PlayStation Metal Gear Online 3 , FOB | PSN

همانطور که آگاه هستید 6 اکتبر آنلاین بازی MGSV فعال شد

برای وارد شدن به این قسمت ابتدا باید آخرین ورژن آپدیت بازی را نصب داشته باشید.با وارد شدن به بازی به Title Menu میرید که از اونجا Metal Gear Online رو انتخاب میکنید که باید حجمی معادل 1 گیگ ( جدا از آپدیت بازی ) دانلود کنید تا این بخش قابل استفاده بشه

vajuktw2spuk33idalar.jpg

با وارد شدن به قسمت آنلاین , خود بازی یک راهنما براتون میذاره که مختصر در زیر توضیح میدم :

ابتدا باید کارکتر خود را بسازید , در طول داستان بازی شما کارکتری را میسازید و به صورت پیش فرض همین کارکتر , کارکتر شما در بخش آنلاین نیز می باشد و اگر مایل بودید میتوانید تغییراتی در ظاهر ایجاد کنید

بازی سه Class برای کارکتر شما در نظر میگیرد که ویژگی های مختلفی دارند و دقت کنید هر کلاسی انتخاب کردید دیگر قابل تغییر نیست مگر بعد از گذشت مدتی کارکتر دیگری در بخش آنلاین بسازید !

این 3 کلاس عبارتند از :

1 ) Scout ( مناسب برای افراد تازه کار و دارای اسلحه های Long Range , سرعت و سلامتی متوسط )

2 ) Enforcer ( مناسب برای پلیر های متوسط و دارای اسلحه های منفجره , سرعت کم و سلامتی بالا )

3 ) Infiltrator ( مناسب برای افراد با تجربه , بر پایه مخفی کاری , قابلیتی عالی از CQC , توانایی اینویسیبل شدن , سرعت بالا و سلامتی کم )

در زیر عکس هایی از 3 کلاس با توضیحات مربوطه مشاهده میکنید.

dln0jdsam9gaupiilhix.jpg
64x7bqzr28f8o9mp27ny.jpg

q2h6hbwjrw6qkjkgegml.jpg

با استفاده از Idroid و از قسمت Customize میتونید کارکتر و اسلحه های خود را تغییر دهید , هرچه لول خودتون رو در طول بازی بیشتر کنید امکانات بیشتری براتون باز میشه و همچنین Gear Points های بیشتری رو میگیرید که برای خرید تجهیزاتی مثل کلاه و لباس و ... اسنفاده کنید.

متاسفانه کونامی از میکروترنسیشن هم استفاده کرده که میتونید با خرید یک سری point از Ps Store , امتیازات و Gear Point خود را بالا ببرید و سریعار کارکتر رو ارتقا بدید

آنلاین بازی به شدت برپایه کار تیمی است و مثل بازی های مثل Call Of Duty و یا Battlefield نیست که هرکی برای خودش یه کاری کنه :D البته الان بازی کنید میبینید هرکسی داره مار خودش رو میکنه ولی بهترین کار این است که هماهنگ باشید و سعی کنید کار تیمی کنید

مود های بازی :

1) Bounty Hunter

2) Cloak And Dagger

3) Comm Control

معرفی مود ها :

1) Bounty Hunter : در این بخش که تقریبا در تمامی بازی های آنلاین شاهدش هستیم , بازیکنان به 2 تیم تقسیم میشوند و باید حریف را بکشند ! شمارنده ای در طول بازی در نظر گرفته شده ( معمولا 30 ) که برای هرگروه به صفر برسه , آون گروه بازنده است و هر تیمی که کشته دهد این

شمارنده کاهش پیدا میکنه , همچنین اگر بتوانید حریف را از طریق WU یا CQC بیهوش کنید با فالتون کردنش یک عدد به شمارنده شما افزوده میشه و از صفر فاصله میگیرید ! پس از اینکه شمارنده یک تیم به صفر رسید و تیم مقابل برنده شد , یک راند دیگر به همین صورت دو تیم با هم بازی میکنند

و تیمی که 2 راند را موفق باشد , برنده این مود است !

b2pp2nhi6pfco02rkizx.jpg

2) Cloak And Dagger : در این مود بازیکنان به 2 تیم Attacker و Defender تقسیم میشوند , 3 دیسک وجود دارد که وظیفه تیم Attacker این است که یکی از این 3 دیسک را بدزدند و به بیس خودشون برشته و آنرا اپلود کنند و وظیفه تیم Defender آین است که مانع این کار شوند

کافیست یکی از دیسک ها آپلود شود تا تیم Attacker برنده بازی شود. پس از پایان زمان , جای 2 تیم با یکدیگر عوض میشود و یک راند دیگر بازی میکنند. تیمی که 2 راند را موفق باشد , در این مود پیروز است

نکته مهم : تیم Defender شامل اسلحه می باشند و قابلیت اینویسیبل ندارد ولی تیم Attacker تنها توانایی استفاده از اسلحه Wu Tranquilized و اینویسیبل دارند و نمیتوانند از اسلحه های گرم استفاده کنند !

aza764ni0ve86tomgk9i.jpg

3 ) Comm Control : در این مود مثل سایر مود های دیگر بازیکنان به 2 تیم تقسیم میشوند و به 2 تیم Attacker و Defender تقسیم میشوند. 3 سکتور وجود دارد که وظیفه تیم Attacker این است که Data را از طریق این سکتور ها آپلود کنند و برای اپلود , باید سکتوری را Capture کنند

درصدی وجود دارد که باینگر تکمیل آپلود است و اگر قبل از اتمام زمان بازی , این دیتا 100 درصد آپلود شود , تیم Attacker برنده است و برای سرعت بخشیدن به آپلود باید سکتور های بیشتری را Capture کنند ( اگر هر 3 سکتور را بگیرند که حداکثر سرعت آپلود را خواهند داشت )

در مقابل وظیفه تیم Defender این است که مانع این کار شوند و سکتورهای Capture شده توسط تیم Attacker را بازپس گیری کنند و اگر توانستند تا پایان زمان بازی مانع 100 درصد شدن آپلود دیتا شوند , برنده هستند

پس از پایان زمان , جای 2 تیم با یکدیگر عوض میشود و یک راند دیگر بازی میکنند. تیمی که 2 راند را موفق باشد , در این مود پیروز است .

ozczdvx8216cn9hla1b6.jpg

و اما قسمتی که ممکنه سوال داشته باشید این است که چطور وارد مود ها شوید ؟ ابتدا Idroid را بیاورید و از آنجا Matchmaking را انتخاب کنید.سپس میتوانید از یکی از 3 گزینه Auto Match و Select Match و یا Create Match اقدام کنید.در قسمت Auto Match کافیست مود مورد نظر رو انتخاب کنید

تا خود بازی بهترین مچ ممکن که سازگار با پینگتون باشه رو گیدا کنه , از قسمت Select Match لیستی از مچ هایی که در حال حاضر در حال انجام است نمایان میشه که میتونید انتخاب کنید کدام را میپسندید ( دقت کنید چون خود بازی اتوماتیک براتون پیدا نمیکنه ممکنه انتخاب شما سازگاری لازم

با پینگ شما نداشته باشه و اصطلاحا کیک شوید ! ) و از قسمت Create Match هم میتوانید مود مورد نظر رو بسازید و از دوستانتون دعوت کنید با هم بازی کنید یا قسمت امنیت را باز بذارید که پلیرهای دیگری ( جدا از دوستانستون ) بتونند به شما بپیوندند

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

این تاپیک قرار است بخش fob رو هم پوشش بده که دارم روش کار میکنم احتمالا تا آخر هفته اطلاعات کامل این بخش رو هم اضافه کنم

مواردی هست که الان یادم نمیاد و به مرور قرار خواهم داد

موفق باشید

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
دوستان یه سوال ....
تو قسمت انلاین نمیشه پارتی ساخت؟!
یعنی با دوستمون بریم تو یه بازی ؟

میشه
زمانیکه freeplay هستید تاچ پد رو از سمت چپ فشار بدید تا قسمت پارتی براتون بیاد...اما اینکه با هم برید تو یه مچ رو نمیدونم فقط private match میشه یا public چون تست نکردم

poyan_360

کاربر سایت
May 10, 2008
381
نام
pooyan
میشه
زمانیکه freeplay هستید تاچ پد رو از سمت چپ فشار بدید تا قسمت پارتی براتون بیاد...اما اینکه با هم برید تو یه مچ رو نمیدونم فقط private match میشه یا public چون تست نکردم

متاسفانه فک کنم نمیشه ، چون زمانی که پارتی خود psn و میسازی واسه voice بیای تو بازی میبینی که پارتی هستی و دوستت هم هست . . .
اما اگه Search کنیم و برم تو بازی دوستم نمیاد !
چند جا هم خوندم که نوشته بودن نداره ، حالا شاید میشه ما نمیدونیم !
اخه یه چیز دیگه هم هست زیر خودش همون قسمتی که toch pad و فشار میدیم میاد ، خودش نوشته میتونین برین بازی کنین باهم !/:)

A-Rajabi

کاربر سایت
May 26, 2014
136
من شنیدم که انگار میشه به mother base دیگران حمله کرد و چیز های مختلف از اون حمله بدستت آورد ( منظورم غنائم هست ). پس اون قضیه ش چیه ؟؟؟؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
من شنیدم که انگار میشه به mother base دیگران حمله کرد و چیز های مختلف از اون حمله بدستت آورد ( منظورم غنائم هست ). پس اون قضیه ش چیه ؟؟؟؟

همون FOB هست شما سرباز میدزدی و منابع و .. حالم میده ولی بعضی وقتی فکر میکنم به یه سریا چجوری میشه حمله کرد اصلا. خود FOB من نفوذ ناپذیر شذه :d

bernoos

کاربر سایت
Sep 8, 2013
221
نام
Hunter
خوب امروز 3 ساعت پشت هم با دوتا از رفقا زدیم بسی کیف داد :d
اول اینکه برای ادد کردن دوستاتون یکی تاچ پد سمت چپو بزنه و بعد سریع راستو بزنه اینطوری پارتی ساخته میشه و بعدش بقیه جوین شن و ready کنن تا 8 نفر هم جا داره و بسیار هم کیف میده :d
پ.ن: این نامردایی که محو میشن دهن مارو سرویس کردن :| یعنی تازه میومدی درست حسابی کیل بگیری یه عوضیی از پشت میومد میزدت ضد حال میخوردی :d

سرور هاهم مشکلی نداره بامن با اینکه نتم خفن نیست ولی کم پیش اومد کیک بشم:)

blackj

کاربر سایت
Feb 23, 2011
199
سلام دوستان من یه مشکل کوچیک دارم توی بازی metal gear solid 5 phantom pain توی بخش داستانی وقتی هدف گیری میکنی <نشونه> بصورت دو تایی میشه جوری که معلومه باگ هست دارم با ps4 بازیش میکنم و اپدیت 4 نصب کردم ولی بازم مشکل پابرجاست کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟ البته وقتی دوربین رو حرکت بدید این مشکل بوجود میاد

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
سلام دوستان من یه مشکل کوچیک دارم توی بازی metal gear solid 5 phantom pain توی بخش داستانی وقتی هدف گیری میکنی <نشونه> بصورت دو تایی میشه جوری که معلومه باگ هست دارم با ps4 بازیش میکنم و اپدیت 4 نصب کردم ولی بازم مشکل پابرجاست کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟ البته وقتی دوربین رو حرکت بدید این مشکل بوجود میاد

بهتره تو تاپیک خودش بپرسید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر