World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
حاجی این روشی که گفتین رو انجما دادن

اون اپ ماله بیلیزارد راه انداختم رو اکانتم بعد با vpn با گوشیم رفتم تو اون لینکه که عکسش رو زده بودین اخرش میگه attach id اینا مدارک میخواد حالا باشون بحرفم انجام میدن ؟

شما احیانا تازه اکانت ساختید و میخواید کشورش رو عوض کنید؟ چند وقت از اتچ کردن Authenticator میگذره؟ تمامی مراحل رو درست انجام دادید؟

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
شما احیانا تازه اکانت ساختید و میخواید کشورش رو عوض کنید؟ چند وقت از اتچ کردن Authenticator میگذره؟ تمامی مراحل رو درست انجام دادید؟

نه خیلی وقت پیش ساخته بودم الان که فهمیدم دیدم ایران زده این برنامه دیشب نصبش کرده بودم

کلش همین بود دیگه برنامه که نصب کردم با یه وی پی ان رفتم توو اون لینکه اینا که میگه باید مدارک بفرستی حاالا عکس از کارت ملی بفرستم ؟ کارت ملی فارسی به چه دردشون میخوره ؟ مشکوکه

حالا یه اکانت uk ساختم میخوام اون یکی اکنته که ماله ایران بوده رو تیکته دادم که پاکش کنم از ایمیلش برا این اکانت که uk هست استفاده کنم که میگه مدارک بفرست بفرستم براشون ؟ کارت ملی قبول میکنن ؟

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
نه خیلی وقت پیش ساخته بودم الان که فهمیدم دیدم ایران زده این برنامه دیشب نصبش کرده بودم

کلش همین بود دیگه برنامه که نصب کردم با یه وی پی ان رفتم توو اون لینکه اینا که میگه باید مدارک بفرستی حاالا عکس از کارت ملی بفرستم ؟ کارت ملی فارسی به چه دردشون میخوره ؟ مشکوکه

حالا یه اکانت uk ساختم میخوام اون یکی اکنته که ماله ایران بوده رو تیکته دادم که پاکش کنم از ایمیلش برا این اکانت که uk هست استفاده کنم که میگه مدارک بفرست بفرستم براشون ؟ کارت ملی قبول میکنن ؟

احتمالا به این خاطر هست.
یک ایمیل جدید بسازید؛ یک اکانت جدید با کشوری که عضو اتحادیه ی اروپا هست. دردسر کمتری داره.
برای فرستادن مدرک پاسپورت اولویت بیشتری داره ولی منتهی کارت ملی هم شاید بتونه جوابتون رو بده.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
@Shimura حالا بزارش تو بوق و کرنا ببینم می تونی یه کاری کنی که بلیزارد دوباره متوجه بشه و این قسمت رو برای اکانت های ایرانی ببنده ، مثل حکایت همون توکن که میشد انقدر سر و صداشو در آوردن ملت تا متوجه شدند که نباید برای اکانت های ایرانی گزینه ادد بلنس رو فعال می گذاشتند .

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
@Shimura حالا بزارش تو بوق و کرنا ببینم می تونی یه کاری کنی که بلیزارد دوباره متوجه بشه و این قسمت رو برای اکانت های ایرانی ببنده ، مثل حکایت همون توکن که میشد انقدر سر و صداشو در آوردن ملت تا متوجه شدند که نباید برای اکانت های ایرانی گزینه ادد بلنس رو فعال می گذاشتند .

@ Burning Hawk عوض تشکرته؟ خدمت به هم وطن مشکلی داره؟ هر کسی بتونه استفاده کنه تا وقتی که بتونه استفاده کرده. اگه بستنش هم فدای سر من و تک تک ایرانی های این وسط. بهتر از این هست که گرفتار دلال و دزد های حرام خواری بشن که 50 تا 100 هزار تومن برای چنین چیز ساده ای از مردم میگیرن!
دوم اینکه اگه شما اطلاعی از موضوعی ندارید لطفا در مورد اون نظر ندید! خیلی لطف بزرگی میکنید! اول از همه گزینه ی تبدیل گلد به بالانس فقط در کشور هایی کار میکنه که بلیزارد ارزشون رو قبول داره و می پذره! خیلی از کشور های آسیایی قابلیت تبدیل توکن به بالانس به همین دلیل ندارن و تنها راهشون برای خرید گیم تایم و بالانس استفاده از کارت اعتباری و تجارت جهانی هست. دوم اینکه به کشوری که شما توش زندگی میکنید وسروری هم که بازی میکنید ربط داره! اگه کشور شما استرالیا باشه نمیتونید توی اروپا توکن تبدیل به بالانس کنید و بالعکس. سوم اینکه به خاطر تحریم های تجارتی و اقتصادی از اول کشور هایی مثل کوبا و ونزئلا و ایران نباید قابلیت تبدیل گلد به بالانس رو می داشتن! ایران به دلیل برجام و رفع تحریم ها یک مدت از قائله خارج بود تا وقتی که ترامپ تحریم ها رو برگردوند و از اواخر مارچ ما دیگه نتونستیم از توکن استفاده کنیم. این مسئله اشتباه بلیزارد نبوده. لطفا برای خودتون تئوری توطئه نچینید!

آخرین ویرایش:

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
@ Burning Hawk عوض تشکرته؟ خدمت به هم وطن مشکلی داره؟ هر کسی بتونه استفاده کنه تا وقتی که بتونه استفاده کرده. اگه بستنش هم فدای سر من و تک تک ایرانی های این وسط. بهتر از این هست که گرفتار دلال و دزد های حرام خواری بشن که 50 تا 100 هزار تومن برای چنین چیز ساده ای از مردم میگیرن!
دوم اینکه اگه شما اطلاعی از موضوعی ندارید لطفا در مورد اون نظر ندید! خیلی لطف بزرگی میکنید! اول از همه گزینه ی تبدیل گلد به بالانس فقط در کشور هایی کار میکنه که بلیزارد ارزشون رو قبول داره و می پذره! خیلی از کشور های آسیایی قابلیت تبدیل توکن به بالانس به همین دلیل ندارن و تنها راهشون برای خرید گیم تایم و بالانس استفاده از کارت اعتباری و تجارت جهانی هست. دوم اینکه به کشوری که شما توش زندگی میکنید وسروری هم که بازی میکنید ربط داره! اگه کشور شما استرالیا باشه نمیتونید توی اروپا توکن تبدیل به بالانس کنید و بالعکس. سوم اینکه به خاطر تحریم های تجارتی و اقتصادی از اول کشور هایی مثل کوبا و ونزئلا و ایران نباید قابلیت تبدیل گلد به بالانس رو می داشتن! ایران به دلیل برجام و رفع تحریم ها یک مدت از قائله خارج بود تا وقتی که ترامپ تحریم ها رو برگردوند و از اواخر مارچ ما دیگه نتونستیم از توکن استفاده کنیم. این مسئله اشتباه بلیزارد نبوده. لطفا برای خودتون تئوری توطئه نچینید!

تومار نوشتی ؟ قابلیت تغییر کشور از طریق authentication خیلی وقته هستش و شما تازه فهمیدی ، دلیل اینکه میگم جار نزنید هم برای اینه که بلیزارد اگه متوجه بشه می تونه خیلی راحت اکانت های که از ایران country change کردن و برگردونه به ایران . جالا اینکه چطوری این قسمت از سایت سرسری رد شدن و ساپورت بلیزارد متوجه نشده بماند . اگه شما هم فکر می کنید بلیزارد کمپانی all seeing eye هست و خطا نمی کنه ، اشکال نداره می خوای همین الان برم یه تیکت بدم که ملت ایرانی دارند سیستمون رو exploit می کنند و کمپانیتون داره مستقیما تحریمات آمریکا علیه ایران و نادیده میگیره و دارید خلاف قوانین کشورتون عمل می کنید، خیلی راحت جلوشو می گیرند ، این کارو نمی کنم چون به ضرر خودم هم تموم میشه ولی اینطور که شما می خوای توی بوق و کرنا کنی ، یه گاگولی آخرش گاف میده توی یه تیکتی که دوستم تونتس من نمی تونم اون موقع است که متوجه بشند و خر بیار باقالی بار کن.
اون حس وطن پرستانه رو هم برای مردمی نگه ندار که گاری 40 ملیونی می خرند .

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
تومار نوشتی ؟ قابلیت تغییر کشور از طریق authentication خیلی وقته هستش و شما تازه فهمیدی ، دلیل اینکه میگم جار نزنید هم برای اینه که بلیزارد اگه متوجه بشه می تونه خیلی راحت اکانت های که از ایران country change کردن و برگردونه به ایران . جالا اینکه چطوری این قسمت از سایت سرسری رد شدن و ساپورت بلیزارد متوجه نشده بماند . اگه شما هم فکر می کنید بلیزارد کمپانی all seeing eye هست و خطا نمی کنه ، اشکال نداره می خوای همین الان برم یه تیکت بدم که ملت ایرانی دارند سیستمون رو exploit می کنند و کمپانیتون داره مستقیما تحریمات آمریکا علیه ایران و نادیده میگیره و دارید خلاف قوانین کشورتون عمل می کنید، خیلی راحت جلوشو می گیرند ، این کارو نمی کنم چون به ضرر خودم هم تموم میشه ولی اینطور که شما می خوای توی بوق و کرنا کنی ، یه گاگولی آخرش گاف میده توی یه تیکتی که دوستم تونتس من نمی تونم اون موقع است که متوجه بشند و خر بیار باقالی بار کن.
اون حس وطن پرستانه رو هم برای مردمی نگه ندار که گاری 40 ملیونی می خرند .

خیلی وقته وجود داشته و هممون میدونیم! چیزی که تا الان وجود نداشته سو استفاده ی مضحک فروشندگان عزیز از این مسئله بوده! کسی هم اینجا جاز نزده شما معرکه گرفتید.
بلیزارد خودش میدونه چیکار میکنه و این سیستمم به دلیل حجم زیاد تیکت های تغیر کشور گذاشته تا کسایی که محل اقامتشون عوض میکنن نه وقت گیم مستر ها رو بگیرن و نه وقت تلف کنن و منتظر بمونن. حالا شما دوست داری برو تیکت بزن هر کاری دوست داری بکن و اگه یک درصد ممکن باشه تغیر کنه این مسئله فقط کار رو برای ایرانی هایی سخت میکنی که میرن خارج از کشور و مجبور میشن یکی دو روز تا تغیر کشور اکانتشون صبر کنن.
منم بوق و کرنا نکردم عزیز. با این کار به آدمایی که نیاز داشتن کمک کردم و برای من مهم نیست توی آینده یک درصد ممکن باشه این تغیر برگشت بخوره و یا متوقف بشه! همین که پنجاه صد تومن فعلا سرشون کلاه نره و برای خریداشون فعلا مجبور نباشند پول اضافی بدن کافیه!
برای گاری 40 ملیونی هم متاسفانه قدرت و دانش من فعلا به wow خلاصه میشه. اگه برنامه ای چیزی دارید با بقیه درمیون بزارید کاری میکنیم عرق ملی به اون عزیزان هم برسه.ضمن اینکه یاداوری کنم بهتون این دو با هم کاملا فرق دارند و قابل مقایسه نیستند.

معمولا هیچ آدم نرمال و سالمی نمیاد بگه " جار و درنا نزن مردم می فهمن و سوتی میدن بسته میشه!" وقتی سو استفاده رو می بینن اعلام برائت میکنن و سعی در آگاهی بقیه میکنن!
شما با این قضیه سوتی یک شخص مشکل داشتی، میومدی پست میزدی که دوستان عزیز حواستون باشه اگه نشد و یا برای نزدیکاتون نشد به بلیزارد تیکت ندید و این مسئله رو بهشون بگید! نه اینکه کلا مخالف مطرح شدن این قضیه باشید.
یا اینکه سود شما در نا آگاهی مردم قرار داره و یا اینکه نحوه ی برخورد با این مسائل رو نمیدونید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mansour2023

saafa

کاربر سایت
Sep 5, 2018
1
سلام
من به تازگی میخوام که توی یکی از سرورهای مجانی لژیون بازی کنم. ترجیحا ایرانی معرفی نکنین :)
کدوم یک از سرورها جمعیت خیلی زیادی داره و بازی درون اون خیلی فانه :)
آها، اینکه گفتم فان به منزله این نیست که سرور فان بخوام. یه سرور 10X یا همچین چیزی باشه کفایت میکنه :)

ممنون از شما 3>

Shimura

Guardian of the Horde
کاربر سایت
Feb 2, 2016
39
سلام
من به تازگی میخوام که توی یکی از سرورهای مجانی لژیون بازی کنم. ترجیحا ایرانی معرفی نکنین :)
کدوم یک از سرورها جمعیت خیلی زیادی داره و بازی درون اون خیلی فانه :)
آها، اینکه گفتم فان به منزله این نیست که سرور فان بخوام. یه سرور 10X یا همچین چیزی باشه کفایت میکنه :)

ممنون از شما 3>
خسته نباشید.
تا جایی که من اطلاع دارم اکثرا برای سرور فری یا میرند Warmane و یا Firestorm و یا Freakz . سایتشون رو نگاه کنید و ببینید چه چیزایی رو ساپورت میکنند تصمیمتون رو بگیرید.

دوستان،ایا سایت پرشین بلیزارد مطمئنه؟چقدر طول میکشه تا سفارش رو تحویل بده؟کسی اگه اطلاعاتی داره لطفن بگه...

سایت مطمئن و قدیمی هست. از کانال و ایدی تلگرامشون هم میتونید برای ارتباط با فروشنده گرامی استفاده کنید. معمولا سفارشات دو تا چهار روز طول میکشه.

دوستان چه کلاسایی باف شدن توی پچ Battle for Azeroth؟ تشکر

موقع جواب دادن به پست شما توی 8.0.1 قرار داریم.
بسته به این که برای رید می پرسی و یا میتیک سوال شما چند تا جواب داره.
توی T22 درجه سختی Heroic به بالا کلاس های Range و Multi-dot و Cleave به خاطر مکانیک و دیزاین خاص محبوبیت و خواستار بیشتری دارند. بهترین انتخابتون از Range میتونه Druid Balance - Warlock aff+destruction و یا Mage و Hunter باشه. فعلا تا پچ 8.1 سراغ شدو پریست نرید تا تغیرات جدید قول داده شده براش ارائه بشه.
برای کلاس های melee بهترین انتخابتون میتونه Rogue ( هر سه اسپک مخصوصا Outlaw ) + اسپک Arms Warrior باشه. فیرال جدیدا دوباره باف شده ولی هنوز نسبت به تلاشی که برای دی پی اس و رقابت میکنی چیزی دریافت نمیکنی.

برای هیلری دو اسپک پریست و مونک گزینه های عالی هستن. دروید و شمن هنوز جایگاه خودشون رو دارن.
برای تانک کردن فعلا همگی نزدیک هم هستن منتهی فعلا Monk - Paladin - DK برای رید گزینه ی مناسب تری هستن.

برای میتیک پلاس Rogue - hunter - Mage - Balance druid -Demon hunter و Warrior arms برای دی پی اس و هیلر Paladin - Priest - druid و تانک Dh - Dk - paladin - monk

به یک هیلر و یک dps واسه m+ نیاز داریم
اگه میخواید جوین گروه استیبل بشید pm بدید

M+5 Spam?

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: J. Constantine

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر