PS4: ارور نبود فضای خالی در درحالی که کلی فضا دارم! احتمالا به دلیل استفاده از PSX DL

گفتگو در 'گفتگوی آزاد پیرامون بازی ها و کامپیوتر' ایجاد شده توسط S0h3!L, ‏Nov 25, 2015.

1. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل
    سلام.

یه مشکل خیلی مسخره و اعصاب خورد کن دارم دوستان، خواهشا اگه راه حلی میدونید یا خودتون یا دوستتون با چنین مشکلی مواجه شدید تجربیات و نظراتتون رو در میون بزارید.
    من به تازگی چند بازی خریدم و ۲بازی هم توی راهه. کلی فضا (به انداری کافی برای بازی ها) قبل از خریدهام خالی کردم.

بتمن که رسید راحت گذاشتم نصب شد و آپدیتش اومد توی لیست، وقتی ac رسید حدود ۱۵۰گیگ هنوز فضا داشتم، ولی وقتی دیسک رو میزاشتم تا ۴۰٪ نصبش میرفت بعد میزد there is not enought free space in storage فقط همین با یه دکمه ok دیگه مثل اروری که وقتی میخوای کلیپ از بازی سیو کنی میگه فضا نیست و ۳تا دکمه داره که میتونی بری توی گالری فضا خالی کنی اینا نیست... ۱۵۰گیگ هم فضا دارم:| خلاصه یه کم سرچ کردم دیدم بعضیا توی سایت های خارجی گفته بودن به خاطر درایوکلابه و آپدیتاشه و خیلیا تایید کرده بودن و گفته بودن بعد از حذف درایو کلاب مشکلشون حل شده.
    بعد کلی کلنجار مجبور شدم درایورکلاب رو پاک کنم... حذف کردم درست شد. حالا دیروز که nba رسید باز برای اون همینطوری شده:|:|:| نمیدونم دیگه چکار کنم بازی های دیگه رو هم به هیچ وجه نمیتونم دلیتشون کنم چون آپدیتاشون مهمه فیکس هاش و پر حجم، بازی های مهمی هم هستن و نمیتونم دوباره دانلود کنم...

امروز رفته بودم پیش یکی از دوستان که بازی فروشی داره و گیمر قدیمی و باتجربه ای هست، بهش گفتم و خودش همینجور که گفتم گفت آپدیتا یا بازیاتو با این نرم افزار چینیه انتقال میدی گفتم آره گفت به خاطر همونه:| من توی کار بازی دیجیتالی نیستم، فقط آپدیت هامو تقریبا همیشه از طریق psx downloader دانلود میکردم و انتقال میدادم...
    بهش گفتم چرا اینجوریه راه حلش چیه گفت خب نرم افزار غیر مجاز چینی هست و یه سری مشکلات داره مثلا روی هارد دستگاهت فایل های الکی درست میکنه و باعث اینجور مشکلات میشه راه حلشم فرمته:|
    اعصابم خیلی خرابه چون هنوز کال آف و fallout هم فردا پسفردا میرسن با اونا هم احتمالا همین بدبختی رو قراره داشته باشم:|

ممنون میشم نظراتتون رو در میون بزارید.

2. javad_b76

کاربر سایت

فکر نکنم ارتباطی به psx داشته باشه! نمیتونه داشته باشه!

مگه ps4 هک شده که فایل اضافه بریزه رو هارد:|

3. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل

درسته ولی بازم میتونه به خاطر psx باشه...

4. Herkules

کاربر سایت

نام:
    امیر
    تا جایی که من میدونم به خاطر ضبط کردن فیلم از بازیتون هست که در واقع اگر فرض مثال ۲۰ گیگ فیلم ظبط کردید ولی پاکش کنید اون ۲۰ گیگ بازم هست و پاک نشده که هم خودم و هم یکی از دوستام به این مشکل برخوردیم.
    تو سایت های خارجی هم دیده بودم بحث سر این فیلمهای گرفته شده بود و اینکه وقتی میخواید پاک کنید فیلم های که گرفتید please wait‌ نمیده مثل پاک کردن یه بازی !!

#4 Herkules, ‏Nov 25, 2015
    آخرین ویرایش: ‏Apr 1, 2016
  5. Saint475

کاربر سایت

نام:
    ابوالفضل خزائی
    علیک سلام دوست عزیز
    نرم افزار که ماهیت فیزیکی نداره چینی یا غیر چینی بودنش روش تاثیر داشته باشه.
    متاسفانه چون به صورت رسمی در داخل ایران پلی استیشن ها یا سایر کنسول ها پشتیبانی رسمی از طرف سازنده نمیشند؛ هیچ اموزش رسمی هم در مورد مشکلات دستگاه ها به فروشندگان یا مغازه دار ها نمیشه
    و این ایراد بزرگی هست، من خودم دو سال تو کار گیم بودم مغازه داشتم بیشتر راه حل ها یا روش آزمون و خطاست یا از تجربیات قبلی که هیچ کدوم جواب 100% قطعی در پی نخواهد داشت و حتما باید امتحان بشه تا ببینیم جواب میده یا نه؟. هیچکس نمیتونه نظر قطعی در مورد مشکلی بده بخصوص که چلی استیشن 4 دوسال بیشتر در بازار نیست و این مشکلی که شما میگی رو کمتر کسی باهاش برخورد داشته و رایج نیست.

به عنوان کسی که در این زمینه فعالیت داشتم میتونم چند تا کار توصیه کنم.
    1-دستگاه رو به اخرین ورژن اپدیت کنید.
    2-دیتابیس دستگاه رو ریبیلد کنید. از طرق سیف مود.
    3-از سیو هاتون بک اپ بگیرید و دستگاه رو ری اینسال کامل کنید. از طریق سیف مود.
    4-هارد دستگاهتون رو عوض کنید که مسلما اطلاعاتی که ازشون بک اپ ندارید پاک خواهند شد.

دقت کنید که PS4 معماری بسیار نزدیکی نسبت به کامپیوتر داره و اکثر بازی ها در ابتدای اجرا بخشی از هارد رو کش خودشون اختصاص میدهند. (بین 5 تا 55 گیگ) البته کش بعد از بستن برنامه حذف خواهد شد.

بیشتر مشکلات PS4 با بازسازی دیتابیس از طریق سیف مود حل میشود. (Rebuild Database)

پ.ن : برای رفتن به سیف مود دستگاه رو خاموش کنید و دکمه پاور رو چند ثانیه نگه دارید تا بوق دوم رو بشنوید و سپس دسته رو با کابل USB به دستگاه وصل کنید. (هفت ثانیه زمان رسمی قید شده از سمت سونی هست.)
    پ.ن : الان دیگه راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه اگه جواب نداد یه عکس از بخش مربوط به میزان استفاده از هارد در تنظیمات بذارید تا یکم روش فکر کنم.

6. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل
    بله من خیلی عکس و فیلم میگیرم از بازی... که همونطور که گفتم قبل از خرید بازی ها عکس و فیلم هارو به هارد اکسترنال انتقال دادم و حذفشون کردم که فضای خالی داشته باشم...
    احتمال اینکه مشکل همینی باشه که شما میگید خیلی زیاده. اما چیزی نگفتید که خودتون و دوستتون چکار کردید دربارش!؟ این سایت های خارجی هم که میگید من الان یه سرچ میکنم احتمالا پیداشون کنم اما لطفا شما هم لینکشون رو بدید اگه زحمتی نیست.
    ممنون.

سلام.
    خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتون.
    مورد ۱ و ۲ که گفتید رو امتحان کردم. (دستگاه آپدیت هست و دیتابیس هم چند بار ریبیلد کردم)
    درمورد مورد سوم هم من توی پست هم ذکر کردم که توانایی دانلود مجدد آپدیت همه بازی هارو ندارم و جوری هم نیست که بازی هامو بفروشم که دیگه ازشون استفاده نکنم... این مورد آخرین انتخابمه و به امید خدا ایشالا که کارم به این انتخاب نکشه!

اینم از عکس:
    دیسک رو قرار میدم، بازی روی نصب وسطاش ایست میکنه و بعد چند ثانیه ارور توی عکس سوم میاد:
    http://www.imgshare.ir/di/B27K/img-20151125-222051.jpg
    در این هنگام اگه روی بازی X بزنم:
    http://www.imgshare.ir/di/Q2QS/img-20151125-222124.jpg
    سپس اروری که میگم میاد:
    http://www.imgshare.ir/di/I82M/img-20151125-221945.jpg
    بعد هم به جای آیکن بازی اینجوری میشه:
    http://www.imgshare.ir/di/AWIB/img-20151125-222010.jpg

7. Saint475

کاربر سایت

نام:
    ابوالفضل خزائی
    پست شما رو خوندم کامل، همون طور که میبینید نوشتم بک اپ بگیرید و سپس دستگاه رو ری اینستال کنید.
    امکان بک اپ گیری از بازی ها و دیتاشون و سیو هاشون در PS4 وجود داره.

این صفحه مد نظرم بود.
    http://s6.picofile.com/file/8224752618/DSC_0320.jpg
    یه عکس از این لطف کنید بگیرید بفرستید. (قبلش اگه با دستگاه کار کردید یه ریستارت بدید بعد عکس بگیرید.)

اموزش بک اپ گیری از دیتا بازی ها :
    How to make a backup of your PS4 games & data - Wololo.net

8. moha112233

کاربر سایت

نام:
    محمد
    توی قسمت دانلود، بازی یا آپدیتی هست که Pause کرده باشید؟؟

9. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل
    بک آپ مطمئنید دیتای بازی رو هم کپی میکنه؟ اگه آره، آپدیت های دانلود شده که روی بازی اعمال شدن هم کپی میشن دیگه؟ چون اگه نشن که فقط سیو هامو نگه دارم و فرمت کنم که بهتره!

بعد اینکه پست قبلی رو فرستادم یادم اومد از اون قسمت یادم رفته بود عکس بگیرم! دستگاه رو روشن کردم برای عکس گرفتن از همون قسمت اما گفتم از این ها هم عکس بگیرم بد نیست، اما این مشکل اعصاب برام نزاشته یادم رفت کلا! به هر حال بفرمایید:
    http://www.imgshare.ir/di/021L/img-20151125-230552.jpg

- - -ویرایش - - -

خیر نیست عزیز. اتفاقا راستش بار اول مشکل همین بود! بار دوم برای بازی nba درایو کلاب رو حذف کردم (توی پست لازم ندیدم اینو ذکر کنم).
    بار اول برای ac مشکل همین بود که دانلود های پاوز شده رو کنسل کردم درست شد اما بار دوم دیگه دانلودی نبود و مجبور به حذف درایوکلاب شدم... الان برای اطمینان یه بازی قدیمی دیگه که نصب نیست و حجم بالایی داره رو هم امتحان کردم که مطمئن شم مشکل از nba نباشه، فارکرای که ۲۶گیگ بود شد با کمال تعجب! امیدوار شدم! اما cod ghost که ۴۹گیگ بود همین مشکل رو داشت! بازی های دیگری هم هستن که امتحان کنم اما بی فایدست...

10. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل
    دوستان نظری ندارید؟
    عزیز عکس رو دیدید؟

11. emperaturs

کاربر سایت

نام:
    Joel
    بازی رو دیجیتالی بخر با psx بریز ببین چطور میشه

12. Saint475

کاربر سایت

نام:
    ابوالفضل خزائی
    چرا عزیز من دیشب چندین انجمن خارجی رو هم گشتم و یه سری مطالب رو خوندم.
    این ایرادی که میفرمائید مال دیتای موقت بازی هاتون هست.
    همون طوری که گفتید روی دستگاهتون اپدیت های حجیم دارید که نمیخواید پاک بشه، برای دانلود هر اپدیت یا بازی دیجیتالی شما نیاز به حداقل دو برابر حجم فایل مورد نظر دارید. مثال اگه یه بازی 20 گیگ اپدیت داشته باشه شما برای نصبش به حداقل 40 گیگ فضا لازم دارید که اول فایل های PKG دانلود بشه، بعد به همون میزان فایل و حتی کمی بیشتر روی هارد نصب بشه

به طور ساده تر اول دستگاه 20 گیگ فایل PKG دانلود میکنه، بعد 20 گیگ فایل PKG رو از حالت فشرده در میاره و روی هارد نصب میکنه که میشه 40 گیگ، حالا باید 20 گیگ اولیه که به صورت PKG هست رو حذف کنه ولی نمیکنه و روی هارد دستگاه باقی میمونه

مشکل اینجاست که بعد از دانلود PS4 فایل دانلود شده رو حذف نمیکنه و داخل دستگاه باقی میمونه، اینجوری وقتی به هارد نگاه کنید فایل های اپدیت جزو حجم استفاده شده از هارد حساب نمیشند ولی روی هارد هستند.
    از بخش دانلود داخل PS4، اگر فایلی داخل لیست هست حذفش کنید. هرچند که برای این مشکل از سمت سونی هیچ راه حلی ارائه نشده ولی راه حل های پیشنهادی از نظر کاربرانی که جواب گرفتند، بازسازی دیتابیس، جذف دیتای بازی های حجیم و اپدیت های حجیم بازی ها و ری اینستال کامل بازیها بوده؛ امتحان کنید شاید جواب بگیرید.

و در مورد اون یکی سوالتون من خودم امتحان نکردم ولی وقتی اسم بک اپ به میون میاد منظور کل اطلاعات هست نه فقط سیوشون. داخل اموزش هم قید شده که میشه از بازی و دیتای اون بک اپ گرفت.

13. S0h3!L

کاربر سایت

نام:
    Soheil - سهیل
    ممنون از توجهتون، اما این اصلا یه راه حل نیست!!

عزیز این چیزی که میفرمایید هم من خودم همون روز اول خوندمش توی سایت های خارجی. اما ربطی به این مشکل نداره، چون شما بد متوجهش شدید. اون برای دانلود بازی های دیجیتالی هست. کسانی که مشکل مطرح کرده بودن و بعضی ها گفته بودن باید دو برابر حجم داشته باشه اون فرد مشکل این بوده که مثلا میخواسته یه بازی دیجیتالی ۲۰گیگی دانلود کنه و خودش مثلا ۳۰گیگ داشته، بهش گفتن باید ۴۱گیگ داشته باشی تا بشه بازی دیجیتالی رو دانلود و نصب کرد، که بعد از نصب هم اون ۲۰گیگ باقی خودش برمیگرده چون سیستم ps4 اینقدر مسخره نیست که فایل های موقت رو نگه داره توی خودش!

اما حرفتون درباره اینکه میگید فایل روی دستگاه باقی میمونه صحیحه. احتمالا هم به دلیل استفاده از psx هست وگرنه سونی عمرا چنین گافی توی سیستمش بعد ۲سال گذاشته باشه! که برمیگردیم به همون حرف رفیق بازی فروش من، که احتمالا منظورش همین بوده اما درست منظورش رو نرسونده (چون مشتری داشت شاید حواسش نبوده...) چون همینجور که من گفتم هنوز داشتم حرف میزدم خودش گفت از این نرم افزار چینیه استفاده میکنی گفتم آره!

اینکار باعث میشه آپدیت بازی حذف شه و بازی برمیگرده به ورژن اصلی خودش که دقیقا دلیل منه که نمیخوام اون بازی هارو حذف کنم!

بله من خودم هم دیدم زده بود applications هم بکاپ گرفته میشن ولی اگه فقط خود دیتا بکاپ گرفته شه و آپدیت ها نشه بی فایدست. که فکر کنم همینطوریه، بکاپ از بازی هارو بیشتر برای کسایی که بازی دیجیتالی میخرن هست. آپدیت فکر کنم متاسفانه باید مجدد دانلود بشه!

اینجا هم خودم دیدم مشکل خیلی خیلی مشابه مشکل من بود (بیشتر سرچ هایی که میکردم توی سایت های خارجی مشکلشون دقیقا اینجوری نبود، اما این خیلی مشابه مشکل منه) خودمم یه پست زدم، که یه نفر دیگه هم بعد از من اومده گفته اونم همین مشکل رو داره! :
    119GB free but not enough? - PlaystationTrophies.org

14. Saint475

کاربر سایت

نام:
    ابوالفضل خزائی
    اون چیزی که شما دارید میفرمائید ارور CE-37704-1 هست ربطی به شما نداره
    در ضمن لحن نوشتارتون هم مناسب نیست، دوستان اینجا دارند کمکتون میکنند، لطف میکنند شاید مشکل شما برطرف بشه این که بخواید اینجوری با این لحن تند باهاشون صحبت کنید اصلا درست نیست.

من کاری با اون چیزی که شما خوندید ندارم، مشکل شما همین ایراد هست و ربطی هم به PSX دانلودر نداره، اون نرم افزار و سایر نرم افزار های مشابهش تنها یک نرم افزار پرو.کسی سرور محدود شده هستند نه چیز بیشتر.

ماهیت دانلود بازی دیجتالی و اپدیت هر دو یکی هستند، بعد از دانلود اپدیت، فایل های داخل پکیج داخل پوشه ایدی بازی قرار میگیرند و جزئی از بازی میشوند. برای اپدیت پوشه جدا در نظر گرفته نشده است. پس دیتای بازی شامل اپدیت هر بازی هم میشه.

فایل های داخل بخش دانلود دقیقا فایل های موقت دانلود هستند، حذف اونها باعث حذف اپدیت بازی نمیشه. این فایل ها تنها مربوط به پکیچ های دانلود هستند نه فایل نصب شده.
    اگر در این بخش فایلی دارید حذفش کنید و مجدد تست بگیرید ببینید میتونید بازی رو نصب کنید یا خیر.
    http://s6.picofile.com/file/8224885576/DSC_0322.jpg

این اخرین پاسخ بنده تایپک شما بخاطر طرز برخوردتون هست. موفق باشید.امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه.

15. arash1996

کاربر سایت

نام:
    آرش
    به میزانی که فایل دانلود نشده توی لیست دانلودت داری، سیستم عامل اون میزان دانلود نشده رو از فضای خالیت کم میکنه تا بعدا بدون مشکل دانلودشون کنی.

برو چک کن ببین چند گیگ بازی و آپدیت و کلا فایل دانلود نشده تو لیستت داری، احتمالا با حذفشون مشکلت حل میشه‌.