آخرین اخبار هک PS4 | آخرین ورژن Firmware هک 9.00 | (پست اول مطالعه شود)

.M.A.H.

کاربر سایت
Dec 13, 2009
892
نام
مهدي
سلام

دستگاه های PS4 آپدیت 9.00 کپی خور شدند
بالاتر از 9.00 به هیچ وجه کپی خور نشده ( هک بالاتر از 9.00 شایعه و دروغ است)
اگه خبری از هک 9.00 به بالاتر بشه ( همین تاپیک به روز میشه )

...........​

........

هرگونه سوال

در مورد نحوه هک و مباحث پیرامونش

در این تاپیک ممنوع میباشد

...........​

........​

.​

آخرین ویرایش:

irandvd

کاربر سایت
Nov 7, 2007
122
مروری بر تاریخچه jailbreak کنسول پلی استیشن ۴ از روزهای ابتدایی تا امروز.

کنسول شرکت سونی برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ جیلبریک شد و تا به امروز ادامه دارد.
  • اکتبر ۲۰۱۴ – اولین نقطه شروع
    دولوپرهای nas و proxima وبکیت اکسپلویت Ps Vita را برای فریمور ۱٫۷۶ PS4 با قابلیت اجرایی گسترش دادند.
  • آپریل ۲۰۱۵ – جیلبریک برزیلی
    متودی برای کپی لایسنس های بازی PS4 شکل گرفت که دسترسی اجرای بازیهای بکاپ گرفته شده را فراهم می‌کرد.
    البته cfw prophet اعلام کرد که این روش موجب بریک شدن کنسول با فریمورهای ۲٫۵۱ میشد.
  • دسامبر ۲۰۱۵ – تاییده PS4 کرنل اکسپلویت
    دولوپر CTurt نتایج تحقیقات خود را در خصوص اینکه کرنل اکسپلویت چگونه کار میکند منتشر کرد. وی دوباره به صحنه هک PS4 بازگشت.
  • دسامبر ۲۰۱۵ – دولوپر fail0verflow و رونمایی از اجرای لینوکس روی PS4
    فایلهای اجرای لینوکس روی PS4 آماده شدند. گرچه نشان داده نشد که این عملیات روی کدام فریمور بود، اما گمانه زنی ها از فریمور ۱٫۷۶ خبر میدادند.
  • آپریل ۲۰۱۶ – افشای اکسپلویت dlclose توسط دولوپر kR105
    در ادامه، دولوپر kR105 اجرای لینوکس از طریق ابزارهای Playground بر روی فریمور ۱٫۷۶ را اثبات کرد.
  • آگوست ۲۰۱۶ – پورت شدن اکسپلویت HENkaku برای PS4
    اکسپلویت تولید شده برای Ps Vita که توسط Fire30 برای وبکیت اکسپلویت ۳٫۵۵ پورت شد.
  • دسامبر ۲۰۱۶
    جیلبریک ۴٫۰۱ در مراسم Geekpwn به نمایش درآمد. اولین باری بود که پس از ۱٫۷۶، یک فول جیلبریک در معرض عموم معرفی میشد. که البته هیچ وقت هم عرضه نشد.
  • دسامبر ۲۰۱۶
    بازهم دولوپر fail0verflow از اجرای استیم از طریق لینوکس روی PS4 4.05 رو نمایی کرد. البته وعده ای برای عرضه شدنش نیز داده نشد.
  • مارس ۲۰۱۷ – وبکیت اکسپلویت برای فریمورهای ۴٫۰x
    که توسط دولوپر Qwertyoruiopz عرضه ‌شد و به نظر میرسید باگ مذکور در فریمور ۴٫۵۰ توسط سونی پچ شد.
  • آپریل ۲۰۱۷ – نمایش کرنل اکسپلویت جدید
    دولوپر Qwertyoruiopz اعلام کرد اکسپلویت ۰day را برای فریمور ۴٫۵۰ بکار گرفته است.
  • آپریل ۲۰۱۷ – فریمور ۴٫۵۵ بطور کامل جیلبریک شد
    که باز هم توسط Qwertyoruiopz بدست آمد. وی اعلام کرد پس از پچ شدن باگ، ممکن است این جیلبریک را عرضه کند. همچنین گفت ایده ها و روش‌های بکار گرفته شده برای تحقیقات داخلی بصورت خصوصی باقی خواهد ماند.
  • جولای ۲۰۱۷ و کلید MTX
    کلید MTX یک مادچیپ بود که امکان اجرای بازیهای بکاپ از طریق به اشتراک‌گذاری نامحدود را بر روی فریمور ۴٫۷۲ فراهم میکرد. طراحان چیپ آن را از Freeplex سرقت کرده بودند و همچنین آسیب پذیری مذکور تا مدتی برای جامعه هکران شناخته شده بود. که البته این روش در فریمور ۴٫۷۳ پچ شد.
  • سپتامبر ۲۰۱۷ – متد اجرای بازی های بکاپ گرفته شده بدست آمد
    دولوپر Zecoxao روشی را برای اجرای بازیهای بکاپ گرفته شده روی فریمور ۱٫۷۶ ارائه کرد.
  • سپتامبر ۲۰۱۷ – اولین Homebrew به نمایش درآمد
    دولوپر psxdev از ویدیویی که در آن یک Homebrew بر روی فریمور ۱٫۷۶ کار میکرد، پرده برداشت
  • اکتبر ۲۰۱۷ – اولین Homebrew که اطلاعات PS4 را نشان می‌داد
    که دراین ویدیو اطلاعاتی از قبیل PSID IDPS و پردازش های فعال نشان داده میشد. توسط ZaraTron، psxdev و TheoryWrong
  • اکتبر ۲۰۱۷ – اولین ویدیو از کنسول ۴٫۵۵ جیلبریک شده
    که در این ویدیو دولوپر flatz از نصب کاستوم PKG ها از طریق دیباگ ستینگ پرده برداشت. دیباگ ستینگ بخشی از Utility های Qwertyoruiopz بود.
  • اکتبر ۲۰۱۷ – فریمور ۵٫۰۰ بطور کامل اکسپلویت شد.
    دولوپر Qwertyoruiopz موفق شد فریمور ۵٫۰۰ را بطور کامل اکسپلویت کند. وی در عکسی به وبکیت اکسپلویت اشاره نمود و همچنین کدهای کرنل را نیز به دست آورد.
  • اکتبر ۲۰۱۷ – شرح کرنل اکسپلویت ۴٫۰۵
    دولوپر fail0verflow شرحی کامل از نحوه اکسپلویت کرنل ۴٫۰۵ ارائه کرد. این اکسپلویت در ۴٫۰۶ پچ شد
  • دسامبر ۲۰۱۷ – ابزار دیکریپت کردن فایلهای PKG منتشر شد
    دولوپر Red-EyeX32 ابزاری جهت دیکریپت کردن کامل pkg ها منشتر کرد. که شامل کدهای مهم برای استخراج کامل فایلها بود.
  • دسامبر ۲۰۱۷ – پیاده سازی کامل کرنل ۴٫۰۵
    دولوپر Specter کرنل اکسپلویت خودش را برای فریمور ۴٫۰۵ پیاده سازی کرد. این یک جیلبریک عمومی بود و او شرح کاملی از اکسپلویت را نیز منتشر نمود. این کرنل اکسپلویت از وبکیت Qwertyoruiopz استفاده می‌کرد.
  • ژانویه ۲۰۱۸ – شرحی از روش اجرای Homebrew ها منتشر شد
    دولوپر flatz مطالبی در خصوص اینکه چگونه می توان یک ELF را بطور جعلی (Fake) ساین کرد منتشر نمود.
  • ژانویه ۲۰۱۸ – عرضه شدن Homebrew Enabler
    دولوپر Wildcard ابزاری در قالب پی لود به نام PS4HEN عرضه کرد. این ابزار امکان اجرای Homebrew ها و در کنار آن امکان اجرای بازیهای بکاپ گرفته شده را فراهم می‌کرد. این پی لود بر اساس نوشته های flatz ساخته شد.
  • فوریه ۲۰۱۸ – اکسپلویت کامل برای ۴٫۵۵ منتشر شد.
    دولوپرهای Specter، flatz و Qwertyoruiopz وبکیت و کرنل اکسپلویت را برای فریمور ۴٫۵۵ عرضه کردند.
  • مارس ۲۰۱۸ – وبکیت اکسپلویت برای ۵٫۰۱
    اینبار ALEXZZZ9 وبکیت اکسپلویت را برای فریمور ۵٫۰۱ بر اساس آسیب پذیری CVE-2017-7005 منتشر کرد. در ادامه Qwertyoruiopz وبکیت مذکور را بهینه تر کرد که تا فریمور ۵٫۵۰ قابل استفاده بود.
  • می ۲۰۱۸ – پروژه Mira
    پروژه Mira توسط گروه Open Orbis عرضه شد. این پروژه بر اساس قابلیت‌های یک cfw بود اما فاقد ماندگاری دائمی بود (همچنان در دست اقدام
دولوپر SpecterDev کرنل اکسپلویت خود را برای فریمور ۵٫۰۵ پیاده سازی و بصورت عمومی منتشر کرد. همچنین شرح کاملی از آن بطور همزمان عرضه شد. اکسپلویت اصلی این فرآیند توسط Qwertyoruiopz کشف شده بود

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,004
نام
اسماعیل
سلام دوستان

تو این چند وقت خبرهای زیادی در خصوص هک ، ابزارها و بروز رسانی های زیادی منتشر شد!!! منتها فقط و فقط برای جیلبریک 5.05 !!!!

از انتشار بتا 2 OrbisMAN

تا نفوذ سخت افزاری حفره Hdmi توسط گروه fail0verflow

و بازهم انتشار عکس عجیب و قریب از Al Azif که پکیج عنوان های جدید که نیاز به آپدیت 6.00 رو داره در ریموت پکیج اینستالر ...

همه و همه ی این داستان ها بیانگر یک موضوع هست که هکرها شرایط رو برای عرضه جیلبریک ورژن بالاتر ارزیابی میکنند.
اینکه مدام از عدم انتشار 5.55 صحبت میکنند زیاد مورد توجه نیست چرا که در مورد ورژنهای قبل تر هم همینطور رفتار شد.
الان گروه های مختلفی دست بکار شدند و در زمینه توسعه نرم افزاری و سخت افزاری مشغول به بررسی و ایجاد راه های نفوذ هستند.

و بقول دولوپر celesteblue صحنه ps4 بزودی حاوی خبرهای زیادی خواهد بود.

و من احتمال میدم بزودی خبری های بهتری در راه باشد...

اوربیز من که یه برنامه ست فعلا تنها کاراییش تغییر لایت بار کنترلر هست
مورد دوم al azif شخصا اعلام کرد نصب بازیهای فریمور بالا رو هر فریمور پایینتری امکانپذیر بوده و هست ولی اجرا نمیشن!(بازیها فیک پکیج نیستن)
مورد سوم هم یه توسعه دهنده دست چندمیه که تا حالا هیچی ازش ندیدم تو صحنه ps4!
یه جا هم توسعه دهنده kiwi اعلام کرد قطعا به این زودی ها خبری از جیلبریک جدید نخواهد بود!
چیزی که مشخصه جیلبریک میاد ولی نه به این زودی ها چون 5.05 خیلی کار داره هنو و محیط کاملیه واسه توسعه دهنده ها و کم و کاستی نداره مگر اینکه بخوان samu رو کرک کنن و پا رو فراتر بزارن یه cfw عرضه کنن که فعلا هیچ خبری نیست

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

اینم نظر crazy void که نوین اسپات گذاشتش برای کاربرا:

نظر دولوپر crazyvoid به سوال یکی از کاربران درباره جیلبریک ps4:

کاربرrazor: آیا جیلبریک بعدی ps4 سخت افزاری خواهد بود؟!

دولوپر crazy void: برای مدت خیلی طولانی جیلبریک بعدی وجود نخواهد داشت.من شخصا بسیاری از افرادی که صحنه ps4 رو میگردونن میشناسم، هیچکدوم از اونا روی فریمویر بالای 5.05 کار نمیکنن.من شخصا انتظار ندارم که جیلبریک بعدی بعد 1 سال یا پس از عرضه شدن ps5 بیرون بیاد.ولی اگه شما یه پاسخ صادقانه برای سوالت میخوایی نظر شخصیه من اینه شک دارم که جیلبریک بعدی سخت افزاری باشه، چون هنوز مقدار زیادی از سطوح حمله نرم افزاری برای ps4 باقی مونده.

@novinspot IMG_20181112_131208.jpeg

Sent from my TA-1021 using Tapatalk

Last edited by a moderator:

alisparta

کاربر سایت
Dec 20, 2016
19
photo_2018_11_13_13_20_53.jpg

کشف آسیب پذیری جدید ps4 از طریق hdmi cec توسط گروه failoverflow

روز گذشته گروه failoverflow از حفره جدیدی بر روی تمامی سخت افزار ها و نرم افزار های کنسول ps4 رونمایی کرد.این حفره امنیتی از طریق تکنولوژی hdmi cec قابل دست یابی است.(hdmi از مکانیزمی به نام cec پشتیبانی میکند که امکان کنترل وسایل الکترونیکی را از طریق این پورت فراهم میکند.از طریق این درگاه میتوان به دستگاه مورد نظر فرمان داد)
با استفاده از این حفره میتوان کنترل eap را بدست گرفت و برای کرنل eap یک کاستم کرنل نوشت.(eap:قسمتی از تراشه aeolia میباشد که وظیفه پردازش عملیات کارها در زمانی که کنسول در حالت rest mode می باشد را به عهده دارد)
طبق سوالات سایت ما از دولوپرها احتمالا این آسیب پذیری باعث ساخت کاستم فریمویر برای ps4 نمی شود. ولی قدم درستی برای پیش بردن هدف های دیگر و کشف آسیب پذیریهای بیشتر برای کنسول ps4 است.

NovinSpot

photo_2018_11_13_13_20_54.jpg

نظر specter درباره حفره منتشر شده توسط failoverflow :
بعیده که از این طریق بشه کدهای اجرایی روی پردازنده x86 کنسول ps4 رو بدست آورد.(به بیان ساده تر این روش برای جیلبریک سیستم عامل ps4 مناسب نیست)
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_20_56.jpg

نظر دولوپر zer0xff درباره حفره جدید:
حداقل شما خیلی باهوش تر از افراد سایت reddit هستید...اکسپلویت hdmi cec یک سرریز پشته است...( نوعی سرریز حافظه است که برای بهره برداری استفاده میشود) که پچ خواهد شد و سخت افزاری نیست.

کاربر thibobi:مردم زیادی هایپ شدن، فکر کردن یه چیزی مثل هک نینتندو هستش.
بروزرسانی:
دولوپر zer0xff :این هک سخت افزاری نیست.... و اون سیم هایی که میبینید وصل شدن به قسمت cec فقط اطلاعاتو از اون قسمت منتقل میکنن.

NovinSpot

photo_2018_11_13_13_20_57.jpg

❗️توییت جدید theflow(دولوپر ps vita) خبر از کشف 9 آسیب پذیری در دیوایسی نامشخص را داده است.

هکر the flow:
در حال حاضر 9 آسیب پذیری وجود داره. دو زنجیره مختلف اکسپلویت با کد اجرایی به اتمام رسید.

کاربر bel3tar: امیدوارم حداقل یکی از این آسیب پذیریها در بوت اجرا بشه.

هکر theflow: کی گفته این برای کنسول ویتاس رفیق؟!
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_20_58.jpg

نظر دولوپر crazyvoid به سوال یکی از کاربران درباره جیلبریک ps4:

کاربرrazor: آیا جیلبریک بعدی ps4 سخت افزاری خواهد بود؟!

دولوپر crazy void: برای مدت خیلی طولانی جیلبریک بعدی وجود نخواهد داشت.من شخصا بسیاری از افرادی که صحنه ps4 رو میگردونن میشناسم، هیچکدوم از اونا روی فریمویر بالای 5.05 کار نمیکنن.من شخصا انتظار ندارم که جیلبریک بعدی، بعد 1 سال یا پس از عرضه شدن ps5 بیرون بیاد.ولی اگه شما یه پاسخ صادقانه برای سوالت میخوایی نظر شخصیه من اینه شک دارم که جیلبریک بعدی سخت افزاری باشه، چون هنوز مقدار زیادی از سطوح حمله نرم افزاری برای ps4 باقی مونده.
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_20_59.jpg

پاسخ crazyvoid به کاربرد حفره hdmi cec توسط گروه f0f :
تنها کار مفیدی که با این حفره میشه انجام داد دامپ کلید های هارده.این روش به شما اجازه نمیده که فریمویرهای بالاترو جیلبریک کنید.
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_21_00.jpg

فایلهای پکیج red dead 2 و spider man چه بود؟!

چند وقت پیش هکر flatz و alazif یک عکس از دو فایلpkgاز spider man و rdr2 در توییتر خود به انتشار گذاشتند(نسخه مورد نیاز برای نصب این بازیها 5.55 و 6.00 می باشد) که برخی کاربران توییتر اعتقاد داشتند این پکیج ها دامپ شده و این احتمال را میدادند که فریمیور 6.00 جیلبریک شده است.
و اما جوابیه دولوپر Zt در این خصوص:
ال ازیف فقط پکیج هارو نصب میکنه ولی نمیتونه اونارو اجرا کنه.نصب کردن راحته، چند ماه قبل من بازی های(black ops و ww2) رو روی فریمویر 1.76 نصب کردم.اما فایل بوت اونارو منیج نکردم چون حتی اگه لایسنس و چک فریمیور بازی رو غیر فعال کنید، کنسول هنوز فاقد کلیدهای رمزگشایی پکیجه.
اون pkgهای اصلی بوده نه fpkg.
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_21_00_2_.jpg

دولوپر Lm ابزار تست و تغییر buzzer(صدای بوق روشن و خاموش شدن کنسول ps4) را در هومبریو خود اضافه کرد. او همچنین اضافه شدن کنترل سرعت فن کنسول را به عنوان قابلیت بعدی اربیس من اعلام کرد.
NovinSpot

photo_2018_11_13_13_21_03.jpg

بررسی مدل جدید کنسول ps4 pro(مدل 72xx) توسط گروه failoverflow

این مدل از همان southbridge و چیپ syscon با علامت جدید تر اما با میکروکنترلر Rl78- (میکروکنترلر مدلهای قبلی ps4)بهره میبرد.بنابراین آسیب پذیری Aux یا به اختصار بدست گرفتن ipl و امکان دانگرید کنسول همچنان پابرجاست.

⚠️آسیب پذیری Aux طبق آخرین اطلاعات بدست آمده باعث جیلبریک کنسول نمیشود و مربوط به استخراج کلیدهای IPL می شود.(قسمتی از کنسول که وظیفه پردازش در هنگام rest mode را بر عهده دارد)
امکان دانگرید فقط برای کنسول هایی که جیلبریک شده هستند مقدور می باشد.(انتشار دانگرید زمان مشخصی ندارد

NovinSpot

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
با توجه به کامنتها و جوابهای یوز رها از هکر ها در سایت SCE Party که در خصوص اینکه چرا نرم افزار 5.55 رو منتشر نمیکنید در جواب گفتن که تا زمانی که حفرها و هک کامل 6 انجام نشه خبری از انتشار فرمور 5.55 نخواهد بود.. این تنها جوابیه این وبسایت به یکی از یوزها بوده که کاملا هم عنوان شده... پس داستان همین هست که همه دیدیم...

alisparta

کاربر سایت
Dec 20, 2016
19
photo_2018_11_19_09_10_09.jpg

کرنل اکسپلویت 4.74 کنسول ps4 توسط دولوپر celeste منتشر شد.
این کرنل اکسپلویت مخصوص افرادی است که به خاطر مشکل بلوری درایو قادر به آپدیت کنسول خود نیستند.
لینک:
PS4Brew 4.74
منبع: NovinSpot

photo_2018_11_19_11_23_51.jpg

پروژه در حال تکامل Mira توسط دولوپر kiwidog:( یک شبه کاستم فریمویر برای کنسول ps4)

توییت کیوی داگ:
ما در حال جستجوی نام برای ابزار کاربردی خودمان (پروژه Mira) که شباهت زیادی به یک داشبورد مدیریتی دارد هستیم. ابزار مذکور علاوه بر یک استور برای هومبریوها، بخوبی از ویژگیهای Mira بکارگیری مینماید. همچنین از لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه به داشبورد NXE XBOX360 می باشد. اسامی دلخواه خودتان را در این خصوص پیشنهاد کنید.

Last edited by a moderator:

Sya1998

کاربر سایت
Sep 7, 2018
5
photo_2018_11_19_11_23_51.jpg

پروژه در حال تکامل Mira توسط دولوپر kiwidog:( یک شبه کاستم فریمویر برای کنسول ps4)

توییت کیوی داگ:
ما در حال جستجوی نام برای ابزار کاربردی خودمان (پروژه Mira) که شباهت زیادی به یک داشبورد مدیریتی دارد هستیم. ابزار مذکور علاوه بر یک استور برای هومبریوها، بخوبی از ویژگیهای Mira بکارگیری مینماید. همچنین از لحاظ شکل ظاهری بسیار شبیه به داشبورد NXE XBOX360 می باشد. اسامی دلخواه خودتان را در این خصوص پیشنهاد کنید.

اگه قرار باشه کاستوم فریمور بیاد، شامل 5.55 میشه؟؟

kingcyres

کاربر سایت
Jun 1, 2018
559
ظاهرا خبری شده :
http://wololo.net/2018/11/20/ps4-ex...nd-6-0x-owners-5-50-5-53-5-55-5-56-6-00-6-02/
یکی از دوستان ترجمه کنه ببینیم چیه داستان... مثل اینکه اکسپلویت این ورژنها آماده شده...
حرف خاصی نزده دوست عزیز
خلاصه ش اینه
هکرهایی که روی ۵.۰.۵ کار میکنند همه میگن از ۵.۵ و ۶ خبری نیس اما یک گروه دیگه اعلام کرده ۵.۵ هک شده و خصوصی هست هنوز
و در ادامه توضیح داده که طبق نظر شخصی ش : باید منتظر موند درست مثل زمان ریلیز ۴.۰.۵ که بیش از ۱۶ ماه ریلیز هک طول کشید

و در ادامه گفته : هکرها هک رو درست زمانی منتشر میکنند که هیچکس انتظار نداره و این عدم انتشار ممکنه انتشار ۶.۰.۲‌هم باشه

گفته که شخصا پیشنهاد میکنه اگر نمیتونید صبر کنید یک کنسول دیگه بخرید

alisparta

کاربر سایت
Dec 20, 2016
19
ظاهرا خبری شده :
PS4 exploits: the status for 5.5x and 6.0x owners (5.50, 5.53, 5.55, 5.56, 6.00, 6.02) - Wololo.net
یکی از دوستان ترجمه کنه ببینیم چیه داستان... مثل اینکه اکسپلویت این ورژنها آماده شده...
تحلیل سایت wololo از وضعیت موجود جیلبریک 5.55 و بالاتر در کنسول ps4:

جیلبریک 6.02 برای کنسول ps4؟
افرادی که در حال حاضر بر روی آخرین فریمویر 6.02 یا چند فریمویر اخیر مانند 5.50 هستد بسیار متعجب هستند که چه زمانی جیلبریک 6.02 برای کنسول ps4 منتشر می شود.
چشم انداز معمولی هک صحنه ps4 برای فریمویر 5.55 افتضاح است چه برسد به فریمویر های 6.00 و 6.02.
چند وقت پیش هکر mathieulh تایید کرد که همراه گروهی از هکرها به کرنل اکسپلویت 5.55 دسترسی دارند.(توییت کرنل استرینگ توسط متیو در چند ماه گذشته نشان از دامپ شدن کرنل در فریمویر 5.55 بود)اما آنها به صراحت اعلام کرده اند که قصد انتشار چیزی را ندارند.و تا آنجایی که من خبر دارم این وضعیت تغییر نکرده است.

☠️نا امیدی از صحنه 5.05:
به طور کلی، هکرهایی که با اکسپلویت 5.05 و ابزارهای مرتبط با آن کار میکنند بسیار از وضعیت و کیفیت هومبریوها(ابزار ها و برنامه های مجزا برای ps4 مانند اربیس من) ناراضی هستند.
صحبت اخیر دولوپر کیوی داگ در چند وقت اخیر در اینباره:
کار بر روی هومبریو هنوز ادامه داره، اگرچه آروم پیش میره چون 2 الی 3 نفر همه کارهارو انجام میدن.چون همه اکسپلویت جدید تر برای هومبریوها میخواستن ما اونو بهشون دادیم (5.05). و حالا همگی به این همه هومبریوی که دریافت کردیم نگاه کنید(تمسخر و نارضایتی از وضعیت موجود)

اگر چه صحنه piracy بازیها در پلتفورم بسیار پر جنب و جوش بوده، اما واقعا نمیتوانیم مثل آن را در مورد هومبریوها صحبت کنیم.من شخصا به علت عدم آموزش یا پلتفرم کاربر پسند برای ساخت هومبریو ps4، صحنه را سرزنش میکنم، هرچند که به نظر همه چیز در دسترس است به خاطر کارهای psxdev.
بدیهی است، واکنش عمومی هکرها این است که آنها نمیتوانند تا زمانی که چیزهای بیشتری برای انجام دادن در پلتفرم دارند نقطه انتشار هک را مشخص کنند. هر چند که از لحاظ تاریخ صحنه هک دیگر گروها از انتشار هک جلوگیری میکنند زمانی که هیچکس انتظار آن را نداشته.بنابراین چه کسی میداند که چه اتفاقی میوفتد.
البته هیچ چیز غیر ممکن نیست تجربه من در مورد صحنه هک به من میگوید که یک جیلبریک برای فریمویر 5.5x و 6.0x در نهایت اتفاق خواهد افتاد، اما سخت است که زمان آن را مشخص کنیم.از نظر من افرادی که تمایل دارند به کسانی که یک کنسول هک شده دارند ملحق شوند میتوانند یک کنسول با فریمویر 5.05 تهیه کنند.

منبع:wololo
ترجمه:Leo
کپی با ذکر منبع بلامانع است.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر