The Last Guardian [اخطار پست اول حتما خوانده شود]

گفتگو در 'PS4 Games' ایجاد شده توسط GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015.

 1. GUѦRDiAN

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 25, 2011
  ارسال ها:
  784
  نام:
  Esmaiel
  اخطار: هرگونه صحبت در مورد داستان و مراحل بازی [خارج از اسپویلر] که به نوعی بتواند چیزی را برای کاربران لو بدهد ممنوع است

  [​IMG]

  توسعه دهنده: GenDesign / Japan Studio
  ناشر: Sony Interactive Entertainment
  طراح، نویسنده و کارگردان: Fumito Ueda
  تهیه کننده: Yasutaka Asakura
  آهنگساز: Takeshi Furukawa
  پلتفرم: PS4
  ژانر: Action Adventure
  تاریخ انتشار:
  ژاپن: December 6, 2016
  آمریکای شمالی: December 6, 2016
  استرالیا: December 6, 2016
  اروپا: December 7, 2016
  باکس آرت:
  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian سومین ساخته Team Ico که حال با نام GenDESIGN فعالیت می کند، از میانه های سال 2008 پس از کلید خوردن پروسه های تحقیقاتی اولیه آن با اسم رمز Project Trico وارد مراحل توسعه شده تا یک سال بعد به صورت رسمی در طی مراسم E3 معرفی شود. بعد از آن پروژه با نمایش کوتاهی در TGS نیز همراه شد ولی از آن نقطه به بعد The Last Guardian با عدم انتشار خود در تاریخ مقرر که تابستان 2010 بود کم کم پا به برزخ توسعه خودش گذاشت و به دنبال آن، شایعاتی از به بن بست رسیدن پروژه بالا گرفت که با جدا شدن Fumito Ueda طراح و کارگردان آن در همان سال آن شایعات به خودش رنگ صحت گرفت.

  در میانه های سال 2012 پس از مشخص شدن سخت افزار کنسول نسل بعدی سونی، تیم کوچیکی به کُندی مشغول به انتقال و بهینه سازی پروژه برای PS4 شدند. بعد از آن در تابستان 2014 Ueda با تأسیس استدیوی تازه ای و کوچاندن اعضای تیم سابقش به آن جا کار بر روی The Last Guardian که حال مراحل Re-Engineering را تماماً پشت سر گذاشته بود، با جدیت از سر گرفت تا به دنبال آن پروژه 7 ساله تیم که البته در واقع بیشتر از 3 سال تحت ساخت نبوده، سرانجام در E3 ـه 2015 دوباره رونمایی شده و برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شود.

  The Last Guardian روایت گر قصه پسربچه ای بی نام است که پس از تبعید و حبس در دژی بزرگ با پیدا کردن موجودی افسانه ای که او را Trico صدا می کند قصد رویارویی با نگهبانان شبح مانند آن قصر و فرار به بیرون از دیوارهای بلندش را می کند. این که داستان این دو چطور تمام می شود را نمی دانیم که البته Ueda خودش می گوید که این قصه تنها بهانه و بستری برای نشان دادن ارتباط میان این دو است که هر چند با رفتاری سرد و توأم با نافرمانی و بی اعتمادی از هر دو طرف شروع می شود ولی قرار است که گره میانشان با پیشروی در قصه محکم و محکم تر شود.

  [​IMG]
  • Fumito Ueda مصاحبه های مفصلی با رسانه های ژاپنی انجام می دهد و اطلاعات تازه ای از روند توسعه بازی به اشتراک می گذارد (متن مصاحبه)
  • در تاریخ 2 نوامبر آقای Yoshida طی گفت و گویی با وبسایت Gamespot اعلام می کند که در رابطه با نمایشهای جدید The Last Guardian محتاطانه عمل خواهد شد (منبع)
  • سونی در مراسم GDC 2016 بار دیگر انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • آقای Phillipe Cardon معاون بخش اروپایی Sony نیز در مصاحبه ای با وبسایت فرانسوی Challenges، انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • در تاریخ 12 سپتامبر، Shuhei Yoshida در قالب پستی در PS Blog اعلام کرد که تیم سازنده برای ارائه بی نقص ترین و پالیش شده ترین تجربه ممکن به مقداری زمان بیشتر احتیاج دارد و تاریخ عرضه بازی رسما به 6 دسامبر موکول شد (منبع)
  • در تاریخ 22 اکتبر، آقای Shuhei Yoshida در حساب توییتر خود خبر گلد شدن بازی را به صورت رسمی اعلام کرد (منبع)
  [​IMG]

  " تعظیم کن "

  Washington Post - 10/10 - A Gaming Masterpiece
  Telegraph - 5/5
  PlayStation LifeStyle - 10/10
  Guardian - 5/5
  Time - 5/5
  Hardcore Gamer - 5/5
  Easy Allies - 5/5
  Digitally Downloaded - 5/5
  New York Daily News - 5/5
  The Daily Dot - 5/5
  Playstation Official Magazine UK - 10/10
  Gameblog.fr - 10/10
  Gamespot - 9/10
  EDGE - 9/10 - Game of the Year
  ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  پسربچه بی هویت قصه که بازیکن کنترل او را دست می گیرد با داشتن تتوهایی گرفته شده از قبایل "سمون" و "مائوری" بر روی بدن خودش این نظریه که شاید شبیه به پسربچه Ico بخاطر نشان هایی که در بین اهالی او شیطانی قلمداد می شوند – دو شاخ بر روی سر – حال در این قلعه حبس شده را تقویت می کند. پسربچه برای رو به رو شدن با نگهبان های قصر به Trico متکی است و Trico هم برای رهایی از غل و زنجیر فیزیکی خودش و ترس های روانی اش از محیط قصر به پسربچه.

  [​IMG]

  Trico موجود اسرارآمیزی که پسربچه او را پیدا و آزاد می کند، ترکیبی از حیوانات مختلف از جمله عقاب، گربه و سگ است. Trico حیوان ماده قصه، دو بال دارد که شاید با بزرگ شدن جثه اش بتواند با آنها پرواز کند و یا شاید هم صرفاً عملکردی شبیه به پره های ماهی در زیر آب را برایش داشته باشند. او همینطور دو شاخ شکسته شده نورانی و چشمانی با امکان تغییر رنگ بسته به احساساتش دارد. اینکه چرا Trico در قصر غل و زنجیر شده و چرا از نماد تک چشم می ترسد و اینکه آیا موجودات دیگری شبیه به او هم در این دژ وجود دارند همگی از همان جنس سوالات بی جواب کارهای Ueda هستند و هنوز زود است که بدانیم ماجرا از چه قرار است.

  [​IMG]

  نگهبانان قصر که از سر تا پا در زره پوشیده شده هستند از یک جهت می توانند به دشمنان کرکتر اصلی در Ico و SotC ارتباط مفهومی داشته باشند و آن هم این نکته که بنظر می رسد جسمی ندارند و روح سیاهی که درون آنهاست ماهیت وجودشان باشد. با این تفاوت که بجای آنکه شبیه به Ico پسربچه با خود این ارواح درگیر شود، در این جا شبیه به SotC در کالبدی زره ای فرو رفته اند و ظاهراً با خارج شدن روح از این کالبد است که از بین می روند. اینکه چه چیزی این نگهبانان ناشناخته قصر را به نگه داشتن پسربچه و Trico در قصر وادار می کند و در پشت سر چه اتفاقی در حال رخ دادن است تاکنون به صورت راز باقی مانده است.

  [​IMG]

  ...

  [​IMG]

  ...

  ...

  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2015 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian: Bringing Trico to Life - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  Crafting The Last Guardian's Epic Soundtrack - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2016 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - ICO & Shadow of the Colossus Retrospective Video | PS4
  360p - 720p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – Action Gameplay Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – CG Cinematic Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - Introduction Video
  1080p - YouTube - آپارات

  [​IMG]

  Ico، اولین ساخته این تیم از یک جهت با The Last Guardian شباهت زیادی دارد، از آنجایی که Ico نیز در ابتدا برای PS1 در نظر گرفته شده با یک تأخیر یک ساله به PS2 منتقل شد تا ساخت آن نزدیک به 4 سال وقت بگیرد. بعد از آن Shadow of the Colossus با وجود آنکه ساخت آن عملاً قبل از انتشار Ico کلید خورده بود نیز از قائده پروسه طولانی ساخت در کارهای Ueda استثنا نشد و 4 سال دیگر از تیم وقت گرفت و از همین بُعد Yohsida آنها را ملقب به Team Olympic می کرد.

  البته پروسه طولانی ساخت کارهای Team Ico با در نظر گرفتن اینکه Team Ico در هنگام ساخت هر دو کار در بهترین حالت ممکن 20-25 نفر عضو ثابت داشت تعجب برانگیز نیست، قائده ای که برای GenDESIGN فعلی و The Last Guardian نیز صادق است و همین مسئله تیم را وادار می کند تا بخشی از کارشان را به عهده اعضای Japan Studio بگذارند.

  امّا با این همه چرایی اینکه The Last Guardian در طی همه این 7 سال در معرض توجه بوده را قاعدتاً باید در دو اثر قبلی Fumito Ueda طراح، نویسنده و کارگردان آن جستجو کرد، Ico و Shadow of the Colossus. اطلاعات بیشتر ...
  [​IMG]

   
  #1 GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015
  آخرین ویرایش: ‏Jun 28, 2017
  RohFa, Coffee Addicted, Octienne و 67 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. Kiami

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 10, 2010
  ارسال ها:
  1,537
  اونايي كه مي خواستن بازي رو انجام بدن قطعا تا الان اين كارو كردن و ديگه توصيه من فايده اي نداره :D ولي به هر حال اونايي كه تا الان بازي نكردن براي خريد و تجربه بازي يك لحظه هم شك به خودشون راه ندن ! مخصوصا الان كه تو پي اس ان اروپا اف خورده و واقعا قيمتش خوبه . تريكو و رفتار هاش قطعا يكي از بهترين و متفاوت ترين تجربيات گيمينگ هر كسي خواهد بود . بازي كنيد اين شاهكار رو .
   
  mgh2225, shahriyar_pc, Milad_HW و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 3. Lions Gate

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 17, 2008
  ارسال ها:
  2,120
  نام:
  سام
  2 روز پیش بازی رو تمام کردم فقط میتونم بگم شاهکاره واقعا 2 روزه نمیتونم از ذهنم پاکش کنم چهره تریکو همش جلو چشممه.بهترین تجربه گیمریم بوده.
   
  Paradise Lost, arsenalmom, NINJѦ و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 4. reza_cowboy

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 31, 2012
  ارسال ها:
  1,035
  نام:
  رضا
  ولی خداوکیلی چقدر میتونست بازی بهتر بشه اگه یکم گیم پلی غنی تر بود و انقدر تو دام تکرار نمی افتاد آخراش......ولی کات سین آخر بازی ارزش همه رو و یه چیز بیشترم داره.
   
 5. guppy

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 30, 2015
  ارسال ها:
  771
  نام:
  davood
  من از اولی که بازی شروع کردم به تریکو بابت خنگیش فحش میدادم اما امروز که بازی تموم کردم فهمیدم من اصلا نمی فهدیدم تریکو مثل همراه تو بازیا دیگه نیست رفتارش مثل یه حیوان واقعی به فامیتو بابت پایان بندی بازی باید افرین گفت یه چنین پایانی برای این بازی انتظار نداشتم
   
  Milad_HW, NaViiDii و NINJѦ این نوشته را Like کرده اند.
 6. nihilnigritude

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 24, 2007
  ارسال ها:
  1,982
  به دوستانی که از تریکو خوششون اومده پیشنهاد میکنم یه توله ژرمن شپرد بگیرن!
  تجربه ای بسیار جالبتر خواهید داشت :D
   
  hhoushmand این نوشته را Like کرده است.
 7. blechh

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 25, 2013
  ارسال ها:
  2,334
  نام:
  حسین
  هاسکی بهتر نیست؟:-?:-"
   
 8. jhoobin

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 21, 2016
  ارسال ها:
  2,603
  نام:
  ژوبین
  نع شباهتی به تریکو نداره :D
   
 9. hbmss

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 24, 2012
  ارسال ها:
  1,212
  نام:
  hosein
  منم تمام کردم واقعا عالی بود و شاهکار و تجربه تک بین بقیه عناوین
  من با این ذهنیت که تریکو یه حیوان هست بازی رو شروع کردم پس بجای اینکه بگم تریکو خنگه بازی باگ داره یا هر چیز دیگه قبول داشتم تریکو حیوان هست و انتظار نباید داشت که دقیقا هم همینه با این دید فقط راه رو پیدا میکردم به اینم نمیگم پازل و بازی معمایی بلکه یه جور اکتشاف هست که توسط پسر بچه و تریکو برای هدف نا مشخص رخ میده فقط هدف پیدا کردن راه هست و رسیدن که توی ادامه داستان این پیوند تریکو و پسر بچه هست که به داستان عطر بو میده داستان کاملا ساده هست اما پیوند این 2 موجود عمیق
  روایت داستان زیبا با نقاط تاریک که تعدادی اشکار و باقی داستان نا گفته میمونه دلیل هم اینه که راویی برای این قسمت وجود نداره

  بازی دارای مشکلاتی توی دوربین هست اما لذت داستان و روایت و موسیقی بازی کمرنگ میکنه این مشکلات رو

  از همه دوستان که بازی رو میخوان انجام بدم خواهش میکنم توجه کنن تریکو یه حیوان هست و رفتارشون با اون مانند یه حیوان خانگی مثل سگ و گربه باشه که اینجور از بازی لذت ببرید( توجه کنید دوست باشید با هم محبت و نوازش فراموش نشه )
   
  ( Layken ), ArefTheGreat, Milad_HW و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 10. reactor

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 2, 2011
  ارسال ها:
  47
  دوستان بازیو تموم کردم واسه تروفی hintاز اول رفتم فقط اون قسمت اول که پسره تو غار بیدار میشه رو skipکردم صحبتاش جزوه اولش hintهس یا ن؟ اگه هست new gameبرم جزو new game +حساب میشه یا ن
   
 11. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,453
  نام:
  رضـا
  The Last Guardian - All Hints Locations Guide (All Talked Out Trophy)
   
 12. hossain

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 26, 2005
  ارسال ها:
  980
  نام:
  محمدحسين
  سلام دوستان یه قسمتی از بازی گیر کردم لطفا راهنمایی کنید
  اون قسمتی که دم تریکو زیر در گیر می کنه رو باید چیکار کنم؟آزاد بشه؟
   
 13. hbmss

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 24, 2012
  ارسال ها:
  1,212
  نام:
  hosein
  اون افراد رو بکشون طرف تریکو تریکو آش لاششون میکنه بعد هم میری راهرو سمت راست یه اهرم هست میکشی باز میشه در تریکو دمش در میاره
   
 14. hossain

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 26, 2005
  ارسال ها:
  980
  نام:
  محمدحسين
  بدبختی اینه که کسی نیستش ببرمش سمتش!!!!
  نمی دونم چرا کسی نیست...
   
 15. hbmss

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 24, 2012
  ارسال ها:
  1,212
  نام:
  hosein
  مستقیم سمت راست ثابت هستن باید برید کنارشون تا شروع به حرکت کنن بیان سمتت بعد میدی تریکو آش لاششون کنه بعد همون سمت راست راهرو یه پله هست میرید و بعدم راهرو میرسونتون کنار در که تریکو گیر کرده اهرم میکشی و دمبش در میاد بعد میری تریکو رو ناز میکنی اگه پیدا نکردید عکس از اون قسمت بهم بدید راهنمایی دقیق تر کنم
   
  #614 hbmss, ‏Feb 17, 2018
  آخرین ویرایش: ‏Feb 17, 2018
  GPSY این نوشته را Like کرده است.