PlayStation Ni-Oh

Is1g8.jpg

بعد از سالها بالاخره امروز دوباره از بازی پرده برداری شد. سازنده بازی Team Ninja ـست که سری Ninja Gaiden و Dead or Alive رو در کارنامه خودش داره و با توجه به تریلر میشه امید داشت که یه عنوان با کیفیت دیگه ازشون ببینیم. داستان بازی در زمان سامورایی ها اتفاق میوفته و قراره مبارزه شخصیت اصلی با شیاطین رو نشون بده. هنوز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده، بجز اینکه بازی انحصاری PS4 ـه و سال دیگه منتشر میشه.

Update:

اطلاعات جدید از بازی منتشر شده:

• در پایین تصویر سمت راست چهار آیکون وجود داره که هر کدوم سبک مبارزه شما رو مشخص میکنند.
  • قابلیت های دفاع و حمله شما به سبکی که انتخاب میکنید بستگی دارند.
  • قابلیت تغییر سبک ها در طول مبارزه و حتی در هوا هم وجود داره.
  • مکان هایی که بازیکنان در اون مردن با کاتاناهای خونین مشخص شده اند.
  • ظاهرا میشه این نقاط رو فعال و با شخصیت های مرده مبارزه کرد که در صورت پیروز شدن Loot خیلی خوبی نصیبتون میشه.
  • مشخص نیست که بعد از فعال کردن این نقاط شما با بازیکن میجنگید (PvP) یا با AI.
  • تعویض سلاح و آرمور به صورت Real Time انجام میشه(بازی متوقف نمیشه) پس بهتره جای امنی رو برای اینکار انتخاب کنید.
  • نیزه در بازی وجود داره و میتونید از اون برای مبارزه با چندین دشمن در آن واحد استفاده کنید.
  • روح های محافظ (Guardian Spirits) ـی در بازی وجود دارند که ویلیام میتونه اونا رو برای مدت محدودی در سلاح خودش قرار بده و از قدرتشون استفاده کنه. روح های مثل گرگ آتشین و جغد آبی رنگ.
  • روح های محافظ بعد از مرگتون ظاهر میشن (شاید راهی برای کمک به بازیکن باشن؟)
  • ممکنه محدودیت برای تعداد دفعاتی که میتونید از این قابلیت استفاده کنید وجود داشته باشه.
  • مجسمه های در بازی هستند که میتونید در اونجا با استفاده از Exp هاتون آپگرید کنید یا روحی که همراهتون هست رو تغییر بدید.
  • در بعضی نقاط ممکنه با روشنایی هایی در محیط روبرو بشید که در صورت وارد شدن به اونها روح هایی ظاهر میشن که میتونید باکشتنشون Loot های خوبی بدست بیارید.
  • باسی که در این دمو نمایش داده شد Onryou نام داره (شیطان انتقامجو) که یک نوع Oni(شیطان) قوی به حساب میاد.
  • خوب شدن و Healing شما به صورت رئال تایم اتفاق میوفته پس باید دنبال یه موقعیت خوب برای انجام اون بگردید.
  • گرگ آتشین قابلیت حمله با استفاده از آتش رو به سلاح ویلیام اضافه میکنه در حالی که جغد آبی به اون اجازه بهبود پیدا کردن رو میده.

تریلر ها:

vn9Qb.jpg

Ni-Oh Official Trailer
1080p

با انتشار اطلاعات جدید پست اول آپدیت میشه.

آخرین ویرایش:

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
همین الان Stage2 رو تموم کردم گفتم نظرمو راجب بازی بگم :D

خب بازی خیلی فرا تر از انتظارم بود و به نظرم فوق العادس.

کمبت بازی خیلی پیچیده تر از سری سولزه (و از بعضی لحاظ ها جذاب تر) ولی موقعی که کمبت بازی دستتون بیاد بازی خیلی آسون تر میشه، من اولاش که بازی کردم انقدر برام سخت بود که گفتم DS جلوش بچه بازیه ولی کم کم که کمبت دستم اومدو دشمنارو شناختم بازی خیلی ساده تر شد.

Nioh به هیچ وجه عمق سختی سری سولزو نداره (Fact), برای مثال میگم توی Bloodborne (که از نظر خیلی ها از DS آسون تره) باس Orphan of kosرو پنجاه بارم برین بازم برای کشتنش عذاب میکشین (و تقریبا میشه بستش داد به همه ی باس های سری سولز، یعنی شناخت باس ها شاید کارتون رو راحت تر کنه ولی به هیچ‌وجه "آسون" نمیکنه) در حالی که باسای Nioh وقتی حرکتاشون دستتون بیاد اگه با دقت بازی کنین اصلا ضربه نمیخورین ازش :D البته این درحالیه که بازی توو مرحله Alpha هست، ممکنه نسخه اصلی خیلی بهتر عمل کنه.

یه چیزی هم که دوستان گفتن اینه که استامینا خیلی کمه که به نظرم اشتباهه، چون سیستم Ki یه جوری طراحی شده که بتونین خیلی راحت با گرفتن Ki توی هوا سریع استامینا رو پر کنین (R1) تازه حرکتتونم کنسل کنین! (توی Low Stance که با Dodge کردن میتونین Ki رو پر کنین) چی از این بهتر؟ :D

گرافیک بازی برای من یکی قابل قبوله ولی فریم ریت اصلا! امیدوارم توو نسخه اصلی وضع بهتر از اینا باشه.

موسیقی بازی هم خوب کار شده.

پ.ن: مبارزه با سامورایی های شدیدا لذت بخشه :x

@K o j i m a

مرتضی بازی یه مد ۶۰ فریم هم داره ها! اونجا فریمش خیلی خوبه :D

روی اون حالت Resolution داغونه به درد نمیخوره :D

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
این موارد تغییر و المانهای جدیدی که شما در مورد تفاوت Ni Oh مثال زدین اکثرش در مورد گیم پلی و مبارزات هست که خودم هم تو پستم گفتم این مواردش متفاوت هستن:

همونطور که توضیح هم دادم تو بالا بیشترین شباهت این بازی(که به نظرم خیلی هم شدید) تو موارد لول دیزاین و پیشروی و ...... هست.

راستی اینم بگم من بازی رو عین دارک سولز 3 رفتم و کامل هم تا اخر جواب داد:Dحتی به خودشون زحمت نداده بودن تو جدول آپگرید جای strength و stamina و dexterity رو هم عوض کنن و عین دارک سولز مونده بوده......مثه دارک سولز که رو اونا زوم می کنم تو این بازی هم رو اونا زوم کردم و پیشروی و دشمنو به سمت خودم کشیدنها هم عین دارک سولز بود......فقط و فقط اون بحث استامینا تو این بازی باعث شد کمی متفاوت باشه جریان مبارزه(و البته اون جادوها و ..... که اون رو قبول دارم فرق داره).

در نهایت به نظر من که شباهت خیلی شدید(الگوبردای یه چیز اسکی رفتن یه چیز دیگه) و بسیار هم غلیظ و شدید.......البته برای من لذتبخش و مشکلی ندارم باهاش:D

در مورد اینکه گفتین دو سه پله پایینتر فرض کردن بازی نسبت به دارک سولز هم بی انصافیه ....اونم به نظرم بی انصافی نیست....چون من با توجه به سابقه سازنده هاش داستان و غنای داستانی و طراحی هنری در حد ds ازش انتظار ندارم( المانی که یکی از ستونهای اصلی و قدرتمند سولز هست)
مگر اینکه وقت انتشار کامل بازی بیاد یه چیز شاهکاری در مورد داستان ارایه بده که اونوقت میشه گفت آره حرفم در این مورد حداقل بی انصافی بوده...... .

.
خب بازیه و گیم‌پلیش :D وقتی گیم‌پلی یه چیز متفاوته دیگه نمیشه بهش گفت کپی یا کلون. در ضمن وقتی گفتم مثل سولز برید یعنی دقیقا مثل اون :D یعنی تمرکز روی Guard بجای Evade، استفاده نکردن از Ki Pulse، استفاده نکردن از Guardian Spirit ها و.... الا ماشالله. به هیچ عنوان نمیشه بدون استفاده از سیستم‌های مخصوص بازی به سبک Dark Souls اون رو تموم کرد.

بی انصافی از این لحاظه که الان داریم یه دموی آلفا رو با یه سری کامل مقایسه میکنیم. نمیشه اینطوری در مورد بازی و داستان اون نظر داد وقتی هنوز چیز زیادی در موردش نمیدونیم. آلفا تمرکزش روی گیم‌پلی‌ـه و تا اونجایی که دیدیم و تجربه کردیم در این مورد تفاوت زیادی با سولز داره و اگه بهتر از اون نباشه مطمئنا بدتر نیست. برای اینکه بگیم بازی از سولز بهتر یا بدتره و یا اینکه چند پله پایین یا بالاست، باید صبر کنیم نسخه نهایی بازی بیاد.

در ضمن یه سری موارد هم هست که دیگه فکر کنم زیادی داریم به سولز ربطش میدیم :D چیزایی مثل آپگرید کردن با XP و بالا بردن یه سری Attribute ها (حالا هر اسمی که داشته باشن) از سال‌ها قبل از سولز وجود داشته و مطمئنا تا سال‌های بعد از این هم هست. توی هر RPGـی وقتی شما تمرکز رو بزاری روی قدرت شخصیت و اون رو بالا ببری مطمئنا به راحتی میشه دشمنا رو توش شکست داد و این مختص Souls یا Nioh و غیره نیست :D
===
@K o j i m a

مرتضی بازی یه مد ۶۰ فریم هم داره ها! اونجا فریمش خیلی خوبه :D

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
خب منم بازی رو انجام دادم ولی فکر نکنم بتونم تمومش کنم:D
برا کسی که بلاد رو پلاتش کرده و یکی از خفن ترین بازی هایه عمرش بوده این بازی محشر بود:D
رسما با کمبوهاش حال کردم اما خب اگه بخواد متا بلاد رو بیاره با این چیزی که من دیدم راحت میتونه باید رو تنوع محیطش وحشتناک کار کنه اصلا میحط هایه بلاد حماسی بود:D
به امید خدا چند روزه دیگه سولز 3 میرسه دستم و ماجرایه بلاد دوباره شروع میشود:D...فقط امیدوارم تاریخش همین 2016 باشه و نره برا ساله دیگه چون بدجور عاشقش شدم

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
دوستان راستی چجوری این ilxer ها رو(اگه اسمشو درست نوشته باشم) زیاد کنیم بابا تو بلاد میشد 30 تا دمیج بگیری که تو باس فایتا کم نیاری اینجا 3 تا بهت میده با اون باس فایتا روانی:D

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
چند ساعتی بازی کردم باس اولم زدم مرحله دوم هستم فقط تنها گله اصلی من از بازی دوربینش هست مخصوصا وقتی روی یه دشمن قفل میکنی افتضاحه .امیدوارم تو نسخه نهایی برطرف بشه .
این همیشه انلاین بودنشم رو مخه .من که خونه اینترنت ندارم با اینترنت موبایل بازی میکنم اونم چون سرعتش پایینه هی قطع میکنه مجبور شدم از 4 صبح که اینترنت خوبه پاشم بازی کنم الانم شدید خوابم میاد|-)

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
یکی از NG/DMC/Bayo بازای حرفه‌ای Nioh رو بازی کرده و این ویدیو رو از بازی کردنش گذاشته. اصلا باور کردنی نیست.... این جدا همین بازیی که این چند روزه داشتیم می‌کردیم؟ :flushed:

3srm2ucwhd3hmiksd3tu.jpg

Nioh - 720p/60fps

Edit: لینک دانلود مستقیم:
دانلود فایل Nioh

پ.ن: خداییش بعد از دیدن این ویدیو کسی میتونه دیگه بگه بازی یه کپی از روی دارک سولزه؟ خیلی گیم‌پلی بازی وحشتناکه! خیلی!
پ.ن2: لینک دانلود مستقیم اضافه شد. با تشکر از @armin_shadow عزیز

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
یا خداا چرا اینجوری بود این
کلا بازی رو به سُخره گرفته بود :|
واقعا بعضیا عجیییب استعداد دارن در زمینه ی‌گیم :D
خیلی جالب بازی‌میکرد ، این همه کمبو داره این بازی ؟ حتی جامپ میزد بعدش ضربه
خیلی خووب بود :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
یا خداا چرا اینجوری بود این
کلا بازی رو به سُخره گرفته بود :|
واقعا بعضیا عجیییب استعداد دارن در زمینه ی‌گیم :D
خیلی جالب بازی‌میکرد ، این همه کمبو داره این بازی ؟ حتی جامپ میزد بعدش ضربه
خیلی خووب بود :D
تازه فکر کن نوید اینکارا رو فقط بعد از چند روز بازی کردن، اونم با نسخه آلفا داره انجام میده! نسخه کامل بازی که بیاد کمبو ویدیوهاش وحشتناک میشن!

پ.ن: جالبه اصلا از گاردین ها هم استفاده نمیکنه. فکرش رو بکنید اگه از کمبوهای اونا هم استفاده میکرد دیگه چی میشد :fearscream:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,808
این دمو رو گرفتم ولی وقتی میره تو بازی اونجا که باید استارت کنی بره تو منو هیچ چیزی برای استارت کردن نمیاد

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
خب منم باس اول رو رد کردم و قبل از اینکه دمو بپره Mark of the Conqueror رو گرفتم :D اولش برام کابوس بود، ولی الآن که بهش عادت کردم، برام خیلی لطیف‌تر و لذت بخش‌تر شده :x گرافیکش برای نسخه Alpha خوب بود ولی draw distance باید خیلی روش کار بشه. گرافیک هنری رو هم دوست داشتم. سیستم مبارزه بازی فوق العاده‌است و اصلا تکراری نمی‌شه. خیلی فراتر از یه DS clone دم دستیه و با اینکه اصولش شبیه اونه ولی سازنده تونسته اون رو کاملا از DS متمایز کنه و به نظرم به بهترین شکل هم موفق شده.

فقط دو مشکل من با این دمو داشتم. اولی اینکه سیستم قفل کردن مشکل داره و بعضی وقتا ویلیام پشت به دشمن می‌ایسته و این باعث وارد شدن ضربه های الکی از طرف دشمن می‌شه. مشکل دوم هم به‌نظرم این بود که بازی انقدر می‌خواد غافلگیرمون کنه که دیگه اصلا غافلگیر نمی‌شیم. مثلا توی یه محدوده 50 متری، سقف سه یا چهارتا از کلبه‌ها میاد پایین و می‌افتیم تو اتاق پر از دشمن. یا اینکه پشت اکثر درها یا مناطقی که بهشون وارد می‌شیم، یک یا چند دشمن هستند.

اینا رو اگه حل کنه می‌تونه برای هر سولز فنی must-buy بشه :-bd

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dante Never Cry

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
چرا انقدر این سخته! :| البته من زیاد بازی نکردم، ولی همون تیکه اول بازی انقدر مُردم که با اعصاب و روانی داغون اومدم بیرون!
این طور که به نظر میرسه آدم باید کلهم با یه طرز فکر دیگه ای نسبت به Dark Souls سراغ بازی بره و یه جور دیگه بازی کنه. یعنی با وجود ظاهر و ویژگی های بازی که خیلی شبیه اون سری هستن، هسته اصلی بازی متفاوت هست و نمیشه مثل Dark Souls کار کرد. حیف که دیر رسیدم و دیگه نمیتونم سراغش برم، ولی بدم نمیاد یه سری ویدئو ازش ببینم و بفهمم ملت چیکار میکنن! :D

• Like
Reactions: Dante Never Cry

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر