PlayStation ++N

سلام!

این بازی بعید میدونم مشتری خاصی توی بازیسنتر داشته باشه، ولی به هر حال دیدم مظلوم واقع شده و حیفه که تاپیک نداشته باشه. :D قبلاً توی لیست 100 بازی 2015 یه سری توضیحات در موردش داده بودم:

بازی N با همین نام ساده و ظاهری ابتدایی و بدون پیچیدگی، توانست در سال 2005 به یکی از بهترین عناوین مستقل تبدیل شود. استودیو Metanet Software در این بازی کنترل نینجایی را به دست بازیکن می‌سپرد که با عبور از موانع خطرناک و تهدیدهای مختلف، مراحل متنوع بازی را در دنیایی 2D پشت سر می‌گذاشت. سه سال بعد نسخه دوم بازی با تغییرات بصری و مراحل جدید ساخته شد که به جای نامی چون N2، با عنوان +N منتشر شد و دارندگان کنسول‌های دستی PSP و DS در کنار صاحبان X360 توانستند از این تجربه جالب لذت ببرند. اکنون سومین نسخه با نام ++N در دست ساخت است و سال 2015 برای کنسول PS4 منتشر خواهد شد.
بازی تا حد زیادی به نسخه‌های قبلی شباهت داشته و افرادی که دو نسخه قبل را تجربه کرده‌اند، به خوبی با ساز و کار آن آشنایی دارند. یک بار دیگر کنترل نینجا در دستان بازیکن قرار گرفته و او باید با عبور از تله‌ها و ناکام گذاشتن دشمنان به انتهای هر مرحله برسد. مراحلی که به بیش از هزار عدد رسیده و در طرح‌ها و مدل‌های مختلف ساخته شده‌اند. از انواع ساده‌تر با مایه‌های پلتفورمری تا نمونه‌های پیچ در پیچ با حضور دشمنان مختلف. لیست متنوعی از موانع و دشمنان در بازی وجود دارد که از نمونه‌های اولیه چون تیغ‌ها و اشعه لیزر شروع شده و تا موارد پیشرفته‌تر مانند مین‌های متحرک و موشک‌های تعقیب‌کننده را شامل می‌شوند. البته ارتفاع را هم نباید فراموش کرد که نقش پررنگی در بالا رفتن درجه سختی بازی داشته و بازیکن با افتادن از ارتفاع زیاد، به راحتی نابود می‌شود. در ++N هم مانند بازی‌های قبلی خبری از سلاح و نیروی خاصی برای دفاع و حمله نیست و همه‌چیز به مهارت‌های بازیکن برای کنترل دقیق نینجا برمی‌گردد. کنترلی که تنها شامل پرش و افزایش سرعت شده و در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد، ولی کافی است کمی بیشتر بازی کرده و به مراحل بالاتر برسید تا با یکی از سخت‌ترین تجربه‌های خود روبرو شوید. درجه سختی‌ای که حتی به نظر می‌رسد از نسخه‌های قبلی نیز فراتر رفته است و با سریع‌تر شدن بازی و بهبود فیزیک آن، شاهد چالش‌های بیشتری خواهیم بود.
بازی در کنار بخش تک‌نفره، بخش مولتی‌پلیر کاملی هم دارد که به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم می‌شود و افراد می‌توانند به صورت Co-op یا رقابتی با یکدیگر بازی کنند. بازیکن‌ها در حالت Co-op با همکاری یکدیگر مراحل را تمام می‌کنند و در بخش Race، به مسابقه با یکدیگر پرداخته و نفر اولی که به انتهای مرحله می‌رسد برنده می‌شود. همین‌طور بخش Death Match نیز در بازی وجود خواهد داشت که در آن نینجاها در یک میدان نبرد به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند. همچنین رکورد بازیکن در تمام مراحل ثبت شده و در جدول رکوردها گذاشته می‌شود که رقابتی داغ و نفس‌گیر را ایجاد خواهد کرد. در کنار این‌ها، بخش مخصوص طراحی مرحله نیز وجود دارد که بازیکن‌ها می‌توانند ایده‌های جالب خود را از طریق ساخت مراحل متنوع به ثبت رسانده و آن‌ها را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.
++N از نظر بصری دنباله‌روی عناوین قبلی است و البته تفاوت‌هایی هم با آن‌ها دارد. بازی دارای ظاهری ساده و 2D بوده و اکثر بخش‌ها و موانع و دشمنان طراحی‌های ساده و ابتدایی دارند. نوعی حالت مینیمالیستی در بازی حکمفرما است که به خوبی با فضای آن ترکیب شده و در دقت بازیکن برای کنترل نینجا تأثیر مثبت می‌گذارد. این بار رنگ‌آمیزی‌های بازی متنوع‌تر شده و از اشکال هندسی بیشتری نیز استفاده شده که تنوع خوبی به مراحل می‌دهند. همچنین قرار است گزینه‌های بازشدنی نیز در بازی وجود داشته باشد که سازندگان از آن‌ها به عنوان Funlockables یاد می‌کنند. مواردی که به گرافیک بازی حال و هوای دیگری می‌دهند و لایه‌های جدید و افکت‌های جالبی به آن اضافه می‌کنند.
++N این روزها آخرین مراحل ساخت خود را پشت سرمی‌گذارد، ولی هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه نداشته و قرار است هر وقت کاملاً آماده شد، منتشر شده و بازیکن‌ها را بار دیگر با دنیایی مهیج و پر از چالش همراه کند.

========================

نسخه بتای بازی رو هم انجام دادم و به شدت خوشم اومد. بازی دقیقاً همون چیزی هست که انتظار داشتم و در کنار شباهت زیاد به نسخه‌های قبلی، یه سری تفاوت‌های جالب هم داره. از دشمن‌های جدید که بعضی‌هاشون خیلی خوب طراحی شدن و البته به شدت سخت هستن، تا موسیقی‌ها که بدجوری با حال و هوای بازی ترکیب میشن و یه حالت تکنو مانند و مهیجی دارن. بازی هم هرچند از نظر بصری شاید چیز خاصی نداشته باشه و بازی های NES (میکرو) هم ازش غنی‌تر به نظر برسن، ولی از نظر هنری خیلی خوبه و یه سبک مینی‌مالیستی و دوست‌داشتنی‌ای داره. رنگ‌بندی محیط و آیتم‌ها رو هم میشه عوض کرد و بعضی از ترکیب‌های رنگی خیلی زیبا هستن. ادیتور طراحی مرحله هم داره که توش میشه خیلی کارها انجام داد، انقدر هم تشکیلاتش وسیع هست که من توش گم و گور شدم! :D
یه سری عکس هم از نسخه بتا گرفتم:

کلاً اگه دنبال یه بازی جذاب و اعتیادآور با درجه سختی بالا هستین، ++N رو توی لیست بازی‌های آینده خودتون قرار بدین! :D اگه نسخه نهایی از هر نظر شبیه بتا باشه و مشکلات جانبی (مثلاً ایرادات آنلاین یا باگ‌ و ...) سراغش نیاد، بازی خیلی خوبی از آب درمیاد. قرار هم هست به زودی منتشر بشه، ولی این "به زودی" رو سازنده‌های بازی خیلی وقته به کار میبرن و معلوم نیست دقیقاً منظور چه زمانی هست! البته بندگان خدا تقصیری هم ندارن، استودیوی به شدت کوچیکی دارن و اگه اشتباه نکنم اعضای اصلی استودیو فقط 2 نفر هستن. :D

badboy33

کاربر سایت
Sep 24, 2014
54
نام
ArshiA
سلام!

این بازی بعید میدونم مشتری خاصی توی بازیسنتر داشته باشه، ولی به هر حال دیدم مظلوم واقع شده و حیفه که تاپیک نداشته باشه. :D قبلاً توی لیست 100 بازی 2015 یه سری توضیحات در موردش داده بودم:

========================

نسخه بتای بازی رو هم انجام دادم و به شدت خوشم اومد. بازی دقیقاً همون چیزی هست که انتظار داشتم و در کنار شباهت زیاد به نسخه‌های قبلی، یه سری تفاوت‌های جالب هم داره. از دشمن‌های جدید که بعضی‌هاشون خیلی خوب طراحی شدن و البته به شدت سخت هستن، تا موسیقی‌ها که بدجوری با حال و هوای بازی ترکیب میشن و یه حالت تکنو مانند و مهیجی دارن. بازی هم هرچند از نظر بصری شاید چیز خاصی نداشته باشه و بازی های NES (میکرو) هم ازش غنی‌تر به نظر برسن، ولی از نظر هنری خیلی خوبه و یه سبک مینی‌مالیستی و دوست‌داشتنی‌ای داره. رنگ‌بندی محیط و آیتم‌ها رو هم میشه عوض کرد و بعضی از ترکیب‌های رنگی خیلی زیبا هستن. ادیتور طراحی مرحله هم داره که توش میشه خیلی کارها انجام داد، انقدر هم تشکیلاتش وسیع هست که من توش گم و گور شدم! :D
یه سری عکس هم از نسخه بتا گرفتم:

کلاً اگه دنبال یه بازی جذاب و اعتیادآور با درجه سختی بالا هستین، ++N رو توی لیست بازی‌های آینده خودتون قرار بدین! :D اگه نسخه نهایی از هر نظر شبیه بتا باشه و مشکلات جانبی (مثلاً ایرادات آنلاین یا باگ‌ و ...) سراغش نیاد، بازی خیلی خوبی از آب درمیاد. قرار هم هست به زودی منتشر بشه، ولی این "به زودی" رو سازنده‌های بازی خیلی وقته به کار میبرن و معلوم نیست دقیقاً منظور چه زمانی هست! البته بندگان خدا تقصیری هم ندارن، استودیوی به شدت کوچیکی دارن و اگه اشتباه نکنم اعضای اصلی استودیو فقط 2 نفر هستن. :D
چه حمتی دارن 2 نفره
باید تست کرد

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,583
نام
Alireza
خب من یه سرچی درباره بازی زدم وقتی کلیپشو دیدم فهمیدم یه بازی فوق عالی و خاطره انگیز که نزدیک 8 سال پیش روی سی دی های Red بود ه!
صد درصد Day one!

Max_Payne

کاربر سایت
Mar 25, 2007
118
نسخه دوم این بازی رو من و همسرم رو پی اس پی ترکوندیم رفت و هنوز هم بازیش میکنیم. روونی بازی و نداشتن لودینگ و فیزیک منحصربفرد باعث لذت بخش شدن این بازیه...

iman_axe

کاربر سایت
Jun 25, 2010
223
خبر عالی! کلی خاطره دارم از نسخه قبلیش تو 360 . شما چجوری بتا داری میزنی؟ ما دستمون به بتاش نمیرسه؟ اصن حالم خوب شد این تاپیکو دیدم دمت گرم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر