PlayStation Ni-Oh

Is1g8.jpg

بعد از سالها بالاخره امروز دوباره از بازی پرده برداری شد. سازنده بازی Team Ninja ـست که سری Ninja Gaiden و Dead or Alive رو در کارنامه خودش داره و با توجه به تریلر میشه امید داشت که یه عنوان با کیفیت دیگه ازشون ببینیم. داستان بازی در زمان سامورایی ها اتفاق میوفته و قراره مبارزه شخصیت اصلی با شیاطین رو نشون بده. هنوز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده، بجز اینکه بازی انحصاری PS4 ـه و سال دیگه منتشر میشه.

Update:

اطلاعات جدید از بازی منتشر شده:

• در پایین تصویر سمت راست چهار آیکون وجود داره که هر کدوم سبک مبارزه شما رو مشخص میکنند.
  • قابلیت های دفاع و حمله شما به سبکی که انتخاب میکنید بستگی دارند.
  • قابلیت تغییر سبک ها در طول مبارزه و حتی در هوا هم وجود داره.
  • مکان هایی که بازیکنان در اون مردن با کاتاناهای خونین مشخص شده اند.
  • ظاهرا میشه این نقاط رو فعال و با شخصیت های مرده مبارزه کرد که در صورت پیروز شدن Loot خیلی خوبی نصیبتون میشه.
  • مشخص نیست که بعد از فعال کردن این نقاط شما با بازیکن میجنگید (PvP) یا با AI.
  • تعویض سلاح و آرمور به صورت Real Time انجام میشه(بازی متوقف نمیشه) پس بهتره جای امنی رو برای اینکار انتخاب کنید.
  • نیزه در بازی وجود داره و میتونید از اون برای مبارزه با چندین دشمن در آن واحد استفاده کنید.
  • روح های محافظ (Guardian Spirits) ـی در بازی وجود دارند که ویلیام میتونه اونا رو برای مدت محدودی در سلاح خودش قرار بده و از قدرتشون استفاده کنه. روح های مثل گرگ آتشین و جغد آبی رنگ.
  • روح های محافظ بعد از مرگتون ظاهر میشن (شاید راهی برای کمک به بازیکن باشن؟)
  • ممکنه محدودیت برای تعداد دفعاتی که میتونید از این قابلیت استفاده کنید وجود داشته باشه.
  • مجسمه های در بازی هستند که میتونید در اونجا با استفاده از Exp هاتون آپگرید کنید یا روحی که همراهتون هست رو تغییر بدید.
  • در بعضی نقاط ممکنه با روشنایی هایی در محیط روبرو بشید که در صورت وارد شدن به اونها روح هایی ظاهر میشن که میتونید باکشتنشون Loot های خوبی بدست بیارید.
  • باسی که در این دمو نمایش داده شد Onryou نام داره (شیطان انتقامجو) که یک نوع Oni(شیطان) قوی به حساب میاد.
  • خوب شدن و Healing شما به صورت رئال تایم اتفاق میوفته پس باید دنبال یه موقعیت خوب برای انجام اون بگردید.
  • گرگ آتشین قابلیت حمله با استفاده از آتش رو به سلاح ویلیام اضافه میکنه در حالی که جغد آبی به اون اجازه بهبود پیدا کردن رو میده.

تریلر ها:

vn9Qb.jpg

Ni-Oh Official Trailer
1080p

با انتشار اطلاعات جدید پست اول آپدیت میشه.

آخرین ویرایش:

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
این ni oh کم کم داره واسه من خیلی جذاب میشه. برا منی که عاشق ninja gaiden و dark souls ام از این محشر تر دیگه نمیشه. به عرضه دمو کم مونده. امیدوارم واقعا بازی در همون حدی که فک می کنم باشه.

تو پست صفحه قبلم ارزو کردم قطع عضو داشته باشه که مثل این که عملی شده. :>

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
خب یه 2 ساعتی دمو رو بازی کردم. کلا نکات و ویژگی ها رو لیست می کنم :

- بازی از دارک سولز سخت تر. این سختی به چند دلیل : 1- Hp دشمنا زیاده. برای کشتن یه دشمن عادی باید چندین ضربه زد. در حالی که stamina consumption در حد همون سری سولز. این موضوع تو یک تو مقابل یک زیاد مهم نیست. ولی وقتی یه گله سامورایی میریزن سرت این HP زیاد باعث می شه بازی سخت بشه. 2- دوربین بازی خیلی بده. یکی از مهمترین نکات دارک سولز دوربین کاملا قویشه که فقط تو یه سری باسهای خیلی عظیم دچار مشکل شه ولی تو NIOH دوربین در مواجه با سامورایی های معمولی هم خیلی جا می مونه. باز این موضوع تو مبارزه با چند نفر بیشتر پدیداره. معلوم نیست Team ninja تو این 12 سال چطور نتونسته این مشکل حل کنه. 3- دمیج سامورایی ها بالاس. اکثر اوقات طی 3 نهایتا 4 ضربه می میرید. در حالی که مثلا یه سامورایی های قوی تر شاید به 12 ضربه احتیاج داشته باشند. 4- و یه نکته مهم اینه که اگه استامینا رو کاملا خالی کنید کاراکتر بی حرکت چند لحظه Stun میشه که خیلی خطرناک و واقعا باید حواستون به stamina bar باشه. البته این موضوع برای دشمنان هم صادقه.

- داج کردن و جا خالی دادن عموما آسون و راحت تر از دارک سلوز .ولی وقتی دوربین قاطی می کنه بلای جان می شه. در کل Invincible Frame نسبتا زیاد.

-مکانیزم های مردن ، احیا ، بازیابی XP مثل سری سولز.

- سه نوع سلاح Melee وجود داره: کاتانا ، تبر ، نیزه.

- اکثر دشمنان آیتم Drop می کنند.

- سه نوع Stance هر نوع سلاح داره.: High , Med , Low . برای مثال در کاتانا high stance قدرتمندترین ضربه هارو داره ، کند ترین و از بالا به پایین که باعث میشه واس crowd control مناسب نباشه. Med یه حالت بینابینی و ضربات افقی داره. و Low ضربات سریع ولی با قدرت کم از پایین به بالاس. استفاده از stance های مختلف در موقعیت های مناسب امری ضروریه.

- کمبو های مختلفی وجود داره. با استفاده از کلید های مربع و مثلث می شه ازشون استفاده کرد. نکته جالب این بود که میشد این کمبو هارو Customize کرد و ترکیب های مختلفی ایجاد کرد. هر Stance کمبو های مخصوص خودشو داره.

- علاوه بر level up کردن که کاملا شبیه سری سولز، تعداد زیادی Skill وجود داره که اون هارو هم می شه unlock کرد. این اسکیل ها شامل حرکات و کمبو های متنوع برای هر نوع سلاح و استنس های مختلف می شه.

-دشمنی که stamina تموم می شه رو روش می شه Critical attack زد.

- ضربه زدن از پشت دمیج بالاتری داره.

-به طور کلی کمبت سیستم بازی از سری سولز خیلی پیچیده تر و مسلط شدن توش زمان بر.

- مانند سولز روی زمین bloodstain وجود داره با این تفاوت که می تونید روحشون رو احضار کنید و باهاشون مبارزه کنید.
- جزئیات status کاراکتر کم و بیش مانند سری سولز.

- گرافیک بازی بد نیست. ولی به هیچ وجه در حد Dark souls 3 یا بلادبورن نیست. شاید بشه گفت از یه بازی PS3 یه مقدار بهتر. جزیات محیط کم ، نکسچر ها معمولی و کلا گرافیک معمولی داره.

- بازی یه آپشن عجیب واس کنسول داره که بین رزلوشن بالا و فریم ریت 60 می تونیم یکی رو انتخاب کنیم. اما تو 60 فریم گرافیک بازی واقعا زشت می شه.

- برای بازی کردن دمو حتما باید آنلاین بود. پس دمو بعد از اتمام مدتش قابل بازی نخواهد بود.

- دمو دوبله انگلیسی نداره که امیدارم اضافه بشه حتما.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
این مشکل دوریبین همیشه تو بازی های تیم نینجا بوده امیدوارم تو نسخه نهایی درستش کنند
من میترسیدم بازی اسون تر از سولز و بلاد باشه ولی الان خیالم راحت شد از سیستم پیچیده کمبو به شدت اسقبال میشه :D
---
نسخه استور us بازی کی انلاک میشه دانلودش کنیم ؟

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
بازی چقدر سخته! ۴۰ هزار بار مردم :sweatsmile:

برعکس اون چیزی که شاید از تریلرا به نظر بیاد، بازی اصلا خیلی خیلی با سری سولز فرق داره و فکر کنم دلیل اصلیی هم که اینقدر بازی برامون سخته و این همه توش میمیریم همین باشه که ناخودآگاه داریم مثل سری سولز بازیش میکنیم.

متاسفانه فعلا وقت نشده زیاد بازیش کنم و فقط یه نیم ساعتی باهاش ور رفتم که اونم اکثریتش داشتم میمردم (:sweatsmile:) ولی خب تا اونجایی که دیدم سیستم مبارزاتش خیلی عمیقتر از سولزه و همونطوری که توی گف میگن بیشتر شبیه یه NG با Stamina میمونه تا Dark Souls سرعتی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر