World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
با این بوستی اکانتی که تو لیجن هست ( وقتی لول ۱۰۰) میشه دوباره برگشت کوست های اکسپنشانای قبلی رو بازی کرد ؟ یا باید دوباره از لول یک شروع کنی ؟

شما کاراکتر لول 100 که میگیری هیچچ کدوم از کوئست لاین ها و یا کوئست ها رو انجام نداده . باید بری از اول انجامشون بدی . البته اگه بخوای این کار رو بکنی . اگر هم نخواستی نخواستی مساله ای نیست

من چون دانشگاه دارم اخر هفته ها یعنی چهارشنبه تا جمعه بازی میکنم

حالا بنظر شما به صرفه هست بیام سرور اصلی بازی پول تایم کارت بدم ؟؟؟ چون با خودم میگم من که هر روز بازی نمیکنم چه فایده نظر شماها چیه

من کاری به بقیه ی بازی های mmo ندارم . برای wow حتما باید در روز وقت زیادی رو صرفش بکنی. و مطمئن باش روی درست زندگیت تاثیر میذاره و حتما این تاثیر منفی خواهد بود. اگر وقت نداری ولی میخوای online game بازی بکنی یا برو سراغ LOL یا DOTA. نمیخواد wow بازی کنی . البته بری wow هم بشرط اینکه فقط بخوای PVP بازی بکنی مشکلی نخواهد داشت

دوستان سلام
اچیومنت های من 19745 بود ، از دیروز که اپدیت شد اچیومنت ها کم شد و الان 18825 شده
رفتم چک کردم ، دیدم ulduar رفته قسمت legacy
کسی میتونه در این مورد یه توضیح بده چرا پوینت های اونجا کسر شده ؟ در حالی که بیشتری اون پوینت ها برای 2011 بود
سپاس

فکر می کنم چون Ulduar Timewalking رو آوردن Achievement های Ulduar رفته توی بخش Legacy

• Like
Reactions: Ac66 and Gnome

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
شما کاراکتر لول 100 که میگیری هیچچ کدوم از کوئست لاین ها و یا کوئست ها رو انجام نداده . باید بری از اول انجامشون بدی . البته اگه بخوای این کار رو بکنی . اگر هم نخواستی نخواستی مساله ای نیست

من کاری به بقیه ی بازی های mmo ندارم . برای wow حتما باید در روز وقت زیادی رو صرفش بکنی. و مطمئن باش روی درست زندگیت تاثیر میذاره و حتما این تاثیر منفی خواهد بود. اگر وقت نداری ولی میخوای online game بازی بکنی یا برو سراغ LOL یا DOTA. نمیخواد wow بازی کنی . البته بری wow هم بشرط اینکه فقط بخوای PVP بازی بکنی مشکلی نخواهد داشت

فکر می کنم چون Ulduar Timewalking رو آوردن Achievement های Ulduar رفته توی بخش Legacy
حالا اگه هر روز باشه روزی یک نیم ساعت تا 2 ساعت کافیه ؟ قبلا wow پلی میدادم ولی سرور فری الان یه ار پی جی دیگه پلی میدم ولی هیچی مثل wow نیمشه

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
تو بخش legacy که رفته اما تو قسمت اچیومنت های raid lich هم هست و پوینت داره اما در مجموع حدود 920 پوینت ازم کسر شده ، فقط میخواستم ببینم این واسه بقیه دوستان هم بوده یا خیر

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103

میشه راهنمایی کنید چه طور کوئستای اکسپنشنای قبلی رو بازی کنم ؟ چون الان وقایع بازی از لیجن شروع شده برام

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام دوستان میگم اگر اینجا مشکلی نباشه ( اگر بود میتونید پاک بکنید این پست رو) میخواستم بدونم که میشه اکانت بلیزارد که فقط بازی WOW رو داره رو فروخت؟
بنده یه اکانت دارم که فقط کمتر از 2 ماه بازی شده و یه میج 110 با آیتم لول 900 و خورده ای( زیر 910) و یه دروید 100 داره + یه پریست 21 که اهمیتی نداره در کل، مونت و این ها هم سراغش نرفتم و فقط 100 و خورده بتل پت جمع کردم و یه 40 تایی رو 25 کردم، تقریبا اکثر نژاد ها رو کانترشون رو گرفتم( بیشتر وقتم پای بتل پت بود واسه سرگرمی).
گلد ملد هم خبری نیست ، همین جور که گفتم تفریحی بازی کردم و پای بتل پت بودم و کوئست های گریسون و مناطق لژیون، تقریبا تمام کوئست های گریسون و مناطقش رو تموم کردم. و تو لژیون هم یکی دو منطقه 20-30% اش مونده.
میخواستم این اکانت رو زیر قیمت ردش کنم بره به پولش نیاز دارم شدید!
دندون گرد نیستم و فقط میخوام یه پولی دستم رو بگیره به یه زخم دیگه بزنمش.
چونکه دارم دیتاش رو از سیستم پاک میکنم و بی استفاده میشه این اکانت.
به نظر شما چه قدر ارزش داره و کجا میتونم بفروشمش؟
اگر کسی مایل بود تو شخصی بگه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
قیمت الان wow token توو ریجن اروپا چند گلده ؟؟

بعد بد اوردن گلد مورد نظر نیاز به بازی کردن شبانه روزی داره ؟
اگه دنبال چنج کردنش به بالانس هستی حتما قبلش کشور اکانتتو چک کن مثل من وقتتو طلف نکنی من اکانتم امریکا بود چون برای پینگ بهتر نسخه اروپا گرفتم نمیشد چنج کرد بعدم که از سمت پشتیبانی به ایران تغییرش دادن بازم نمیشد چون ایرانو بستن. فقط درصورتی میتونید چنج کنید که کشور اکانتتون اروپایی باشه (البته تبدیلش به گیم تایم مشکلی نداره)
قیمت توکنم تو یکی از سایتا هست سرچ کنید میاد گلدشم خیلی راحت تو چند روز میشه جمع کرد اگه بلد باشید

helgast

کاربر سایت
Nov 30, 2014
230
نام
امرحسین
تاریخ عرضه این بسته الحاقی جدیدش کیه ؟

بعد اگع من الان battle chest بگیرم پک های قبلیش بیاد تو اکانتم این ریلم هاشون هنوز up هستن ؟ یا هر موقع یه بسته الحاقی جدید میشه ریلم های بسته قدیمی dowm میشه ؟

بعد این wow token میشه چند بار خرید ؟ مثلا 6 تا بخری برا 6 ماه گیم تایم

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
خب bfa رو پیش خرید کردم . الان دارم میرم allied races انلاک کنم بنظرتون برای mage کدوم ریس بهتره voidelf یا nightborne؟
1tx9_1.png

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
خب bfa رو پیش خرید کردم . الان دارم میرم allied races انلاک کنم بنظرتون برای mage کدوم ریس بهتره voidelf یا nightborne؟
1tx9_1.png
nightborne بهتره به نظرم کست انیمیشن خوبه! ریکال اش هم خوبه Increases magical damage 1%.!! :-bd
ولی mage به نظرم بی خیال شو!الا شدیدا هر 3تاش spec نرف شدن و شدیدا به لجندری و... نیاز دارن تا خودشون نشون بدن+RNG هم هست شدید ممکن یبار بهترین دمیج تو راید به زنید یبار هم بدترین با این که روتیشن رو درست رفتید!
برو سراغ shaman یا shadow priest اینا بهتره!!

• Like
Reactions: Adroit and Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
nightborne بهتره به نظرم کست انیمیشن خوبه! ریکال اش هم خوبه Increases magical damage 1%.!! :-bd
ولی mage به نظرم بی خیال شو!الا شدیدا هر 3تاش spec نرف شدن و شدیدا به لجندری و... نیاز دارن تا خودشون نشون بدن+RNG هم هست شدید ممکن یبار بهترین دمیج تو راید به زنید یبار هم بدترین با این که روتیشن رو درست رفتید!
برو سراغ shaman یا shadow priest اینا بهتره!!
خودمم نظرم بیشتر روی nightborne جدای اینای که گفتی . تو کل legion بهترین بخشه بازی برام suramar بود و خیلی از این نژاد خوشم میاد
spriest دارم shaman هم خیلی دوست دارم ولی بوست روش استفاده نمیکنم بعدا لول اپ میکنم یکی. نظرت راجع به rogue یا hunter چیه

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
خودمم نظرم بیشتر روی nightborne جدای اینای که گفتی . تو کل legion بهترین بخشه بازی برام suramar بود و خیلی از این نژاد خوشم میاد
spriest دارم shaman هم خیلی دوست دارم ولی بوست روش استفاده نمیکنم بعدا لول اپ میکنم یکی. نظرت راجع به rogue یا hunter چیه
hunter رو اصلا بازی نکردم نمی دونم در چه حدی هست!
ولی rogue پلی استایل جالبی داره مخصوصا outlaw که انصافا بازی باهاش سرگزم کننده است!از نظرم dps و... یکمی از assassination عقبه ولی بازم عالیه!
ولی اگه نظر منو بخوای بین کلاس های melee اینا انتخاب های من هستن!
1-fury warrior
2-death knight unholy
3-windwalker monk
4-enhancement shaman
5-rogue outlaw
اینا از هر نظر عالی هستن!!
و از بین range:
1-elemental shaman
2-shadow priest
3-fire mage
4-druid balance

• Like