بررسی LOCO ROCO

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446

LocoRoco_Coverart.png

بازی لوکو روکو از جمله بازی هایی است که سونی تبلیغات زیادی را بر روی آن انجام داد و محصولات تبلیغاتی زیادی نیز در این رابطه از جمله عروسک , جاکلیدی و ... را تهیه کرد اما هیچ کدام از این عوامل باعث نشد تا ژاپنی ها به این بازی روی خوش نشان بدهند.

با این حال در اروپا و آمریکای شمالی طرفداران زیادی پیدا کرد . داستان بازی در مورد موجودات خنگ و کودنی به نام لوکو روکو است که کاری جز آواز خوندن و به هم پیوستن بلد نیستند. ما در این بازی نقش سیاره ای را بازی میکنیم که لوکو روکوها در اون زندگی میکنند.

در حالی که لوکو روکوها یک زندگی آرام و شاد رو دارند به یکباره موجودات سیاه رنگی به سیاره حمله می کنند تا لوکو روکو ها را از بین ببرند (بخورند) . شما باید درنقش سیاره این موجودات دوست داشتنی را از دست این موجودات سیاه رنگ و بد! نجات دهید . این موجودات سیاه رنگ MOJA نامدارند. MOJA ها که دشمنان لوکوروکوها محسوب می شوند فقط به قصد خوردن لوکوروکوها به آنها حمله میکنند و هیچ قدرت تفکری ندارند . می توان با یک پرش بر روی آنها از بین بردشان. در بعضی موارد MOJA ها کوچکی مانند کنه به شما می چسبند که جلوی پرش شما را میگیرند و با انداختن خودت اندر آب , این کنه ها ! شما را ول می کنند.

xsvzddkyqokuivcwu9of.jpg

هر سیاره دارای 8 مرحله میباشد که در مرحله آخر رییس موجودات سیاه رنگ یا یه قول معروف همون غول! رو باید کشت تا سیاره از دست موجودات سیاه رنگ رهایی پیدا کند. بعد از آن شما نقش سیاره ای دیگر رو ایفا می کنید تا لوکو روکوهای دیگری که در آن سیاره هستند را نجات دهید. در سیاره های گوناگون با لوکو رو کوهای متنوعی از نظر شکل و ظاهر مواجه میشوید. لوکو روکو ها دارای رنگ هایی از قبیل آبی , زرد , قرمز و ... هستند. بازی دارای 5سیاره می باشد.

اهداف شما علاوه بر فرار از دست موجودات سیاه رنگ پیدا کردن بقیه لوکو روکو ها در مراحل گوناگون است. در هر مرحله 20 لوکو روکو وجود دارد که بعضی از آنها در نقاط خاصی مخفی هستند و باید آنها را پیداکنید. هدف دیگری را که در بازی دنبال می کنید پیدا کردن موجوداتی است با نام MUI MUI. با به پایان رساندن مرحله تعداد لوکو رو کوهایی را که نجات داده اید به همراه زمان و تعداد MUIMUI هایی که نجات داده اید به نمایش در میاید و در آخر به شما امتیازی داده می شود.

در بازی قسمتی با نام LOCO HOUSE وجود دارد که با نجات دادن MUI MUI ها یک ستاره به شما داده می شود تا قسمت هایی از آن باز شود. این ستاره ها در هنگامی که شما (لوکوروکوها) برای خورشید , ماه و ... آواز می خوانید به شما داده می شود. در LOCOHOUSE مینی گیم هایی وجود دارد که آدم از بازی کردن آن ها لذت خواهدبرد. این مکان (LOCOHOUSE) برای تمرین کردن نیز می باشد. در این مکان شما میتوانید مراحلی را به دلخواه طراحی کنید. بازی فاقد قسمت چند نفره و یا مولتی پلیر می باشد اما شما میتوانید مراحل ساخته شده توسط خودتان و یا قسمت هایی را که در LOCO HOUSE بازکرده اید را با دیگران به اشتراک بگذارید.

hv0kstu38nlyb3mh10gp.jpg
tt6pfc46z87y29hskvah.jpg

کنترل بازی تنها با 3 دکمه! انجام می شود. دکمه ی R راکه فشاردهید شما (سیاره) لوکو روکو ها را با تکان دادن خودتان به سمت راست حرکت میدهید و اگر دکمه ی L رافشار دهید لوکوروکو ها به سمت چپ حرکت میکنند. با گرفتن دکمه های L , R لوکوروکوها میپرند. اگر خواستید لوکوروکوها را به هم بچسبانید و یک لوکو روکوی بزرگداشته باشید کافی است با زدن دکمه ی دایره یک زمین لرزه در سطح سیاره ایجاد کنید تا لوکوروکوها به هم بپیوندند. برای اینکه آن ها را از یکدیگر جدا کنید کافی است باز هم دکمه ی دایره را فشار دهید تا رعد و برق لوکوروکو ها را از هم جدا کند .

کنترل بازی بسیار ساده , راحت و دلنشین است ! شما در حین بازی می توانید با فشار دادن یک دکمه از لوکوروکوی خودتان در شرایط مختلف عکس بگیرید.

هوش مصنوعی بازی بسیار پایین است اما این پاین بودن به نوعی باعث جذابیت بازی شده است. دشمنان شما همانطور که گفتم فقط به طرف شما میایند و تا یک جای مشخصی شما را دنبال میکنند و بعد از آن شما را رها می کنند. اگر لوکوروکو را در جایی به امان خدا رها کنید بعد از مدتی شروع به ورجه وورجه کردن می کند. بازی در عین سادگی از گرافیک خوبی بهره می برد و حس زنده بودن محیط را به گیمر می دهد. رنگ های متنوع , شاد و درخشان و تکان خوردن گیاهان و موجودات حاضر در بازی از جمله عوامل زیبایی گرافیک این بازی در عین ساده بودن آن است. چهره ی همیشه بشاش لوکوروکوها (به غیر از زمانی که به دام MOJA ها افتاده اند) گیمر ر اترغیب به ادامه ی بازی میکند.

یکی از نقاط قوت بازی صداگذاری آن است. لوکو روکو ها همراه با موزیک متن بازی همراه می شوند و آن رامیخوانند و یک جو شاد را بوجود می آورند. هنگامی که می خواهند برای دیگر موجودات آواز بخوانند یکی از شاد ترین آوازهایی که تا به حال شنیده اید را می خوانند. فقط کافی است یک بار به صداگذاری بازی توجه کنید تا جذابیت آن را بفهمید . آواز لوکوروکوها و بیدار کردن موجودات دیگر بازی و...

van3cz8ci82ui0rl7nfa.jpg

در کل من این بازی را به همه ی افرادی که PSP , PS VITA و PS TV دارند توصیه می کنم و به کسانی که ندارند نیز توصیه می کنم از یکی از دوستانشان قرض گرفته و این بازی را برای یک بار هم که شده بازی کنند. این باز یارزش چندین بار تمام کردن را نیز دارد چون با هر بار تمام کردن بازی شما راه های مخفی و متقاعب آن لوکوروکوهای بیشتری پیدا می کنید.

14fvn2op6k2ygkqp7wka.jpg
iem5mro4pyvru7nniyzr.jpg

برای دیدن نقد و بررسی بازی ها PSP به تاپیک زیر مراجعه کنید
لینک

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mkh-n71

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
نقدت عالی بود آقا احسان
واقعا این بازی یکی از بازی های مفرح و جذاب psp هست که ای کاش از این بازی بیشتر روی psp و علی الخصوص psvita میدیدیم.

• Like
Reactions: ehsanservat

ps_lovers

کاربر سایت
Nov 8, 2012
34
ممنون دوست گرامی بابت مقاله ای که نوشتید.
خاطرات رو زنده کردید
یکی از خلاقانه ترین و بهترین بازی های psp بود. ایده ای که انچنان از ان حمایت نشد.
واقعا تجربه ی این بازی لذت بخش بود
بازی با محیطی شاد و موسیقی ارام بخش. هر چند که مراحل مشکلی هم داشت اگر می خواستید 100% مرحله رو به اتمام برسونید.
ولی نسخه دوم این بازی اصلا تجربه موفقیت امیز و لذت بخش نسخه اول رو نداشت.
یک نسخه هم برای ps3 معرفی شد به نام !BUU BUU : cocoreccho من این عنوان رو هم خریدم و تجربه کردم. تقریبا محیط همان بازی اصلی بود با سبکی متفاوت تر
در کل بازی بود که ارزش ادامه دادن رو داشت مثلا نسخه سوم برای ویتا عرضه می شد ولی افسوس که سونی فراموش کرد این عنوان رو.
در اخر هم باز ممنون از شما دوست گرامی بابت این مقاله.
ولی یک نکته رو هم بگم اگر جزئیات و داستان بازی رو بهتر شرح می دادید . خیلی مقاله بی نظیری می شد. هر چند که الان هم عالی است

• Like
Reactions: ehsanservat

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
نقد خيلى خوبى بود و به همه ى جزييات گيمپلى توجه شده بود
اين بازى رو ٤-٥ سال پيش رو PSP بازى كردم و بازى فوقالعاده هست :x

مرسی داداش گلم :x
یه بررسی کوچیک کرده بودم امیدوارم خوب شده باشه

نقدت عالی بود آقا احسان
واقعا این بازی یکی از بازی های مفرح و جذاب psp هست که ای کاش از این بازی بیشتر روی psp و علی الخصوص psvita میدیدیم.

مرسی داداش
ممنون از لطفت , آره واقعا بازی دوست داشتنییه
من خودم منتظر عناوین جدید psp روی ps vita بودم که دیگه هیچوقت شاهدش نبودیم
psp الانشم ارزش خرید بالایی داره نسبت به قیمتش

http://66.90.91.26/ost/locoroco-psp-/twtahxprcw/18-track-18-locoroco.mp3

به نظر بازی جالبی میاد...خوشبختانه خنوز PSP رو دارم...برم واسه دانلود

داداش گلم این بازی یکی از بهترین و شادترین و قشنگترین بازیا psp ه
اگر بازیش نکردی حتما بازیش کن
البته اول نسخه 1 بازی کن بعد نسخه 2

Ehsan detected :d
تو دیونه ای احسان به جا این کارا عضو تحریریه شو شونصد ملیون دلار درامد داشته باش :bighug: :d​

فدات داداش , خودت از وضع خبر داری که :d

یکی از بهترین بازی های PSP. تشکر بابت نقد. هر کی هم PSP نداره, راحت میتونه با شبیه ساز PPSSPP رو کامپیوتر و اندروید بازی کنه.

منم باهات موافقم , هنوز موزیک بازی تو گوشمه
فدات داداش , خودت که خدا کنسول دستی بازیا حساب میشی :d حتی NVIDIA Shield هم داشتی

نقد خوبی بود . تجدید خاطره شد بعد از چند سال .

ممنون عزیز , شما که از قدیمی های این فرومی و از قدیمی ها و بزرگان بخش psp هستی
رو گردن ما خیلی حق داری

http://66.90.91.26/ost/locoroco-psp-/zeyclcyrad/20-track-20-locoroco.mp3

ممنون دوست گرامی بابت مقاله ای که نوشتید.
خاطرات رو زنده کردید
یکی از خلاقانه ترین و بهترین بازی های psp بود. ایده ای که انچنان از ان حمایت نشد.
واقعا تجربه ی این بازی لذت بخش بود
بازی با محیطی شاد و موسیقی ارام بخش. هر چند که مراحل مشکلی هم داشت اگر می خواستید 100% مرحله رو به اتمام برسونید.
ولی نسخه دوم این بازی اصلا تجربه موفقیت امیز و لذت بخش نسخه اول رو نداشت.
یک نسخه هم برای ps3 معرفی شد به نام !BUU BUU : cocoreccho من این عنوان رو هم خریدم و تجربه کردم. تقریبا محیط همان بازی اصلی بود با سبکی متفاوت تر
در کل بازی بود که ارزش ادامه دادن رو داشت مثلا نسخه سوم برای ویتا عرضه می شد ولی افسوس که سونی فراموش کرد این عنوان رو.
در اخر هم باز ممنون از شما دوست گرامی بابت این مقاله.
ولی یک نکته رو هم بگم اگر جزئیات و داستان بازی رو بهتر شرح می دادید . خیلی مقاله بی نظیری می شد. هر چند که الان هم عالی است

ممنون داداش ازت ممنونم که اومدی و هم نظرتو گفتی و هم از اینکه تجربتو برای همه ما گفتی
باهات موافقم کاش این سبک بازی اداه پیدا میکرد , البته جا تعجب نداره سونی این روند کاریشه همیهش یه ip میاره پرو بال میده بزرگش میکنه و کلی طرفدار پیدا میکنه بعد یهو اون ip میذاره کنار
مثل سری انحصاری crash رو ps1 - مثل دکستر و ........
البته این شاید بخاطر سیاست در اوج برو کنار باشه
آره اون قسمت پیدا کردن ها مخفی و ..... سخت میشد
متاسفانه من از نسل اول تا هفت تمام کنسول ها داشتم غیر از ps3 و نتونستم این عنوان رو ps3 تجربه کنم
ممنون از نظراتی که دادی منم فقط در حد همین بررسی تونستم مقال ای بنویسم و برای نقد نقد نوشتن باید علم این کارداشتن که من ندارم و بزرگان این کار باید تحریر کنن

http://66.90.91.26/ost/locoroco-psp-/bcqavbsvxo/16-track-16-locoroco.mp3

Loco Roco و Patapon دو تا از عنوان های ناب PSP بودن و هستن...

آره داداش هر دو تا باحالن و دوست داشتنی
البته از نظر سلیقه آدما متفاوتن
خود من Loco Roco خیلی دوست دارم و سعی دارم یه بررسی هم درباره Patapon و دیگر عناوین psp بنویسم

http://66.90.91.26/ost/locoroco-psp-/iqwjafcldp/22-track-22-locoroco.mp3

اهنگای بازی معرکه بودن
مرسی احسان جان که دوباره loco roco یادمون اوردی

آره واقعا آهنگ ها بازی یه شاهکار بودن در عین بامزگی
ممنون داداش

http://66.90.91.26/ost/locoroco-psp-/neekbqqlwy/11-track-11-locoroco.mp3

عالی بود در مورد patapon هم یه نقد بنویسید لطفا

چشم داداش سعمی میکنم در مورد patapon و عناوین دیگه psp بررسی بنویسم

نقد جالبی بود یه تجدید خاطراتی بود با یکی از بهترین های PSP یادش بخیر
خسته نباشید :bighug:

مرسی دوست عزیز :bighug:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
ا احسان تویی! Id جدیدت هست :d

نقد بسیار عالي بود خیلی بازی خوبی بود با حال بود یادش بخیر یک ورژن هم برا ps3 داشت :)

:d

فدات داداش لطف داری , آره بازی خیلی باحالی بود
آره ps3 هم یه نسخه داشت اما متاسفانه من بازیش نکردم , فقط 2 نسخه psp بازی کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر