaming Mouse تغيير ميداديد.
توی تاپیک مرحوم دلیلشو گفتم.
اگر دقتی کنی اینطوری تاپیک حالت تبلیغی پیدا میکنه.یعنی میشه:بهترین ماوس بازی.
من تغيير دادمش به پيشنهاد ماكرو. يعني Mouse Devices .
الحق که کار درستی کردی.به فکر من یکی که نرسید.
با تشکر.....

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
وای خدا.تر. جون هرکی دوست دارین.خوشتون میاد از آزار من؟؟
آخه جای این بحث توی این تاپیک بود؟؟؟
بحث ما چه ربطی به کنسول داره؟

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
بهترین ماوسها برای بازی:
خوب از اسم تاپیک مشخص است.در اینجا به معرفی و مقایسه ماوسهای ایده آل برای بازی کردن میپردازیم.نکته ای که پیروزی مارا در بازی های اول شخص تضمین میکند.
به عنوان دشت اول:
Logitech
این اواخر شرکت سخت افزاری لاجیتک ماوسهای مناسب و بسیار حرفه ای برای بازی کردن عرضه کرده.ماوسهایی که حتی قابلیت تغییر رزولوشن و حتی وزن دارند!!!!!!
1_ Logitech® MX™518 Gaming-Grade™ Optical Mouse
6402.jpg

این ماوس را به همه توصیه میکنم.دلیل اول:
قابلیت های زیادی دارد.اما قیمت آن متناسب با قابلیتهای آن سرسام آور نیست!!!!
قیمتی معقول برای یک گیمر ایرانی دارد.
دلیل دوم:
؟؟؟
قابلیتها:
تنظیم حساسیت از خارج
ماوس این قابلیت را دارد که حساسیت خود را با دکمه هایی که در خارج دارد تغییر دهد.
گریپ مناسب:
برای کلمه گریپ معادل خاصی پیدا نکردم.به طور خلاصه با این ماوس شما جای دست خوبی دارید و بدنه با انعطاف و جای شست راحتی را به ارمغان می آورد.
سیستم اپتیکی(نوری)
سیستم اپتیکی MX با رزولوشن 1600 پیکسل در اینچ.مطمئنا حساسیت بالایی محسوب میشود.
2_Logitech® G5 Laser Mouse
7891.jpg

ماوسی ایده آل با قیمتی مناسب.
قابلیتها:
سیستم نوری:
اینبار از دیودهای معمولی خبری نیست.سیستم لیزری با چیدمان مناسب سنسورها قدرتی فوق العاده بهاین ماوس میدهد.
تغییر حساسیت خارجی:
توضیح داده شد.
تغییر وزن!!!!!:
قابلیتی عجیب.اما کارآمد.در پک سخت افزار شما دارای تعدادی وزنه (تا 36 کرم)هستید که میتوانید با آنها به دقتی ایده آل در حرکت دادن ماوس برسید.
پایه هایی از جنس پلی تترافلوئورواتیلن:
هنگ نکنید!!!
نمیدونم چرا این شرکتها اهل کلاس گذاشتن هستند!!!
همان تفلون است که لغزندگی مناسب بر سطح را فراهم میکند.
منبع:سایت لاجیتک
با تشکر....
+++++++++++
و با تشکر از نیک.که این پست رو احیا کرد.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
یکم مشکوک میزنی......فکر نکنم انقدر حواس پرت شده باشی.ناسلامتی مدیری ها....نکنه سیاستی تو کار بوده؟هان؟؟؟زود توضیح بده!!!!

نه به جون بچم ! اخه ما مدير ها اينقدر عادت كرديم تاپيك پاك كنيم،اينم همين طوري شد.يعني من يه راست رفتم تو قسمت حذف گفتگو و پاكش كردم.بعد اومدم جواب تو رو بدم ديدم هر چي ميگردم تاپيك نيست !!

بازم معذرت پيش مياد ديگه ... تاپيك رو بهتر از قبلش ميكنيم.

وای خدا.تر. جون هرکی دوست دارین.خوشتون میاد از آزار من؟؟
آخه جای این بحث توی این تاپیک بود؟؟؟
بحث ما چه ربطی به کنسول داره؟

منتقل شد به جايي كه بايد باشه.

آخرین ویرایش:

NIK

کاربر سایت
Sep 23, 2005
261
نام
امیر
Razor

با سلام خدمت دوستان :)
اجازه بدین دیگه از بحث لغات بیایم بیرون و بریم سر اصل موضوع تاپیک یعنی آشنایی با موس های برتر به خصوص در زمینه Game که مورد استفاده اکثر ماست، تا بتونیم انتخاب خوبی در مورد موس ها داشته باشیم.

با تشکر از SUPERMHR که دو تا از بهترین موس ها رو در زمینه Game معرفی کردن من هم میخوام یک نوع دیگه از موس های مخصوص Game رو معرفی کنم.

i12116_razor.jpg

1. Razer Copperhead

i12112_copperhead.jpg

i12114_copblack3.jpg

i12115_copblack4.jpg

مشخصات فنی:
2000 DPI
1000hz به همراه 1ms زمان پاسخ در مقایسه با 125hz/8ms موسهای معمولی دیگر
32kb حا فظه داخلی
7 دگمه ی قابل برنامه ریزی
پایه های تفلونی Zero-Acoustic Ultraslick™ Teflon feet
مسیر دیتا 16bit در مقابل 8bit و 12bit در موس های مهمولی
سنسور حرکتی پر سرعت ، بیشتر از 7080 فریم در ثانیه
کانکتور کابل USB با طلا پوشانده شده تا هدایت بیشتری داشته باشد
سیم 7 فوتی (تقریبا برابر 2 متر)
در دو رنگ قرمز و آبی
i12101_blueTopdownblackbg.jpg

2. Razer Diamondback

i12117_diamondback.jpg
مشخصات فنی:
1600DPI
بقیه ویژگی ها تماما شبیه به Copperhead می باشد
در دو رنگ سبز و قرمز

قابل ذکر است که مدل Diamondback دارای یک مدل (تعداد محدود)limited edition می باشد که برای اولین بار در مسابقات (World Cyber Games 2004(WCG که در San Francisco انجام شد ، مورد استفاده قرار گرفت. ویژگی اصلی این موس این است که برای نخستین بار از اشعه Infarared به جای نور در این موس استفاده شد. نام مدل مذکور Razer Diamondback Plasma Limited Edition می باشد.
این هم یک عکس از مدل plasma:

i12118_plaswhitebg2.jpg
هر دو موس اخیر (Diamondback – Diamondback Plasma)جایزه بهترین سخت افزار سال 2004 را نیز دریافت کرده اند.

قیمت:
هر یک تقریبا 60$

راستی یه خبر خوب برای (حداقل برای خودم) چپ دست ها اینکه این موسهای Razer به شکل قرینه ساخته شده اند و مشکلی برای آنها در به دست گیری موس ایحاد نمی کند.

فقط یک خواهش داشتم و اون اینکه اگر کسی می دونه که این موس های Razer رو کجا می فروشن و چنده خیلی ممنون می شم.:praying:
منابع: سایت www.razerzone.com

با تشکر از همه شما

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
من جوابم رو تاپیکی که سامان پاک کرد ندیدم پس اینجا بازم میگمش :

این که قیمتش خیلی پس چی میگی که برای بازی خورهای ایرانی مناسبه؟؟؟ 60 70 تومن برای یه مس بابا بیخیال...

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط NIK:
با سلام خدمت دوستان :)
اجازه بدین دیگه از بحث لغات بیایم بیرون و بریم سر اصل موضوع تاپیک یعنی آشنایی با موس های برتر به خصوص در زمینه Game که مورد استفاده اکثر ماست، تا بتونیم انتخاب خوبی در مورد موس ها داشته باشیم.

با تشکر از SUPERMHR که دو تا از بهترین موس ها رو در زمینه Game معرفی کردن من هم میخوام یک نوع دیگه از موس های مخصوص Game رو معرفی کنم.

i12116_razor.jpg

1. Razer Copperhead

i12112_copperhead.jpg

i12114_copblack3.jpg

i12115_copblack4.jpg

مشخصات فنی:
2000 DPI
1000hz به همراه 1ms زمان پاسخ در مقایسه با 125hz/8ms موسهای معمولی دیگر
32kb حا فظه داخلی
7 دگمه ی قابل برنامه ریزی
پایه های تفلونی Zero-Acoustic Ultraslick™ Teflon feet
مسیر دیتا 16bit در مقابل 8bit و 12bit در موس های مهمولی
سنسور حرکتی پر سرعت ، بیشتر از 7080 فریم در ثانیه
کانکتور کابل USB با طلا پوشانده شده تا هدایت بیشتری داشته باشد
سیم 7 فوتی (تقریبا برابر 2 متر)
در دو رنگ قرمز و آبی
i12101_blueTopdownblackbg.jpg

2. Razer Diamondback

i12117_diamondback.jpg
مشخصات فنی:
1600DPI
بقیه ویژگی ها تماما شبیه به Copperhead می باشد
در دو رنگ سبز و قرمز

قابل ذکر است که مدل Diamondback دارای یک مدل (تعداد محدود)limited edition می باشد که برای اولین بار در مسابقات (World Cyber Games 2004(WCG که در San Francisco انجام شد ، مورد استفاده قرار گرفت. ویژگی اصلی این موس این است که برای نخستین بار از اشعه Infarared به جای نور در این موس استفاده شد. نام مدل مذکور Razer Diamondback Plasma Limited Edition می باشد.
این هم یک عکس از مدل plasma:

i12118_plaswhitebg2.jpg
هر دو موس اخیر (Diamondback – Diamondback Plasma)جایزه بهترین سخت افزار سال 2004 را نیز دریافت کرده اند.

قیمت:
هر یک تقریبا 60$

راستی یه خبر خوب برای (حداقل برای خودم) چپ دست ها اینکه این موسهای Razer به شکل قرینه ساخته شده اند و مشکلی برای آنها در به دست گیری موس ایحاد نمی کند.

فقط یک خواهش داشتم و اون اینکه اگر کسی می دونه که این موس های Razer رو کجا می فروشن و چنده خیلی ممنون می شم.:praying:
منابع: سایت www.razerzone.com

با تشکر از همه شما

درود
ريزر موس خوبيه اما نه در مقايسه با MX-518 حالا با سري ليزر موسهاي لاجيتك كاري نداريم قبل از ليزري ها.. تنها مزيت razer به mx-518 اينه كه يك آدم چپ دست هم ميتونه ازش استفاده كنه... اما لاجيتك mx-518 به لحاظ دقت بهتر ارزيابي شده و شما قادريد در حالت نرمال DPI موس رو در 3 رنج 400و 800و 1600 از روي خود موس تغيير بديد كه در جاهاي مختلف كاربردهاي مختلفي داره.. اما قسمت مهم ماجرا اينه كه قيمت ريزر بيشتر از 20 دلار گرونتر از MX-518 هست.. اين موس رو از 38 تا 42 دلار فروخته ميشه و اين درحاليه كه همونطور كه خودتون اشاره كردين ريزر 60 دلار قيمت داره و مسلماً در مقابل 518 نه تنها به صرفه نيست بلكه به لحاظ دقت در گيم همه از MX-518 تعريف ميكنن... و واقعاً هم تعريف كردني اون اوايل كه اين موس اومده بود من 52000 تومان پول بابتش دادم و همه منو سرزنش ميكردن كه تو 52000 تومان ريختي دور... اما از خريد هيچ چيز تابحال انقدر راضي نبودم و معتقدم كه در بهتر شدن مهارت من نقش 100% مثبتي رو داشته...

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
راستی بچه ها من موس a4tech دارم اون چطوریه؟؟؟ من خیلی ازش راضیم خیلی خر کار و خوبه و تا حالا با منی که با موس کشتی میگرم ساخته
36.gif

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
راستی بچه ها من موس a4tech دارم اون چطوریه؟؟؟ من خیلی ازش راضیم خیلی خر کار و خوبه و تا حالا با منی که با موس کشتی میگرم ساخته
امین جان یه بار که من توضیح دادم!
کلا a4tech ها خوبن در رنج 7-10 هزار تومن ولی همونطور که گفتم قبلا قابل مقایسه نیستند همونطور که قیمتاشونم قابل مقایسه نیست.لذتی فراوان داره با این موس ها بازی کردن.به طوری که هم بازی رو راحتر انجام میدی و هم فرم دستت خیلی خوبه روی موس.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
چه جالب!!
البته فکر نکنم استفاده از نور فروسرخ فرقی ایجاد بکنه.جفتشون طیف الکترومغناطیس هستند دیگه.درسته؟؟
راستی آقای Nik اون پست بعدی منم داری؟مال مدل G7?

leoman

کاربر سایت
Sep 30, 2005
352
نوشته شده توسط Death Knight:
امین جان یه بار که من توضیح دادم!
کلا a4tech ها خوبن در رنج 7-10 هزار تومن ولی همونطور که گفتم قبلا قابل مقایسه نیستند همونطور که قیمتاشونم قابل مقایسه نیست.لذتی فراوان داره با این موس ها بازی کردن.به طوری که هم بازی رو راحتر انجام میدی و هم فرم دستت خیلی خوبه روی موس.

موافقم این موسا واقعا خوبه
من یه دو نه 6 کلیدشو دارم مدل wop-49 با اینکه چینیه الان دو نیم ساله کار میکنه آخ نگفته
تازه 3 بارم از ارتفاع 1.5 متری افتاده دل و رودش در اومده:cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر