تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
عزیز، اون برنامه PortForward تقریبا همیشه Trial هست. من اصلا توصیه نمیکنم.
اما یه راه بسیار راحت تر هست. البته فکر کنم باید مودمتون کمی مدرن باشه:

اول با Username و Password وارد تنظیمات روتر میشین که همیشه از این لینک در دسترسه:
http://192.168.1.1/

این همون صفحه ایه که برای بار اول تنظیمات مودم (روتر) رو توش انجام میدین.
اونجا توی تنظیمات روتر (که هرکدوم با دیگری فرق داره) پورت موردنظر رو برای برنامه موردنظر باز میکنید.

مثلا طبق این عکس برای مودم من که Asus هست ...

xkmarpyyhrku3b3expuk.jpg

http://up.iranblog.com/images/xkmarpyyhrku3b3expuk.jpg

در قسمت تنظیمات پیشرفته، گزینه NAT رو انتخاب کردم. و از اینجا پورت هایی برای برنامه های موردنظرم باز کردم. (فوروارد کردن ورژن سخت تر همین کاره)
در پنجره که علامت قرمز داره، اسم برنامه رو میبینید. مهم نیست حتی توی کامپیوتر شما باشه یا توی یکی از کامپیوترهای شبکه.
در پنجره با علامت آبی و بقلیش، اون پورت هایی که مد نظر گیم هست رو وارد میکنید. ممکنه چندتا پورت بخواد که باید هرکدوم رو جدا وارد کنی. (پورتهای موردنظر رو از تیم ساپورت بازی یا فوروم بازی دریافت کنید، TCP/UDP هم اونجا بهتون میدن)
بعد از این قضایا باید توی فایروال ویندوزتون هم برای همین برنامه ها و پورتها، پورت باز کنید. واضحه یا عکس بزارم اونم؟

کاملا برای من توی AC:BH جواب داد. هرچند بعدا خودشون به پورتی که معمولا باز هست، انتقال دادن :d
پ.ن: یه گزینه توپ هم مودمم برای برطرف کردن لگ ها داره، که اگر درخواست شد اونم توضیح میدم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dr.Trax and MALEKY

MALEKY

کاربر سایت
Nov 21, 2005
148
پ.ن: یه گزینه توپ هم مودمم برای برطرف کردن لگ ها داره، که اگر درخواست شد اونم توضیح میدم.

دمت گرم نیکی و پرسش

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
داش ДmirД†m واقعا دمت گرم ، حال دادی ، ولی مشکل اینه که . . . من هرچی تو مودمم گشتم NAT رو پیدا نکردم !!!!!
این تمام چیزیه که مودمم داره !!!!

DSL-2500U.jpg

چه باید بکنم به نظرت ؟؟؟ :(

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,229
نام
سروش
خب الآن من باید دقیقا چی کار کنم اینو ؟؟؟؟
اینجا نیست. ببین مدل مودم رو بهم بگو فکر نکنم 2500u باشه اخه menu این مودم تو با اون فرق می کنه
دنبال virtual server بگرد تو گزینه ها اگه دیدی عکس بزار تا بهت بگم;)
اگه نبود باید فکر کنم فریمور مودم رو اپدیت کنی تا گزینه بیادش

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
چشم، به زودی. باید گزینه هاش رو شرح بدم. ;)
دمت گرم نیکی و پرسش

داش ДmirД†m واقعا دمت گرم ، حال دادی ، ولی مشکل اینه که . . . من هرچی تو مودمم گشتم NAT رو پیدا نکردم !!!!!
این تمام چیزیه که مودمم داره !!!!
چه باید بکنم به نظرت ؟؟؟ :(
تو عکس پست اولت که دارم به وضوح NAT رو میبینم. چی کارش کردی؟ :d
Port mapping که کلا نیست. همونطور که دوستمون گفتن و از عکس من معلومه، شاخه ای که رفتم به این صورته: Advanced Setup --> Nat --> Virtual Server
باید برای وارد کردن تنظیمات یه همچین پنجره ای باز بشه:
bclvcwn63dfso2wgosz4.jpg

http://up.iranblog.com/images/bclvcwn63dfso2wgosz4.jpg

اگر خودش برنامه رو پیدا نکرد، خودت Custom وارد میکنی. 2تا ستون اول پورت ها هم که عدد بدی، بقیش مثل همون پر میشه. فقط هر دفعه باید برای هر برنامه exe. جداگانه از این استفاده کنی.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
اینجا نیست. ببین مدل مودم رو بهم بگو فکر نکنم 2500u باشه اخه menu این مودم تو با اون فرق می کنه
دنبال virtual server بگرد تو گزینه ها اگه دیدی عکس بزار تا بهت بگم;)
اگه نبود باید فکر کنم فریمور مودم رو اپدیت کنی تا گزینه بیادش

نه داداش ، خودشه ، اینم سند! :d

DSL-2500U-INFO.jpg

البته حرفت کاملا درسته ، چون خودم رفتم تو نت گشتم یه فایل PDF گرفتم که توش تنظیم مودمو قسمتاشو توضیح داده ، ولی ظاهرش کاملا" با مال من فرق میکنه !!

اینم لینکش اگه خواستی یه نگاه بنداز!

راستی ، من چطوری میتونم آپدیت کنم؟؟ رفتم تو قسمت آپدیتش ولی چیزی سر در نیوردم !!!! باید یه فایلی رو فراخانی کنی براش !!!! :d

تو عکس پست اولت که دارم به وضوح NAT رو میبینم. چی کارش کردی؟ :d

داداش والا خودمم نمیدونم این از کجا سبز شد ، چون الان هر کااااااری که میکنم نمیاد !!!! :d
اصلا بزار بگم مودمم چطوری تنظیم میشه!

همینطور که تو عکس میبینین ، ADVANCED SETUP رو میزنم و وارد چنین صفحه ای میشم! به همین شکل NEXT رو میزنم!

2500U_1.jpg

تو صفحه بعدی گزینه BRIDGING رو انتخاب میکنم و NEXT ( هر گزینه ای به غیر از اینو انتخاب کنم نمیتونم به نت وصل بشم! )

2500U_2.jpg

تو مرحله سوم هم NEXT میکنم
2500U_3.jpg

و تو این صفحه تمام تنظیماتی که اعمل شدو نشون میده!
2500U_4.jpg

و اینم اتمام کار ، آمادس برای استفاده! ولی از NAT خبری نیست!
2500U_5.jpg

این عکس شماره 6 دقیقا مثل همین عکسی هست که من قبلا بهتون نشون دادم! فرق این عکس QoS هست که اینجا غیرفعاله! اگه من تو عکس شماره یک Enable Quality Of Service رو تیک نزنم به این شکل در میاد و یه گزینه به اسم SECURITY اضافه میشه! میتونین سمت چپ تصویر ببینین! اون عکس پست شماره یک که این باشه NAT داره با همین تنظیمات ، ولی این نه !!!!! من خودم نمیدونم این چطوری اومده اینجا !!!! شاید از تنظیمات قبلی بوده و هنوز RESET نکرده بودم مودمو !!!
2500U_QOS.jpg

با کلیک روش SECURITY چنین صفحه ای ظاهر میشه!
2500U_SEC1.jpg

با کلیک روی CHANGE POLICY این صفحه میاد!
2500U_SEC2.jpg

اگه تو تصویر شماره 8 YES رو بزنیم BLOCKED میشه و دیگه به نت کانکت نمیشه! با زدن مجدد YES دوباره FORWARDED میشه و مشکل حل میشه!
2500U_SEC3.jpg

اگه ما تو صفحه اصلی
ADD.jpg
رو بزنیم وارد چنین محیطی میشیم که من اصلا نمیدونم چیه !!!!!!
2500U_SEC4.jpg

2500U_SEC5.jpg

اینم از این! پس من به دو حالت مختلف میتونم مودم رو تنظیم کنم که یکی SECURITY داره و یکی نداره!
من میتونم NAT رو بیارم ولی اونوقت نمیشه به نت متصل شد!! :d

روششم اینه . . .

کافیه تو تصویر شماره 2 به جای BRIDGING گزینه اولی یا دومی رو بزنم تا وارد این صفحه بشم!

NAT_1.jpg

من چه USERNAME بدم چه ندم فرقی نمیکنه در اصل قضیه!
AUTHENTICATION رو هم همیشه رو AUTO گذاشتم!

NAT_2.jpg

بعد از اون صفحه ، وارد اینجا میشی که من NEXT رو زدم و تمام!

NAT_3.jpg

گزینه NAT اضافه شد ولی در نهایت . . . به نت وصل نشد !!!! :d
DCNAT.jpg

یعنی اگه من NAT رو بیارم با این روش خبری از اتصال نیست!!!
تنها روشی که من میدونم برای اتصال و پیکربندی همونائی بود که بالا با عکس نشون دادم!
خُب؟ نظرتون چیه ؟؟؟ :d

• Like
Reactions: SOLY

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
وقتی روی حالت bridge کانکشن درست میکنی nat غیر فعال میشه. nat روی کانکشن PPPoE فعال میشه.
شما که برای اتصال به ISP باید Bridge بسازی, دیگه نیازی به باز کردن پورت توی مودم نداری.
شما اول چک کن که ISP آی پی ولید بهت داده یا نه. برو به سایت whatismyip.com و ببین ip اینترنتیت چنده, بعد برو توی قسمت status اون کانکشنی که توی ویندوز باهاش به isp وصل شدی و ببین isp چه آی پی بهت داده, اگه این دوتا ip یکی بود یعنی ip ولید داری.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
وقتی روی حالت bridge کانکشن درست میکنی nat غیر فعال میشه. nat روی کانکشن PPPoE فعال میشه.
شما که برای اتصال به ISP باید Bridge بسازی, دیگه نیازی به باز کردن پورت توی مودم نداری.
شما اول چک کن که ISP آی پی ولید بهت داده یا نه. برو به سایت whatismyip.com و ببین ip اینترنتیت چنده, بعد برو توی قسمت status اون کانکشنی که توی ویندوز باهاش به isp وصل شدی و ببین isp چه آی پی بهت داده, اگه این دوتا ip یکی بود یعنی ip ولید داری.

داداش مطمئنی شما ؟؟؟؟ یادمه خیلی وقت پیش زنگ به ISP درباره همین آی-پی ولید صحبت کردم گفت اینو به شخص نمیدیم! فقط شرکتا . . .
در ضمن این سایتی که دادی باز نمیشه ، رفتم اینجا www.whatismyipaddress.com
الان شما میگی آی پی که این نشون میده باید با SERVER IP ADDRESS که تو DETAILS هست یکی باشه ؟؟؟
اگه منظرتون اینه باید بگم نه ، یکی نیست!!!!
یعنی من برای اینکه بتونم تو سرور EA آنلاین بازی کنم باید این همه بدبختی بکشم !!!! :d
پس بقیه چی کار میکنن . . . :d ؟؟؟

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
اون شخص اندازه شلغم سواد نداشته. تمام isp های درست حسابی به یوزر ها ip ولید میدن. اون یارو هم حتما فکر کرده میگی ip استاتیک میخوای. همین ip استاتیک روهم isp ها با دریافت مبلغ اضافی بهت میدن.

با SERVER IP ADDRESS نباید یکی باشه, با IP کامپیوترت باید یکی باشه. یک عکس از اون صفحه details بزار تا بهت بگم کدوم یکی هستش.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
اون شخص اندازه شلغم سواد نداشته. تمام isp های درست حسابی به یوزر ها ip ولید میدن. اون یارو هم حتما فکر کرده میگی ip استاتیک میخوای. همین ip استاتیک روهم isp ها با دریافت مبلغ اضافی بهت میدن.

با SERVER IP ADDRESS نباید یکی باشه, با IP کامپیوترت باید یکی باشه. یک عکس از اون صفحه details بزار تا بهت بگم کدوم یکی هستش.

خدمت شما آقای دکتر . . . :d

STATUS.jpg

من مرضم چیه ؟؟؟ :d

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
اون 20.20.20.129 آی پی هست که ISP بهت داده که داره داد می زنه که ip ولید نیست.
شما یا باید ازشون ip استاتیک بگیری که اونوقت آی پیت ولید میشه, اگر هم بهت ندادن باید فکر یک isp دیگه باشی.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
اون 20.20.20.129 آی پی هست که ISP بهت داده که داره داد می زنه که ip ولید نیست.
شما یا باید ازشون ip استاتیک بگیری که اونوقت آی پیت ولید میشه, اگر هم بهت ندادن باید فکر یک isp دیگه باشی.

داداش دمت گرم که چشو چال ما رو روشن کردی ، ولی میشه یه توضیح مختصر بدی راجع اینا که برم دهنشو سرویس کنم ؟؟ :d
الآن این آی پی که من دارم داینامیکه؟؟؟؟ آی پی که شما داری استاتیکه؟؟؟ فرق اینا چیه با هم؟؟؟ چرا ISP من اومده همچین غلطی کرده که من نتونم بازی کنم؟؟؟ :d
بیشتر ISP ها همینن یا این تو زرد از آب در اومده ؟؟؟ وظیفشونه که بدن به ملت یا میتونن این کارو نکنن؟؟؟؟
یعنی بدون داشتن IP استاتیک از بازی خبری نیست دیگه ، آره ؟؟
( تنظیم پورت ها منظورمه )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر