حل شدن مشکل زیرنویس فارسی به روش خیلی ساده

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
سلام
اون روشی که دوست خوبمون گفتن با برنامه convert زیرنویس به صورت برعکس با برنامه زیرنویس ps3 و ... فقط رو چندتا فیلم خوب بود و یه جاهایی واقعا مشکل داشت
الان اکثر فیلمها فرمت mkv و mp4 هستند
شما ابتدا برنامه mkv merge رو از اینجا بگیرید
چسباندن زیرنویس و صدا به MKV با نرم افزار MKVToolnix v7.0 Final
http://www.onlinestan.com/post/286/آموزش-چسباندن-زیرنویس-با-Mkv-Merge.html
بعد برنامه رو run کنید،قسمت input file هم فیلم و هم زیر نویس رو به برنامه میدین
برای درست میکس کردن فایل، قسمت output رو تغییر ندیین و در کمتر از 2 دیقه فایل با زیر نویس اماده تحویل بگیرید
حالا فایل رو به مسیر زیر ببرید(حروف بزرگ),داخل فلش مموری با فرمت FAT32
PS4>>>SHARE>>>VIDEO
کار تمام.
من سریال شیکاگو فایر رو کلا با همین روش دیدم...خیلی سریع و عالی
البته نکتش اینه اپدیت اخر کنسول زبان عربی رو اورد به کنسول.
بازم سوالی بود همینجا بگید تا با کمک هم حلش کنیم.

آخرین ویرایش:

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
سلام
اون روشی که دوست خوبمون گفتن با برنامه convert زیرنویس به صورت برعکس با برنامه زیرنویس ps3 و ... فقط رو چندتا فیلم خوب بود و یه جاهایی واقعا مشکل داشت
برای درست میکس کردن فایل، قسمت output رو تغییر ندیین و در کمتر از 2 دیقه فایل با زیر نویس اماده تحویل بگیرید
PS4>>>SHARE>>>VIDEO
کار تمام.

این چیه؟

PS4>>>SHARE>>>VIDEO

منظورت اینه 3 تا پوشه به این نام تو فلش درست کنیم؟

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
سلام
PS4>>>SHARE>>>VIDEO
کار تمام.

اقا دمت گرم، مشکل پخشزیر نویس منم کلا برطرف شد. MKVToolnix v7.0 واقعا نرم افزار خوبیه. هم میتونه صوت مثلا دوبله فارسی و انگلیسی فیلم و جا به جا کنه تا توی کنسول راحت پخش بشه و هم میتونید بااین نرم افزار به زیر نویس ها الویت بدین تا بهترن زیر نویس و راحت پخش کنه.

فقط یه نکته ای رو اضافه کنم که دوستمون انگار یادش رفته بگه:

اگر خواستید زیر نویس فارسی یا فایل فایل صدای دوبله فارسی دلخواه شما به صورت پیش فرض پخش بشه، یادتون نره گزینه Forced Track Flag رو از قسمت پایین نرم افزار به Yes تغییر بدید.

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
این چیه؟

PS4>>>SHARE>>>VIDEO

منظورت اینه 3 تا پوشه به این نام تو فلش درست کنیم؟
بله دقیقا،ps4 از اینجا فیلمو پخش میکنه

- - -ویرایش - - -

اقا دمت گرم، مشکل پخشزیر نویس منم کلا برطرف شد. MKVToolnix v7.0 واقعا نرم افزار خوبیه. هم میتونه صوت مثلا دوبله فارسی و انگلیسی فیلم و جا به جا کنه تا توی کنسول راحت پخش بشه و هم میتونید بااین نرم افزار به زیر نویس ها الویت بدین تا بهترن زیر نویس و راحت پخش کنه.

فقط یه نکته ای رو اضافه کنم که دوستمون انگار یادش رفته بگه:

اگر خواستید زیر نویس فارسی یا فایل فایل صدای دوبله فارسی دلخواه شما به صورت پیش فرض پخش بشه، یادتون نره گزینه Forced Track Flag رو از قسمت پایین نرم افزار به Yes تغییر بدید.
مرسی از توضیحت
بهترین روش زیرنویس و سریعترینش همینه فعلا
و اینکه دیگه توی pc یا لب تاب هم میتونی با همین روش ببینی و حتی پلیر سینمای خانگی یا دی وی دی که قابلیت on-off کردن subtittle داره

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
مرسی از دوستان
روش جالبی هست ولی من هنوز امتحانش نکردم
فقط سوال اینه که فونت فارسی رو کامل ساپورت میکنه یا فقط فونت عربی رو نشون میده؟
یعنی پ چ گ ژ رو درست نشون میده؟

و اینکه من دنبال روشی هستم که از طریق DLNA یا همون Share بتونم از طریق کامپیوتر فیلمهام رو ببینم
با همون برنامه MKV Merge هم همه فیلمهام رو به صورت کامل زیرنویس بهشون چسبونم و به صورت تک فایل هستند
حالا روشی وجود داره که بتونم از طریق شیر کردن فیلمها روی کنسول راحت زیرنویس فارسی رو هم ببینم یا خیر؟

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
مرسی از دوستان
روش جالبی هست ولی من هنوز امتحانش نکردم
فقط سوال اینه که فونت فارسی رو کامل ساپورت میکنه یا فقط فونت عربی رو نشون میده؟
یعنی پ چ گ ژ رو درست نشون میده؟

و اینکه من دنبال روشی هستم که از طریق DLNA یا همون Share بتونم از طریق کامپیوتر فیلمهام رو ببینم
با همون برنامه MKV Merge هم همه فیلمهام رو به صورت کامل زیرنویس بهشون چسبونم و به صورت تک فایل هستند
حالا روشی وجود داره که بتونم از طریق شیر کردن فیلمها روی کنسول راحت زیرنویس فارسی رو هم ببینم یا خیر؟
مرسی
فونت فارسی رو روی سریال شیکاگو فایر من کامل دیدم(در واقع برنامه زیرنویسو ادغام میکنه با فیلم،و پلیر ps4 همونیو که هست نشون میده)
و برای سوال دومت اینکه پلیر ps4 امکان شیر کردن نداره،نیازی هم ندارید شما...وقتی ساده میشه زیرنویس به هر تعدادی که خواستید بزارید رو فیلم دیگه نیازی نیس.

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
فونت فارسی رو روی سریال شیکاگو فایر من کامل دیدم(در واقع برنامه زیرنویسو ادغام میکنه با فیلم،و پلیر ps4 همونیو که هست نشون میده)
و برای سوال دومت اینکه پلیر ps4 امکان شیر کردن نداره،نیازی هم ندارید شما...وقتی ساده میشه زیرنویس به هر تعدادی که خواستید بزارید رو فیلم دیگه نیازی نیس.
شما متوجه منظور من نشدید
بحث من در مورد قابلیت DLNA هست یعنی همون Share
یعنی بدون اینکه از فلش استفاده کنیم بتونیم از طریق کنسول بریم روی کامپیوتر و فیلمهای داخل کامپیوتر رو ببینیم
البته این قابلیت در کنسول هست و از طریق مدیا پلیر کنسول میشه اطلاعات شیر شده در کامپیوتر رو از طریق کنسول دید ولی خب با فونت فارسی مشکل داره
اگر روشی پیدا کنید که بشه فونت فارسی رو بصورت کامل و از طریق DLNA بر روی کنسول مشاهده کرد واقعا عالی میشه

blackboygh

کاربر سایت
Jun 12, 2008
176
نام
Ghasem Askari
شما متوجه منظور من نشدید
یعنی بدون اینکه از فلش استفاده کنیم بتونیم از طریق کنسول بریم روی کامپیوتر و فیلمهای داخل کامپیوتر رو ببینیم
البته این قابلیت در کنسول هست و از طریق مدیا پلیر کنسول میشه اطلاعات شیر شده در کامپیوتر رو از طریق کنسول دید ولی خب با فونت فارسی مشکل داره
اگر روشی پیدا کنید که بشه فونت فارسی رو بصورت کامل و از طریق DLNA بر روی کنسول مشاهده کرد واقعا عالی میشه
سلام این نرم افزار رو امتحان کنین
[h=3]Conceiva Mezzmo[/h]

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
مرسی از شما
من برنامه های مختلفی دارم و مشکل برنامه نیست بلکه مشکل از خود سونی و کنسولش هست که کلا زیرنویس فارسی رو بد ساپورت میکنه
البته با برنامه Twonky خیلی راحت اطلاعات رو شیر میکنم ولی فونت فارسی رو بد نشون میده
این برنامه ای هم که شما گفتید عالیه ولی ترافیک زیادی ازم کم میکنه و از این جهت مناسب نیست

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
این روش که مشکل برعکس نشون دادن حروف رو حل نکرد. فقط زیرنویس رو ضمیمه کرد به فیلم
زیر نویس رو همونجوری که هست نشون میده،یعنی زیر نویس شما برعکس شده بوده احتمالا
یه فایل srt سالم بدی حل میشه

- - -ویرایش - - -

شما متوجه منظور من نشدید
الان متوجه شدم;)
حالا شما واقعا برای دیدن یه فیلم هم سیستمت روشنه هم ps4 ؟
ارزش زمانی داره این dlna؟ اگه اره یه راه براش پیدا کنیم

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
نه فایل سالم بود. رو PC تست کردم زیرنویس درست بود بعد زدم به PS3 دوباره کلمات برعکس شد :D

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh

- - -ویرایش - - -

الان متوجه شدم;)
حالا شما واقعا برای دیدن یه فیلم هم سیستمت روشنه هم ps4 ؟
ارزش زمانی داره این dlna؟ اگه اره یه راه براش پیدا کنیم

دقیقا درسته
اصلا DLNA یعنی همین دیگه
یعنی شیر کردن اطلاعات از یه منبع بر روی یه منبع دیگه
کلا مزیت DLNA اینه که دیگه نیازی به فلش نداری
یعنی لازم نیست مدام فلش رو پر از فیلم کنی و ببری بزنی به کنسول
بلکه با DLNA میتونی به کل محتویات سیستمت در یه لحظه دسترسی داشته باشی
من بر روی کامپیوترم با استفاده از برنامه TWonky کل فیلمهام رو شیر کردم و از طریق DLNA براحتی همشون رو در کنسول دریافت میکنم و فیلمها رو با کیفیت بالاتر بر روی ال ای دی نگاه میکنم
مهمترین مزیتش هم اینه که کل فیلمهای من HD هستند و حجمشون حداقل 2 گیگ به بالا هست پس دیگه از پر و خالی کردن فلش راحت شدم
توصیه میکنم حتما این روش رو امتحان کنید

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
این روش که مشکل برعکس نشون دادن حروف رو حل نکرد. فقط زیرنویس رو ضمیمه کرد به فیلم

تو این روش زیر نویس اصلا مشکل نداره! من همه فیلم ها رو راحت میبینم! فونت های PS4 و تنظیم کن!
با این نرم افزار زیر نویس به فیلم میچسبه و اصلا ربطی نمیتونه بر عکس نمایش داده بشه! البته تنظیمات نرم افزار رو هم چک کنید

- - -ویرایش - - -

دقیقا درسته
اصلا DLNA یعنی همین دیگه
یعنی شیر کردن اطلاعات از یه منبع بر روی یه منبع دیگه
کلا مزیت DLNA اینه که دیگه نیازی به فلش نداری
یعنی لازم نیست مدام فلش رو پر از فیلم کنی و ببری بزنی به کنسول
بلکه با DLNA میتونی به کل محتویات سیستمت در یه لحظه دسترسی داشته باشی
من بر روی کامپیوترم با استفاده از برنامه TWonky کل فیلمهام رو شیر کردم و از طریق DLNA براحتی همشون رو در کنسول دریافت میکنم و فیلمها رو با کیفیت بالاتر بر روی ال ای دی نگاه میکنم
مهمترین مزیتش هم اینه که کل فیلمهای من HD هستند و حجمشون حداقل 2 گیگ به بالا هست پس دیگه از پر و خالی کردن فلش راحت شدم
توصیه میکنم حتما این روش رو امتحان کنید

این چیزی که شما میخواید امکان پذیر نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر