Dreamcast | کنسول فراموش شده...

Stronghold2

کاربر سایت
Mar 9, 2012
60
سلام بر همگی
میدونم خیلیاتون اسم دریم کست رو شنیدید ولی خیلیاتون هنوز این کنسول رو هم از نزدیک زیارت نکردید.
ما توی این تاپیک میخوایم در موردش بحث کنیم و براش فاتحه بخونیم (!) و ببینیم هنوز هم کسی هست که با وجود اینکه داریم وارد نسل هشتم میشیم داشته باشدش
و باهاش بازی کنه؟؟؟ :confused::confused:
طوری که میدونید Dreamcast از تمام کنسول های نسل ششمی توی ایران کم تر طرفدار داره و فکر نکنم حتی نصف طرفدارای گیم کیوب که خودشون هم خیلی کمن رو داشته باشه.
Dreamcast توی دنیا هم خیلی بزرگ نشد و شکست عظیمی که سگا از عرضه این کنسول متحمل شد باعث شد که بزنه توی کار نرم افزار و سخت افزارو بی خیال بشه!
ولی برای خودم که بهترین کنسول در زمان نسل ششم و حتی با PS2 هم اینقدر بازی نکردم...
شما چی؟
dreamcast.jpg

---------- نوشته در 06:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:17 PM ارسال شده بود ----------

یعنی واقعا 1 طرفدار هم نداره؟:-o

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
منم این کنسول رو داشتم سونیک و soul calibur خیلی قشنگ بود متاسفانه من نتونستم شنمو اون رو بازی کنم و همچنان اندر کف اون هستیم

• Like
Reactions: che-jaleb

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
منم این کنسول رو داشتم قبل از پلی2 .
واقعا کنسول خوبی بود زمان خودش بازیهای زیادی هم روش کردم از رزیدنت کد ورو نیکا تا شینمو و سونیک و .....
واقعا عالی بود.وقیمتش هم مفت بود با اینکه گرافیک خوبی داشت.
ولی ضعف اصلیش این بود که dvdرو ساپورت نمیکرد.
و همچنین براحتی کپیخور میشد برای همین شرکتای بزرگ دیگه ساپورتش نکردن برای بازیهاشون.
واقعا حیف شد .

• Like

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
دوست عزيز اي کاش اين تاپيک رو براي تاريخ تولد اين کنسول دوست داشتني باز ميکردي...
زمانيکه تازه پلي2 اومده بود چون خيييييلي گرون بود، يدونه دريمکست در حد آکش رو خريدم خيلي کمتر از قيمت اوليه ش، بعدشم ديگه پلي 2 نخريدم. دوستاني که حضور ذهن دارن يادشون هست اوايل قيمت دريمکست حدود 300 بود تازه بايد سفارش ميدادي از تهران ميومد.
توي مشهد فقط دوتا فروشگاه بازي هاشو داشتن که کلا روي هم رفته 60 70 عنواني ميشد، ولي 70% شون بازي هاي درجه 2 و 3 بودن که واقعا حرص آدم رو در مياوردن. ولي خداييش بازي هاي جذابي هم داشت مثل:
Resident Evil: Code Veronica
Shenmue 1,2
Sonic Adventure 1,2
Soul Calibur
Dead Or Alive 2
Crazy Taxi 1,2
Virtua Tennis
Jet grind radio
Hed Hunter
18 Wheeler
Capcom VS SNK 2
The House of the Dead 2
DCOX
Confidential Mission
Dyhamite Cop
...

و بازيهايي که هيچوقت دستم نرسيد ولي ميگفتن خوبه
Alone in the dark
Space Channel 2
Evolution 2
NBA 2K2
Rayman 2
Sega Bass Fishing
Skies of Arkedia
K2
...

منم نتونستم شنمو2 رو بازي کنم چون برعکس شماره اولش فقط ژاپنيش پيدا ميشد، اوناييم که همون ژاپنيش رو بازي ميکردن خيلي جلو نميرفتن.
بله، صاحبنظران عرصه دريمکست! يکي از مهمترين دلايل شکستش رو عدم استفاده از فرمت DVD ميدونن، که اين خودش تاثير بزرگي بر کم بودن گرافيک بازيها و عدم حمايت بازي سازان داشت. وقتي شنمو و سول کاليبور که بالاترين گرافيک اين کنسول رو داشتن با God Of War پلي2 و Resident Evil Remake گيم کيوب مقايسه ميشد يه جورايي احساسميشد سگا خراب کرده (که بي تعارف هم همينجوري بود)

من که هنوزم دريمکستم رو نگهش داشتم و مثل ساعت کار ميکنه، حالا که به اين تاپيک برخوردم بعد از امتحانات سعي ميکنم شنمو2 pal رو باهاش بازي کنم که مصداق بارز اين شعار طرفداران سگا و DC هستش که ميگن:

Dreamcast will never Die

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
یکی از دوست داشتنی ترین کنسول های تاریخ که متآسفانه هم زود کنار رفت ، هم باعث کنار رفتن سگا شد.
کلآ بازی هایی که این کنسول داشت یه جور خاصی بود ! یه حال و هوای متفاوتی با کنسول های دیگه داشت. یکی از بازی هایی که خیلی دوست داشتم تجربه کنم ولی آخرش هم گیر نیاوردم ، Jet Set Radio (یا Jet Grind Radio توی آمریکا) بود. جالبه نسخه بعدیش یعنی Jet Set Radio Future برای Xbox رو هم پیدا نکردم ! :D
Sonic Adventure رو زیاد بازی نکردم و با گیم پلیش حال نمیکردم. البته اون مرحله ای که نهنگ های قاتل می اومدن عالی بود ! (مرحله اول بود ؟!)
Sonic Adventure 2 معرکه بود ! شاید هفته ای یه بار از اول میرفتم و تا یه جایی میرسیدم که متآسفانه سیاه میشد ! :D اگه درست یادم باشه با هر کدوم از کاراکترها یه مرحله می رفتم و بعد یه جایی بود که یا Sonic یا Shadow بودن و اون طوری میشد. یه حالت فضایی داشت فکر کنم.
SoulCalibur محشر بود !!! Fighting رو دستش نیومده ! :D
Ecco the Dolphin یادش بخیر عجب گرافیکی داشت ! مناظر زیر آب و موجودات مختلف فوق العاده طراحی شده بودن. فقط مشکل اینجا بود که توش گم میشدم و آخرش هم تمومش نکردم ! :D
Crazy Taxi ها !!! نهایت تکامل یه بازی آرکید !
Confidential Misson که فکر نکنم بازی خیلی درجه یکی بوده باشه ولی اون زمان بدجوری عاشقش بودم و 20،30 بار با داداشم تمومش کردیم ! :D هیجانی داشت برای خودش !
Virtua Tennis غوغا بود ! اینم یکی از بازی هایی بود که نمیشد ازش دست کشید و فکر کنم جزو Top 5 بازی های عمرم از نظر میزان بازی کردن باشه.
کلی بازی دیگه هم بود که الآن یادم نیست یا مولتی پلتفورم بودن. ولی چه خاطراتی داشتیم با این کنسول.
خوشبختانه هنوز نگهش داشتم و سالم و سلامته ! البته توی انباری هست. فقط مموری کارتش (که چیز عجیبی هم بود در نوع خودش) یه کم مشکل داشت و صفحه ـش قاتی کرده بود ! :D مثلآ توی Virtua Tennis میشد بازی رو از روی اون دید ، ولی خارج از دسته درست کار نمیکرد !

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
من اين كنسول رو نداشتم، موقعی كه اومد PS1 داشتم ولی هميشه اگه اشتباه نكنم تو مجيديه و يه جا تو هفت حوض (فكر كنم بعدا شد وست گيم، نمی دونم) وايمستادم پشت شيشه مغازه محو تماشاش می شدم. دليلشم اين بود كه قبل PS1 سگا داشتم و بدجور عاشق سگا بودم.
فكر كنم يه Dead or Alive داشت كه واقعا گرافيكش معركه بود، حتی بالاتر از تكن PS2...شنمو هم كه بعدها تعريفش رو شنيدم و تا الان قسمت نشده بازيش كنيم و هنوز تو كفشم:(
گاهی اوقات می ديدم مردم ميان می خرن دلم آب می شد آخه اونموقع كه PS1 كوچيك صد تومن بود پولش رو نداشتم...
كاش سگا از كنسول ها خداحافظی نمی كرد...
سگا خصوصيتش اين بود كه بازی هاش در عين اينكه گمنام بودن لذت خاصی داشتن...اگه الان با دريم كست2 بود كلی بازی شاخ تو صنعت گيم داشتيم، نينتندو هم احتمالا اوت شده بود.

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
dreamcast.jpg

soft-n64.jpg

Sonic Adventure رو زیاد بازی نکردم و با گیم پلیش حال نمیکردم. البته اون مرحله ای که نهنگ های قاتل می اومدن عالی بود ! (مرحله اول بود ؟!)
Sonic Adventure 2

dreamcast_games.jpg

SoulCalibur محشر بود !!! Fighting رو دستش نیومده ! :biggrin1:

soulcaliburqf8.png

Virtua Tennis غوغا بود !

dreamcast_virtuatennis2_shot1.jpg

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
دریم کست قبل از پلی استیشن 2 عرضه شد (حدود 16 ماه قبل) و حتی ارزونتر از PS2 در زمان عرضه شدن ولی خوب نتونست بازاریابی جالبی داشته باشه و از طرفی شکست قبلی کنسول ساتورن از همین شرکت و از طرف دیگه موفقیت بی چون و چرای PS1 در جنگ نسل قبلی مزید بر علت شده بود! زودتر عرضه شدن این کنسول به واقع نشان دهنده قدرت سگا و جلوتر بودن از زمان خود بود اما با این حال رقابت با سونی (با اون همه تبلیغ) رو جدی نگرفت. به لحاظ قدرت سخت افزاری هم برنده معلوم بود (البته از کنسولی که 16 ماه زودتر عرضه شده بود این مساله خیلی هم دور از انتظار نبود)

Dreamcast CPU - 200 Mhz
PS2 CPU - 294 MHz (+ closely connected to system RAM)

Dreamcast GPU - 7.0 Million raw polygons/second
PS2 GPU - approx 20~50 Million ray polygons/second (debatable)

Dreamcast RAM & VRAM: 16MB & 8MB (100Mhz)
PS2 Ram & VRAM: 38MB shared (800MHz)

حتی در زمان حال نیز شبیه سازی این دو کنسول نشون میده که PS2 کمتر از یه سیسنم 2 هسته ای برای اجرای بازیهاش روی کامپیوتر جواب نمیده اما دریم کست به راحتی روی یه سیستم تک هسته ای با گرافیک 128 هم قابل اجراست. با همه این حرفها دریم کست بازیها و عناوینی برای خودش داشت (مثل شنمو) که حتی در سبک بازی پیشتاز بودند و بی انصافی هستش که نادیده گرفته بشه.
خلاصه خدا بیامرزتش و یادش گرامی باد! برای همیشه یه دریم (رویا) باقی موند.

پ ن: راستی از دوستان کسی این کنسول رو داره به ما برسونه؟

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
این همون کنسول ـه که به اینترنت هم وصل میشد ؟!:D
یادمه 10 9 سال پیش رفته بودیم خونه فامیلمون یه کنسول داشت وصل ـش کرده بود به نت باهاش رفته بود اینترنت میچرخید !!(اون موقع)
الان دست دو این پیدا میشه ؟!
بازی مازی هاش هست ؟!

• Like

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
این همون کنسول ـه که به اینترنت هم وصل میشد ؟!:D
یادمه 10 9 سال پیش رفته بودیم خونه فامیلمون یه کنسول داشت وصل ـش کرده بود به نت باهاش رفته بود اینترنت میچرخید !!(اون موقع)
الان دست دو این پیدا میشه ؟!
بازی مازی هاش هست ؟!
اینی که میگی احتمالا نسخه اول xbox هست.:d

• Like

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
یادش بخیر اصلآ نقشه ای که من و داداشم برای خرید این کنسول کشیدیم ، همین قابلیت های آنلاینش بود ! :D
اون زمان e-mail زیاد توی ایران جا نیفتاده بود و ما هم با کامپیوتر بلد نبودیم بفرستیم. بعد یه جایی نوشته بود که Dreamcast میتونه به اینترنت وصل بشه و باهاش e-mail فرستاده بشه و ... ، ما هم به والدین عزیز گفتیم یه دستگاهی هست که همچین کاری میکنه ! :D اونا هم خیلی حال کردن و فکر میکردن از فرداش میتونن با فامیل های فرنگ رفته مشغول رد و بدل e-mail بشن ! :D ولی کنسول رو گرفتیم و این قضیه هم خیلی زود فراموش شد !
حتی یادمه توی Sonic Adventure 2 یه گزینه آنلاین داشت. فقط یادم نیست برای چی بود ! یا چیزهای اضافی میشد دانلود کرد ، یا رنکینگ و اینا بود.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
یادش بخیر اصلآ نقشه ای که من و داداشم برای خرید این کنسول کشیدیم ، همین قابلیت های آنلاینش بود ! :D
اون زمان e-mail زیاد توی ایران جا نیفتاده بود و ما هم با کامپیوتر بلد نبودیم بفرستیم. بعد یه جایی نوشته بود که Dreamcast میتونه به اینترنت وصل بشه و باهاش e-mail فرستاده بشه و ... ، ما هم به والدین عزیز گفتیم یه دستگاهی هست که همچین کاری میکنه ! :D اونا هم خیلی حال کردن و فکر میکردن از فرداش میتونن با فامیل های فرنگ رفته مشغول رد و بدل e-mail بشن ! :D ولی کنسول رو گرفتیم و این قضیه هم خیلی زود فراموش شد !
حتی یادمه توی Sonic Adventure 2 یه گزینه آنلاین داشت. فقط یادم نیست برای چی بود ! یا چیزهای اضافی میشد دانلود کرد ، یا رنکینگ و اینا بود.
واقعا این پستها رو که میبینم ناراحت میشم.

سگا حقش نبود.

کمپانی که سال 1998کنسولی بسازه که بشه باهاش بری تو اینترنت برای اون زمان کم امتیازی نبود.

بازیهاش حس غریبی داشتن که پای دستگاه نگهت میداشتن.همین الانم گاهی وقت ready 2 rumble 2رو با شبیه ساز بازی میبکنم
این کنسول یه عیب دیگه هم داشت اونم نداشتن فوتبال سری pesبود .

سگا همیشه کنسولاش تو زمان خودش بالاترین سخت افزار رو داشتن .مثلا genesisزمان خوش کولاک بود حتی سوپر نینتندو هم حریفش نشد.

بلاخره مبارزه تجاری هم قوانینی داره و شکست وپیروزی که متاسفانه دو تا شکست پی در پی این شرکت رو از ادامه راه کنسول سازی منصرف کرد.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر