مصاحبه با Mark Hamill در مورد Batman: Arkham Asylum 2

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام.

batmanArkhamAsylum_logo.jpg

IGN اخيرا مصاحبه اي با Mark Hamill كه يكي از مهره هاي اصلي در صداپيشگي اين سري است ترتيب داده. آيا Arkham Aslyum 2 پايان كار با جوكر است؟

Mark Hamill يكي از گردانندگان بزرگ كاميك بوك است. طي يك گفت و گوي 5 دقيقه اي با اين بازيگر جنگ ستارگان او عنوان كرد كه بتمن سري مورد علاقه ي اوست. بنابراين صداپيشگي بزرگترين رقيب بتمن يعني جوكر طي دوازده سال در ماجراهاي پوياي اين سري بايد نقش رويايي او (Mark Hamill) باشد و او بسيار اين نقش را دوست دارد به طوري كه حتي اجازه نميدهد كسي به آن نزديك شود. "من از 1992 تا 2004براي تمامي قسمت هاي اين سري صدايم را به جوكر قرض دادم. آنها قصد ادامه ي كار با من را نداشتند و قصد داشتند كس ديگري را براي اين كار استخدام كنند ولي من از اين نقش بسيار محافظت كردم."
...

IGN براي ملاقات Hamill به فستيوال فيلم Cannes رفته. جايي كه او تنها خبر از كارگرداني فيلمي از كاميك بوك هايش به اسم The Black Pearl را داد. ولي چون كاميك او چهره ي يك قهرمان متعصب سياسي- مذهبي كه قدرت ماورايي ندارد را به تصوير ميكشد, گفت و گو به نرمي به سمت بتمن منحرف شد. مخصوصا به سمت Batman: Arkham Asylum 2 كه به زودي نمايش داده خواهد شد.

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
batman-arkham-asylum-2-20100526042341942.jpg
[/FONT]

Mark Hamill

ولي با نقش جوكر به عنوان يكي از قسمت هاي اعظم عمر بازيگريش, به نظر Hamill، توضيحات قانع كننده اي (براي ايفاي صداپيشگي) در ادامه ي اين سري داشته.
"جواب من به سازندگان Rocksteady براي ساخت ادامه, اين بود كه, ' بچه ها, ما هرگز قادر به بالا زدن و اوج گرفتن از بازي اصلي (شماره اول) نيستيم.' و اين خيلي استرس و حس ترس ايجاد ميكرد. قابليت هايي بسيار زيادي مانند حالت مخفي كاري (stealth mode) وجود داشت, و همه ي اين ها با تكنولوژي جديد امكان پذير بود.من میخوام قادر به گفتن این باشم که ما به بالاترین سطح ممکن رسیدیم."

اين همان عكس العملي بود كه وقتي Rocksteady براي نسخه ي اول براي ايفاي صداپيشگي نزد او آمد, داشت." وقتي كه گفتند،' از شما ميخواهيم كه براي ايفاي نقش جوكر برگرديد،' و من مشابه همين را گفتم ؛ 'من در اوج كناره گيري كردم و فكر نميكنم كه قادر به بالاتر رفتن از آن (چيزي كه قبلا از اين سري ديديم.) باشيم.' ولي آنها گفتند كه' ما Paul Dini را داريم' (نويسنده ي نقش جوكر), و Kevin Conroy' ' كسي كه خيلي دوستش دارم. و اين جريان تبديل به يك ديدار مجدد واقعي و يك تجربه ي بسيار خوب و خوشحال كننده شد. كه البته من نرم شدم, ولي نميدانستم كه آيا شدت اثر قبل (سري هاي قبلي) را خواهد داشت يا خير."

و در واقع كاملا شدت اثرش را داشت." آن بازي, بازي اي كه آخرين اثر من در بازار است, چيزي در حدود 562 ميليون دلار فروش كرد. يعني ما داريم در مورد جيزي بيشتر از نيم ميليارد دلار حرف ميزنيم." پس چيز متعجب كننده اي نبود كه از طرف Rocksteady با او تماس بگيرند و در مورد ساخت ادامه براي بازي با او صحبت كنند و همينطور آنها هم از شك و دودلي او براي قبول اين كار متعجب نشدند." البته آنها اين شك و دودلي من را به درخواست حقوق بيشتر معني كردند ]خنده[ ولي من گفتم،'نه'. من هرگز به دنبال اين نيستم كه 'پسر, مين ميخوام يه كاميون پول به جيب بزنم'. من واقعا ميخواستم اين كار خوب از آب در بيايد."

خب چه چيزي نظرش را تغيير داد؟ "از طرف Rocksteady با من تماس گرفتند و به من دوباره اطمينان خاطر دادند و در مورد كارهايي كه در مورد ادامه ي اين سري ميخواهند انجام دهند به من گفتند..."

با توجه به اظهار نظر آخر او خيلي چيزها رو مثل سرنوشت جوكر در قسمت دوم ميتوان فهميد." اين آخرين كار من است, ترديدي در اين رابطه وجود ندارد. و اين آخرين فرياد (هاي جوكر) خواهد بود (But it's the last hurrah)."

اگر Rocksteady موفقيت شماره ي اول را با شماره ي دوم كسب كند شماره ي سومي نيز در كار خواهد بود ولي مشخصا اين عنوان شامل جوكر‌ِ Hamill نميشود. پس آيا او در Arkham 2 ميميرد؟ ولي او قصدش را از معني جملات آخر خود در مورد اين كاركتر بيان نميكند ولي مفهوم آن مشخص است.

ولي در صورتي كه روزهاي حضور جوكر در تيمارستان ممكن است به پايان برسد, شك و ترديد پيرامون حضور او در بازي ويدئويي ديگري (دير يا زود) وجود دارد. او در ايفاي نقش در بازي هاي ويدئويي كهنه كار است و حتي در Marvelverse نقش داشته. او صدا پيشگي Wolverine، را (در بازي اي كه به مناسبت عرضه ي فيلم ساخته شد) بر عهده داشت كه سال پيش عرضه شد." 'من گفتم نيمتوانم صداپيشگي Jackman را انجام دهم' و آنها گفتند،' سعي خودت را بكن', بنابراين با يك صداي خش دار و توام با جرات آن را صداگذاري كردم."

اين پروژه بود كه ريسك ايفاي نقش در يك بازي ويدئويي را به ياد او آورد."اين بازي عرضه شد و من آن را به دو فرزند خود دادم. دو ماه بعد به آنها گفتم, ' بچه ها, Wolverine رو بازي كرديد؟' اونا به همديگر نگاه كردند و فكر ميكنم كه اين نشانه ي خوبي نبود.' چه جوري بود؟' , و آنها گفتند," خب ... تو كارتو خوب انجام دادي ...."

چون اين قسمت از مصاحبه از بحث خارج شده و ميدونم حوصله خوندشو نداريد نذاشتم.

بعد از پايان كار او با جوكر در سال 2004, برگشتن به اين نقش بعد از شاهكار Heath Ledger در نقش جوكر در The Dark Knight كار كوچكي نبود, به خصوص كاري كه بايد در يك نمايشنامه ي يك بازي ويدئويي انجام ميشد." از اينكه آنها بعد از Heath Ledger افسانه اي به من بازگشته بودند, مورد تملق قرار گرفته بودم. او غمگين ترين جوكر بود. نه فقط به خاطر اجراي روي صحنه ي او; او همچنين خيلي شبيه به معتادان به هرويين بود. اين, هيچوقت براي من اتفاق نميفتد و اين چيزي بود كه لذت بخش و حيرت آور بود."

culture-shock-the-joker-thumb.jpg

Heath Ledger : Joker - The Dark Knight

پس چه چيزي در آخر او را به اين سري برگرداند؟"در Arkham Asylum , چون بر اساس ورژن هاي انيميشن نوشته نشده بود, پيچ دار و كثيف و تاريك بود و همچنين مخاطبان مسن تر را هدف قرار داده بود. بنابراين راهي جلوي من قرار داد تا به جوكر اين حق را بدهم و او را توجيه كنم. و دوبازه, من فقط رقابت و چالش ها را دوست دارم.!"

GOODLUCK - مرسي

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر