The Witness | PC

obnr_maxresdefault.jpg

The Witness عنوانی در سبک معمایی ساخته خالق بازی تحسین شده Braid یعنی Jonathan Blow است. این عنوان 26 ژانویه 2016 (سه شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۴) به صورت همزمان بر روی PC و PlayStation 4 و در تاریخی نامشخص بر روی iOS عرضه خواهد شد.

The Witness بازیکنان را به جزیره ای متشکل از سازه های طبیعی و ساخت بشر خواهد برد. پیشرفت بازیکنان در این بازی با حل معماها از طریق تعامل با مارپیچ های که به صورت پنل هایی در سراسر جزیره قرار گرفته اند صورت می گیرد. قوانین و نحوه غلبه بر مارپیچ ها خود معمایی است که بازیکنان باید از طریق یافتن سرنخ های بصری یا پیدا کردن فایل های صوتی راهنما، آنرا بیاموزند.

هدف Blow در ساخت این بازی کمترین راهنمایی به بازیکن در حل معماها بوده است، او می خواهد بازیکنان با تکیه بر توانایی های خودشان قوانین حل معماها را آموخته و با کاوش در سراسر جزیره آنها را درک نمایند. در نسخه نهایی حدودا 650 معما وجود دارد، البته برای به اتمام رساندن بازی مجبور به اتمام همه آنها نخواهید بود.

حداقل سیستم مورد نیاز:

سیستم عامل: Windows 7
پردازنده: 1.8GHz
میزان حافظه مورد نیاز: 4GB RAM
کارت گرافیک: سری Intel HD 4000، با قابلیت پشتیبانی از DirectX 9
فضای مورد نیاز بر روی هارد: 4GB

سیستم پیشنهادی:

سیستم عامل: Windows 7
پردازنده: 2.4GHz
میزان حافظه مورد نیاز: 8GB RAM
کارت گرافیک: GeForce 780، با قابلیت پشتیبانی از DirectX 10
فضای مورد نیاز بر روی هارد: 4GB

awq3_capture.jpg

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza

بالاخره فرصت شد این بازی زیبا رو بعد از این همه مدت صبر تجربه کنم، در نگاه اول سادگی بازی واقعا آدم رو به خودش جلب میکنه. منو ها بسیار ساده و کم و کنترل ها هم فقط با 5 دکمه کیبرد و ماوس انجام میشن. بازی اصلا شما رو به سمت هدف یا مکان خاصی راهنمایی نمیکنه و بعد از یه مقدار پیشرفت شما میمونید و یه دنیای بزرگ(خیلی بزرگ!) که پر از پازل ها و معماهای جورواجور هست. اول بازی معماها تقریبا آسون هستن و پترن هاشون کم کم سخت میشن و درنهایت ممکنه نیم ساعت فقط سر یدونه معما گیر کنید :d

در کل پیشنهاد میشه حتما بازیش کنید، تا اگه روی معمایی هم گیر کردیم از همدیگه کمک بگیریم :d

*این عکسایی هم که گذاشتم روی تنظیمات High بازی هست.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
گرافیک هنری بازی بیداد میکنه . پازل ها سرگرم کننده هستن و در بعضی موارد اعصاب خورد کن . موسیقی به حال و هوای بازی میخوره. در کل چیز جدیدی هستش و به امتحانش میرزه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من که می گیرم حتما ولی فعلا نه! در کل با توجه به چیزایی که خوندم به پای Talos Principle نمی رسه، مخصوصا از نظر داستانی.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بصورت بيرحمانه ي پايرت شد اين گيم:

همونطور كه قبلا گفتم ٤٠$ واسه اين بازي خيلي زياده. تأثيرش رو هم مشاهده ميكنيد! :d
ربطی نداره به قیمت، بازی تازه اومده و امتیازات بالایی گرفته خوب معلومه تو لیست بالا هست. اینم که داره ننه من غریبم بازی در میاره:

Unfortunately this will not help us afford to make another game!

پولش از پارو بالا میره، این بازیش هم 100% خرجش رو که در میاره هیچ چی یه یه چیزی هم روش درمیاره حالا باز ونگ می زنه این. والا Talos Principle هم همین بود ولی چون developer اش ننه من غریبم بازی در نیورد خب نشد بره تو بوق.

البته اگر هم فروش نکنه میاد میندازه گردن پایرسی، در حالی که شرایط با اون موقعی که Braid رو ساخت خیلی فرق کرده، دیگه مثل باقلوا بازی indie ریخته رقابت وحشتناکه.

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,596
نام
Omid
بعضی معماهای بازی خیلی خیلی خلاقانه طراحی شده و بعد حل کردنش حس خوبی میاد سراغ گیمر
اصلی ترین دلیلی که باعث شد خیلی باهاش حال کنم اتمسفر و رنگهای شاد بازیه که گرافیکش رو خیلی خیلی چشم نواز کرده

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
پولش از پارو بالا میره، این بازیش هم 100% خرجش رو که در میاره هیچ چی یه یه چیزی هم روش درمیاره حالا باز ونگ می زنه این. والا Talos Principle هم همین بود ولی چون developer اش ننه من غریبم بازی در نیورد خب نشد بره تو بوق.

البته اگر هم فروش نکنه میاد میندازه گردن پایرسی، در حالی که شرایط با اون موقعی که Braid رو ساخت خیلی فرق کرده، دیگه مثل باقلوا بازی indie ریخته رقابت وحشتناکه.

شما انگار خیلی دوست داری این دو تا بازی رو با هم مقایسه کنی، Talos Principle بازی خیلی خوبیه اما خیلی خیلی از The Witness کوتاه تره و معماهاش هم خیلی ساده تر هستن. The Witness بیشتر از 600 تا پازل و معما داره، من الان نزدیک 12 ساعت بازی کردم فقط 180 تاش رو اتجام دادم و خیلی هاشون رو هنوز هیچ راه حلی براشون پیدا نکردم(برای کامل کردن تمام معماها بیشتر از 40-50 ساعت زمان نیاز هست)

------------------------------------------------------

در ضمن دوستان توجه کنید این یه بازی کامله، اصلا سبکش مهم نیست. بنظر من محتوای بازی ارزشش حتی از 60 دلار هم بیشتره چون خیلی سرگرم کننده و آزادانه هست و انقدر چیزای Secret و مخفی توش هست که به این زودی ها نمی تونید از بازی کردنش دست بردارید. یه چیز دیگه که باید لحاظ کرد اینه که بازی نزدیک 6 ساله که در دست ساخته و تیم سازنده توی این مدت زحمت زیادی براش کشیده و بازی رو از پایه و اساس بوجود آورده و نیومده روی سورس های آماده بازی رو بسازه، برای همین هست که وقتی وارد بازی میشید یه حسی توش هست که توی هیچ بازی دیگه ای وجود نداره و این خودش ارزشش خیلی زیاده.

اینم یه سری اسکرین شات که تازه گرفتم:

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
نظر همه دوستان برای من با ارزشه و هنوز اعتقاد دارم 40$ واسه این بازی خیلی زیاده :D. پایرت نمیکنم ولی با این قیمت هم نمیخرم :D.

جاناتان بلو و %99ـه سازنده های مستقل "حرف" زیاد میزنن این بازی م برای همه پلتفرومها عرضه میشه از PC تا microwave و به مرور سود کلانی گیرشون میاد.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
شما انگار خیلی دوست داری این دو تا بازی رو با هم مقایسه کنی، Talos Principle بازی خیلی خوبیه اما خیلی خیلی از The Witness کوتاه تره و معماهاش هم خیلی ساده تر هستن. The Witness بیشتر از 600 تا پازل و معما داره، من الان نزدیک 12 ساعت بازی کردم فقط 180 تاش رو اتجام دادم و خیلی هاشون رو هنوز هیچ راه حلی براشون پیدا نکردم(برای کامل کردن تمام معماها بیشتر از 40-50 ساعت زمان نیاز هست)

اولا پس با چی مقایسه اش کنم، COD؟! دوما من اصلا حرفی از ارزش بازی زدم؟ یا گفتم قیمتش بالاس؟!

- - -ویرایش - - -

نظر همه دوستان برای من با ارزشه و هنوز اعتقاد دارم 40$ واسه این بازی خیلی زیاده :D. پایرت نمیکنم ولی با این قیمت هم نمیخرم :D.

جاناتان بلو و %99ـه سازنده های مستقل "حرف" زیاد میزنن این بازی م برای همه پلتفرومها عرضه میشه از PC تا microwave و به مرور سود کلانی گیرشون میاد.
اتفاقا ایندی گیم ها خیلی کم حرفن و وارد این مسایل نمیشن، این Blow رفته تو مود AAA همون حرف های بی ربط اونا رو بلغور می کنه. الان بازیش داره پا به پای Tomb Raider می فروشه نمی دونم دردش چیه. کل خبرنگار ها و سایت ها دربست دارن بازیش رو پوشش می دن، همه سریع نقدش کردن و تو چشم همه هست بازیش بازم شاکیه.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
سلام

توسط ign تاييد شد كه ويتنس طي يك هفته به اندازه يك ساله Braid فروخته. فك كن!.
بعد بلو سره پايرسي گريه هم ميكنه :دي

Sent from Valhalla.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر