Demanding Iranian Servers:درخواست سرور های ایرانی [ پست اول خوانده شود ]

با سلام به همه دوستان عزیز بازی سنتری@};-@};-
ما سال های زیادی هست که با سرور های اروپایی مشغول به بازی هستیم و با مشکلات فراوانی بخوایم یا نخوایم اکثر مواقع مانند پینگ بالا، لگ و هزار چیز دیگه روبرو شدیم ولی بازهم کنار اومدیم و از بازیمون مثل همیشه لذت بردیم.
ولی حالا زمانش واسه ما رسیده که بالاخره واسه خودمون آستینی بالا بزنیم و سرور های خودمون رو بزنیم، و شرکت های اروپایی مثل قبل حق رد کردن خواست های ما رو به خاطر تحریم ها نخواهند داشت. تا الان خود من با سه جا مشغول مکاتبه شدم برای سرور های ایرانی و یکیشون تا الان جواب فرستاده، امیدوارم جواب همشون مثبت باشه، تا حداقل عصر جدیدی از گیمینگ رو با کیفیت بسیار بهتری واسه ی خودمون بتونیم به ارمغان بیاوریم. حالا با شیوه دکتر ظریف با ظرافت جلو بریم انشاالله این امر هم به فرجام خواهد رسید.

پیشنهاد دوستان چیه؟ مطمئن هستم کسانی قبل از من هم حتما باید دست به کار شده باشند واسه این امر، راه های خوب و مناسب به ذهنتون رسید همینجا در میون بذارید.
برای اسپانسری و هزینه سرور ها اگه شرکتی و جایی می شناسید(که خیلی جا ها مطمئنا مایل به همکاری هستند) پیشنهاد بدین. شرکت شاتل تو این زمینه ها خیلی دوست داره قشر گیمر رو اینطوری به خودش جذب کنه یا خیلی شرکت های اینترنتی دیگه مطمئنا مایل به همکاری میشن، پس یا خودتون دست به اقدام بزنین و یا هر جا که می شناسید رو پیشنهاد بدین دست جمعی می تونیم درخواست بدیم.

با کمک یکی از دوستان این نامه رو تنظیم کردیم، دوستانی که مایل به عملی شدن این امر هستند، این نامه رو به عنوان یک پیشنهاد برای شاتل و آسیاتک ارسال کنند.
تاریخ رو خودتون اضافه کنید و اسم رو هم که به اسم خودتون تغییر بدید.
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب

اینجانب علی نوربخش، به عنوان یکی از میلیونها کاربر اینترنتی، خواستار کیفیتی مناسب در زمینه ی پردازش و اجرای بازی های آنلاین بوده و به موجب این نامه خواهان فراهم نمودن شرایط مناسب به منظور ایجاد سرور های ایرانی توسط میزبانان اروپایی مانند Gameservers، Multiplay و مشابه می باشم تا حداقل رضایتی که سال ها پیش از این به دنبال آن بوده ایم، در نهایت بدین وسیله به ارمغان آید. تنها خواسته ی همیشگی ما از اینترنت جهت بازی های آنلاین، پینگ پایین و صفر بودن میزان Packet Loss بوده است. با به ثمر رسیدن مذاکرات دست اندر کاران با اینگونه شرکت ها جهت ایجاد و راه اندازی سرور در ایران، خواسته های ما جامه ی عمل پوشانیده خواهند شد. باشد که به موجب این درخواست، شاهد تلاشهای شما بزرگواران در راستای محقق نمودن چنین مهمی باشیم.
با سپاس فراوان. نماینده ی کوچک جامعه ی بزرگ گیمران ایران.
ایمیل پیشنهادات آسیاتک:acc@asiatech.ir ,support@asiatech.ir
ایمیل پیشنهادات شاتل:Sug@shatel.ir ,info@shatel.ir
ایمیل پیشنهادات های وب:
jami@hiweb.ir
miri.iman@hiweb.ir, delavari@hiweb.ir,d. hadifar@hiweb.ir

ایمیل پیشنهادات پارس آنلاین:
Tehran-adsl@parsonline.com
Karaj-adsl@parsonline.com
ایمیل بنیاد ملی بازی های رایانه ای معاونت ارتباطات و بین الملل info@ircg.ir

بیشتر تلاشتون فعلا روی شاتل و آسیاتک باشه بقیه رو هم اگه توسنتید واسه پیشنهادات ارسال کنید.

خب با کمک یکی از دوستان(Mr-mamad) این petition رو تنظیم کردیم و به اجرا گذاشتیم، لطف کنید جهت حمایت امضا خودتون رو ثبت کنید.
با سپاس از همه
http://www.ipetitions.com/petition/g-i-t-r-t-h-g-s

تذکر مدیریت : بحث و گفتگو پیرامون مشکلات اجتماعی و یا شخصیت های سیاسی و مذهبی خلاف قوانین سایت و فروم هست و با کاربرانی که از این خط قرمزها عبور کنن برخورد خواهد شد .

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
خب دوستان با چهار پنج جای دیگه شروع به مکاتبه کردم از دو سه شب پیش که شامل Vilayer,so you startوsurvivalservers می شدند، جواباشون زیاد دستی به دل نمیزد به جز یکیشون؛ So you start گفت شما می تونین از طریق شرکت بین المللی ما سفارش بدین، بعد منم به آدرسی که داد رفتم و دیدم هنوز اسم ایران توی لیست کشوراشون نبود و پیگیر موضوع شدم و اونا هم این جواب رو فرستادند.
اگر واقعا پای حرفشون باشند امیدی هست هنوز،
ولی تنها نقش ما اینجا تقاضا کردن، شرکتای بزرگ هنوز داوطلب همکاری نمیشن، به پیام دادن ادامه بدین به همین تقاضا هاتون بستگی داره، اگه واقعا خواستار ممکن شدن این امر هستین پس هفته به هفته همینطوری پیام ها رو بفرستین کار هم نداشته باشین میبینن نمیبینن، بالاخره این چیزی هستش که همه ی ما برای مدت خیلی طولانی دنبالش بودیم، این امر اگه شدنی بشه رابطمون خیلی قوی تر از قبل میشه و شاید برای کیفیت اینترنت هم در آینده دور بتونیم به همین شیوه تقاضا و مذاکره کنیم.

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
خب دوستان با چهار پنج جای دیگه شروع به مکاتبه کردم از دو سه شب پیش که شامل Vilayer,so you startوsurvivalservers می شدند، جواباشون زیاد دستی به دل نمیزد به جز یکیشون؛ So you start گفت شما می تونین از طریق شرکت بین المللی ما سفارش بدین، بعد منم به آدرسی که داد رفتم و دیدم هنوز اسم ایران توی لیست کشوراشون نبود و پیگیر موضوع شدم و اونا هم این جواب رو فرستادند.
اگر واقعا پای حرفشون باشند امیدی هست هنوز،
ولی تنها نقش ما اینجا تقاضا کردن، شرکتای بزرگ هنوز داوطلب همکاری نمیشن، به پیام دادن ادامه بدین به همین تقاضا هاتون بستگی داره، اگه واقعا خواستار ممکن شدن این امر هستین پس هفته به هفته همینطوری پیام ها رو بفرستین کار هم نداشته باشین میبینن نمیبینن، بالاخره این چیزی هستش که همه ی ما برای مدت خیلی طولانی دنبالش بودیم، این امر اگه شدنی بشه رابطمون خیلی قوی تر از قبل میشه و شاید برای کیفیت اینترنت هم در آینده دور بتونیم به همین شیوه تقاضا و مذاکره کنیم.
بازم من از مدیران محترم بازیسنتر تقاضا دارم که تاپیک و مهم کنن .
این جور که داریم پیش میریم خبرای خوبی پس باید بشنویم
دوستان همگی میل هارو بفرستین یادتون نره ها:d

آخرین ویرایش:

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,333
نام
امیرعلی
جواب شاتل
کاربر گرامی جناب آقای نصیری

با سلام و احترام

ضمن ابراز خرسندی از اینکه عضو خانواده بزرگ شاتل هستید، با توجه به مورد مطرح شده از طرف شما به اطلاع می‌رساند این موضوع برای بررسی‌های بیشتر به واحد مربوط ارجاع داده خواهد شد و در صورت موافقت و بررسی‌های فنی و زیرساختی، چنانچه قابلیت اجرائی شدن داشته‌باشد اطلاع‌رسانی می‌شود.

به هر روی از اینکه نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما درمیان می‌گذارید از شما صمیمانه سپاسگزاریم.

با آرزوی موفقیت‌های روزافزون

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,424
نام
علی
گر این حاجت روا شود، صد گل به دلها وا شود! هنو جوه نامه گرفته:D الان با یکی از دوستان که کاربر اینجام هست داشتیم میگفتیم اگر بشه چی میشه! بعد جفتمون این ریختی بودیم8->8-> :D استارتش بخوره و اولی بیاد، بقیه هم پشت بندش میان و میشه رویایی وضعیتمون!
بنده خدا دیگه بازی آنلاین انجام نمیده از دست این سرورا و اینترتر:|

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
اینکار به جایی نمیرسه
سرور برای چه کنسولی برای چه بازی ای؟؟!!!
چندتا کاربر اینترنتی که نمیتونند کاری کنند(شایدم قبلا تونستند:D)
ولی ما در هر زمینه ای از همه طلب داریم.....سرور ایرانی....بازی با زیرنویس ایرانی.....وجود ایران در برخی بازی ها!
یه نگاه به دور وبرتون بکنید ببیند کشور های دور و برتون هم از این ادعاها دارند،اگه میبینید بازی با زیرنویس عربی ترجمه میشه به این خاطره که به اندازه ی موهای سرتون(همین حدودا)کشور عربی وجود داره
من نمیدونم ارمنی ها هندی ها پاکستانی آذرباجانی ها از این درخواست ها دارند یا نه
نمی خوام با کسی بجنگم فقط خواستم نظر خودم رو بگم که دید خوبی به اینجور مسائل ندارم

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,424
نام
علی
اینکار به جایی نمیرسه
ولی ما در هر زمینه ای از همه طلب داریم.....سرور ایرانی....بازی با زیرنویس ایرانی.....وجود ایران در برخی بازی ها!
یه نگاه به دور وبرتون بکنید ببیند کشور های دور و برتون هم از این ادعاها دارند،اگه میبینید بازی با زیرنویس عربی ترجمه میشه به این خاطره که به اندازه ی موهای سرتون(همین حدودا)کشور عربی وجود داره
نمی خوام با کسی بجنگم فقط خواستم نظر خودم رو بگم که دید خوبی به اینجور مسائل ندارم

کاری به زیرنویس وجود ایران تو بازیو این چیزا ندارم:| ولی اون قسمته ارمنستان و آذربایجانی که میگی عمو، نتشون مثه ما نی:|

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
https://www.gameservers.com
کارش فروش و راه اندازی سرور بازی هست... یعنی باید ببینه که کلی درخواست کننده داره. مثلا من میخوام با دوستام ماینکرفت رو بازی کنم کلا هم 5 نفریم میایم یه سرور کوچیک 5 نفره الی 100 نفره توی کشور خودمو میخریم که با هم بازی کنیم... کلا سرور خصوصی میفروشه...
به طور دقیق تر کار این شرکت رو بررسی کنم... این شرکت پول بسیار زیادی به سازنده بازی هایی که توی لیستش داره داده که نسخه سرور اون بازی رو داشته باشه بعد توی کشور های مختلف سرور تهیه کرده و به همه دنیا سرور های کوچک تر از اون بازی ارائه میکنه... بازی هاش هم دقت کنید فقط یک سری بازی های multiplayer کوچک و Co-op اند... بازی های بزرگ و MMO وجود نداره که همین هم اگه ببینید با توجه به میزان سفارشی که از ایران دریافت میکنن 100% براشون توجیه اقتصادی نداره که کلی هزینه راه اندازی سرور ایران کنن برای همین جواب منفی میدن.

بازی های بزرگ و MMO ها روز بحثش کلا جداس... با وجود کلی پلیر از کشور های آسیایی مثل مالزی و اندونزی و فیلیپین و ویتنام و ... باز هم براشون سرور توسط ناشر بازی زده نمیشه (الان با خودتون میگید این کشور ها بدبخت بیچاره اند و آدم نیستن چون ایرانی ها فکر میکنن خیلی وضعیتشون خوبه!!) ولی توی بازی های بزرگ 1 صدم از این کشور ها هم پیلر ایرانی وجود نداره پینگشون هم تا جایی که من میدونم از ما بد تره... تازه واسه اون ها کافیه یک سرور مرکزی توی آسیا زده بشه تا راحت تر بتونن بازی کنن مثل اروپا که تمام کشور های اروپایی بهش وصل میشن...
برای هر سرور هم به پول ما چندین هزار نفر باید ماهی 50 هزار تومن بدن که تازه بشه هزینه راه اندازی یک سرور برای یک بازی بزرگ در ماه...

ایران تنها کاری که میتونه بکنه مثل کاریه که روسیه برای بازی ها انجام میده و مثل آمریکا که میره یک بازی کره ای رو میخره اون هم میره و میخره و ناشر و سرور های local خودشون رو ارائه میکنن... که این باز هم برای 1000 تا بازی نیست... فقط برای یک بازی هست که هیچ شرکتی توی ایران حاضر به همچین ریسکی برای یک بازی نیست چون مثل دو دو تا چهار تاس... یک برآورد هزینه و تعداد متقاضی که حاضر باشه ماهانه پول بده و برای بازی کردن پول پرداخت کنه به نسبت هزینه خرید و ترجمه بازی و راه اندازی سرور و پشتیبانی و نیروی متخصص و ... در یک کلام... توجیه اقتصادی نداره!!

ما اگه واقعا چیزی که فکر میکنیم هستیم... مثل کره ای ها بازی میساختیم (تازه میایم به بازی هاشون ایراد هم میگیریم که فلانه و به فلان بازی نمیرسه =))) که آمریکایی ها بیان بخرن و خدااا تومن پول توی هر کدوم از بازی هایی که ساخته میشه در گردش باشه و کلی شغل ایجاد کنه...

100% مدیر یک شرکت هم که بخواد دستور ایجاد یک سرور رو بده از من بیشتر آمار داره و میدونه کار و کاسبیش چطور هست...

ما چون همیشه مفتی و کرک بازی کردیم فکر میکنیم بازی سازی یک کار تفریحه و سازنده هاش در راه رضای خدا و سرگرم کردن ما این کارو میکنن!! و به عنوان منبع درآمد و شغل و یک صنعت بهش نگاه نکردیم... اگه یک بار تلاش کرده بودیم یک مینی گیم هم بسازیم میدونستیم چقدر نیرو و زمان و دانش نیاز داره.

حالا شما DEMAND کردید و جوی رو ایجاد کردید اشکالی نداره اما اگه این کار تا به حال انجام نشده خواستم علت اش رو بدونید.
موفق باشید.

پاورقی: یک راه بهتر هم وجود داره اینه که ایران مثل ترکیه خودش رو از نظر اینترنت به یک کشور اروپایی میرسوند... ترکیه خودش رو به آلمان وصل کرده و سرعت و پینگ اینترنت اش فرق زیادی با آلمان نداره... البته این هم باز داشتن اینترنت آزاد و پر سرعت حرام است...

پاورقی 2: از یک برنامه مثل WTFast که ماهی 10 دلار هست میتونید استفاده کنید واسه من که خیلی لگ و پینگ و قطعی رو کاهش میده و بازی قابل تحمل میشه.

آخرین ویرایش:

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
کارش فروش و راه اندازی سرور بازی هست... یعنی باید ببینه که کلی درخواست کننده داره. مثلا من میخوام با دوستام ماینکرفت رو بازی کنم کلا هم 5 نفریم میایم یه سرور کوچیک 5 نفره الی 100 نفره توی کشور خودمو میخریم که با هم بازی کنیم... کلا سرور خصوصی میفروشه...
به طور دقیق تر کار این شرکت رو بررسی کنم... این شرکت پول بسیار زیادی به سازنده بازی هایی که توی لیستش داره داده که نسخه سرور اون بازی رو داشته باشه بعد توی کشور های مختلف سرور تهیه کرده و به همه دنیا سرور های کوچک تر از اون بازی ارائه میکنه... بازی هاش هم دقت کنید فقط یک سری بازی های multiplayer کوچک و Co-op اند... بازی های بزرگ و MMO وجود نداره که همین هم اگه ببینید با توجه به میزان سفارشی که از ایران دریافت میکنن 100% براشون توجیه اقتصادی نداره که کلی هزینه راه اندازی سرور ایران کنن برای همین جواب منفی میدن.

بازی های بزرگ و MMO ها روز بحثش کلا جداس... با وجود کلی پلیر از کشور های آسیایی مثل مالزی و اندونزی و فیلیپین و ویتنام و ... باز هم براشون سرور توسط ناشر بازی زده نمیشه (الان با خودتون میگید این کشور ها بدبخت بیچاره اند و آدم نیستن چون ایرانی ها فکر میکنن خیلی وضعیتشون خوبه!!) ولی توی بازی های بزرگ 1 صدم از این کشور ها هم پیلر ایرانی وجود نداره پینگشون هم تا جایی که من میدونم از ما بد تره... تازه واسه اون ها کافیه یک سرور مرکزی توی آسیا زده بشه تا راحت تر بتونن بازی کنن مثل اروپا که تمام کشور های اروپایی بهش وصل میشن...
برای هر سرور هم به پول ما چندین هزار نفر باید ماهی 50 هزار تومن بدن که تازه بشه هزینه راه اندازی یک سرور برای یک بازی بزرگ در ماه...

ایران تنها کاری که میتونه بکنه مثل کاریه که روسیه برای بازی ها انجام میده و مثل آمریکا که میره یک بازی کره ای رو میخره اون هم میره و میخره و ناشر و سرور های local خودشون رو ارائه میکنن... که این باز هم برای 1000 تا بازی نیست... فقط برای یک بازی هست که هیچ شرکتی توی ایران حاضر به همچین ریسکی برای یک بازی نیست چون مثل دو دو تا چهار تاس... یک برآورد هزینه و تعداد متقاضی که حاضر باشه ماهانه پول بده و برای بازی کردن پول پرداخت کنه به نسبت هزینه خرید و ترجمه بازی و راه اندازی سرور و پشتیبانی و نیروی متخصص و ... در یک کلام... توجیه اقتصادی نداره!!

ما اگه واقعا چیزی که فکر میکنیم هستیم... مثل کره ای ها بازی میساختیم (تازه میایم به بازی هاشون ایراد هم میگیریم که فلانه و به فلان بازی نمیرسه =))) که آمریکایی ها بیان بخرن و خدااا تومن پول توی هر کدوم از بازی هایی که ساخته میشه در گردش باشه و کلی شغل ایجاد کنه...

100% مدیر یک شرکت هم که بخواد دستور ایجاد یک سرور رو بده از من بیشتر آمار داره و میدونه کار و کاسبیش چطور هست...

ما چون همیشه مفتی و کرک بازی کردیم فکر میکنیم بازی سازی یک کار تفریحه و سازنده هاش در راه رضای خدا و سرگرم کردن ما این کارو میکنن!! و به عنوان منبع درآمد و شغل و یک صنعت بهش نگاه نکردیم... اگه یک بار تلاش کرده بودیم یک مینی گیم هم بسازیم میدونستیم چقدر نیرو و زمان و دانش نیاز داره.

حالا شما DEMAND کردید و جوی رو ایجاد کردید اشکالی نداره اما اگه این کار تا به حال انجام نشده خواستم علت اش رو بدونید.
موفق باشید.

پاورقی: یک راه بهتر هم وجود داره اینه که ایران مثل ترکیه خودش رو از نظر اینترنت به یک کشور اروپایی میرسوند... ترکیه خودش رو به آلمان وصل کرده و سرعت و پینگ اینترنت اش فرق زیادی با آلمان نداره... البته این هم باز داشتن اینترنت آزاد و پر سرعت حرام است...

پاورقی 2: از یک برنامه مثل WTFast که ماهی 10 دلار هست میتونید استفاده کنید واسه من که خیلی لگ و پینگ و قطعی رو کاهش میده و بازی قابل تحمل میشه.
شما همه مباحثو با هم قاطی کردید
اونایی هم که شما گفتین cdn هست یه سرچ کنید راجبه cdn اطلاعات خوبی میاد دستتون . بعد اونجوری هم نیست که خودشون بیان سرور راه بندازن تو کشور مقصد .میان با یه شرکت اینترنتی یا شرکت که هاست داره قرار داد میبندن بعد یه لینک اختصاصی میکنن که میشه cdn .
اتقاقا بازار ایران بازار جدیدیه . من چون خودم تو صنعتم میدونم .فقط باید شرایطش مهیا باشه اونا از خداشونه . بعد اگر داخل ایران این قضیه راه افتاد میتونه در امد زایی کنه از کشور های همسایه (افغانستان پاکستان و...)

- - -ویرایش - - -

اینکار به جایی نمیرسه
ببینید اونا براشون پول مهمه نه ایرانی بودن براشون مهمه نه مریخی بودن
چون باید قرار داد 2 سر برد باشه
هم شرکت اینترنتی سود کنه هم گیم سروره
حالا واسه هر بازی که شد رو هر کنسولی
وقتی یه شرکت اینترنتی ببینه تو مرحله اول سود داره بعد کارشو گسترش میده به راه اندازی سرور های کنسول ها
من پیشنهاد این که حتما حتما یه مقاله راجبه CDN بخونید
اگر به فرض مثال شاتل قرار داد ببنده با game server یا .... دیگه شما راحت میتونی بتل 4 بازی کنی .سرور های بتل هم جوری هست که نمیشه هر شخصی بزنه .باید طرف قرار داد باشه با ea تا بشه بازی کرد .

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی

موفق باشید.

والا ما هم با خبر هستیم و مجبوریم قبول کنیم که این یک صنعت، و تنها کارمون فعلا تقاضا دادن، آخرش یکی از این شرکتای ایرانی حاضر به دست زدن به چنین امری بشه شاید اوایل نتیجه ای نگیره ولی در طولانی مدت منجر به سود هممون میشه
و سخت ترین گام هم همون اولین گام، و ما هم سال ها منتظر این تحریما بودیم برداشته بشه، حالا دیگه به خودمون بستگی داره چی بشه

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
سلام

شاتل جواب داد!

f3a96349ebd647fb7137985107eb51bb.jpg

Sent from Valhalla.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
من دارم دعا میکنم به درگاه تمام خدایان تمام ادیان جهان که دوستامون به این نتیجه برسن که ته این قضیه پول خوابیده تا پیگیره بشن :D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر