بازی ها و بازیسازهای ژاپنی

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
meep_japan-7-600x600.jpg

درود

سلام به همگی کاربران سایت بازی سنتر. تو وبسایت های مختلف گشت میزدم که ناخوداگاه یک تاپیک خیلی جذاب و مفید دیدم. گفتم اینجا بزنم تا راحت سر این مسئله بحث کنیم. من به ژاپن و بازیسازهای ژاپنی علاقه دارم. عشق و علاقه من به استاد میکامی بر هیچ کس پوشیده نیست!

شاید به خاطر همین علت گفتم یک تاپیک بزنم و چند تا سوال را مطرح کنم و دوستان بهش پاسخ بدهند. به نظر من تاپیک جذابی میشود

نظرات شما در مورد بازی ها و بازی سازهای سرزمین آفتاب تابان ، سرزمینی که نقشی بسیار مهم در تاریخ بازی های ویدئویی داشته است. لطفا در قالب پاسخ به سوالات زیر، نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

1- آیا شما بازی های ژاپنی را می پسندید؟

2- به نظر شما برترین بازی سازهای ژاپن چه کسانی هستند؟

3- برترین بازی ژاپنی که تا به حال تجربه کرده اید، چه بوده است؟

4- برای عرضه شدن کدام بازی ژاپنی انتظار زیادی می کشید؟

5- به نظر شما بازی های ژاپنی چه ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر عناوین، متمایز می کنند؟

6- به نظر شما ژاپنی ها چه تاثیری بر تاریخ بازی های ویدئویی گذاشته اند؟

7- آینده بازی های ژاپنی را چگونه می بینید؟

آخرین ویرایش:

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
بله

میاموتو ،هیدیو کوجیما و شینجی میکامی و فامیتو اودا و هیدکی کامیا الان تو ذهنمه ولی خب باز هم هستن مثل ساکاگوجی و تتسویا نامورا منتاها من خیلی اهل فاینال فانتزی و اینا نیستم واسه همین اون اولی ها رو بیشتر میشناسم :) ( بازی هایی که خودم به شخصه شیفته شونم توسط هیدیو کوجیما و شینجی ساخته شدن )

بین متال گیر و اویل سخته انتخاب ولی خب متال گیر رو انتخاب میکنم اون هم شماره سوم رو ;)

خب انتظار که متال گیر 5 بود که عرضه شد از طرفی منتظرم نسخه ی جدید و اصلی از سری اویل معرفی شه ....

5- به نظر شما بازی های ژاپنی چه ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر عناوین، متمایز می کنند؟

خب قهرمان های بازی جذابن و همچنین خوش چهره :d از طرفی معمولا فانتزی هستن ینی با یه مقایسه بین متال گیر و اسپلینتر سل میشه فهمید منظورم رو .....
چیزی که اویل و متال گیر و دویل می کرای خودم به شخصه حس کردم جذاب بودن گیم پلی تو همه قسمت های بازیه ..... البته فرق زیاده ;)

6- به نظر شما ژاپنی ها چه تاثیری بر تاریخ بازی های ویدئویی گذاشته اند؟ مطمئنا تو یه برهه ای حرف اول رو میزدن و همچنین تعداد آی پی های ژاپنی که شماره دار هستن هم بسیار زیاده .....
که با یه حساب سر انگشتی همشون جزو تاپ های ژانر خودشون هستن .........

زیاد خوب نمیبینم متاسفانه !!!!
در حقیقت اصالت خودشون رو دارن از دست میدن همین الان اثری از اویل و سایلنت هیل نمونده !!! فقط متال گیر بود که اونم فکر نمیکنم دیگه مثل سابق بشه !!!!
صد البته فکر میکنم به خاطر این هست که کمپانی ها ریسک زیاد نمیکنن و سرمایه گذاری هاشون محدوده ....

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad

بلی بسیار.

استاد بزرگ میازاکی.کوجیما.شینجی میکامی.میامتو.اودا و....

3- برترین بازی ژاپنی که تا به حال تجربه کرده اید، چه بوده است
متاسفانه نمیتونم یکی انتخاب کنم،
بلادبورن.دارکسولز.متال گیر.رزیدنت اویل.سایلنت هیل.

دارکسولز 3

ویژگی بارزشون داشتن گارگردانهای نابغه ای هست که واقعا فرا انسانی فکر میکنن.مخصوصا استاد میازاکی،استاد کوجیما و استاد اودا.

اون بازیهایی که من به عنوان بهترین انتخاب کردم هرکدومشون باعث جهش سبک های خودشون شدن.

تا وقتی شخصیتهای کم نظیری همچون میازاکی و کوجیما و میکامی و اودا باشن من به آینده بازی های ژاپنی امیدوارم.

NERO TURBO

into the Dark city
کاربر سایت
Jun 3, 2011
641
نام
Armin
- آیا شما بازی های ژاپنی را می پسندید؟
بلی:d

به نظر شما برترین بازی سازهای ژاپن چه کسانی هستند؟
شینجی میکامی
هیدکی کامیا
و...

برترین بازی ژاپنی که تا به حال تجربه کرده اید، چه بوده است؟

Resident evil
Devil may cry
این دوتارو نمیتونم یکی ازش انتخاب کنم:d

برای عرضه شدن کدام بازی ژاپنی انتظار زیادی می کشید؟

Devil may cry 5

ه نظر شما بازی های ژاپنی چه ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر عناوین، متمایز می کنند؟
داستان گیرا،موسیقی جذاب، گیمپلی بی نظیر

ه نظر شما ژاپنی ها چه تاثیری بر تاریخ بازی های ویدئویی گذاشته اند؟

نوآوری در بسیاری از سبکها

آینده بازی های ژاپنی را چگونه می بینید؟

همواره بهتر از قبل

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد

[FONT=&amp]بله [/FONT]

[FONT=&amp]خب ژاپنی ها نابغه ها و چهره های دوست داشتنی زیادی توی دنیای گیم دارن، نظیر میکامی،کامیا، میاموتو ، گوییچی سودا و... خالقان و بازیسازانی که میشه گفت بنیان گذار سبک های مختلفی بوده اند.

اما برتر از همه میکامی هست که به مراتب تاثیر بیشتری در دنیای گیم داشته است. کافی هست به رزیدنت اویل 4 نگاه کنیم که چطور نسل هفتم بازی های رایانه ای بر روی مکانیزم های ان استوار شد.

علاوه بر این پدر سبک ترس و بنیانگذار سبک SURVIVAL HORROR هم هست. نکته دیگه اینکه میکامی نخستین شخصی بود که فرم و روایت سینمایی داستان را وارد بازی های رایانه ای کرد.[/FONT]

[FONT=&amp]خب رزیدنت اویل های کلاسیک سرشار از نکات مثبت و خوب بود که تمامی نکات رو مدیون میکامی بود ولی تا کنون از نظر من برترین عنوان ژاپنی [/FONT][FONT=&amp][FONT=&amp]resident evil 4[/FONT] هست [/FONT]

[FONT=&amp]هیچ چیز به جز تایید نسخه ی جدید THE EVIL WITHIN یا VANQUISH نمیتونه برام خوشحال کننده باشه، دیر یا زود باید منتظرشون باشیم
[/FONT]

[FONT=&amp]خب ژاپنی ها بنیان گذاران بازیهای رایانه ایی از ابتدای کار بوده اند، استاندارد های زیادی توی سبک های مختلف وارد صنعت بازی ها کرده اند که از دست هرکسی بر نمیاد، از دید من وجود نوآوری های فوق العاده فراوان و عمیق بودن داستان و ساختار بازی امضای بازیهای ژاپنی اند که اینها رو از بقیه متمایز میکنه[/FONT]

[FONT=&amp]خب صنعت گیم مدیون ژاپنی هاست، تقریبا میشه گفت بدون تاثیر ژاپنی ها الان وضعیت گیم اینطوری نبود و در این حد شاهد پیشرفت نبودیم [/FONT][FONT=&amp]
[/FONT]

امیدوارم به قدرت گذشته بازگردند. با توجه به ساخت اثاری خوب در ابتدای این نسل میشه امیدوار بود.

آخرین ویرایش:

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082

بله

اول از همه میازاکی و بعد سودا 51، کامیا، اودا، میکامی، کوجیما و خیلیای دیگه که یادم نیست

بهترین بازی قطعا Dark Souks 1 و BloodBorne (لامصب بازی نیست که اثر هنریه) همینطور Resident Evil 4 - 5 - Remake و Catherine

Dark Souls III و GT7. البته دوست دارم Vanquish 2 رو هم بسازن :d

خلاقیت. ژاپنی ها همیشه برای ساختن بازی خلاقیت زیادی بخرج میدن. توی بازیهای Suda 51 بیشتر میشه این مورد رو دید

فکر میکنم صنعت بازی کلا مدیون ژاپنی ها هست و بدون اونا قطعا صنعت بازی تا حالا نابود شده بود مخصوصا بین سال های 1970 تا 1995

آینده بازی هاشون خوبه و جای پیشرفت داره فقط به شرطی که به خاطر فروش بیشتر از بازیهای غربی تقلید نکنن

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,366
نام
علی
1- کی نمیپسنده دقیقا؟:D
2- اول از همه خداوندگاری بنام میکامی و بعد از ایشون برای من 2 نفر دیگه هستن که اولی ساکاگوچی و بعدی هم نامورا
3- نسخه ی 3 رزیدنت و بعد از اون هم فاینالها
4- ونکوییش 2
5- گیم پلی

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
1.قبلنا اره اما الان بازیاشون فقط بدرد خودشون میخوره و کلا عقب افتادن از غرب:d
2.شینجی میکامی کامیا ساکاگوچی تتسویا نامورا
3. RE4
4. ریمیک FF VII
5. کلا بخاطر فرهنگ خاصشون بازیاشون متمایزه نسبت به غرب در ضمن بهترین کارگردانا صنعت گیم ژاپنین
6. همون RE4 و مکانیزمای گیم پلیش و تاثیری که گذاشت کافیه برا اینکه بفهمیم یه زمون پیشرفت صنعت گیم مدیون ژاپنبا بود اما الان...
7. امیدوارم از نسل هفت بهتر باشن

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
هیچ چیز به جز تایید نسخه ی جدید THE EVIL WITHIN یا VANQUISH نمیتونه برام خوشحال کننده باشه، دیر یا زود باید منتظرشون باشیم
آخ آخ آخ ............................. :x

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی

بله خیلی

میکامی , کوجیما ,
fumito ueda

سری رزیدنت اویل (2,3,4)

تکن 7 , رزیدنت اویل 2 ریمیک

گیم پلی عالی و شخصیت پردازی های یونیک

تاریخ بازی های ویدئویی = ژاپن . اگر ژاپنی ها نبودند صنعت گیمی وجود نداشت

بهتر از نسل قبل , بازگشت دوباره به نقطه اوج

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر