Assetto Corsa

0756bd5esptq9rsbxqwt.jpg

استودیو سازنده: Kunos Simulazioni​

عنوان Assetto Corsa در ماه دسامبر سال 2014 از نسخه «Early Access» در «استیم» خارج شد و توانست توجه طرفداران سبک ریسینگ شبیه‌سازی را به خود جلب کند. ویژگی کلیدی این عنوان توجه ویژه در ارایه «فیزیک ناب واقعی» است. این عنوان دارای بیش از 100 اتومبیل و 20 ترک مسابقه خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که تمام اتومبیل‌هایی که به صورت «DLC» برای نسخه «PC » منتشر شده‌اند، در نسخه کنسولی در دسترس خواهند بود.

با توجه به گفته سازندگان بازی، نسخه PS4 این عنوان به صورت 1080p و نسخه Xbox One به صورت 900p اجرا خواهد شد.
سازنده بازی در خصوص نسخه Xbox One گفت: «ما تلاش زیادی برای رسیدن به رزولوشن Full HD کردیم، اما برای ما هیچ راهی وجود نداشت تا به این کیفیت برسیم. «فورتزا» کار فوق العاده‌ای انجام داده است (اشاره به اجرا بازی به صورت Full HD بر روی Xbox One) اما ما نباید فراموش کنیم که تیم سازنده فورتزا دارای ابزار و امکانات اختصاصی هستند. البته بدون در نظر گرفتن آن هم، آن‌ها کار خود را به خوبی انجام داده‌اند. وقتی من فورتزا را بازی می‌کنم، با خودم می‌گم «وای خدای من»، آن‌ها کار فوق‌العاده‌ای در زمینه بخش بصری بازی انجام داده‌اند.»
همچنین تایید شده‌است که اتومبیل «1035 hp Ferrari FXX» بر روی کاور بازی در نسخه کنسولی خواهد بود.

عنوان تحسین بر‌انگیز «Assetto Corsa» برای کنسول‌های «Xbox One» و «PS4» در تاریخ 22 ماه آپریل سال 2016 منتشر خواهد شد.

میانگین نقد های نسخه PC: 85

تاپیک آپدیت خواهد شد....

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
بازی برای اونایی که واقعا عاشق شبیه ساز هستن عالیه
اما برای اونایی که صرفا دنبال سرگرمی و به معنای واقعی " یه بازی " هستن گزینه مناسبی نیستش
چیزی که توی ۲ ۳ تا مقد خوندم ، بازی کاملا خشک و جدی هستش و برای تازه کارا یا کسایی که علاقه به این سبک ندارن ساخته نشده
نوید،اکثر منتقدها ایرادهائی که از بازی گرفتن در مورد کریر هست و ضعفش.
این بازی روی پی سی با همین شرایط ریلیز شده بود و کلی نقد و امتیاز خوب گرفته، ولی یه سری منتقد نمیدونم قبلش چی بازی کردن که میان از ضعف کریر ایراد میگیرن.
نه اصلا این حرف رو قبول ندارم که خشک و خیلی جدی هست،نوید این رو قول میدم اگه تو نقدی این مسئله رو خوندی اون منتقد اصلا AC رو بازی نکرده یا کلا تو عمرش غیر از NFS و Horizon چیز دیگه بازی نکرده.
یا کلا همون کریر رو 10-15 ساعت بازی کرده و نسخه کل بازی رو پیچیده.
در کمال اینکه که بازی میتونه خیلی جدی باشه خیلی راحت با تنظیم نوع درایوینگ روی "گیمر" و با یک گیم پد خالی میشه از بازی نهایت لذت رو برد.
بازی اومده؟
آره ریلیز شده.
EU US

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NaViiDii

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
نوید،اکثر منتقدها ایرادهائی که از بازی گرفتن در مورد کریر هست و ضعفش.
این بازی روی پی سی با همین شرایط ریلیز شده بود و کلی نقد و امتیاز خوب گرفته، ولی یه سری منتقد نمیدونم قبلش چی بازی کردن که میان از ضعف کریر ایراد میگیرن.
نه اصلا این حرف رو قبول ندارم که خشک و خیلی جدی هست،نوید این رو قول میدم اگه تو نقدی این مسئله رو خوندی اون منتقد اصلا AC رو بازی نکرده یا کلا تو عمرش غیر از NFS و Horizon چیز دیگه بازی نکرده.
یا کلا همون کریر رو 10-15 ساعت بازی کرده و نسخه کل بازی رو پیچیده.
در کمال اینکه که بازی میتونه خیلی جدی باشه خیلی راحت با تنظیم نوع درایوینگ روی "گیمر" و با یک گیم پد خالی میشه از بازی نهایت لذت رو برد.

آره ریلیز شده.
EU US

تو تضمین میکنی جذاب و سرگرم کننده باشه ؟ :D
چه ایرادی به کریر گرفتن ؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
چه ایرادی به کریر گرفتن ؟
والله کریر بازی کلا Meh هست.اصلا جای طرفداری نداره که بخوام بکنم:D
اما کسی که قرار هست شبیه ساز رو نقد بکنه باید قبلش چندتا از اونها رو بازی کرده باشه دیگه.
طرف GT و فورزا بازی کرده میاد AC رو با اونها مقایسه میکنه، این که نمیشه.بعد امتیاز هم کم میکنه.
مشکل دیگه ای هم که داره، اینه که Tearing تو بازی وجود داره، خیلیها گزارش کردن.
Kunos هم اعلام کرده داریم روش کار میکنیم. اینو میدونم که خیلی سریع این مشکل رو حل میکنن.استودیو قبلا به پی سی بازها خودش رو ثابت کرده.
یه مسئله دیگه هم تو بخش آنلاین و نبود Private Lobbies هست .اینها هم جز محتواهائی هست که اضافه میشه.
علت اصلی هم اینه که اینها فقط 30 نفر هستن، با این حال از P.D فعال تر هستن رو 3تا پلتفرم بازیشون رو ریلیز کردن.
مطمئنا خیلی زود این چندتا مشکل رو هم حل میکنن.
تو تضمین میکنی جذاب و سرگرم کننده باشه ؟ :D
من تو این چندماهه اینجا و خیلی حاهای دیگه کلی اطلاعات از بازی دادم،کلی مطلب آماده کردم،فیلم،عکس و...
خیلی وقت گذاشتم که بازی رو به هر کسی که امکانش هست بشناسونم.
حداقل میدونم تو ایران اینقدر کسی وقت نذاشته برای تبلیغ و شناسوندن بازی.~X(
الان بازی ریلیز شده،کلاف سربسته هم که نیست نوید جان.:Smoke:
تو یوتیوب کلی ویدئو هست،خودم کلی تو آپارات آپ کردم.خیلی راحت و در دسترس هست.
اما اگه بخوام بصورت قابل لمس راهنمائی کنم، اینه که اگه از P.Cars خوشت اومد ( فیزیک ، هندلینگ ومدلسازی ماشینهاش) یا حداقل برات قابل تحمل بود!، AC بارها از اون تو این زمینه ها بهتره.
تنظیمات وسیع ماشین که اصلا مثل P.Cars گیج کننده نیست.
تو P.cars هر بار که ماشین رو تنظیم میکردی بعد 2 دور تو پیست میگی فکر کنم اگه فلان قسمت ماشین رو 2 تا کلیک چپ و راست کنم،خیلی بهتر میشه.اما تو AC ماشین رو بصورت دیفالت هم که برونی فوقالعاده راضی کندست.
به اینها پیست های لیزر اسکن شده رو هم اضافه کن.
هیچ بازی دیگه ای روی کنسولها نمی تونه تو این موارد با AC رقابت کنه.
با همه اینها اگه یوتیوب و فیلمها اغوات نکرد و واقعا میخوای تجربه ملموس تری داشته باشی، میتونی روی پی سی نسخه کرکی رو تست کنی.
(به شرط اینکه نیتت خرید بازی باشه، چون اصلا پیشنهاد نمیکنم،و گرنه :Sniper:)

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
اتفاقا کلی ویدئو توی یوتیوب دیدم تقریبا آماده ی پیش خرید بودم تا ۲ ۳تا نقد خوندم که گفتن بازی فقط واسه حرفه ای ها هستش و اگه فرمون ندارید نخریدش و ازین حرفا :D
اتفاقا این بازی تنوعش خیلی بیشتر از PjC هستش ، اون هیچی نداشت ، مینداختت تو یه چیزی شبیه کریر و همینجوری تا بینهایت مسابقه میدادی ، با تنظیماتش هم هرچقدر وَر میرفتم بازم یه جاهایی غیر قابل کنترل میشد ماشین
اما AC در کنار شبیه ساز بودن ، چیزایی که یه بازی نیاز داره رو ، داره به نظرم :D
حالا ببینیم چه میشود

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
والله کریر بازی کلا Meh هست.اصلا جای طرفداری نداره که بخوام بکنم:D
اما کسی که قرار هست شبیه ساز رو نقد بکنه باید قبلش چندتا از اونها رو بازی کرده باشه دیگه.
طرف GT و فورزا بازی کرده میاد AC رو با اونها مقایسه میکنه، این که نمیشه.بعد امتیاز هم کم میکنه.
مشکل دیگه ای هم که داره، اینه که Tearing تو بازی وجود داره، خیلیها گزارش کردن.
Kunos هم اعلام کرده داریم روش کار میکنیم. اینو میدونم که خیلی سریع این مشکل رو حل میکنن.استودیو قبلا به پی سی بازها خودش رو ثابت کرده.
یه مسئله دیگه هم تو بخش آنلاین و نبود Private Lobbies هست .اینها هم جز محتواهائی هست که اضافه میشه.
علت اصلی هم اینه که اینها فقط 30 نفر هستن، با این حال از P.D فعال تر هستن رو 3تا پلتفرم بازیشون رو ریلیز کردن.
مطمئنا خیلی زود این چندتا مشکل رو هم حل میکنن.

من تو این چندماهه اینجا و خیلی حاهای دیگه کلی اطلاعات از بازی دادم،کلی مطلب آماده کردم،فیلم،عکس و...
خیلی وقت گذاشتم که بازی رو به هر کسی که امکانش هست بشناسونم.
حداقل میدونم تو ایران اینقدر کسی وقت نذاشته برای تبلیغ و شناسوندن بازی.~X(
الان بازی ریلیز شده،کلاف سربسته هم که نیست نوید جان.:Smoke:
تو یوتیوب کلی ویدئو هست،خودم کلی تو آپارات آپ کردم.خیلی راحت و در دسترس هست.
اما اگه بخوام بصورت قابل لمس راهنمائی کنم، اینه که اگه از P.Cars خوشت اومد ( فیزیک ، هندلینگ ومدلسازی ماشینهاش) یا حداقل برات قابل تحمل بود!، AC بارها از اون تو این زمینه ها بهتره.
تنظیمات وسیع ماشین که اصلا مثل P.Cars گیج کننده نیست.
تو P.cars هر بار که ماشین رو تنظیم میکردی بعد 2 دور تو پیست میگی فکر کنم اگه فلان قسمت ماشین رو 2 تا کلیک چپ و راست کنم،خیلی بهتر میشه.اما تو AC ماشین رو بصورت دیفالت هم که برونی فوقالعاده راضی کندست.
به اینها پیست های لیزر اسکن شده رو هم اضافه کن.
هیچ بازی دیگه ای روی کنسولها نمی تونه تو این موارد با AC رقابت کنه.
با همه اینها اگه یوتیوب و فیلمها اغوات نکرد و واقعا میخوای تجربه ملموس تری داشته باشی، میتونی روی پی سی نسخه کرکی رو تست کنی.
(به شرط اینکه نیتت خرید بازی باشه، چون اصلا پیشنهاد نمیکنم،و گرنه :Sniper:)

بیا خیلی شفاف توضیح بده وضعیت آفلاین بازی در چه حاله :D الان عموماً بازیای این سبک (به جز فورتزا) توی این بخش آبشون قطعه ، الان AC در چه حاله :D چون برای یکی مثل من که 90% وقت پای آفلاین میذارم این بخش خیلی مهمه :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
بیا خیلی شفاف توضیح بده وضعیت آفلاین بازی در چه حاله :D الان عموماً بازیای این سبک (به جز فورتزا) توی این بخش آبشون قطعه ، الان AC در چه حاله :D چون برای یکی مثل من که 90% وقت پای آفلاین میذارم این بخش خیلی مهمه :D
یکبار برای همیشه:D
خب مهمترین بخش آفلاین مطمئنا کریر هست، در واقع یه سری ایونت با ماشینهای از قبل انتخاب شده هست که در صورت بدست آوردن حداقل امتیاز تعیین شده مراحل بعدی آنلاک میشه.
مثلا اولین مرحله از کریر بازی که برای تازه کارهاست مواجه میشید با Abarth 500 و
پیست Vallelunga (محل استقرار استودیو)،بعدش آلفا رومئو جولیتا و بعدی هم BMW E30 تو پیست Magione.
البته این UI تو عکسهای بالا مال کنسول نیست و فرق داره.این یک مد هست روی پی سی که لانچر رو کلا عوض میکنه.
اما چون کاملا تمام بخش کریر رو نشون میده ازش استفاده کردم که دید کاملتری داشته باشید

از کریر که بگذریم میرسیم به بخشهای دیگه مثل Practice که خب مشخصه چیه.
Hotlap داریم که برای من وشاید خیلیهای دیگه بیشترین تایم آفلاین رو شامل میشه.

چه رقیبی بهتر از خود آدم و اون Ghost بی شرف خودت :D
اونقدر این بخش رو دوست دارم که حد نداره،شاید هم بهترین بخش آفلاین بازی هست.اینکه برای تایم بهتر هی برگردی تو PitStop و ماشین رو Setup کنی.دوباره با Ghost خودت بچنگی و در آخر که تایم بهتری ازش زدی،خب روز از نو روزی از نو:D
همینجوری میبینی یدفعه 3 ساعت داری با Ghost سروکله میزنی.بدون اینکه نیاز باشه بازی بهت جایزه ای بده یا ماشینی رو آنلاک کنی میبینی که سرگرم شدی و واقعا هم به چالش کشیده شدی.

Special events : این event ها که تعدادشون خیلی زیاده درعین حال که سرگرم کنندست و چالش برانگیز، از تنوع بالائی هم برخوردارن.دریفت زدن با Toyota Supra تو پیست Vallelunga و یا رکورد زدن زمان پیست Imola با BMW Z4 از نمونه های این چلنجهاست.

Time Attack : از اسمش مشخصه که با رکورد سروکار داریم، اما فرقش اینجاست که تو این مد، Laptime شما هردفعه باید بهتر از قبل باشه وگرنه برنده نمیشید. برای اینکار هم باید دورهای اولیه رو ازعمد خیلی آهسته برونید ولی هر بار بهتر از قبل، تا به دورهای نهائی برسید و با نهایت سرعت برونید.این بخش برام جذاب نیست،چون همین کار رو تقریبا تو Hotlap دارم انجام میدم.

Drift : نیاز به توضیح نداره، بخش پرطرفدار هر بازی ریسینگ.علاو بر اینکه شما تو هر پیستی میتونین دریفت بزنین، پیست های مخصوص این کار هم طراحی شده.یک نکته جالب این که بازی یک Achievment داره به اسم “Drift Master”که وقتی شما تو این مد Drift به لول 50 رسیدید بهتون داده میشه.رسیدن به لول 50 تو مد Drift کار طاقت فرسائی هست، تقریبا شما باید نزدیک به 30 دقیقه دریفت بزنید تا به همچین لولی برسید.این یکی از اچیومنتهای پرطرفدار بازیه.
البته رسیدن به این لول رو باید تو یک Session از بازی انجام بدین.
البته من که ندیدم بین اچیومنتهای نسخه های کنسولی اما تو PC اچیومنت Drift King هم داریم،که اونحا باید به لول 100 برسید!!!

Quick Race

Drag
Race Weekend

اولی و دومی که مشخصه، اگه بخوام در مورد Race Weekend توضیح بدم، بدین شکل هست که مثل مسابقات رسمی شما ابتدا وارد دور تمرینی میشید، بعد قسمت Qualifying یا همون زمانگیری یا تعیین خط میشید وسپس مسابقه رسمی شروع میشه. همه اینها منجر به این میشه که شما کاملا در شرایط یک مسابقه واقعی قرار بگیرید.

در آخر هم 2تا ویدئو از ISR و TeamVVV که قبلا گذاشته بودم رو دوباره تو این پست میزارم.

PS4
X1

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
یکبار برای همیشه:D
خب مهمترین بخش آفلاین مطمئنا کریر هست، در واقع یه سری ایونت با ماشینهای از قبل انتخاب شده هست که در صورت بدست آوردن حداقل امتیاز تعیین شده مراحل بعدی آنلاک میشه.
...
مرد مومن اینکه بد نیست کریرش! :D یه جوری در مورد کریر میگفتی که من فکر کردم شبیه Project Cars هست که هیچ انگیزه ای به آدم نمیده و همین طوری الکی مسابقه میدی. ولی این مرحله های مختلف داره و یه سری قفل هستن و باید قبلی ها رو بازی کنی تا باز بشن، در کنار Special Events و ...
کلاً این پست رو که خوندم مشتاق شدم سراغ بازی برم. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر