Cemu | Wii U Emulator

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
من بایونتا 2 بازی نکردم، فکر کنم این ایراد صدا که میگین خاص این بازی باشه نه شبیه ساز چون تو زلدا BotW اصلا چنین مشکلی با صدا نداشتم
در مورد لگ هم کارایی که تو همین پست پایینتر نوشتم یه امتحان کنین ببینین بهتر میشه یا نه

اول از همه تو تب بالای شبیه ساز برید به CPU>Mode
و Triple Core رو تیک بزنید

تو Debug>Precompiled Shader cache هم چک کنید تیک Enable خورده باشه

تو Debug>MM Timer Accuracy چک کنید روی 1ms باشه

تو Debug>Custum Timer رو QPC و 1x Speed بذارید

یه نکته مهم هم که فکر کنم خودتون بدونید این که GPU Buffer Accuracy رو حتما low بایستی بذارید

بعد لود شدن شیدر کش چقدر زمان میبره؟ شیدر کشتون 9k هست دیگه؟ اگه تو منوی دیباگ اون تنظیم شیدر کش که گفتم رو فعال کرده باشید کار بیشتری نمیشه انجام داد جز اینکه پوشه شبیه ساز رو روی SSD یا رم (متدش رو تو همین تاپیک گذاشتم-روی رم میریزید دقت کنید آپدیتی چیزی تو پوشه شبیه ساز نباشه حجمش از 700-800 مگ بیشتر شه) بریزید.
ریختن آپدیت های بازی هم بازی رو از لحاظ تکنیکی بهتر میکنه و اجراش به شبیه ساز و سیستم بستگی داره

فکر کنم تو پوشه gameProfiles خود شبیه ساز باشن از قبل
تنظیماتی که گفتید انجام دادم چندتاش که دیفالت بود ولی پردازنده رو اون حالت گذاشتم فرقی نکرد و لگ بیشتر شد
مشکل اصلیم اینه وقتی دوربین میچرخه هارد به شدت سروصدا میکنه و لگ میوفته یکی دو ثانیه ولی معمولا فریم بین 20 تا 25 که راحت میشه بازی کرد اما این لگ اذیت میکنه
شاید مشکل از هاردم هست ولی امروز یه نیم ساعتی مداوم تو بازی بودم لگها کمتر شد و فقط بالای درخت ها برم افت فریم پیدا میکنم
فعلا با همین شرایط ادامه میدم تا آپدیتش کنم ولی بازیش خیلی عالیه

آخرین ویرایش:

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
یه چیزی که متوجه شدم اینکه تو cemu 1.11.3 شیدرکش خودش ساخته بشه بهتره
من با شیدرکشی که دانلود کردم و گذاشتم تو برنامه هم خیلی طول میکشید بازی بارگزاری بشه هم لگ داشتم
اما از وقتی پاکشون کردم تو پوشه شیدرکش خودش ساخته میشه حداقل بازی زودتر بالا میاد ولی اون لگ چرخش دوربین هنوز پاربرجاست

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
تنظیماتی که گفتید انجام دادم چندتاش که دیفالت بود ولی پردازنده رو اون حالت گذاشتم فرقی نکرد و لگ بیشتر شد
مشکل اصلیم اینه وقتی دوربین میچرخه هارد به شدت سروصدا میکنه و لگ میوفته یکی دو ثانیه ولی معمولا فریم بین 20 تا 25 که راحت میشه بازی کرد اما این لگ اذیت میکنه
شاید مشکل از هاردم هست ولی امروز یه نیم ساعتی مداوم تو بازی بودم لگها کمتر شد و فقط بالای درخت ها برم افت فریم پیدا میکنم
فعلا با همین شرایط ادامه میدم تا آپدیتش کنم ولی بازیش خیلی عالیه
اول که بازیو اجرا میکنید شیدر کش لود میشه 4 هزار تا شیدر کش لود میشه یا 9 هزار تا؟
احساس میکنم شیدر کش تون ناقصه
یه چیزی که متوجه شدم اینکه تو cemu 1.11.3 شیدرکش خودش ساخته بشه بهتره
من با شیدرکشی که دانلود کردم و گذاشتم تو برنامه هم خیلی طول میکشید بازی بارگزاری بشه هم لگ داشتم
اما از وقتی پاکشون کردم تو پوشه شیدرکش خودش ساخته میشه حداقل بازی زودتر بالا میاد ولی اون لگ چرخش دوربین هنوز پاربرجاست
راستی شما GPU Fence Skip رو فعال کردید؟
درمورد شیدرکش هم اتفاقا بهتره استفاده کنید

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
اول که بازیو اجرا میکنید شیدر کش لود میشه 4 هزار تا شیدر کش لود میشه یا 9 هزار تا؟
احساس میکنم شیدر کش تون ناقصه

راستی شما GPU Fence Skip رو فعال کردید؟
درمورد شیدرکش هم اتفاقا بهتره استفاده کنید
آره این گزینه فعاله
من مشکل کندی ندارم فقط مواقعی خاص که دوربین میچرخه و محیط جدیده لگ میوفته بعدش عادی میشه
نرخ فریمم 20 تا 27 هست راحت و روان
اون شیدرکشی که داشتم بالای 9000 تا لود میشد ولی خیلی دیر میومد بالا پاکش کردم خود بازی شیدرکش میسازه مشکلی هم نداشتم تا الان
حالا اگر شیدرکش مناسب پردازنده cori 3 4130 سراغ دارید لینک بدید ممنون

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
من قسمت وارد کردن key رو متوجه نشدم!
کسی میتونه شفاف توضیح بده wii u common key و title key بازی ها رو چطوری باید وارد کرد..
من کلی آموزش حتی توی یوتیوب دیدم با هر روشی امتحان کردم ارور Missing Decryction key میده!

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
614
کسی میتونه شفاف توضیح بده wii u common key و title key بازی ها رو چطوری باید وارد کرد..
من کلی آموزش حتی توی یوتیوب دیدم با هر روشی امتحان کردم ارور Missing Decryction key میده!

همانطور که گفتم در فولدر cemu فایل keys وجود دارد که باید انجا وارد بشه Wii u common key که همه جا موجود هست ان را وارد میکنید
بعد در زیر ان title key های موردنظرتان را وارد کنید
توجه کنید با توجه به ریجن بازی شما title key متفاوته مثلا اگر بازی شما برای اروپاست باید title key اروپا را وارد کنید
من براتون یک عکس نمون میگذارم

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
614

شاید یکی از دلایلی که این ارور میاد وارد کردن title key و یا Wii u common key اشتباه باشه برای من سر بازی زلدا این اتفاق افتاد
Wii u common key هم همانی که داخل عکس هستش را وارد کنید مثل خودش

• Like
Reactions: habibmp3

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
شاید یکی از دلایلی که این ارور میاد وارد کردن title key و یا Wii u common key اشتباه باشه برای من سر بازی زلدا این اتفاق افتاد
Wii u common key هم همانی که داخل عکس هستش را وارد کنید مثل خودش
عزیز ممنون از شما بالاخره درست شد ..
اولین بازی هم که روش اجرا کردم ماریو جهان سه بعدی بود که عالی و بدون مشکل اجرا شد.. خودمم باورم نمیشد اینقدر روون و با کیفیت داره اجرا میشه. من نسخه 3d land رو روی 3ds بازی کردم و با اینکه نسخه کنسول دستی هم عالیه ولی این نسخه فراتر از عالیه و خیلی تفاوت داره با 3d land!
اینا فقط پیشوارن برای استقبال از سلطان Breath of The Wild که اون شاهکار رو تجربه کنیم..

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
جدیدا Wind Waker HD رو تست کردم، بدون هیچ مشکلی اجرا میشه فقط صداش مشکل داره و گاهی اوقات صداهای اشتباهی برای خودش پخش میکنه.
فیکسی چیزی برای این مشکل صداش نیست؟

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
با سلام
من بازی breath of the wild را از سایت top 2 download دانلود کردم که اپدیت ورژن ۱ هم همراهش بود ولی زمانی که title key مربوط به هر ریجنی را وارد میکنم قبول نمیکنه . کسی لطف میکنه راهنماییم کنه ؟

منم دقیقا همین مشکل رو دارم و از همین سایت بازی رو دانلود کردم ..

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
614
منم دقیقا همین مشکل رو دارم و از همین سایت بازی رو دانلود کردم ..
بله من پیدا کردم
از برنامه u Wizard میتوانید کمک بگیرید برنامه را دانلود کنید بازی را را لود کنید (load ) بعد که بازی را شناخت در قسمت title key فایل key بازی را که درون خود پوشه بازی هست را load کنید دقت کنید که هنگام لود کردن هیچ فایل را نشان نمیده اول کلید ستاره را وارد کنید بعد که فایل key را وارد کردید بهتون تایتل کی میده

• Like
Reactions: habibmp3

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
بله من پیدا کردم
از برنامه u Wizard میتوانید کمک بگیرید برنامه را دانلود کنید بازی را را لود کنید (load ) بعد که بازی را شناخت در قسمت title key فایل key بازی را که درون خود پوشه بازی هست را load کنید دقت کنید که هنگام لود کردن هیچ فایل را نشان نمیده اول کلید ستاره را وارد کنید بعد که فایل key را وارد کردید بهتون تایتل کی میده
ممنون .. درستش کردم... واقعا کلافه شده بودم باید چیکار کنم...

• Like
Reactions: dizzy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر