گفتگو بین طرفداران Xbox one در مورد سیاست جدید مایکروسافت

با سیاست جدید مایکروسافت در عرضه بازیهای Xbox one برای PC مو

• موافقم و اعتقاد دارم باعث پیشرفت Xbox one می شود

رای‌ها: 29 39.7%
  • مخالفم و اعتقاد دارم باعث شکست برای Xbox one می شود

رای‌ها: 31 42.5%
  • این موضوع تاثیری در روند مایکروسافت و Xbox one ندارد

رای‌ها: 13 17.8%

• مجموع رای دهنده‌ها
    73
  • نظرسنجی بسته شده است .

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
من سر این موضوع بحث های زیادی کردم ولی بعضی ها قانع نمیشدن

بابد دید چه میکنه ابن مایکرو haloو geow 4هم برا pcعرضه میکنه یا نه

کلا مایکروسافت این نسل رو به سیاست های داخلی خودش باخت

پس باید بگم مایکروسافت قید کنسول رو زد

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
فک نمی کنم برای یک کاسب فروختن یک کنسول و چند تا بازی کار سختی باشه

من متوجه نوشته شما نشدم.

- - -ویرایش - - -

منم pcگیمرم ولی یدونه oneمیخوام بخرم به خاطر انحصاری های فوق العاده اش
هرچی انحصاری ازoneبه سمت pcبیاد نه تنها ناراحت نمیشم بلکه خوشحالم میشم چونکه میتونم با رزولوشن وکیفیت بالاتری بازی کنم
ودرضمن خیلی ازعناوین انحصاری هم قرارنیست رو pcبیان مثله فورزا هورایزن و سان ست
همین عناوین انحصاری های عالی وقیمت مناسب oneکافیه برای من تا یدونهoneبخرم
قابلیت کراس پلی و...هم که نیازی به گفتن نداره

توصیه میکنم وان نخرین.

چون همین 2 تا دونه انحصاری باقیمونده رو هم رو pc میاره.

کنسول من الان نقش دکور رو بازی میکنن.

همین الان دارم فورتزا 6 و هورایزن 2 رو سفارش میدم. منتها مطمئنم همین 2 تا هم رو pc میان.

xbox0ne

کاربر سایت
Jul 29, 2014
491
نام
علی
من متوجه نوشته شما نشدم.

- - -ویرایش - - -

توصیه میکنم وان نخرین.

چون همین 2 تا دونه انحصاری باقیمونده رو هم رو pc میاره.

کنسول من الان نقش دکور رو بازی میکنن.

همین الان دارم فورتزا 6 و هورایزن 2 رو سفارش میدم. منتها مطمئنم همین 2 تا هم رو pc میان.

خوب فورزا 6 که برا PC تایید شد.
من هرگز وان رو نخواهم فروخت ولی اگه اینطوری پیش بره بعید میدونم نسل بعد (حالا هر کنسولی که باشه) برند ماکروسافت رو انتخاب کنم چون به خاطر ایت سیاستش خیلی نا امیدم کرد.
با نظر خیلی ها که موافقن یا دارن ادای موافقای این سیاست رو در میارن به کلی مخالفم چون با این کار دیگه به هیچ وجه نمیشه عناوین رو انحصاری دونست.
خیلیا میگن فلان مقدار دلار باید بدی PC و چمیدونم ویندوز 10 و خود بازی که اون عده ای که این کار رو میکنن کمن و از این جور حرفا، ولی به نظرم کسی که گیمر واقعی باشه حتما این عناوین رو روی PC تجربه میکنه.
همچنین بگم که چند سالی میشه که به PC رو میشه به عنوان یک کنسول نگاه کرد با این تفاوت که عمرش از کنسول کمتره و باید آپگرید شه

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
نظر من اینه که با سخت افزار فعلی Xbox One مایکروسافت نمیتونه به فروش PS4 برسه. واقعا ذهنیت منفی که همون استارت کار بوجود اومد + سخت افزار ضعیف تر باعث شده دیگه راهی برای جبران نمونه و این موضوع رو مایکروسافت از مدت ها پیش متوجه شده بود. اومدن NX هم به بازار مطمئنا تاثیر منفی میزاشت و کار رو برای XBOX سخت تر میکرد.
این سیاست جدید در قبال XBOX هم نتیجه همین موضوع هست. من خودم حدس میزدم که مایکروسافت راضی به این وضعیت و دوم بودن نخواهد بود و مطمئن بودم بزودی کنسول جدید تر رو معرفی میکنه. و این سیاست جدید رو هم من یجور بهونه برای انتشار زودتر کنسول جدید میدونم. همونطور که اسپنسر هم اشاره کرد هدف متحد کردن PC و Xbox نخواهد بود. بنظرم اسپسر آدم واقعا باهوشی هست و میدونه داره چیکار میکنه و میدونه چه حرفی رو کجا بزنه. من مطمئن هستم اسپنسر با انتشار چند تا از انحصاری XB1 روی PC یجور این بازی ها رو قربانی این هدف کرد. البته منتشر شدن این بازی ها 2 هدف داشت که هدف دیگه اون اطمینان از فروش IP های جدید و ساپورت سازنده های 3rd Party بود با توجه به فروش کمتر از انتظار RoTR و Halo 5.
اگه دقت کنید بازی هایی که برای PC معرفی شدن ip های جدید 3rd Party بودند. Quantum Break که با توجه به سابقه رمدی بلاخره روی PC عرضه میشد و من اونو از همون اول معرفی یجور انحصاری زمانی میدونستم. اینو از وقتی که تو یه ویدیو از پشت صحنه QB که موفع معرفی منتشر کردن به صورت یه کد مخفی توش قرار داده بودن که میتونید اینجا ببینید:

3iltzy71qoc1f3bgqomc.jpg

حتی تاریخ انتشار رو هم تو اون کد میشد دید: 121015
بنظرم اینا نمیتونه اتفاقی باشه:d در ضمن دقت کنید که Forza 6 رو هم بصورت دموی مجانی عرضه کردند. براحتی میتونستند بصورت کامل منتشر کنن...
اینارو گفتم که بگم مطمئن باشید که مایکروسافت کنسول Xbox رو از بین نخواهد برد و با این سیاست قصد داره عرضه زود هنگام کنسول جدید رو توجیه کنه و هم اینکه کامیونیتی گیمرهای PC و Xbox رو بهم نزدیک تر کنه که میتونه یه مزیت در مقابل رقبا باشه و یه مورد دیگه اینکه با حمایت بیشتر از PC خودشو آماده رقابت با Steam میکنه. مایکروسافت بهتر از من و شما میدونه که برای فروش کنسول در برابر رقبا نیاز به کانتنت های انحصاری داره. دلواپسان نگران نباشن:d

emad1772

کاربر سایت
Sep 18, 2010
134
دوستان همه این بحث‌ها به کنار، فکر کنید نسل آینده PS5 با یک کنسول ساده و قوی با قیمت مناسب مثل این نسل بیاد که باز هم قابلیت خرید و فروش دیسک بازی وجود داشته باشه، در مقابل ایکس باکس احتمالا به طور کامل دیجیتالی شده و استور یکپارچه با PC خواهد داشت. خب به نظر شما دیگه جایی برای ایکس باکس توی ایران و کنسول گیمرهای ایرانی میمونه؟ به نظر من همین کامیونتی هم که الان داریم از بین میره و اگر بخوایم Halo و Forza بازی کنیم باید در فروم PC صحبت کنیم. البته مشکلی از این بابت نیست ولی پیش بینی من این هست که بیزینس کنسول در ایران در نسل آینده بین دو کنسول Nintendo و Sony خواهد بود. و Xbox گیمرها مثل اهالی Steam و World of warcraft باید از سایت‌های واسطه خرید کنند.
همه اینارو گفتم تا بگم که دلیل ناراحتی من خیلی ساده است. دوست دارم برم وسط یه مغازه پر از بازی خرید کنم. برای همین حالم گرفته فقط همین.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
یعنی واقعا مایکر میخواد از این به بعد هر چی انحصاری جدید معرفی میکنه برای وان برای ویندوزش هم بده؟تقریبا بازیهاش مشترک باشن بین وان و ویندوز دیگه آره ؟ کلا انحصاری برای وان تعطیل میشه پس با این حساب

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دوستان همه این بحث‌ها به کنار، فکر کنید نسل آینده PS5 با یک کنسول ساده و قوی با قیمت مناسب مثل این نسل بیاد که باز هم قابلیت خرید و فروش دیسک بازی وجود داشته باشه، در مقابل ایکس باکس احتمالا به طور کامل دیجیتالی شده و استور یکپارچه با PC خواهد داشت. خب به نظر شما دیگه جایی برای ایکس باکس توی ایران و کنسول گیمرهای ایرانی میمونه؟ به نظر من همین کامیونتی هم که الان داریم از بین میره و اگر بخوایم Halo و Forza بازی کنیم باید در فروم PC صحبت کنیم. البته مشکلی از این بابت نیست ولی پیش بینی من این هست که بیزینس کنسول در ایران در نسل آینده بین دو کنسول Nintendo و Sony خواهد بود. و Xbox گیمرها مثل اهالی Steam و World of warcraft باید از سایت‌های واسطه خرید کنند.
همه اینارو گفتم تا بگم که دلیل ناراحتی من خیلی ساده است. دوست دارم برم وسط یه مغازه پر از بازی خرید کنم. برای همین حالم گرفته فقط همین.
سلام این بخشی که مشخص کردم میشه بیشتر توضیح بدید، بر اساس چه بحث و حدسیاتی این فکر رو میکنید. من خودم کاملا دنبال اخبار Xbox و اتفاقات پیرامونش هستم ولی اینکه نسل بعد مایکروسافت بخواد کلا یک کنسول دیجیتال بده و درمقابل سونی کنسول دیسکی بده یکی از محالات هست. همین الان تقریباً هفتاد در صد فروش بازیهای به صورت فیزیکی هست تا چهار سال آینده که بخواد نسل بعد بیاد این رقم نهایتا بشه پنچاه پنچاه شما مطمئن باشید، مایکروسافت دیوانه نیست بخواد همچین بازاری رو از دست بده. نظره شخصیم گسترش فعالیت مایکروسافت تو بازار Pc نه تنها به Xbox ضربه نمیزنه بلکه به نفعش هست از بازیهای کراس پلتفرم و کراس بای بگیرید تا تولیدات بازیهای بیشتر مثل همین Halo Wars 2 که اگر قرار نبود برای pc عرضه بشه شما مطمئن باشید که این بازی هم برای XBO ساخته نمیشد. احتمال قوی وجود داره یک مدل x1 که فقط دیجیتالی بشه بازی تهیه کرد عرضه بشه ولی اینکه کلا بیخیال بازیهای دیسکی بشه با توجه به جهت بازار محاله.
در کل درباره نینتندو هم بگم نظره شخصی تو ایران اصلا آونطوری که فکر میکنید جا نمی افته کنسولی که Cod و بتفیلد و کلا ساپورت تمام و کمال بازی های ترد پارتی رو نداشته باسه، تو بازار ایران جایی نداره. شما به فروم های اینترنتی و همه به به چه چه میکنن نیگا نکن تو کلیت بازار ایران جایی نداره به آون شکل. حکایت Wii U و Wii هم همین بود تو اینترنت و فروم می آمدی همه میگفتند عالیه حرف نداره. بعدش تو بازار میرفتی قضیه 180 درجه فرق میکرد.نمیخوام بگم کنسول های نینتندو بده اصلا ولی میگم تو بازار ایران با این سیاست های نینتندو همخوانی نداره.
در ضمن کامنت دوستمونBIGnote رو بخونید خیلی واضح به نظرم شرایط حال رو تشریح کردند.

emad1772

کاربر سایت
Sep 18, 2010
134
سلام این بخشی که مشخص کردم میشه بیشتر توضیح بدید، بر اساس چه بحث و حدسیاتی این فکر رو میکنید. من خودم کاملا دنبال اخبار Xbox و اتفاقات پیرامونش هستم ولی اینکه نسل بعد مایکروسافت بخواد کلا یک کنسول دیجیتال بده و درمقابل سونی کنسول دیسکی بده یکی از محالات هست. همین الان تقریباً هفتاد در صد فروش بازیهای به صورت فیزیکی هست تا چهار سال آینده که بخواد نسل بعد بیاد این رقم نهایتا بشه پنچاه پنچاه شما مطمئن باشید، مایکروسافت دیوانه نیست بخواد همچین بازاری رو از دست بده. نظره شخصیم گسترش فعالیت مایکروسافت تو بازار Pc نه تنها به Xbox ضربه نمیزنه بلکه به نفعش هست از بازیهای کراس پلتفرم و کراس بای بگیرید تا تولیدات بازیهای بیشتر مثل همین Halo Wars 2 که اگر قرار نبود برای pc عرضه بشه شما مطمئن باشید که این بازی هم برای XBO ساخته نمیشد. احتمال قوی وجود داره یک مدل x1 که فقط دیجیتالی بشه بازی تهیه کرد عرضه بشه ولی اینکه کلا بیخیال بازیهای دیسکی بشه با توجه به جهت بازار محاله.
در کل درباره نینتندو هم بگم نظره شخصی تو ایران اصلا آونطوری که فکر میکنید جا نمی افته کنسولی که Cod و بتفیلد و کلا ساپورت تمام و کمال بازی های ترد پارتی رو نداشته باسه، تو بازار ایران جایی نداره. شما به فروم های اینترنتی و همه به به چه چه میکنن نیگا نکن تو کلیت بازار ایران جایی نداره به آون شکل. حکایت Wii U و Wii هم همین بود تو اینترنت و فروم می آمدی همه میگفتند عالیه حرف نداره. بعدش تو بازار میرفتی قضیه 180 درجه فرق میکرد.نمیخوام بگم کنسول های نینتندو بده اصلا ولی میگم تو بازار ایران با این سیاست های نینتندو همخوانی نداره.
در ضمن کامنت دوستمونBIGnote رو بخونید خیلی واضح به نظرم شرایط حال رو تشریح کردند.

سلام، ممنون از پاسخ خوب و چالش برانگیزتون.

مایکروسافت از اول نسل هدفش فروش دیجیتالی بوده و این موضوع رو مخفی نکرده هنوز هم به دنبال این هست که فروش دیجیتالی رو ترویج بده و این موضوع با یک هدف بالاتر دنبال میشه که از سیاست های اصلی ساتیا نادلا مبنی بر فروش سرویس به جای فروش محصولات نشات میگیره. حالا توضیحات بیشتر:

همین چند روز پیش هم اسپنسر گفت که بازی هم باید راه کتاب و موسیقی رو در پیش بگیره (اشاره به محتوی دیجیتال) و این قابلیت رو داشته باشه تا هر زمان و هر جایی که مشتری خواست بتونه از اون استفاده کنه (اشاره به داشتن یک اکوسیستم فراگیر) چیزی شبیه به kindle آمازون برای کتاب یا itunes برای موزیک.در واقع مایکروسافت به دنبال ایجاد اکوسیستم Xbox برای Game بر اساس Universal windows platform هست. به این شکل که بازی خریداری شده بر روی تبلت، لپتاپ، کنسول و ... قابل اجرا باشه. در چنین فضایی تصور فروش فیزیکی بازی بسیار مشکل هست. پر واضحه که فروش دیجیتالی پیش نیاز اصلی ایجاد یک اکوسیستم فراگیر هست (همونطور که برای موزیک اینطوری بوده). کامنت BigNote هم از نگاه سنتی به کنسول و فروش بازی‌های کنسولی در بازار منشا میشه. در حالی که هدف مایکروسافت ایجاد اکوسیستمی هست که بتونه کاربرهارو در خودش جذب کنه و به اصطلاح سرویس بفروشه. برای مثال کاربری که ۵۰۰ دلار موزیک از itunes خرید کرده بعید هست که بره و از سرویس دیگه‌ای خرید کنه. یعنی کاربر به این سیستم وابسته شده. گزارش تعداد کاربران فعال لایو هم به همین دلیل هست. چون به قول خودشون نمیخوان یک تیکه پلاستیک رو بازاریابی کنن و هدف مارکتینگ اکوسیستم هست.

در مورد نینتندو با شما موافقم ولی Wii عملکرد بدی در بازار ایران نداشت و تا حدودی مشابه عملکردش در بازار جهانی بود. ضمن اینکه نینتندو هم به اهمیت ایجاد اکوسیستم پی برده و قرارداد بستن با DeNA و راه اندازی سرویس My nintendo account هم در همین راستا است. البته با توجه به leak های اخیر حدس میزنم که نینتندو برای ایجاد اکوسیستم راه متفاوتی با ایکس باکس در نظر گرفته و اون عرضه بازی به صورت کارتریجی هست که قابلیت استفاده در SKU های مختلف (کنسول و پرتابل) رو داشته باشه. در واقع یک راه حد واسط.

نکته: در مورد نینتندو مطمئن نیستم. ولی تقریبا در مورد ایکس باکس شک ندارم. :)

از بحث در این مورد لذت میبرم. منتظر پاسخ شما هستم.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
سلام، ممنون از پاسخ خوب و چالش برانگیزتون.

مایکروسافت از اول نسل هدفش فروش دیجیتالی بوده و این موضوع رو مخفی نکرده هنوز هم به دنبال این هست که فروش دیجیتالی رو ترویج بده و این موضوع با یک هدف بالاتر دنبال میشه که از سیاست های اصلی ساتیا نادلا مبنی بر فروش سرویس به جای فروش محصولات نشات میگیره. حالا توضیحات بیشتر:

همین چند روز پیش هم اسپنسر گفت که بازی هم باید راه کتاب و موسیقی رو در پیش بگیره (اشاره به محتوی دیجیتال) و این قابلیت رو داشته باشه تا هر زمان و هر جایی که مشتری خواست بتونه از اون استفاده کنه (اشاره به داشتن یک اکوسیستم فراگیر) چیزی شبیه به kindle آمازون برای کتاب یا itunes برای موزیک.در واقع مایکروسافت به دنبال ایجاد اکوسیستم Xbox برای Game بر اساس Universal windows platform هست. به این شکل که بازی خریداری شده بر روی تبلت، لپتاپ، کنسول و ... قابل اجرا باشه. در چنین فضایی تصور فروش فیزیکی بازی بسیار مشکل هست. پر واضحه که فروش دیجیتالی پیش نیاز اصلی ایجاد یک اکوسیستم فراگیر هست (همونطور که برای موزیک اینطوری بوده). کامنت BigNote هم از نگاه سنتی به کنسول و فروش بازی‌های کنسولی در بازار منشا میشه. در حالی که هدف مایکروسافت ایجاد اکوسیستمی هست که بتونه کاربرهارو در خودش جذب کنه و به اصطلاح سرویس بفروشه. برای مثال کاربری که ۵۰۰ دلار موزیک از itunes خرید کرده بعید هست که بره و از سرویس دیگه‌ای خرید کنه. یعنی کاربر به این سیستم وابسته شده. گزارش تعداد کاربران فعال لایو هم به همین دلیل هست. چون به قول خودشون نمیخوان یک تیکه پلاستیک رو بازاریابی کنن و هدف مارکتینگ اکوسیستم هست.

در مورد نینتندو با شما موافقم ولی Wii عملکرد بدی در بازار ایران نداشت و تا حدودی مشابه عملکردش در بازار جهانی بود. ضمن اینکه نینتندو هم به اهمیت ایجاد اکوسیستم پی برده و قرارداد بستن با DeNA و راه اندازی سرویس My nintendo account هم در همین راستا است. البته با توجه به leak های اخیر حدس میزنم که نینتندو برای ایجاد اکوسیستم راه متفاوتی با ایکس باکس در نظر گرفته و اون عرضه بازی به صورت کارتریجی هست که قابلیت استفاده در SKU های مختلف (کنسول و پرتابل) رو داشته باشه. در واقع یک راه حد واسط.

نکته: در مورد نینتندو مطمئن نیستم. ولی تقریبا در مورد ایکس باکس شک ندارم. :)

از بحث در این مورد لذت میبرم. منتظر پاسخ شما هستم.

اول از همه مرسی از توضیحات کاملتون
بحث هایی که در مورده اکو سیستم و گسترش خرید دیجیتالی بازی ها کردید درست هست ولی درباره اینکه بخوان فقط کنسول دیجیتال عرضه کنند نسبت با عرضه موزیک و کتاب به صورت دیجیتالی تفاوت های اساسی وجود داره. چیزی که اول مطرح هست وجود رقبایی (سونی و نینتندو) هستند.زمانی که سونی نسل بعد کنسول دیسکی بیرون بده و بنا به گفته شما هم قدرتمند باشه هم قیمت مناسبی داشته باشه و یک در صد احتمال بدید قابلیت پشتیبانی از بازی های Ps4 هم تو کنسول اینده اش بذاره ده ها میلیون گیمر رو مایکروسافت میتونه با یک کنسول تمام دیجیتالی به سمت خودش بکشه ؟ اونم در شرایطی که گفتم میل بازار به سمت بازی های دیسکی هست. مایکروسافت ایده های زیادی داره و عرضه محتوای دیجیتالی هم جزو شون هست ولی یک سال قبل از عرضه کنسول های نسل هشتمی کی فکرش میکرد مایکروسافت تو زمینه کنسول اینطوری عقب بمونه ؟ هیچکس ولی به خاطره چند تصمیم برخلاف میل بازار اینطوری بازاری که در دستش بود رو از دست داد.مهم نیست مایکروسافت چی میخواد چون مایکروسافت در حال حاضر اصلا در موضع قدرت بازار کنسول ها قرار نداره که بخواد جهت بازار رو تا این حد بخواد عوض بکنه.
نکته بعدی درباره بازی های دیجیتالی حجم بازی ها هست که نسل به نسل به شکل خارقالعاده ای افزایش پیدا میکنند ولی حجم موزیک و کتاب اصلا قابل قابل قیاس نیست.
به عنوان جمع بندی حرفام میگم نسل بعد مایکروسافت هر تصمیمی بر خلاف میل مشتری بگیره رسما ناک اوت میشه. و کنسول دیسکی یکی از مهمترین خواسته های میلیون ها گیمر در سطح جهان هست.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
به نظرم با اینکار دقیقا همه میرن سمت کنسول! طرف میبینه 16 گیگ رم میخواد رو پی سی 4 گیگ vram بیخیال میشه میره همون کنسول میخره

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
به نظر من که به نفعشونه. من خودم X1 داشتم تا 3 ماه پیش بعد سر معرفی بازی کیج جوگیر شدم رفتم عوض کردم کنسول رو ولی با چیزایی که دیدم و آینده ی X1 میخوام برگردم خونه :d
مساله ی اصلی اینه که ببینیم کسی که X1 خریده دلیلش چی بوده. به خاطر انحصاریاش خریده؟ راحتی استفاده ازش مخصوصا توی سالن با تلویزیون؟ قیمت مناسبش؟ همه ی اینا با هم تاثیر داشته دیگه. کسی که اومده X1 خریده به احتمال 99% بودجه ی خرید PC نداشته چون یه PC که بتونه به فرض Tomb Raider رو اجرا کنه حداقل 3 برابر ایکس باکسه. پس انتخاباش بین X1 و PS4 بوده و حالا یا به خاطر امکانات لایوش یا سیستم نرم افزاری قویترش یا انحصاریاش X1 رو خریده پس این قضایای اخیر یعنی عرضه ی یه سری بازیای انحصاری رو PC هیچ تاثیری تو رقابت X1 و PS4 نداره.
حالا نکته ی مثبت این عرضه رو PC یکی اینه که برند ایکس باکس و اعتبار مایکروسافت بیشتر جا میفته بین pc گیمرا. ضمن اینکه مایکرو و اون استودیو میتونن پول بیشتری در بیارن و هزینه ی ساخت بازیای بعدی کنن. از اون طرف cross buy باعث میشه کسی که PC داره و قصد خرید کنسولم داره برای بازی کردن روی tv میتونه X1 رو بذاره اولویت چون همون بازیا رو روی X1 هم داره و 100 البته برند اکس باکس براش جا افتاده تر از بقیه شده, ضمن اینکه کراس پلی هم داره فراگیر میشه و طرف میتونه با همون دوستای pc گیمرشم روی کنسول بازی کنه.
در کل به نظرم تو بدترین حالت این اتفاقای اخیر خنثی حساب میشن یعنی حتی اگه سودی نرسونن باعث ضرر نمیشن به هیچ وجه :d

emad1772

کاربر سایت
Sep 18, 2010
134
اول از همه مرسی از توضیحات کاملتون
بحث هایی که در مورده اکو سیستم و گسترش خرید دیجیتالی بازی ها کردید درست هست ولی درباره اینکه بخوان فقط کنسول دیجیتال عرضه کنند نسبت با عرضه موزیک و کتاب به صورت دیجیتالی تفاوت های اساسی وجود داره. چیزی که اول مطرح هست وجود رقبایی (سونی و نینتندو) هستند.زمانی که سونی نسل بعد کنسول دیسکی بیرون بده و بنا به گفته شما هم قدرتمند باشه هم قیمت مناسبی داشته باشه و یک در صد احتمال بدید قابلیت پشتیبانی از بازی های Ps4 هم تو کنسول اینده اش بذاره ده ها میلیون گیمر رو مایکروسافت میتونه با یک کنسول تمام دیجیتالی به سمت خودش بکشه ؟ اونم در شرایطی که گفتم میل بازار به سمت بازی های دیسکی هست. مایکروسافت ایده های زیادی داره و عرضه محتوای دیجیتالی هم جزو شون هست ولی یک سال قبل از عرضه کنسول های نسل هشتمی کی فکرش میکرد مایکروسافت تو زمینه کنسول اینطوری عقب بمونه ؟ هیچکس ولی به خاطره چند تصمیم برخلاف میل بازار اینطوری بازاری که در دستش بود رو از دست داد.مهم نیست مایکروسافت چی میخواد چون مایکروسافت در حال حاضر اصلا در موضع قدرت بازار کنسول ها قرار نداره که بخواد جهت بازار رو تا این حد بخواد عوض بکنه.
نکته بعدی درباره بازی های دیجیتالی حجم بازی ها هست که نسل به نسل به شکل خارقالعاده ای افزایش پیدا میکنند ولی حجم موزیک و کتاب اصلا قابل قابل قیاس نیست.
به عنوان جمع بندی حرفام میگم نسل بعد مایکروسافت هر تصمیمی بر خلاف میل مشتری بگیره رسما ناک اوت میشه. و کنسول دیسکی یکی از مهمترین خواسته های میلیون ها گیمر در سطح جهان هست.

امیدوارم حجم بالای بازی‌ها در مقابل سرعت نه چندان کافی اینترنت و سلیقه بازار برای تعویض و خرید و فروش بازی روی تصمیم آینده مایکروسافت تاثیر بگذاره و نسل بعد شاهد یک کنسول دیجیتالی از مایکروسافت نباشیم.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
به نظرم با اینکار دقیقا همه میرن سمت کنسول! طرف میبینه 16 گیگ رم میخواد رو پی سی 4 گیگ vram بیخیال میشه میره همون کنسول میخره

نه من مخالفم با نظرت
این موضوع بازی انحصاری دقیقا تنها چیز مهم برای حیات یه کنسوله و رسما X1 بدون انحصاری میمیره مطمین باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر