World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

havasi2006

کاربر سایت
Mar 7, 2006
21
سلام .

من يه CD-key 10 روزه پيدا كردم .

دارم يه فايل رو به اسم WoW client trial دانلود مي كنو كه 2.8 GB حجم داره .
وقتي كه 10 روز تموم شد ،من مي تونم با اين فايل تو سرور هاي ديگه بازي كنم ؟ يا فقط مال همين 10 روزه ؟

لطفاً اگه جاي مطمئني رو براي دانلود تمام بازي بلديد ، معرفي كنيد .

اگه بخام Official بازي كنم ، بازي و CD-key رو بايد از كدوم سايت بخرم ؟

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
:-" :-" :-" :-" چی بود ؟ روزی 48 ساعت هم بازی کنی نمی رسی مگه ادمین رفیقت باشه ;)

آخه rate xp تو این سرور از blizz یه مقدار بیشتره ...
الان فعلا Shoulder tier4 رو دارم ... بقیشم به زودی پیدا میکنم ... هیشکی هم از ادمین گرفته تا GM از رفیقام نیستن ... الان وقت نیست ولی بعدن SS هام رو هم میزارم اینجا ...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام آقا من بد رقم عشق بازی ها level up دار هستم ولی این warcraft خیلی سخت من نمیدونم اینگلیسیم خوب نیست یا چی هست ولی اصلا سر در نمیارم اگر میشه یکم من را راهنمایی کنید چه جوری بازی کنم آخه این همش باهم حرف میزنن کار نمیکنه تازه به حرکی هم میجنگی جونش بالا میاد تا ضربه بزنه تا زه با یک ضرب میمیره اگر میشه یک ااموزش بدین تا منم لذت ببرم ممنون میشم

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
سلام .

من يه CD-key 10 روزه پيدا كردم .

دارم يه فايل رو به اسم WoW client trial دانلود مي كنو كه 2.8 GB حجم داره .
وقتي كه 10 روز تموم شد ،من مي تونم با اين فايل تو سرور هاي ديگه بازي كنم ؟ يا فقط مال همين 10 روزه ؟

لطفاً اگه جاي مطمئني رو براي دانلود تمام بازي بلديد ، معرفي كنيد .

اگه بخام Official بازي كنم ، بازي و CD-key رو بايد از كدوم سايت بخرم ؟
با این CD Key می تونی 10 روز Trial بازی کنی . در واقع Blizzard می خواد ببرتت تو کف آفیشیال

آخه rate xp تو این سرور از blizz یه مقدار بیشتره ...
الان فعلا Shoulder tier4 رو دارم ... بقیشم به زودی پیدا میکنم ... هیشکی هم از ادمین گرفته تا GM از رفیقام نیستن ... الان وقت نیست ولی بعدن SS هام رو هم میزارم اینجا ...
آها . حواسم نبود داری رو سرور درپیت بازی می کنی . فکر کنم هر Quest توی لول 50 رو 2500 Xp بده :cheesygri

سلام آقا من بد رقم عشق بازی ها level up دار هستم ولی این warcraft خیلی سخت من نمیدونم اینگلیسیم خوب نیست یا چی هست ولی اصلا سر در نمیارم اگر میشه یکم من را راهنمایی کنید چه جوری بازی کنم آخه این همش باهم حرف میزنن کار نمیکنه تازه به حرکی هم میجنگی جونش بالا میاد تا ضربه بزنه تا زه با یک ضرب میمیره اگر میشه یک ااموزش بدین تا منم لذت ببرم ممنون میشم
ببین عزیز من . شما اول یه Hero می سازی . بعد میری تو بازی . تو بازی هی باید Quest بگیری و انجامشون بدی تا Level Up بشی . خود بازی هم معمولا این طوریه که آدمایی که Quest میدن و سر راهت هستن با توجه به Level ت بعد توی راه می تونی Creep ها ( حیوون ها ) یی رو که میبینی بکشی . البته اول ببین لولشون چنده اگه دیدی لولشون 2 تا بالاترت بود باشون در نیوفت . همینطوری Quest بگیر تا Level Up شی . دیگه بطور خودکار پات به شهر های دیگه هم باز میشه . در ضمن برا اینکه سرعت ضربه زدنت ( Attack Speed ) بالا بره باید آیتم ببندی و از اینجور چیزا ) ایشالا بعدا یه آموزش بهتری میدم . . راستی حتما باید زبان یه چیزایش سرت بشه که بتونی بفهمی Quest چیه

چرا 1.5 ؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب برو BurningCrusade رو بگیر بعد آپگرید کن به 2.0.12 ... بعد بیا تو همین سرور ایرانی ...
طرف می خواد آفلاین بازی کنه . ببین عزیز یه سرور هایی هستن ( البته نه تو اینترنت ) که به صورت نرم افزار هستن . شما میتونی اونا رو بریزی و بازی کنی . شما می تونی WOW شرکت سرزمین رو بگیری داخلش یکی از این سرور ها گذاشته و آموزشش هم توش گذاشته

آقا چه جوری می شه Bc رو افلاین بازی کرد؟
باید از همین سرور آفلاین ها پیدا کنی که من تا حالا چیزی ندیدم

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
ببین عزیز ... شما داری پاتو از گلیمت دراز تز می کنی ... مثل این که شما یادت رفته تا 2 روز پیش شما هم تو همین سرور های در پیت پلاس بودی ... حالا 2 ماه رفتی Blizz دیگه همه چی یادت رفته ... ای جمله ای که همین الان به امضام وارد کردم دقیقا وصف حال خودته ...
روش فکر کن ...

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
اوهو حالا چرا ناراحت میشی . منظوری نداشتم تو زور داری ;) . در ضمن من اصلا تو این سرور های خدا بازی نکردم .همش آفلاین بازی کردم تا موقعی که الانه که دارم تو این سرور Blizz nرپیت بازی می کنم .

در کل اگه ناراحت شدی ببخشید ( ناراحتم بشی می خوا چیکار کنی ;):cheesygri )

جدی نگیر عزیز جدی نگیر

Aphotic

کاربر سایت
May 20, 2007
28
نام
Aphotic
aghayoon ke etelateshoon dar zamineye WOW offline kamele PLZ be ma ham komak konin ta maham WOW BURNING CRUSADE bazi konim be SOORATE OFFLINE PLZ ye server ba kam tarin bug va moshkel va ba linke dorost age be ma bedin kheyli madyoone shomaha mishim PLZ help US SOS ma mikhayim WOW bazi konim!

Aphotic

کاربر سایت
May 20, 2007
28
نام
Aphotic
PLZ ma World of Warcraft Server Emulator mikhayim ba akharin pache MOMKENE plz help us we are in need! ya agar BURNING CRUSADE bashe ke aleeye valy AKHARIN pache WOW mamooli ham aleeye PLZ give us what we need!

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
چه طور ميشه فهميد از چه ورژني استفاده ميكني؟ اگه من پچ 1.5 داشته باشم ميتونم پچ 1.12 رو نصب كنم يا بايد اول پچ هاي قبلي رو نصب كنم ؟
يه سوال ديگه هم داشتم .ميخواستم ببينم كه با dial up ميشه بازي كرد؟من حتي كانتر هم نتونستم باهاش بازي كنم.:((
مرسي:love:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر