PlayStation Ni-Oh

Is1g8.jpg

بعد از سالها بالاخره امروز دوباره از بازی پرده برداری شد. سازنده بازی Team Ninja ـست که سری Ninja Gaiden و Dead or Alive رو در کارنامه خودش داره و با توجه به تریلر میشه امید داشت که یه عنوان با کیفیت دیگه ازشون ببینیم. داستان بازی در زمان سامورایی ها اتفاق میوفته و قراره مبارزه شخصیت اصلی با شیاطین رو نشون بده. هنوز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده، بجز اینکه بازی انحصاری PS4 ـه و سال دیگه منتشر میشه.

Update:

اطلاعات جدید از بازی منتشر شده:

• در پایین تصویر سمت راست چهار آیکون وجود داره که هر کدوم سبک مبارزه شما رو مشخص میکنند.
  • قابلیت های دفاع و حمله شما به سبکی که انتخاب میکنید بستگی دارند.
  • قابلیت تغییر سبک ها در طول مبارزه و حتی در هوا هم وجود داره.
  • مکان هایی که بازیکنان در اون مردن با کاتاناهای خونین مشخص شده اند.
  • ظاهرا میشه این نقاط رو فعال و با شخصیت های مرده مبارزه کرد که در صورت پیروز شدن Loot خیلی خوبی نصیبتون میشه.
  • مشخص نیست که بعد از فعال کردن این نقاط شما با بازیکن میجنگید (PvP) یا با AI.
  • تعویض سلاح و آرمور به صورت Real Time انجام میشه(بازی متوقف نمیشه) پس بهتره جای امنی رو برای اینکار انتخاب کنید.
  • نیزه در بازی وجود داره و میتونید از اون برای مبارزه با چندین دشمن در آن واحد استفاده کنید.
  • روح های محافظ (Guardian Spirits) ـی در بازی وجود دارند که ویلیام میتونه اونا رو برای مدت محدودی در سلاح خودش قرار بده و از قدرتشون استفاده کنه. روح های مثل گرگ آتشین و جغد آبی رنگ.
  • روح های محافظ بعد از مرگتون ظاهر میشن (شاید راهی برای کمک به بازیکن باشن؟)
  • ممکنه محدودیت برای تعداد دفعاتی که میتونید از این قابلیت استفاده کنید وجود داشته باشه.
  • مجسمه های در بازی هستند که میتونید در اونجا با استفاده از Exp هاتون آپگرید کنید یا روحی که همراهتون هست رو تغییر بدید.
  • در بعضی نقاط ممکنه با روشنایی هایی در محیط روبرو بشید که در صورت وارد شدن به اونها روح هایی ظاهر میشن که میتونید باکشتنشون Loot های خوبی بدست بیارید.
  • باسی که در این دمو نمایش داده شد Onryou نام داره (شیطان انتقامجو) که یک نوع Oni(شیطان) قوی به حساب میاد.
  • خوب شدن و Healing شما به صورت رئال تایم اتفاق میوفته پس باید دنبال یه موقعیت خوب برای انجام اون بگردید.
  • گرگ آتشین قابلیت حمله با استفاده از آتش رو به سلاح ویلیام اضافه میکنه در حالی که جغد آبی به اون اجازه بهبود پیدا کردن رو میده.

تریلر ها:

vn9Qb.jpg

Ni-Oh Official Trailer
1080p

با انتشار اطلاعات جدید پست اول آپدیت میشه.

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام دوستان
می خواستم این بازی رو تهیه کنم ولی بین این بازی و بلاد بورن موندم
کدوم رو اول توصیه میکنید؟ ( من تجربه بازی دارک سولز هم ندارم )
و سختی این بازی در چه حده ؟
ممنون

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
سلام دوستان
ممنون
ببین دوست عزیز این کاملا به شما و سلیقت بستگی داره بازی نیوح از لحاظ گرافیک بصری طراحی محیط ها و اسرار و داستان خیلی عقب تر از شاهکاری مثل بلادبورن هست اما تنوع گیم پلی و سلاح ها بیشتر به نظرم تجربه جفتشون واجبه اما اولویت رو کدوم باشه بسته به سلیقت دراه اگه میخوای تصمیم درست بگیری برو یوتیوب از هر کدوم چندتا گیم پلی ببین خیلی کمکت میکنه(اینو داخل پرانتز بگم بلادبورن شاهکاری بود که تا حالا تکرار نشده -نظر شخصی).
برای سختی هم بلاد برای من سختر تر از نیوح بود.

• Like
Reactions: dooste.man83

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اول شک داشتم که فن سری سولز باشی.برا همین اینقد نوشتم گفتم شاید بتونیم منطقی بحث کنیم.ولی اینجور که از قرائن و شواهد معلومه شما فن دو اتیشه ی میازاکی هستی.یه فن میازاکی هم هرگز نمیتونه از موفقیت یه بازی دیگه چندان حس خوبی داشته باشه.و از همه مهمتر یه فن رو با منطقی ترین بحث ها و مودبانه ترین بحث ها هم نمیشه قانع کرد.
در ضمن.متاسفم براتون که معیار برتری رو متای 89 دارک سولز و معیار خسته کنندگی nioh رو متای 88 اون میدونین :D
ضمنا.دو بازیو مقایسه که از نظر متا بخوان بکنن اخرین نسخه ها رو مقایسه میکنن.نه برترین نسخه از یه چندگانه رو با نسخه ی بازی مقابل.

موفق باشید :D
همونطور كه تو کامنت قبلی گفتم شما كلا حرفي بزاي گفتن نداريد و يه سر در حال گول زدن خودتون هستيد ! من اگه فن ميازاكي بودم و موفقیت بازی دیگه ای رو دوست نداشتم ببینم ایا چنین پستی در این تاپیک می دادم ؟
به عنوان كسي كه تمام نسخه هاي سري بلودسولز رو تموم كردم واقعا از گيم پلي بازي شگفت زده شدم ! واقعا يه معجون پر هيجان و لذت بخش ساخته تيم نينجا ، ٦٠ فريم هم انصافا لذت بخش تر مي كنه بازي رو . كلا دو ساعت بيشتر بازي نكردم ولي تا اينجا سختي بازي نسبت به سري بلودسولز به مراتب كمتره !يا شايد به خاطر ساعت هاي متمادي كه پاي گيم پلي بلودسولز بودم قلق كلي اين هم دستمه و بازي برام اسونه ! بازي رو به هيچ وجه از دست نديد كه يه تجربه ٦٠ فريم دلنشين و دوست داشتني هست
وقتی اینهمه راجع به تکرار و تقلید و کشتن دشمن تکراری صحبت شده و شما زدی تو جاده خاکی دیگه چه کاری از دست من بر میاد ؟
در اخر اینکه چرا شما نمی تونی یا دوست نداری اسم بلودبورن رو بخونی و بشنوی ؟ :D بلودبورن به عنوان اولین نسخه و با اختلاف متای 4 نمره نمی تونه برتر از یه بازی پر تکرار و تقلید باشه !؟ من کی گفتم 89 از 88 برتره این نقل قول کامل من هست :
قطعا nioh با متای 88 به بلودبورن با متای 92 یا حتی دارکی که متای 91 تو پرونده اش داره هیچوقت نخواهد رسید !
این اختلافات 4 نمره ای که در نظر گرفتیم حالا شما دوست داری نمرات یه new ip رو طبق فورمولاسیون خودت با اخرین نسخه ای که قطعا خیلی سخت تر نمره می گیره قیاس کنی مشکل خودته ! ولی شما این کلمه که دوست نداری بخونی و هی قلم می گیری بخون و تمرین کن تا ملکه ذهنت بشه رفیق ! بلودبورن ! بلودبورن ! این یه new ip با متای 92 و کلی نکات مثبت هست در همه زمینه ها ! nioh هم یه new ip کپی بی نقص با کلی محیط و دشمن و اتفاقات تکراری که تحویل گیمر می ده ! می خوای اینجا با هم از تمام ماموریت های بازی و دشمن هاش اسکرین بذاریم ببینیم وضعیت تاسف بار رو !؟ همه چیز مشخصه .

• Like
Reactions: ALBERT W3SKER

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
یه پیشنهاد اگه یه ذره بازی تکراری شد ، یدونه Book of Reincarnation از tome بخرید. stat ها و اسکیل هارو ریست کنید. با یه جفت سلاح جدید بازی کنید. حرفه ای شدن با سلاح ها و combo های مختلف فوق العاده لذت بخشه.

من که به قدری با بازی حال می کنم سیزن پسش رو هم خریدم. قول دادن سلاح جدید هم اضافه کنند.

به نظرتون سلاح جدید چی می تونه باشه؟

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
همونطور كه تو کامنت قبلی گفتم شما كلا حرفي بزاي گفتن نداريد و يه سر در حال گول زدن خودتون هستيد ! من اگه فن ميازاكي بودم و موفقیت بازی دیگه ای رو دوست نداشتم ببینم ایا چنین پستی در این تاپیک می دادم ؟

وقتی اینهمه راجع به تکرار و تقلید و کشتن دشمن تکراری صحبت شده و شما زدی تو جاده خاکی دیگه چه کاری از دست من بر میاد ؟
در اخر اینکه چرا شما نمی تونی یا دوست نداری اسم بلودبورن رو بخونی و بشنوی ؟ :D بلودبورن به عنوان اولین نسخه و با اختلاف متای 4 نمره نمی تونه برتر از یه بازی پر تکرار و تقلید باشه !؟ من کی گفتم 89 از 88 برتره این نقل قول کامل من هست :

این اختلافات 4 نمره ای که در نظر گرفتیم حالا شما دوست داری نمرات یه new ip رو طبق فورمولاسیون خودت با اخرین نسخه ای که قطعا خیلی سخت تر نمره می گیره قیاس کنی مشکل خودته ! ولی شما این کلمه که دوست نداری بخونی و هی قلم می گیری بخون و تمرین کن تا ملکه ذهنت بشه رفیق ! بلودبورن ! بلودبورن ! این یه new ip با متای 92 و کلی نکات مثبت هست در همه زمینه ها ! nioh هم یه new ip کپی بی نقص با کلی محیط و دشمن و اتفاقات تکراری که تحویل گیمر می ده ! می خوای اینجا با هم از تمام ماموریت های بازی و دشمن هاش اسکرین بذاریم ببینیم وضعیت تاسف بار رو !؟ همه چیز مشخصه .

فعلا شما بهتره تمرین کنی تا اسم بازیه مورد علاقت رو درست بنویسی.بلود بورن نه.بلاد بورن.روی این مورد مسلط شدی بیا بحث کنیم تا بفهمونم بهت که NIOH یک بازی کاملا مستقل و با اتمسفر و فضا و حس و حال جدای از سری سولز هست :D یا علی

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
فعلا شما بهتره تمرین کنی تا اسم بازیه مورد علاقت رو درست بنویسی.بلود بورن نه.بلاد بورن.روی این مورد مسلط شدی بیا بحث کنیم تا بفهمونم بهت که NIOH یک بازی کاملا مستقل و با اتمسفر و فضا و حس و حال جدای از سری سولز هست :D یا علی
بلود و بلاد تفاوت در تلفظ یک کلمه انگلیسی هست که اینجا به صورت فارسی نوشته می شه و ربطی به درست و غلط بودن اسم بازی نداره ! همونطور که پیش بینی می شد سطح درک و سواد شما از بازی ها در همین حد بازی با کلمات و زدن تو جاده خاکی هست و حالا که تونستی بعد از تکرار های زیاد من بلاخره این بازی رو هم ببینی رفتیم سراغ نوع تلفظ بلود و بلاد :D بله همین بلود یا بلادی که تو دوست داری اینجوری نوشته بشه new ip بوده ! متا 92 کسب کرده و کلی نو اوری و مستقلات برای خودش داره . اما nioh به غیر از کپی یه سری ایده موفق و نا توانی در خلق 4 تا npc متفاوت و مراحل متنوع هم عاجز هست . به همین علت بازی جدای از گیم پلی 60 فریم و کپی بی نقصش که البته تجربه بدی هم نیست . در زمینه جذابیت و کشش گیمر کاملا ضعیف تر از سری بلودسولز عمل می کنه و این موضوع به عینه مشخصه ! نمرات منتقدین ، جوایز و هزار تا عامل دیگه کاملا این موضوعات رو اثبات می کنه و من نیازی نمی بینم بخوام چیزی که دنیا ازش مطلعه حتما به شما اثبات کنم . شما می تونی تصور کنی nioh یه بازی برتر و متنوع و بی نقص و چلنجیک !!! ( کلمه ای که شما به عنوان استاد زبان خودت اختراع کردی و راجع بهش توضیح هم ندادی :D ) نسبت به سری بلودسولز هست . کمکی از دست من بر نمیاد !

• Like

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
بلود و بلاد تفاوت در تلفظ یک کلمه انگلیسی هست که اینجا به صورت فارسی نوشته می شه و ربطی به درست و غلط بودن اسم بازی نداره ! همونطور که پیش بینی می شد سطح درک و سواد شما از بازی ها در همین حد بازی با کلمات و زدن تو جاده خاکی هست و حالا که تونستی بعد از تکرار های زیاد من بلاخره این بازی رو هم ببینی رفتیم سراغ نوع تلفظ بلود و بلاد :D بله همین بلود یا بلادی که تو دوست داری اینجوری نوشته بشه new ip بوده ! متا 92 کسب کرده و کلی نو اوری و مستقلات برای خودش داره . اما nioh به غیر از کپی یه سری ایده موفق و نا توانی در خلق 4 تا npc متفاوت و مراحل متنوع هم عاجز هست . به همین علت بازی جدای از گیم پلی 60 فریم و کپی بی نقصش که البته تجربه بدی هم نیست . در زمینه جذابیت و کشش گیمر کاملا ضعیف تر از سری بلودسولز عمل می کنه و این موضوع به عینه مشخصه ! نمرات منتقدین ، جوایز و هزار تا عامل دیگه کاملا این موضوعات رو اثبات می کنه و من نیازی نمی بینم بخوام چیزی که دنیا ازش مطلعه حتما به شما اثبات کنم . شما می تونی تصور کنی nioh یه بازی برتر و متنوع و بی نقص و چلنجیک !!! ( کلمه ای که شما به عنوان استاد زبان خودت اختراع کردی و راجع بهش توضیح هم ندادی :D ) نسبت به سری بلودسولز هست . کمکی از دست من بر نمیاد !
طوری که تو داری میگی اگه من بازی رو تموم نکرده بودم فکر میکردم متا بازی 60 هست:| من نمیدونم اسرارت چیه که این بازی رو بکوبی من حتی نمیدونم اسرارت چیه یه بازیه شاهکار(سری دارک و بلاد)رو با یک بازیه خیلی خوب مقایسه میکنی؟!!! اینجا هیچ کس منکر شاهکار بودن اون بازی ها نیست من خودم بشخصه فقط باس رو پل بلاد رو به این بازی نمیدم:D
اون بازی ها دنیای خودشون رو دارن این بازی هم دنیایی خودش رو داره! به نظر من باید کل این بازی همش پر از سامورایی بود حالا اومدن یه لطفی کردن دوتا دشمن تخیلی هم اضاف کردن:D بازی کاملا کشش لازم رو داشته اگه نداشت 55 ساعت بازیش نمیکردم:D من واقعا نمیدونم استفاده از تله ای که کاملا شبیه به سری دارک هست چه مشکلی داره؟ بعضی ایده ها واقعا اینقدر عالی هستن که دیگه لازم به طراحی دوباره نیست یا اصلا یه چیز دیگه مگه اسفاده از تله ای که روش پا میزاری به سمتت نیزه پرت میکنه فقط مختص سری دارک و بلاده؟ یعنی جاهای دیگه دنیا از روش استفاده نکردن؟:| الان حتما میگی نه!:|
این که میگی تو تمام دنیا این جریان کشش بازی کاملا واضع هست منظورت دنیاییه خودته؟:D تو و امثال تو سعی دارن تو این بازی جذابیت دارک و بلاد رو ببین(اونم فقط بخاطر تقلید هایی که کرده) در صورتی که نفهمیدین جذایبیت خود بازی رو ببینید با دنیاش حال کنید
این بازی در کنار سری دارک و بلاد یکی از بهترین تجربه های گیمیری من بود و حیف که تو با این مقایسه های مسخره و بی معنی لذت بازی به خودت حروم کردی

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
طوری که تو داری میگی اگه من بازی رو تموم نکرده بودم فکر میکردم متا بازی 60 هست:| من نمیدونم اسرارت چیه که این بازی رو بکوبی من حتی نمیدونم اسرارت چیه یه بازیه شاهکار(سری دارک و بلاد)رو با یک بازیه خیلی خوب مقایسه میکنی؟!!! اینجا هیچ کس منکر شاهکار بودن اون بازی ها نیست من خودم بشخصه فقط باس رو پل بلاد رو به این بازی نمیدم:D
اون بازی ها دنیای خودشون رو دارن این بازی هم دنیایی خودش رو داره! به نظر من باید کل این بازی همش پر از سامورایی بود حالا اومدن یه لطفی کردن دوتا دشمن تخیلی هم اضاف کردن:D بازی کاملا کشش لازم رو داشته اگه نداشت 55 ساعت بازیش نمیکردم:D من واقعا نمیدونم استفاده از تله ای که کاملا شبیه به سری دارک هست چه مشکلی داره؟ بعضی ایده ها واقعا اینقدر عالی هستن که دیگه لازم به طراحی دوباره نیست یا اصلا یه چیز دیگه مگه اسفاده از تله ای که روش پا میزاری به سمتت نیزه پرت میکنه فقط مختص سری دارک و بلاده؟ یعنی جاهای دیگه دنیا از روش استفاده نکردن؟:| الان حتما میگی نه!:|
این که میگی تو تمام دنیا این جریان کشش بازی کاملا واضع هست منظورت دنیاییه خودته؟:D تو و امثال تو سعی دارن تو این بازی جذابیت دارک و بلاد رو ببین(اونم فقط بخاطر تقلید هایی که کرده) در صورتی که نفهمیدین جذایبیت خود بازی رو ببینید با دنیاش حال کنید
این بازی در کنار سری دارک و بلاد یکی از بهترین تجربه های گیمیری من بود و حیف که تو با این مقایسه های مسخره و بی معنی لذت بازی به خودت حروم کردی
كامنت رو نخونده جبهه گرفتي ! بنده عرض كردم به كل دنيا ثابت شدست كشش و جذابيت بازي مثل سري بلود سولز از اين بيشتره ! شما خودت مخالف اين موضوعي ؟ دنياي من وتو كجاست ؟ بازي خوبي داره بدي هم زياد داره ! كه تو و امثال تو نمي تونيد يا نميخوايد قبول كنيد !محيط ها و دشمن ها تكراري نيستن ؟ اين يه امر واضحهه ديگه جاي بحث زيادي نداره اصلا ! من هنوزم مي گم بازي در مجموع تجربه بدي نيست ولي به هيچ عنوان كشش و جذابيت سري بلود سولز رو نداره و دوستمون يا دوستتون سري بلودسولز رو با افت فريم تهوع اور و اكشن افتضاح ميشناسن ! تو اگه با اين حرفا موافقي من بحثي ندارم قطعا ! nioh يه تجربه خوب ولي پر تكرار و اشكال كه قطعا به پاي تجربه شاهكاري مثل سري بلود سولز نمي رسه ! اگه با اين جمله مخالفي بحث همينجا از نظر من تموم شدست! اگرم موافقي كه قطعا بحثي نمي مونه شما تونستي با اين محيط ها و دشمن ها تكراري كنار بياي پس لذت ببر ! ولي من وخيلي هاي ديگه تو همينجا كه كم هم نيستين اين تكرار محيط و دشمن عذابشون مي ده و نمي تونن با بازي كنار بيان !

آخرین ویرایش:
  • Like

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین

طرف کل بازیو ول کرده چسبیده به تله و این موارد :D
کلا من سری سولز و بلاد رو هرچی اومده برا PS4 همشو پلات کردم.خودم هم RPG بازم.این دو بازی کلا دنیای متفاوتی دارن به قول تو.سری سولز رو همه با یه دنیای هنری و یه جو سیاه میشناسن.یه دنیای نفرین شده حدودا.ولی NIOH یه جو متفاوتی داره.من بیشتر جو نینجا گایدن برام زنده میشد وقتی بازیش میکردم ولی کمی تیره تر.
اگه طرف با جو دارک سولز حال کرده این دلیل بر این نیس که وقتی nIOH بازی میکنه بگه جوش چون مثل اون نیست پس تکراریه و بده!
دشمن تکراری هم ضعف نیست.دراگون ایج هم با اون عظمتش اونقدرا تنوع عظیمی نداشت برای دشمنا.
در کل ایراداتی که ایشون میگیرن یه مقدار بنی اسرائیلیه.و دقیقا من هم وقتی پستشونو خوندم حس کردم بازی متاش 50-60 ئه!

به احتمال زیاد ایشون نتونستن بازیو تموم کنن زیادی براشون سخت بوده که حرصشون گرفته.در کل به نظرم کسی که از یه بازی با اون عظمت که سبکی کاملاااا متفاوت با سولز داره رو بخواد همه چیشو ول کنه و بچسبه به تله ی اتیشی, همون بهتر که بازی نکنه.

• Like
Reactions: h0p3

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
كامنت رو نخونده جبهه گرفتي ! بنده عرض كردم به كل دنيا ثابت شدست كشش و جذابيت بازي مثل سري بلود سولز از اين بيشتره ! شما خودت مخالف اين موضوعي ؟ دنياي من وتو كجاست ؟ بازي خوبي داره بدي هم زياد داره ! كه تو و امثال تو نمي تونيد يا نميخوايد قبول كنيد !محيط ها و دشمن ها تكراري نيستن ؟ اين يه امر واضحهه ديگه جاي بحث زيادي نداره اصلا ! من هنوزم مي گم بازي در مجموع تجربه بدي نيست ولي به هيچ عنوان كشش و جذابيت سري بلود سولز رو نداره و دوستمون يا دوستتون سري بلودسولز رو با افت فريم تهوع اور و اكشن افتضاح ميشناسن ! تو اگه با اين حرفا موافقي من بحثي ندارم قطعا ! nioh يه تجربه خوب ولي پر تكرار و اشكال كه قطعا به پاي تجربه شاهكاري مثل سري بلود سولز نمي رسه ! اگه با اين جمله مخالفي بحث همينجا از نظر من تموم شدست! اگرم موافقي كه قطعا بحثي نمي مونه شما تونستي با اين محيط ها و دشمن ها تكراري كنار بياي پس لذت ببر ! ولي من وخيلي هاي ديگه تو همينجا كه كم هم نيستين اين تكرار محيط و دشمن عذابشون مي ده و نمي تونن با بازي كنار بيان !

جناب! شما در مقامی نیستی که فکت صادر کنی و بگی "بازی کشش نداره!" . جنابالی منتقدی مگه یا تعیین تکلیف کنی؟ شما صرفا میتونی بگی بازی از نظر شخص بنده کشش نداشت یا صرفا برای من کشش نداره!
شما مشکلت اینه که داری دو بازیو مقایسه میکنی.این دو بازی جز یه سری کلیات توی هیچ موردییی شبیه نیستن.هر دو بازی شاهکارن.هر دو بازی بی نظیرن.من هم تاحالا نگفتم دارک سولز رو با افت فریم تهوع آور میشناسم :/ عادتته حرف تو دهن کسی بذاری؟ دارک سولز از نظر فریم ریت واقعا ضعیفه! اینم باید اثبات کنم؟ واقعا بازی میکنی نمیفهمی افت فریم بازی رو؟ شما اصا در مقامی نیستی که بخوای در مورد سولز و بورن که یکی از بهترین RPG های عمرم بودن حرف تو دهنم بذاری :D
اگه NIOH برای همه این اشکالاتی که شما گفتیو داشت الان متاش زیر 80 بود! ولی یه بازی با متا 88 لابد بسیار موفق بوده.این اشکالاتی هم که گفتی وجود داره.ولی جزئی هست یا فقط شما متوجهش شدی! سری سولز هم با گذر زمان به خصوص در سولز 3 با تکرار مکررات و خیلی اشکالات مواجه شد و همین شد که متاش کشید پایین.
این چیزا برا هر بازی ای عادیه.
NIOH جز در کلیات هیچ شباهتی به سولز نداره! سیستم اکشن و مبارزه ی NIOH زمین تا اسمون با سولز فرق داره.
اینها رو من نباید برات اثبات کنم.خودت باید بفهمی.که خوب چون فن سولزی نمیفهمی.
موفق باشی

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
تو دقیقا مشکلت اینه همش اینو داری با دارک و بلاد مقایسه میکنی و میگی کشش نداره خب حقم داری تو این سری ها وارد هر منطقه ای که میشدی دشمن متفاوت و محیط های مختلف میدیدی اسلحه هایی که کلا طراحییشون با هم فرق میکرد و خیلی چیزا که خودت میدونی و نگاه مشکلت همینه تو با این دید رفتی سراغش این بازی جو سامورایی داره تو دنیاییه سامورایی ها اسلحه ها با هم تفاوتی انچنانی ندارن خونه ها طراحیشون همه شبیه همه خب بایدم باشه بازی تو ژاپنه بایدم به سنتشون پایبند باشن بنظر من اصلا نباید هیولاهای تخیلی اضافه میکردن این یه چیز کاملا روشنه من باهاش کنار نیومدم چون اصلا نتظار یه همچین چیزایی که تو داری نداشتم به بیان دقیق اصلا تفاوت ها رو نمیبینی دنیای دارک و بلاد همش زایده تخیل طراح و کارگزدان بازیه دنیاش طوریه که دستش تو خلق خیلی چیزا بازه ولی اینا باید طراحیشون به نوعی بود که از ریشه ها(شهر ژاپن) فاصله انچنانی نگیرن بنظر من هم به بهترین نحو طراحی رو انجام دادن
راستی این که دوستمون گفت اکشن دارک ضعیفه در مقایسه با این بازی هست نگاه تو دارک تو بجز چند حرکت دیگه امکاناتی نداشتی(در کنارش تنوع اسلحه ها خیلی زیاده.حالا نمی خوام ترکیب جادو رو باهاش مثال بزنم چوت اصلا ربطی نداره) ولی اینجا تو با یک شمشیر میتونی نزدیک به 20 حرکت مختلف اجرا کنی(در عوض تنوع سلاح ها پایینه) در کل منظورش کامبت های هست که تو میتونی اجرا کنی
خلاصه یاد بگیر همیشه دنیایه بازی ها رو بشناسی این که بخوایی بازی ها رو صرفا بخاطر شباهت های مکانیزم گیم پلی با هم مقایسه کنی کار درستی نیست هم تجربه بازی رو به خودت زهر میکنی فقط منظورم تو نیستی کل اونایی که میگن بازی تکراریه:) البته این حرف من این نیست که هر بازی تنوع دشمنش کم بود پس نباید بهش ایراد گرفته بشه مثلا من کمبود تنوع تو بازی NIER رو اصلا قبول ندارم اینا با دنیایی که ساختن میتونستن انبوهی از ربات های متنوع بسازن

• Like
Reactions: h0p3

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
جناب! شما در مقامی نیستی که فکت صادر کنی و بگی "بازی کشش نداره!" . جنابالی منتقدی مگه یا تعیین تکلیف کنی؟ شما صرفا میتونی بگی بازی از نظر شخص بنده کشش نداشت یا صرفا برای من کشش نداره!
شما مشکلت اینه که داری دو بازیو مقایسه میکنی.این دو بازی جز یه سری کلیات توی هیچ موردییی شبیه نیستن.هر دو بازی شاهکارن.هر دو بازی بی نظیرن.من هم تاحالا نگفتم دارک سولز رو با افت فریم تهوع آور میشناسم :/ عادتته حرف تو دهن کسی بذاری؟ دارک سولز از نظر فریم ریت واقعا ضعیفه! اینم باید اثبات کنم؟ واقعا بازی میکنی نمیفهمی افت فریم بازی رو؟ شما اصا در مقامی نیستی که بخوای در مورد سولز و بورن که یکی از بهترین RPG های عمرم بودن حرف تو دهنم بذاری :D
اگه NIOH برای همه این اشکالاتی که شما گفتیو داشت الان متاش زیر 80 بود! ولی یه بازی با متا 88 لابد بسیار موفق بوده.این اشکالاتی هم که گفتی وجود داره.ولی جزئی هست یا فقط شما متوجهش شدی! سری سولز هم با گذر زمان به خصوص در سولز 3 با تکرار مکررات و خیلی اشکالات مواجه شد و همین شد که متاش کشید پایین.
این چیزا برا هر بازی ای عادیه.
NIOH جز در کلیات هیچ شباهتی به سولز نداره! سیستم اکشن و مبارزه ی NIOH زمین تا اسمون با سولز فرق داره.
اینها رو من نباید برات اثبات کنم.خودت باید بفهمی.که خوب چون فن سولزی نمیفهمی.
موفق باشی
متاسفانه بحث با فردی که بدون خوندن نظرات طرف مقابلش و فقط به صورت طوطی وار یه سری جمله رو تکرار می کنه کار اشتباهی است ! شما هر جایی از حرف های منو دوست داری می خونی هر جاییشو دوست نداری نمی خونی ! و از همه بدتر این که خودتم نمی فهمی چی می گی و خیلی زود حرفاتو فراموش می کنی ! با این حال به عنوان اخرین کامنتی که برای شما می ذارم :
اون دارک سولز هم با اون عظمت پر از اشکالات عدیده بود.از جمله تکراری شدن روند ، افت فریم وحشتناک و تهوع اور-اکشن ضعیف تر
این نظرات گوهر باری که شما راجع به سری بازی بلودسولز گذاشتی و خودتم یادت نیست و می گی حرف توی دهنت گذاشته شده! وقتی کسی چنین دیدگاهی در مورد این سری بازی داره حقیقا هسته و اساس گیم رو کلا درک نکرده و نفهمیده ! و قطعا فهموندن این موضوع که nioh توان و کشش لازم رو در حد این سری بازی نداره کار بسیار دشواری هست . در مورد فکت نه من نه شما نه هیچ کس دیگه ای صادر نمی کنه . عرض کردم متا و نمرات و جوایز بازی مشخص کننده هست که این سری بازی کلا از nioh یه سر و گردن بالاتر هست . و این تا اینجا یه فکته ! حالا خود nioh بار ها گفتم بازم می گم بله به تنهایی بازی بدی نیست ولی بازم تاکید می کنم این بازی به هیچ عنوان در حد سری بلود سولز نیست ! و این دقیقا حرفی بوده که از اول زدم و اینم مدرکش هست :
وقتي لوكيشن ها و تم و طراحي و لول ديزاين سري بلود سولز رو با اين عنوان قياس مي كني ، نمي دوني بايد بخندي يا گريه كني !! چرا ٤ تا دشمن متنوع يا لوكيشن متنوع تر خلق نكردن واسه بازي ؟ من خيلي از گيم پلي و ٦٠ فريمش راضيم و تا ٤-٥. ساعت اول بازي واقعا ازش خوشم اومده بود .
و این یعنی چی یعنی من نظرمو به عنوان یه کسی که ساعت های متمادی پای این سری بازی گذاشتم در قیاس با nioh گفتم. ولی شما نخونده دنبال گنده کردن الکی و بزرگ تر جلوه دادن این بازی هستی طبق سند هایی که برات اوردم . با این حال من قطعا دیگه بحثی در این زمینه با شما ندارم و این اخرین کامنتم در رابطه با صحبت های شما بود . شما درست می گی :)

تو دقیقا مشکلت اینه همش اینو داری با دارک و بلاد مقایسه میکنی
نه تنها من بلکه در تمام نقد هایی که از این بازی بیرون اومده اسم این سری بازی به کرات دیده می شه و مشخص نیست چرا حتی اونا هم این مشکلی که شما می گی رو دارن ! و حتی در رابطه با لول دیزاین بازی هم نظر دادن و قیاس کردن :
Nioh can’t match the gothic grandeur of a Dark Souls and the boss battles may give you nightmares for all the wrong reasons.
Whereas the “Souls” games emphasized ambience and mystery and combat, Nioh’s strength rests solely on its fighting system.
Though it doesn't outshine Dark Souls, Nioh's distinctly Japanese setting
از این قیاس ها زیاد شده در مورد بازی و نیازی نیست بیشتر بذارم .
خلاصه یاد بگیر همیشه دنیایه بازی ها رو بشناسی این که بخوایی بازی ها رو صرفا بخاطر شباهت های مکانیزم گیم پلی با هم مقایسه کنی کار درستی نیست هم تجربه بازی رو به خودت زهر میکنی فقط منظورم تو نیستی کل اونایی که میگن بازی تکراریه:)
اینو من حتما باید به منتقد ها هم انتقال بدم و به اونا هم بگم یاد بگیرن و این قیاس ها رو نکنن ! چون اشتباهه !

در نهایت شما تا حدودی متوجه منظور من شدی ولی به هر حال ، تمامی گیم های هم سبک هم در دنیا با هم قیاس می شن و این هیچ ایرادی نداره . و بعضی وقت ها یه سری ایرادات اصلا قابل بخشش نیست ! این که در بازی غول و عنکبوت تخیلی طراحی شده یعنی بازی داره از قوه تخیل بهره می بره ولی چرا اینقدر با تنوع کم ؟ چرا حتی لباس و مدل npc ها هم اینقدر محدود و ملال اور هست ؟ چیزی که خودتم تو صحبت هات اشاره کردی . قطعا nioh تجربه بدی نیست ولی وقتی در مقام قیاس با سری بازی مثل بلودسولز برمیاد علنا ضعف هاش نسبت به این سری بازی مشخص می شه . چیزی که من از اول در رابطه باهاش صحبت کردم .

موفق باشیم

• Like

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
سلام دوستان
ممنون
یه توصیه کاملا منطقی میکنم ... الان بلودبورن رو میتونید با قیمتی مناسب و ارزان تهیه کنید . و صبر کنید تا nioh هم قیمتش کاهش پیدا کنه

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
خوب بالاخره هرجور شد حتی با قیمت 250 هم رفتم خریدمش.
به شخصه تمام سولز هارو بازی کردم و خودمم rpg بازم.
بازی بیییی نهایت خوش ساخت و فوق العادس.اما دیگه سری سولز رو کپی پیست کرده انصافا.
بون فایر رو کردن شراین-اپگرید بون فایر ها و اپگرید فلاسک ها و کلا کارایی که روی بونفایر انجام میشد رو تبدیل کردن به پیدا کردن اون جونور سبز رنگا! ری اسپاون شدن دشمنا و حتی سیستم لول آپ کاملا شبیه سولز هست که خوب کار جالبی نبود.
اگر این بازی توسط تیمی اماتور یا حتی با شهرت کم ساخته میشد مشکلی نداشت.ولی برا تیم نینجا که خودشون استارت شاهکارهای تاریخی ای رو زدن, کپی کردن اونم در این حد از یه بازی کار جالبی نبود.
حتی بازی gesture داره, سیستم co op و مولتی و... هم مثل اونه.
حتی آیتم هایی که لوت میکنیم هم تا حد بسیار زیادی شبیه سولزه.فقط یه کم اسم و شکلش عوض شده.
مکانیزم راه میانبر و... هم که...!

به نظرم nioh خودش اونقد شاهکار هست و توسط سازنده های بزرگی ساخته شده که حتی نیاز به تقلید از سولز نداشته باشه.چیزی که توقع داشتم این بود که بعد از اینمهمه سال که تیم نینجا دوباره بازی شاهکار داده بیرون, استاندارد های بقیه رو کپی نکنه.بلکه خودش یک استاندارد عظیم بسازه برای بقیه ی بازی ها!

در کل بازی سوای از این تقلید کورکورانه که منو آزار میده و به نحوی با جو بازی آشنا هستم و سورپرایزی برام نداره, فوق العاده بود.
داشتم نظرات بقيه دوستان راجع به بازي رو مي خوندم ببينم نظرشون چيه به اين كامنت رسيدم !! واقعا در موردت اشتباه نمي كردم رفيق ! شما هرحرفي ميزني فرداش يادت ميره واقعا ! دقيقا تمام ايراد هايي كه به بازي گرفتم رو خودت ديدي داخل بازي و قشنگ متوجه حرفام شدي ! ولي همونطور كه گفتم علاقه به پاسخ الكي داري ! گفته بودم در اين زمينه ديگه بحثي ندارم قطعا ولي خيلي خوشحالم كه اين پست رو پيدا كردم !

بقيه هم ببينن و بخونن بد نيست :دي

• Like

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اینو من حتما باید به منتقد ها هم انتقال بدم و به اونا هم بگم یاد بگیرن و این قیاس ها رو نکنن ! چون اشتباهه !
دقیقا اگه تونستی حتما بهشون بگو ولی مگه اینا حالیشون میشه میان باز با نقدهای روشن فکرانشون مارو مورد عنایت قرارمیدن پس برا چی فکر میکنی صنعت نقد به گند کشیده شده که یک دیوانه میاد به بازی 6 میده؟
تمامی گیم های هم سبک هم در دنیا با هم قیاس می شن و این هیچ ایرادی نداره
بنظر من کلا مقایسه اگه قراره صورت بگیره باید تو شماره های خود اون سری صورت بگیره نه یک عنوان دیگه که حتی جهانشون از زمین تا اسمون فرق داره اونم فقط بخاطر شباهت گیم پلی
چرا حتی لباس و مدل npc ها هم اینقدر محدود و ملال اور هست ؟
تو متنی که برات نوشتم رو بظاهر نخوندی وگرنه این حرف رو نمیزدی بازم میگم بخاطر پایبند بودن به ریشه ها من نمیدونم انتظار چه لباسایی داری چون هنوز 10 ساعتم بازی رو نرفتی درصورتی که تا اخر بازی همش لباس های متنوع گیرت میاد کارکترها هم بخاطر دنیایی هست که ساختن خلاصه بازم میگم تو با دید یک سری بازیه دیگه رفتی سمت این بازی که این اشتباه هست حالا چه اینو قبول کنی یا نکنی اصلا من نمیدونم تو یا هر منتقدی یا هر کسی که هست چرا با این دید رفتین سمت این بازی بابا دنیاییه این بازی سامورایه این کجا اون کجا
چیزی که خودتم تو صحبت هات اشاره کردی
داداش چرا حرف تو دهن من میزاری من کجا گفتم ملا اوره گفتم تکراری بودنشون دلیل داره چون اگه بخوان تنوع غیر منطقی ایجاد کنند اصلا به اصل و ریشه بازی نمیخوره من حتی از وجود دشمنای تخیلی هم گلایه کردم کلا متن منو نخودی
خلاصه موفق باشی

• Like
Reactions: SHANSER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر