شایعه Red Dead Redemption 2 در آوریل 2019 برای PC معرفی می شود و در انحصار Epic Games Store خواهد بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Red_Dead_Redemption_2_feature_2_672x372.jpg

به تازگی شایعه ای در مورد عرضه عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 بر روی PC در 4Chan منتشر شده است. اهمیت این شایعه از آن جهت است که 4Chan اخیرا نیز جزئیاتی در مورد Borderlands 3 را لو داده بود که در نهایت مشخص شد حقیقت دارند.

این شایعه به معرفی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC در تاریخ 22 آوریل (2 اردیبهشت) اشاره دارد. این بازی در انحصار Epic Games Store خواهد بود و در تاریخ 9 جولای (11 تیر ) به PC خواهد آمد.

شرکت Take Two اخیرا با Epic Games بر سر عرضه Borderlands 3 به صورت انحصاری (زمانی) بر روی Epic Games Store به توافق رسید. البته گفته می شود که Red Dead Redemption 2 انحصاری دائمی پلتفرم توزیع دیجیتالی بازی های PC شرکت Epic خواهد بود و نه انحصاری زمانی.

منبعی که این شایعه را منتشر کرده، مدعی شده است که Epic Games و Take-Two قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تمامی درآمد حاصل از فروش DLC های نسخه PC به شرکت سازنده بازی می رسد.

به هر حال باید تا 22 آوریل منتظر بماینم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد حقیقت دارند.

Rumour: Red Dead Redemption 2 PC may be revealed on April 22nd as an Epic Games Store exclusive | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
با این تفاسیر بریم به همه فروشگاه ها بگیم در اونجا رو گل بگیرین چون تولید ندارین:))
ولمون کنین تو رو خدا. اپیک با شعار "درآمد بهتر برای سازنده های Indie" اومد وسط. این وسط 2K و بقیه گنده ها Indie هستن لابد:)) کسی که قصد رقابت داره، باید فضایی رو ایجاد کنه که طرف با اراده خودش به سمتش کشیده بشه و اونجا موندگار بشه. همه اینایی که یه عنوان انحصاری رو از اپیک میخرن، بعد از بازی کردنش دلیلی برای موندن توی اون استور ندارن. وقتی یه قابلیت دسته هزارمی مثل اچیومنت هم حتی توی اون استور درپیت نیست، دیگه با چه زبونی باید اپیک بهتون بگه شما خریدارا، شما بازیکنا، شماهایی که پول میدین، چپشون هم نیستین؟ البته الان باز یکی میاد میگه قراره اضافه بشن این قابلیت ها:-@
از اونور هم هزینه ساخت استور، هزینه نگه داری سرورها، هزاران قراردادی که عقد میشه، هزاران پشتیبانی که اجرا میشه و هزاران مورد دیگه ای که به ذهن خطور نمیکنه رو هم لابد گیبن از جیب عمه-ش واسه استیم خرج میکنه. این قضیه اپیک استور هم شده آب گل آلود واسه یه عده که بهونه_شون واسه کوبوندن Valve این HL3 هست. HL3ـیی در کار نیست؛ مثل هزاران عنوان دیگه ای که ادامه-شون به هزاران دلیل ممکن هیچوقت ساخته نشد. از اونطرف شماها همونایی هستین که اگر HL3 ساخته بشه و گند از آب در بیاد، شلوار از پای گیبن در میارید. کلا خیلی خوبیم ما. نشستیم اونجا و فقط میگیم بساز، ارزون تر کن، مجانی کن، خاک بر سرتون با این بازی ساختنتون و ...
همه هم HL باز شدن یه دفعه.

پ.ن: فکر کنم کلا به هیچکس ربطی نداره یه کمپانی چجوری پول در میاره نه؟ مگر اینکه...

به نظرم شما داری رادیکالی به قضیه نگاه میکنی. من اکس باکس گیمرم و اصلا برام مهم نیست سونی چه خدماتی ارایه میده ولی در طول سال وقتی خدای جنگ و اسپایدرمن میاد ازشون لذت میبرم. استیم و پی سی هم هیچ توفیری با این قضیه نداره. ولو خدا دلار پول در میاره ( براورد فکر کنم بالای چند میلیارد دلار در ساله!) ولی این پول به صورت محصول سرگرمی برنمیگرده به صنعت

باور کنید حالا درسته کامینیوتی استیم فعاله ولی از این دست گروه ها و این چیزا هم لایو داره ولی برای شما مهم نیست و صرفا بازی بعدی نینجا تئوری یا x و y ممکنه اهمیت پیدا کنه

حالا این ورود اپیک باعث تکون خوردن ولو در بحث بازیسازی بشه ( یا حداقل سهم ش رو کم کنه) گیمرها استقبال میکنند

در کل مسله اینکه بسیاری ولو رو مثل سونی و مایکروسافت میدونتد یکسری نه

پ ن: هف لایف ۳ چرا؟ ولو میتونست همین پابجی کورپ رو بیاره زیر پرچمش و اگر اینکارو میکرد شاید دیگه فورتنایت با این عظمت و الان این داستانها وجود خارجی نمیداشت

عزیز جان نسل بعدی میرسونه خودشو ، واقعا اشتباه کرد یک نسل قبول و هیچ حرفی توش نیست،محبوبیت یه بخش بزرگ گیمینگ رو از دست داد
ولی دیگه حداقل مطمئن هستیم که داره بازیا ساخته میشه و فقط نگرانی که میمونه کیفیتش هست که تا موقعی که چیزی رو نمایی نشه هیچ چیز معلوم نیست، حتما هم از توسعه موتور شروع میکنن که کار زمان بری هست.اما با اطمینان میگم نسل بعدی چند عنوان خوب رو از ولو روی کنسول ها خواهیم داشت

یکسری لیست استخدامی ها که اره همین نوید رو میده
منم امیدوارم نسل بعد ولو خودشو برسونه

• Like
Reactions: x-x

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,746
باور کن نمیخوابه :D اپیک از طرفی بزرگترین برگ برندش ینی موتورش رو داره دستگاه پول چاپ کنیش هم که حالا حالا ها موندنی ـه این سر و صدا و اعتراض ها هم بعد یـ مدت عادی میشه و فروکش میکنه بعد مگه چقدر میخواد منفور بشه ؟ اصلا همین الان یـ کمپین جمع آوری امضا بزنن بر ضد استورش اگه به یک میلیون امضا رسید من همینجا اسمم رو عوض میکنم :D اپیک به واسطه فورتانیت اگه اشتباه نکنم نصف تعداد یوزر های استیم یوزر داره رو لانچرش (اگه اشتباه میکنم تحصیحش کن) با قدرتی تبلیغاتی که داره میتونه همین یوزر بیس رو تو استور خودش موندگار کنه و بهشون خدمات بده

آمار که داده و واسه مترو آمار داد و فروشش انچنان بدک هم نبود برند راکستار هم بزرگ تر از چیزیه که بخواد به این راحتیا بهش اسیب برسه کاد رو لانچر بلیزارد بهترین فروش دیجیتالی ـش رو رو PC تجربه کرد اینم راحت میتونه دووم بیاره و شاید رکورد هم بزنه ! GTAV تا الان فک کنم 10 میلیون نسخه رو رد کرده رو PC اگه این بخواد نصفش هم بفروشه اونجا با کلی آفری که بهشون میده اپیک راحت اون پنج میلیون رو جبران میکنن در کل کشوندن برند راکستار بزرگترین برگ برندشون میتونه باشه راحت کلی ملت رو وادار میکنه هر روز به واسطه بازی بکشونه صفحه اول استورشون
موتورش ارتباط مستقیم به استورش نداره. فروکش کردن اعتراضات هم چیزی رو به نفع اپیک عوض نمیکنه. چون کسی که معترضه با چندتا انحصاری نظرش عوض نمیشه. نهایتا همون بازیهای انحصاری رو از اپیک تهیه کنه.
یوزرهای بازیهای f2p رو نمیشه روشون حساب خاصی باز کرد. اونم بازی مثل فورتنایت که درصد قابل توجهیشون کژوال هستن.
روند انحصاری کردن بازیها به زودی متوقف خواهد شد. دقیقا به همون دلیلی که دوست عزیزمون گفت. سهامدار دنبال جنگ استورها و این چیزا نیست. بازدهی رو نگاه میکنه و اگر براش توجیه نداشته باشه، این روند رو متوقف میکنه.
آمار و ارقامی که تاحالا اپیک اعلام کرده صرفا جنبه عوام فریبی داره و قابل استناد نیست. چون ما هیچ اطلاعی نداریم که اگر این بازی در استیم منتشر میشد چقدر فروش داشت و یا حتی اگر همزمان برای هردو استور عرضه میشد چه اتفاقی می افتاد.
.......
ولو ایپی ای داره که به نظر من پتانسیلش چندین برابر rdr یا هر بازی در این لوله.
اگر نسخه جدید اون ایپی معرفی بشه، اپیک حتی تنفس اکسیژن روهم انحصاری کنه دیگه فایده ای نداره!
امیدوارم این روند تا اون مرحله پیش بره!
باور کنید حالا درسته کامینیوتی استیم فعاله ولی از این دست گروه ها و این چیزا هم لایو داره ولی برای شما مهم نیست و صرفا بازی بعدی نینجا تئوری یا x و y ممکنه اهمیت پیدا کنه
دقیقا همین چیزاست که برای ما خیلی مهمه :))
کامینیتی استیم با کنسول ها به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x and i am dead

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
همین چند ماه پیش، قبل از معرفی شدن انحصاری های سونی رو فروشگاه اپیک، یا انحصاری زمانی بقیه بازی های مشهور و حتی B3 تو تایپک استیم گفتم اپیک داره میشه رقیب استیم و استیم اگه این طوری پیش بره با مشکلات جدی پیش میاد... یک سری فن استیم اومدن با MEME کردن به کامنت من پاسخ دادن:)) جالبه اکثر افرادی که به من مسخره میکردن هم جز ناظم ها و مدیر های تایپک بودن:)) من نمیگم این کار انحصار طلبی اپیک خوبه، مخصوصا برای بازی های که نسخه قبلیشون رو استیم بودن، ولی حدقل باعث میشه استیم یکم به فکر بیفته و از بی بخار شدن در بیاد، اون کسایی که هم امکانات تو تا فروشگاه رو با هم مقایسه میکنن ، فن بازی نیستن ، فن فروشگاه هستن، من خودم از این که بازی های مایکروسافت رو استیم نمیومدند خیلی ناراحت بودم، ولی وقتی بعدش FH 3 رو از ویندوز استور خریدم از فن بودن فروشگاه اودم بیرون و فقط تجربه بازی بود که برای من مهم بود، FH 3 اونقدر منو مشغول خودش کرد که اصلا خودم رو فوش میدادم چرا زودتر بازیش نکرده بودم و بخاطر این که رو استیم نیومده بود اینقدر خودم رو سرزنش میکردم! الان هم پول دستم بیاد سریع FH4 رو میخرم و مشکلی از این بابت ندارم! واقعا هنوزم یک سری از دوستام رو میشناسم فقط برای خاطر این که بازی های مایکروسافت رو استیم نیومدند بازیش نمیکنند:|:D واقعا تجربه شاهکار هر جایی باشه فرقی میکنه؟! واقعا خیلی خنده داره این فن فروشگاه بودن اونم تو یک پلتفرم:D:| ( البته قبول دارم اپیک ما رو تحریم کرده، این میتونه خودش تنهایی یکی از دلایل تنفر ایرانی ها باشه...)

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
يه دوستيمون گفت اين پولي كه برا انحصاري كردن ميدن بدن به بازيساز و بازيو ارزون تر بزار تو استورشون…خواستم بگم كاري به انحصاري بودن مترو نداريم ولي با قيمت ١٠ دلار ارزون تر تو استور اپيك عرضه شد!يني دقيقا همون كاري كه شما ميگين اگه انجام ميداد خيليا با كله و ميل خودشون ميرفتن سمتش...اما چرا اين خبرا نيست؟ چون يه سري افراد به استيم عِرقه ملي دارن و استيم گيمر بودن رو بالاتر از pc گيمر بودن ميدونن...و يه سري افرادم تحت جوه حركت اونا فك ميكنن اگه استيم استيم كنيم و به اپيك هيت بورزيم كول بودن و خفن بودنمونو نشون ميده...يه سري دوستامونم كه انگار منتظر فرصتن كه فلان بازي رو اپيك انحصاري بشه بگن جوووووون پاااااايرت جوري كه معلومه از خداشونه :D
البته من نميگم كاره اپيك تو انحصاري سازي درسته يا لانچرش فوق العادس ! اما مطمعنا وجود يه رقيب درست و حسابي تو هر جايي يه نعمته :D خودتون تا چند مدت ديگه قدر اين قضاياي پيش اومده رو ميدونين

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,746
همین چند ماه پیش، قبل از معرفی شدن انحصاری های سونی رو فروشگاه اپیک، یا انحصاری زمانی بقیه بازی های مشهور و حتی B3 تو تایپک استیم گفتم اپیک داره میشه رقیب استیم و استیم اگه این طوری پیش بره با مشکلات جدی پیش میاد... یک سری فن استیم اومدن با MEME کردن به کامنت من پاسخ دادن:)) جالبه اکثر افرادی که به من مسخره میکردن هم جز ناظم ها و مدیر های تایپک بودن:)) من نمیگم این کار انحصار طلبی اپیک خوبه، مخصوصا برای بازی های که نسخه قبلیشون رو استیم بودن، ولی حدقل باعث میشه استیم یکم به فکر بیفته و از بی بخار شدن در بیاد، اون کسایی که هم امکانات تو تا فروشگاه رو با هم مقایسه میکنن ، فن بازی نیستن ، فن فروشگاه هستن، من خودم از این که بازی های مایکروسافت رو استیم نمیومدند خیلی ناراحت بودم، ولی وقتی بعدش FH 3 رو از ویندوز استور خریدم از فن بودن فروشگاه اودم بیرون و فقط تجربه بازی بود که برای من مهم بود، FH 3 اونقدر منو مشغول خودش کرد که اصلا خودم رو فوش میدادم چرا زودتر بازیش نکرده بودم و بخاطر این که رو استیم نیومده بود اینقدر خودم رو سرزنش میکردم! الان هم پول دستم بیاد سریع FH4 رو میخرم و مشکلی از این بابت ندارم! واقعا هنوزم یک سری از دوستام رو میشناسم فقط برای خاطر این که بازی های مایکروسافت رو استیم نیومدند بازیش نمیکنند:|:D واقعا تجربه شاهکار هر جایی باشه فرقی میکنه؟! واقعا خیلی خنده داره این فن فروشگاه بودن اونم تو یک پلتفرم:D:| ( البته قبول دارم اپیک ما رو تحریم کرده، این میتونه خودش تنهایی یکی از دلایل تنفر ایرانی ها باشه...)
بله دقیقا همینطوره. جالبه بدونید یکی از آشناهامون تو اپیک کار می کنه. میگه اگه بدونید اپیک چجوری بازیهارو انحصاری میکنه دیگه اصلا فن هیچ فروشگاهی نمی شید.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
به نظرم شما داری رادیکالی به قضیه نگاه میکنی. من اکس باکس گیمرم و اصلا برام مهم نیست سونی چه خدماتی ارایه میده ولی در طول سال وقتی خدای جنگ و اسپایدرمن میاد ازشون لذت میبرم. استیم و پی سی هم هیچ توفیری با این قضیه نداره. ولو خدا دلار پول در میاره ( براورد فکر کنم بالای چند میلیارد دلار در ساله!) ولی این پول به صورت محصول سرگرمی برنمیگرده به صنعت

حالا این ورود اپیک باعث تکون خوردن ولو در بحث بازیسازی بشه ( یا حداقل سهم ش رو کم کنه) گیمرها استقبال میکنند

در کل مسله اینکه بسیاری ولو رو مثل سونی و مایکروسافت میدونتد یکسری نه

پ ن: هف لایف ۳ چرا؟ ولو میتونست همین پابجی کورپ رو بیاره زیر پرچمش و اگر اینکارو میکرد شاید دیگه فورتنایت با این عظمت و الان این داستانها وجود خارجی نمیداشت
نکته اینه که شما و یه سری دیگه فقط منتظر این هستین که ولو یه تکونی به خودش بده و بازی بسازه. هیچکدومتون نگاه به وضعیتی که اپیک رفته رفته داره برای پی سی گیمینگ ایجاد میکنه، نمیکنید و براتون هم اصلا مهم نیست. خیلیا به هیچ وجه حاضر نیستن از اپیک بخرن و پایرت میکنن و خیلی شیک و مجلسی این رو اعلام میکنن (مثل قریب 400تا توییت که زیر توییت BL3 توسط اپیک زده شد) و این موضوع مستقیما به سازنده ضربه میزنه (ناشر به چپش هم نیست چون پول کلانی از اپیک گرفته). چند وقت دیگه که رشد پایرت گیمینگ افزایش پیدا کرد، دلیلش فقط و فقط اپیک و سیاست هاش هست که کثیف بازی میکنه و با پولی که داره، زور و اجبار رو وارد کارش کرده. بماند ضربه هایی که به کار و کاسبی بقیه هم زده. من یکی به عنوان یه PC Gamer به هیچ وجه (تاکید میکنم به هیچ وجه) و به هزاران دلیل حاضر نیستم حتی کلاینت اپیک رو نصب کنم چه برسه بخوام ازشون بازی هم بخرم (بخوام هم نمیتونم چون تحریمیم و اپیک کاسه داغ تر از آش شده این وسط) و ذره ای برام مهم نیست اون بازی چی باشه و راحت اسکیپش میکنم همونطور که تا الان هم مشکلی با نبود اون بازی نداشتم. اگرم فکر میکنی فقط من اینطوری هستم، کاملا در اشتباهی و ارجاعت میدم به تاپیک هایی که راجع به این موضوع زده شده و کامنت های مردمان بلاد کفر.

پ.ن: اینا بهونه هست. پابجی کورپ گشاد بازی در آورد و مشکلات بازیش رو به سرعت برطرف نکرد و اپیک هم قشنگ از فرصت استفاده کرد و تا دسته چپوند.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,156
نام
∂αнмα
موتورش ارتباط مستقیم به استورش نداره. فروکش کردن اعتراضات هم چیزی رو به نفع اپیک عوض نمیکنه. چون کسی که معترضه با چندتا انحصاری نظرش عوض نمیشه. نهایتا همون بازیهای انحصاری رو از اپیک تهیه کنه.
یوزرهای بازیهای f2p رو نمیشه روشون حساب خاصی باز کرد. اونم بازی مثل فورتنایت که درصد قابل توجهیشون کژوال هستن.
روند انحصاری کردن بازیها به زودی متوقف خواهد شد. دقیقا به همون دلیلی که دوست عزیزمون گفت. سهامدار دنبال جنگ استورها و این چیزا نیست. بازدهی رو نگاه میکنه و اگر براش توجیه نداشته باشه، این روند رو متوقف میکنه.
آمار و ارقامی که تاحالا اپیک اعلام کرده صرفا جنبه عوام فریبی داره و قابل استناد نیست. چون ما هیچ اطلاعی نداریم که اگر این بازی در استیم منتشر میشد چقدر فروش داشت و یا حتی اگر همزمان برای هردو استور عرضه میشد چه اتفاقی می افتاد.

اتفاقا موتورش ارتباط مستقیمی با استورش داره این همه بازی هستن که دارن از این موتور استفاده میکنن اون ایندی سازهاش حالا به کنار میدونی چقدر این وسط اون آفر اپیک به نفع AAA ساز ها هستش ؟ روند انحصار کردن اپیک هم زمانی فروکش میکنه که احساس کنه یوزر بیس قابل توجهی رو جمع کرده تا اون زمان همین وضع خواهد بود الان بهونه خیلیا نداشتن امکانات ـه بعدا که امکاناتش تکمیل شد بازم همین بدرد نخور بودن استور رو میشه باز بهونه کرد ؟ اون زمانی که این اتفاق بیوفته با اون یوزر بیسی که گفتم و صد در صد افرهایی که میده بعضا ممکنه ملت رو مجبور کنه از بین دو استور واسه یک بازی استور خودش رو انتخاب کنن اگه باعث بشه تو بازی های اسم و رسم دار سهم فروشش رو با استیم 30 به 70 درصد هم برسونه بازم برد کرده و تو دراز مدت میتونه با استیم رقابت کنه نمیشه مثل CDPR که بازیی که خودش ساخته سهم فروشش تو استور خودش اینقدری ناچیزه نسبت به استیم که تو آمار فروشش نمیگنجه در مورد اون قسمت F2P ها هم بگم که اگه سالی یک میلیون نفر از اون به قول شما کژوال ها به خاطر استفاده بلند مدت از لانچر اپیک بیاد سمت بقیه بازیاش برد کرده صد در صد

نکته اینه که شما و یه سری دیگه فقط منتظر این هستین که ولو یه تکونی به خودش بده و بازی بسازه. هیچکدومتون نگاه به وضعیتی که اپیک رفته رفته داره برای پی سی گیمینگ ایجاد میکنه، نمیکنید و براتون هم اصلا مهم نیست. خیلیا به هیچ وجه حاضر نیستن از اپیک بخرن و پایرت میکنن و خیلی شیک و مجلسی این رو اعلام میکنن (مثل قریب 400تا توییت که زیر توییت BL3 توسط اپیک زده شد) و این موضوع مستقیما به سازنده ضربه میزنه (ناشر به چپش هم نیست چون پول کلانی از اپیک گرفته). چند وقت دیگه که رشد پایرت گیمینگ افزایش پیدا کرد، دلیلش فقط و فقط اپیک و سیاست هاش هست که کثیف بازی میکنه و با پولی که داره، زور و اجبار رو وارد کارش کرده. بماند ضربه هایی که به کار و کاسبی بقیه هم زده. من یکی به عنوان یه PC Gamer به هیچ وجه (تاکید میکنم به هیچ وجه) و به هزاران دلیل حاضر نیستم حتی کلاینت اپیک رو نصب کنم چه برسه بخوام ازشون بازی هم بخرم (بخوام هم نمیتونم چون تحریمیم و اپیک کاسه داغ تر از آش شده این وسط) و ذره ای برام مهم نیست اون بازی چی باشه و راحت اسکیپش میکنم همونطور که تا الان هم مشکلی با نبود اون بازی نداشتم. اگرم فکر میکنی فقط من اینطوری هستم، کاملا در اشتباهی و ارجاعت میدم به تاپیک هایی که راجع به این موضوع زده شده و کامنت های مردمان بلاد کفر.
چه وضعی علی ؟ اون کسایی که مثلا گفتن ما بایوکوت میکنیم مگه همونا نگفتن بعد اومدن رو استور استیم بازی رو میخریم مگه بازم فرقی به حال سازنده میکنه ؟ بعدش اون کسی که ادعا PC گیمر میکنه نمیاد تحت هر شرایطی دست به چنین کاری بزنه به اون نفر نمیگن PC گیمر میگن استیم گیمر مشکل اینه یـ سریا بازم وقتی امکانات استور به حد مطلوبی رسید بازم میان میگن بازی رو پایرت میکنیم اینا همون کسایی هستن که 24/7 تو کامیونیتی استیم فعالیت میکنن اکثرا فن استیم هستن و چشم دیدن رقیب رو ندارن فعلا بهونه نداشتن امکانات ـه بعدا تو شرایط یکسان بازم همین بهونه رو دارن ! تو به عنوان یـ PC گیمر اگه استور اپیک زمانی در حد اندازه استیم بهت خدمات بده یا حالا یکم کمتر بازم همین حرف رو میزنی ؟ تا الان فکر میکنم بازیی که خیلی فنش باشی انحصاری نشده ولی مثلا اگه یـ روزی بازیای میازاکی که میدونم خیلی فنش هستی براش این اتفاق افتاد بازم به نظرت یکی مثل خودت تحملش تموم نمیشه و بازی رو اپیک تهیه کنه ؟ نگو بازم پایرتش میکنی که هیچ توجیه اخلاقی نداره یا مجبوری 1 ماه 3 ماه 6 ماه 1 سال منتظر بمونی یا هم تسلیم بشی و تهیش کنی چه خوشت بیاد چه نیاد اپیک همین رو میخواد میخواد بکشونتت تو لایبریش حالا تو که خیلی بازی رو استیم داری شاید نتونه مجبورت کنه برگردی سمت استورش ولی خیلی تازه وارد ها رو میتونه بکشونه بعدش میگم اگه تو شرایط یکسان بتونه سهم 30 به 70 با استیم داشته باشه رو بازار برد کرده جنگ استور مال یـ سال و دوسال نیست دارن از پولای Fortnite خرج میکنن تا بتونن تو این بازار دووم بیارن نرن زیر سایه ی مطلق استیم من یـ بار گفتم بازم میگم این کار اپیک شاید از نظر اخلاقی مشکل داشته باشه ولی نمیشه از نظر بیزینس منکرش شد استیم اینقدر غوله که هیشکی نمیتونه باهاش رقابت پایاپای داشته باشه و اپیک مجبوره خرج کنه این وسط هم اگه باعث قرار داد هایی مثل اوردن بازیا ترد پارتی سونی بشه به نفع PC گیمر هاست تهش 200 مگ حجم بیشتر واسه لانچرش هم خرج بر نمیداره ....

آخرین ویرایش:

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
نمیدونم استور فن بودن دیگه چه صیغه ای هستش
برای من که مهم نیست ولی امیدوارم تمام بازی های PC به صورت انحصاری رو Epic Games Store عرضه بشن

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
من یکی به عنوان یه PC Gamer به هیچ وجه (تاکید میکنم به هیچ وجه) و به هزاران دلیل حاضر نیستم حتی کلاینت اپیک رو نصب کنم چه برسه بخوام ازشون بازی هم بخرم (بخوام هم نمیتونم چون تحریمیم و اپیک کاسه داغ تر از آش شده این وسط) و ذره ای برام مهم نیست اون بازی چی باشه و راحت اسکیپش میکنم همونطور که تا الان هم مشکلی با نبود اون بازی نداشتم. اگرم فکر میکنی فقط من اینطوری هستم، کاملا در اشتباهی و ارجاعت میدم به تاپیک هایی که راجع به این موضوع زده شده و کامنت های مردمان بلاد کفر.
البته در نظر بگیر که اپیک ذره ای اهمیت نمیده که شما و یا دیگر ایرانیا مث خودم که با هزارتا روش مختلف و عوض کردن کشور تهش بازیرو زمان لانچ با حداقل 60 70 درصد تخفیف میخرن اسکیپ میکنن چیزیو یا نه. :D
فعلا که اولین بازی AAA انحصاری این استور با وجود عصبانیت افراد تو فضای مجازی فروش خوبی داشته و یکی از دلایلی که ناشرهای دیگه هم به این استور جذب شدن همینه. ناشرها به تاپیک‌های زده‌شده نگاه نمیکنن به آمار فروش بازی‌های این استور نگاه میکنن که تا الان امیدوار کننده بوده.
Metro: Exodus launch sales on Epic Games Store 2.5 times higher than Last Light on Steam
در نظر بگیرید که تعداد زیادی از مشتری های اپیک استور گفتن که تا حالا از استیم استفاده نکردن و یا به ندرت استفاده میکنن. دلیل جذب به این استور چیه؟ بازی‌ بزرگی مث فورتنایت که ولو فاقد اون هست. کسی منکر شاهکار بودن دوتا و کانتر نمیشه ولی واسه مخاطب امروزی بوی کهنگی میدن و ولو هم نیازی به ساخت بازی جدید فعلا ندیده.
40 percent of Epic Games Store users say they don't have Steam

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
چه وضعی علی ؟ اون کسایی که مثلا گفتن ما بایوکوت میکنیم مگه همونا نگفتن بعد اومدن رو استور استیم بازی رو میخریم مگه بازم فرقی به حال سازنده میکنه ؟ بعدش اون کسی که ادعا PC گیمر میکنه نمیاد تحت هر شرایطی دست به چنین کاری بزنه به اون نفر نمیگن PC گیمر میگن استیم گیمر مشکل اینه یـ سریا بازم وقتی امکانات استور به حد مطلوبی رسید بازم میان میگن بازی رو پایرت میکنیم اینا همون کسایی هستن که 24/7 تو کامیونیتی استیم فعالیت میکنن اکثرا فن استیم هستن و چشم دیدن رقیب رو ندارن فعلا بهونه نداشتن امکانات ـه بعدا تو شرایط یکسان بازم همین بهونه رو دارن ! تو به عنوان یـ PC گیمر اگه استور اپیک زمانی در حد اندازه استیم بهت خدمات بده یا حالا یکم کمتر بازم همین حرف رو میزنی ؟ تا الان فکر میکنم بازیی که خیلی فنش باشی انحصاری نشده ولی مثلا اگه یـ روزی بازیای میازاکی که میدونم خیلی فنش هستی براش این اتفاق افتاد بازم به نظرت یکی مثل خودت تحملش تموم نمیشه و بازی رو اپیک تهیه کنه ؟ نگو بازم پایرتش میکنی که هیچ توجیه اخلاقی نداره یا مجبوری 1 ماه 3 ماه 6 ماه 1 سال منتظر بمونی یا هم تسلیم بشی و تهیش کنی چه خوشت بیاد چه نیاد اپیک همین رو میخواد میخواد بکشونتت تو لایبریش حالا تو که خیلی بازی رو استیم داری شاید نتونه مجبورت کنه برگردی سمت استورش ولی خیلی تازه وارد ها رو میتونه بکشونه بعدش میگم اگه تو شرایط یکسان بتونه سهم 30 به 70 با استیم داشته باشه رو بازار برد کرده جنگ استور مال یـ سال و دوسال نیست دارن از پولای Fortnite خرج میکنن تا بتونن تو این بازار دووم بیارن نرن زیر سایه ی مطلق استیم من یـ بار گفتم بازم میگم این کار اپیک شاید از نظر اخلاقی مشکل داشته باشه ولی نمیشه از نظر بیزینس منکرش شد استیم اینقدر غوله که هیشکی نمیتونه باهاش رقابت پایاپای داشته باشه و اپیک مجبوره خرج کنه این وسط هم اگه باعث قرار داد هایی مثل اوردن بازیا ترد پارتی سونی بشه به نفع PC گیمر هاست تهش 200 مگ حجم بیشتر واسه لانچرش هم خرج بر نمیداره ....
وقتی بعدا بیاد روی استیم، قیمتش همون 60 دلاره و ملت همون شور و شوق رو برای بازی کردنش دارن به نظرت؟ اینکه از روز عرضه روی استیم باشه و ملت همون زمان خودش بازی رو انجام بدن تا اینکه سال بعد بیاد و با قیمت کمتر عرضه بشه و هزار تا بازی دیگه عرضه شده باشه که این یکی توشون گم باشه، مطمئنا زمین تا آسمون برای سازنده فرق میکنه. بذار اینطور بهت بگم که من دلیلی نمیبینم از اپیک استور استفاده کنم چون خوشم نمیاد به زور وادار به استفاده از چیزی بشم که نه از سیاست هاشون خوشم میاد و نه بهشون اعتماد دارم. مثال میازاکی رو زدی؛ دقیقا همون کاری رو میکنم که سال های پیش میکردم. اون رو هم پایرت میکنم یا سال بعد با قیمت ارزون تر میخرمش ولی از اپیک نمیخرم و این از اون چیزی که فکر میکنی برام آسون تره. این وسط ناشر باید فکر کنه چه تعداد افرادی مثل من وجود دارن که بهشون احترام نگذاشت و با دیدن پول باد آورده فورتنایت، تمام این افراد رو به کسری از ثانیه فروخت و احترام به طرفدارا رو نیست و نابود کرد.
اما در مورد توجیه اخلاقی حرف زدی؛ هر وقت توی تمامی وسایلی که استفاده میکنی، اعم از گوشی و کامپیوتر و کتاب و ...، کپی رایت رو رعایت کردی، اون موقع حق داری از اخلاق و اینا صحبت کنی. بیا روراست باشیم با هم. همونجور که نسل های پیش هممون پایرت بودیم و این نسل هم به خاطر اینکه کنسول ها کپی خور نشدن، نتونستیم بریم سمت پایرت کردن (که البته اکانت هکی و اینا در دسترس هستن) و اون موقع اخلاق و اینا مطرح نبود، الان هم خیلی راحت میتونیم همین کارو بکنیم، نه؟ اینکه با این وضعیت اقتصادی که هیچ توجیهی نداره، میریم بازی رو به قیمت 60$ میخریم، در واقع داریم در حد توانمون از سازنده حمایت میکنیم. منم حمایتم رو در این وضعیت از سازنده و ناشری نشون میدم که بهم حق انتخاب بده و بهم احترام بذاره. نذاشت هم مهم نیست؛ منم دلیلی ندارم بذارم چون احترام یه چیز دو طرفه هست.
و در نهایت اینکه به فرض اپیک بتونه ولو رو کنار بزنه و توی ارائه خدمات و سیاست هاش بهتر از ولو عمل کنه. چرا باید برم روی استوری که تحریم هستیم؟:)) مثل درصد زیاد از هموطنان غیورمون که اپل آدم حسابشون نمیکنه و نمیتونن از امکاناتش استفاده کنن و بازم با خریدن آیفون کلاس میذارن و اخیرا هم اپل یه حال اساسی با مسدود کردن اپلیکیشن های ایرانی بهشون داد:))
البته در نظر بگیر که اپیک ذره ای اهمیت نمیده که شما و یا دیگر ایرانیا مث خودم که با هزارتا روش مختلف و عوض کردن کشور تهش بازیرو زمان لانچ با حداقل 60 70 درصد تخفیف میخرن اسکیپ میکنن چیزیو یا نه. :D
فعلا که اولین بازی AAA انحصاری این استور با وجود عصبانیت افراد تو فضای مجازی فروش خوبی داشته و یکی از دلایلی که ناشرهای دیگه هم به این استور جذب شدن همینه. ناشرها به تاپیک‌های زده‌شده نگاه نمیکنن به آمار فروش بازی‌های این استور نگاه میکنن که تا الان امیدوار کننده بوده.
Metro: Exodus launch sales on Epic Games Store 2.5 times higher than Last Light on Steam
در نظر بگیرید که تعداد زیادی از مشتری های اپیک استور گفتن که تا حالا از استیم استفاده نکردن و یا به ندرت استفاده میکنن. دلیل جذب به این استور چیه؟ بازی‌ بزرگی مث فورتنایت که ولو فاقد اون هست. کسی منکر شاهکار بودن دوتا و کانتر نمیشه ولی واسه مخاطب امروزی بوی کهنگی میدن و ولو هم نیازی به ساخت بازی جدید فعلا ندیده.
البته شما هم در نظر بگیر خارجیای کافر هم با درصد زیادی این حرف رو زدن و فقط مختص به ایرانیا نمیشه. اپیک کلا اهمیت نمیده چی به سر پی سی گیمینگ میاد. اون 2.5 برابر فروش مترو جدید رو توی سال 2019 (که پایرت کردن به درصد وحشتناکی کم شده) با سال 2013 (که ملت تازه پایرت کردن رو کنار میگذاشتن) مقایسه میکنن؟:lol: راستی چرا آمار نمیدن که چقدر فروخته؟ راستی چرا نمیگن چقدرش پیش فروش وحشتناک بازی توی استیم بوده که ناشر عوضی بازی خوب از موقعیت استفاده کرد و قبل از حذف بازی از استیم، تاپ سلر استیم شد و طبق گفته ها تو 1 ساعت 50 هزار نسخه فروخت؟ راستی اون چهل درصد همونایی نیستن که فقط فورتنایت بازی میکنن و دلیلی نمیبینن کلاینت دیگه ای نصب کنن؟ دقیقا مثل همونایی که فقط از Battle.net استفاده میکنن؟ همونایی که فقط از کلاینت LoL استفاده میکنن؟ راستی چرا هیچ سایتی دزدیدن اطلاعات کاربرای استیم توسط اپیک رو پوشش نداد تا وقتی سر و صداش در اومد؟ راستی چرا هیچ سایتی هک شدن فله ای اکانت های اپیک رو پوشش نداد؟ راستی چرا هیچکس حرف های تیم سویینی راجع به اینکه مایکروسافت با ویندوز استور داره مونوپولی راه میندازه رو یادش نیست؟ راستی چرا هیچکس حرف های متناقض سویینی راجع به هر چی که میگه رو بولد نمیکنه؟ چرا ولو شده آدم بده که 30% میگیره؟ چرا 30% برای سونی و مایکی خوبه و کسی مشکلی نداره؟ ولو خار داره آره؟

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
وقتی بعدا بیاد روی استیم، قیمتش همون 60 دلاره و ملت همون شور و شوق رو برای بازی کردنش دارن به نظرت؟ اینکه از روز عرضه روی استیم باشه و ملت همون زمان خودش بازی رو انجام بدن تا اینکه سال بعد بیاد و با قیمت کمتر عرضه بشه و هزار تا بازی دیگه عرضه شده باشه که این یکی توشون گم باشه، مطمئنا زمین تا آسمون برای سازنده فرق میکنه. بذار اینطور بهت بگم که من دلیلی نمیبینم از اپیک استور استفاده کنم چون خوشم نمیاد به زور وادار به استفاده از چیزی بشم که نه از سیاست هاشون خوشم میاد و نه بهشون اعتماد دارم. مثال میازاکی رو زدی؛ دقیقا همون کاری رو میکنم که سال های پیش میکردم. اون رو هم پایرت میکنم یا سال بعد با قیمت ارزون تر میخرمش ولی از اپیک نمیخرم و این از اون چیزی که فکر میکنی برام آسون تره. این وسط ناشر باید فکر کنه چه تعداد افرادی مثل من وجود دارن که بهشون احترام نگذاشت و با دیدن پول باد آورده فورتنایت، تمام این افراد رو به کسری از ثانیه فروخت و احترام به طرفدارا رو نیست و نابود کرد.
اما در مورد توجیه اخلاقی حرف زدی؛ هر وقت توی تمامی وسایلی که استفاده میکنی، اعم از گوشی و کامپیوتر و کتاب و ...، کپی رایت رو رعایت کردی، اون موقع حق داری از اخلاق و اینا صحبت کنی. بیا روراست باشیم با هم. همونجور که نسل های پیش هممون پایرت بودیم و این نسل هم به خاطر اینکه کنسول ها کپی خور نشدن، نتونستیم بریم سمت پایرت کردن (که البته اکانت هکی و اینا در دسترس هستن) و اون موقع اخلاق و اینا مطرح نبود، الان هم خیلی راحت میتونیم همین کارو بکنیم، نه؟ اینکه با این وضعیت اقتصادی که هیچ توجیهی نداره، میریم بازی رو به قیمت 60$ میخریم، در واقع داریم در حد توانمون از سازنده حمایت میکنیم. منم حمایتم رو در این وضعیت از سازنده و ناشری نشون میدم که بهم حق انتخاب بده و بهم احترام بذاره. نذاشت هم مهم نیست؛ منم دلیلی ندارم بذارم چون احترام یه چیز دو طرفه هست.
و در نهایت اینکه به فرض اپیک بتونه ولو رو کنار بزنه و توی ارائه خدمات و سیاست هاش بهتر از ولو عمل کنه. چرا باید برم روی استوری که تحریم هستیم؟:)) مثل درصد زیاد از هموطنان غیورمون که اپل آدم حسابشون نمیکنه و نمیتونن از امکاناتش استفاده کنن و بازم با خریدن آیفون کلاس میذارن و اخیرا هم اپل یه حال اساسی با مسدود کردن اپلیکیشن های ایرانی بهشون داد:))

البته شما هم در نظر بگیر خارجیای کافر هم با درصد زیادی این حرف رو زدن و فقط مختص به ایرانیا نمیشه. اپیک کلا اهمیت نمیده چی به سر پی سی گیمینگ میاد. اون 2.5 برابر فروش مترو جدید رو توی سال 2019 (که پایرت کردن به درصد وحشتناکی کم شده) با سال 2013 (که ملت تازه پایرت کردن رو کنار میگذاشتن) مقایسه میکنن؟:lol: راستی چرا آمار نمیدن که چقدر فروخته؟ راستی چرا نمیگن چقدرش پیش فروش وحشتناک بازی توی استیم بوده که ناشر عوضی بازی خوب از موقعیت استفاده کرد و قبل از حذف بازی از استیم، تاپ سلر استیم شد و طبق گفته ها تو 1 ساعت 50 هزار نسخه فروخت؟ راستی اون چهل درصد همونایی نیستن که فقط فورتنایت بازی میکنن و دلیلی نمیبینن کلاینت دیگه ای نصب کنن؟ دقیقا مثل همونایی که فقط از Battle.net استفاده میکنن؟ همونایی که فقط از کلاینت LoL استفاده میکنن؟ راستی چرا هیچ سایتی دزدیدن اطلاعات کاربرای استیم توسط اپیک رو پوشش نداد تا وقتی سر و صداش در اومد؟ راستی چرا هیچ سایتی هک شدن فله ای اکانت های اپیک رو پوشش نداد؟ راستی چرا هیچکس حرف های تیم سویینی راجع به اینکه مایکروسافت با ویندوز استور داره مونوپولی راه میندازه رو یادش نیست؟ راستی چرا هیچکس حرف های متناقض سویینی راجع به هر چی که میگه رو بولد نمیکنه؟ چرا ولو شده آدم بده که 30% میگیره؟ چرا 30% برای سونی و مایکی خوبه و کسی مشکلی نداره؟ ولو خار داره آره؟
خوب دوست عزیز شما خیال میکنی فقط اپیک ما رو تحریم کرده؟
اورجین هم ما رو تحریم کرده، ولی کسی مثل من که علاقه ای شدیدی به سری بتلفیلد داره میتونه دست از بازی کردن تو کلاینت اورجین دست برداره؟!
یا کسای که تو ایران وارکرافت بازی میکردند، کسی یادش هست، بلیزارد دل بخواهی یک سال ایرانی ها رو بن میکرد، یک سال انبن، تا این که اخرین حرکتشون این بود اکانت های که موقعه ساخت ایران رو زده بودند، دیگه توان اد کردن پول و خرید بازی رو نداشتن؟!
یوپلی هم جدیدا سرور های دیویژن رو ما بسته! با این که صد در صدی خرید از استورش برای ما بن هست چند سالی میشه...
راستی چرا استیم اگر ای پی برای ایران باشه نمیزاره کریدت و سی دی کی اد کنی؟!!! خیال میکنی استیم ما رو تحریم نکرده؟ این که میبینید بعضی از شرکت ها سرورهاشون رو برای ما نمیبندند برای خاطر ما ایرانی ها نیست، بخاطر دولت های محلی اون ایالت ها هست که قانون تحریم رو اعمال میکنن، حالا بعضی ها مثل اپل، انویدیا، AMD و ORIGIN و EPIC با شدت بیشتر، و بعضی ها هم مثل STEAM و ...هم با شدت کمتر!
ایا اینا دلیل میشه دست از بازی کردن برداریم؟
اون حرفتون هم در مورد اپل خدایی منطقی نیست، الان که در حال حاضر هم AMD هم انویدیا ما رو تحریم کردن پس دیگه کسی باید گرافیک های این شرکت ها رو نخره؟ !

شما همون طور برای اد کردن بازی ها تو استیم VPN میزنی خیلی راحت میتونی با یک VPN تموم این تحریم ها رو هم تو اپیک دور بزنی...! و هم تو اپیک بازی کنی، هم خرید کنی، هم چت کنی... هم بازی کنی.

البته در حال حاضر هم بعید بدونم کسی بخواد 60$ رو پای بازی اورجینال چه تو استیم چه تو اپیک بده، اگر هم باشند کم هستند، چون نه ارزش داره، نه منطقی هست این همه پول داد، بیشتر سود این حرکت اپیک میشه این که ما بازی های بیشتر و بهتر و رقابت بهتری رو تو PC شاهدش بشیم با این وضعیت ما ایرانی ها فقط بتونیم پایرت کنیم بازم خوبه، دورغ چرا بگم، کی دوست داره 700 تومن پول بازی بده؟ اقا تو استور روسیه، نمیدوم ترکیه و ارژانتین 30$ کی میاد 350 پول بده واسه یک بازی؟ !!!

آخرین ویرایش:

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
طرف اسم خودش گذاشته گیمر بعد میگه استور اپیک قابلیت چت نداره
یکی نیست بگه حاجی میخوای چت کنی برو سراغ نرم افزارهای چت =))

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
البته دلیلش این نیست امروز یکی از اعضای قدیمی ولو مصاحبه ای داشته گفته استینم داشته بازار pc گیم نابود میکرده و حضور اپیک ضروری بوده این مالیات ۳۰ درصدی که اینا از سازنده ها میگرفتن کاملا برای خودشون یک بازار پول سازی درست کرده بودن و ناعادلانه بوده گفته اون اوایل چرا ۳۰ درصد خوب بوده ولی بعدا عکاملا فشار میورده به سازنده و جیب خودشون فقط پر میکردن و استیم تبدیل به ماشین پولسازی کردن

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
میگن استور 400 مگی مگه اصلا میتونه فن داشته باشه ؟بعد آرزوی مرگ استیم و انحصاری بیشتر روی اپیک میکنه.جالب شد
-------------
یه واحد دشمن شناسی هم باید برای مایکرو فنای عزیز دل گذاشته بشه که به اشتباه اتک به خودی ندن :D حداقل بفهمن کیا خوشحالن از به فنا رفتن و شلختگی جامعه pc گیمر،چون تنها رقیب جدیشونه:D

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این حرفی که زده میشه فروش بازی ها به استورفرانت ربط نداره و طرفدار واقعی هرجا باشه بازی رو میخره مضحک هست. اگر استورفرانت هیچ اهمیتی نداره، پس اصلا چه نیازی به وجودشون هست؟ هر شرکت یه لانچر درست کنه و بازی های خودش رو با سوددهی 100% همونجا عرضه کنه دیگه، طرفدار واقعی میخره!!

یه سری از افراد یا با استیم و اپیک آشنایی کامل ندارن، یا اینکه صرفا عمده فعالیتشون کلیک روی دکمه "Play" هست و از بقیه امکانات موجود بیخبر هستن. امکاناتی که استیم به کاربران و بیشتر از اون به سازنده ها میده، شاید 10 برابر بیشتر از اپیک باشه، زیرساخت های مورد نیاز چنین امکاناتی بسیار بیشتر از "ما یه برنامه داریم که میشه باهاش بازی خرید و دانلود کرد" هست و بنابر اون نیاز به پول بیشتری داره. بماند که امکانات قدرتمندی هم برای سازندگان و هم برای کاربران هم در راهه.

درواقع من به عنوان سازنده، بدون رشوه گرفتن از اپیک، باید مغز خر خورده باشم که بازیم رو انحصاری بر روی لانچرش عرضه کنم. جدا از تمامی امکاناتی که بر روی استیم در اختیارم قرار داره،
حرفی که اپیک میزنه اینه که 88% ای که ما میدیم موجب "بهتر" شدن صنعت و افزایش پول سازنده ها میشه، از نظر ریاضی به قضیه نگاه کنیم :
اگر در نظر بگیریم که به ازای 8 بازی فروخته شده بر روی استیم، 6 بازی بر روی اپیک فروخته بشه (که آمار بسیار بدبینانه ای هست و یعنی اپیک فوق العاده موفق بوده)، من برای خودم تو 8 نسخه 60 دلاری، 336 دلار پول برمیدارم. این عدد برا اپیک 316 دلار هست. حالا اگر در نظر بگیریم که یه بازی مثل بردرلندز بر روی استیم 1 میلیون نسخه بفروشه و بر روی اپیک 700 هزار تا (بازم آمار غیرواقعی و کاملا به نفع اپیک هست)، من سازنده برای استیم 42 میلیون دلار پول میگیرم و برا اپیک 36.96 میلیون دلار که حدودا 5 میلیون دلار کمتر هست. حالا در نظر بگیرین اگر یه بازی 5 میلیون نسخه بفروشه این عدد چقدر بالا پایین میشه. حالا این محاسبات بر اساس اینه که استیم کلا 70% میگیره که اینطوری نیست، بخش خوبی از فروش بازیهای استیم بر روی استور های دیگه انجام میشه و با فروش بیشتر از 10 میلیون دلار درصد برداشت سازنده بیشتر میشه. یعنی من میام برا 88% درصد که کاملا یه کمپین تبلیغاتی عوامفریبانه هست بیخیال یه مارکت بزرگتر و بهتر با امکانات بیشتر میشم؟:D

کار مدیریت مالی اون شرکتی که رشوه گرفته و همچنین مدیران اپیک این هست که برا سود شرکت خودشون و سود شخصی با قضایایی مثل 88% و کمک به سازنده اینا عوام فریبی کنن و کارهای خودشون رو به نحوی توجیح کنن. اما واقعا فکر نکنم دلیلی جز سادگی وجود داشته باشه که کسی واقعا این حرفارو باور کنه و باهاشون موافقت کنه.
مثل CDPR که بازیی که خودش ساخته سهم فروشش تو استور خودش اینقدری ناچیزه نسبت به استیم که تو آمار فروشش نمیگنجه
‘The Witcher 3’ is More Popular on GOG than Steam
اتفاقا مورد جالب قضیه این هست که اپیک بیشتر از هرچیزی داره استور های کوچکتر که نمیتونن به صورت مستقیم با کمپانی های بزرگ رقابت کنن رو به زیر میکشه. انحصاری های اخیر اپیک اکثرا بازی هایی بودن که به نحوی رو استور های کوچکی مثل GoG و GMG هم عرضه میشدن و فروش بسیار خوبی اونجا داشتن، الان این استور ها به دلیل لطف سویینی برای "بهتر" کردن PC Gaming، یه سری از پرفروشترین بازی های خودشون رو از دست دادن.

درواقع کاملا بر خلاف چیزی که اپیک ادعا میکنه، این قضیه دقیقا موجب ایجاد مونوپولی و ابرشرکت ها تو بازار PC میشه، استیم رو در برابر اپیک قرار میده و بقیه شرکت های فعال کوچک کم کم وسط آتش این دوتا شروع به ضرردهی های بزرگ میکنن(GoG امسال برای اولین بار سه ماهه بسیار بدی داشته). در حالی که تا الان به لطف سیاست غیرخصمانه استیم، استورهای کوچک بسیار موفق بودن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر