1. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با علاقمندی ها و همچنین ایجاد زمینه های تعامل و همکاری بیشتر با شما یاران وفادار و همیشگی بازی سنتر، پرسشنامه ای تحقیقی تهیه شده است که در بر گیرنده اطلاعات و علاقمندی های شما کاربران عزیز است. با پاسخ گویی به آن ما را یاری نمایید. برای مشاهده پرسشنامه کلیک کنید
  بستن اطلاعیه

The Last Guardian [اخطار پست اول حتما خوانده شود]

گفتگو در 'PS4 Games' ایجاد شده توسط GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015.

 1. GUѦRDiAN

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 25, 2011
  ارسال ها:
  787
  نام:
  Esmaiel
  اخطار: هرگونه صحبت در مورد داستان و مراحل بازی [خارج از اسپویلر] که به نوعی بتواند چیزی را برای کاربران لو بدهد ممنوع است

  [​IMG]

  توسعه دهنده: GenDesign / Japan Studio
  ناشر: Sony Interactive Entertainment
  طراح، نویسنده و کارگردان: Fumito Ueda
  تهیه کننده: Yasutaka Asakura
  آهنگساز: Takeshi Furukawa
  پلتفرم: PS4
  ژانر: Action Adventure
  تاریخ انتشار:
  ژاپن: December 6, 2016
  آمریکای شمالی: December 6, 2016
  استرالیا: December 6, 2016
  اروپا: December 7, 2016
  باکس آرت:
  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian سومین ساخته Team Ico که حال با نام GenDESIGN فعالیت می کند، از میانه های سال 2008 پس از کلید خوردن پروسه های تحقیقاتی اولیه آن با اسم رمز Project Trico وارد مراحل توسعه شده تا یک سال بعد به صورت رسمی در طی مراسم E3 معرفی شود. بعد از آن پروژه با نمایش کوتاهی در TGS نیز همراه شد ولی از آن نقطه به بعد The Last Guardian با عدم انتشار خود در تاریخ مقرر که تابستان 2010 بود کم کم پا به برزخ توسعه خودش گذاشت و به دنبال آن، شایعاتی از به بن بست رسیدن پروژه بالا گرفت که با جدا شدن Fumito Ueda طراح و کارگردان آن در همان سال آن شایعات به خودش رنگ صحت گرفت.

  در میانه های سال 2012 پس از مشخص شدن سخت افزار کنسول نسل بعدی سونی، تیم کوچیکی به کُندی مشغول به انتقال و بهینه سازی پروژه برای PS4 شدند. بعد از آن در تابستان 2014 Ueda با تأسیس استدیوی تازه ای و کوچاندن اعضای تیم سابقش به آن جا کار بر روی The Last Guardian که حال مراحل Re-Engineering را تماماً پشت سر گذاشته بود، با جدیت از سر گرفت تا به دنبال آن پروژه 7 ساله تیم که البته در واقع بیشتر از 3 سال تحت ساخت نبوده، سرانجام در E3 ـه 2015 دوباره رونمایی شده و برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شود.

  The Last Guardian روایت گر قصه پسربچه ای بی نام است که پس از تبعید و حبس در دژی بزرگ با پیدا کردن موجودی افسانه ای که او را Trico صدا می کند قصد رویارویی با نگهبانان شبح مانند آن قصر و فرار به بیرون از دیوارهای بلندش را می کند. این که داستان این دو چطور تمام می شود را نمی دانیم که البته Ueda خودش می گوید که این قصه تنها بهانه و بستری برای نشان دادن ارتباط میان این دو است که هر چند با رفتاری سرد و توأم با نافرمانی و بی اعتمادی از هر دو طرف شروع می شود ولی قرار است که گره میانشان با پیشروی در قصه محکم و محکم تر شود.

  [​IMG]
  • Fumito Ueda مصاحبه های مفصلی با رسانه های ژاپنی انجام می دهد و اطلاعات تازه ای از روند توسعه بازی به اشتراک می گذارد (متن مصاحبه)
  • در تاریخ 2 نوامبر آقای Yoshida طی گفت و گویی با وبسایت Gamespot اعلام می کند که در رابطه با نمایشهای جدید The Last Guardian محتاطانه عمل خواهد شد (منبع)
  • سونی در مراسم GDC 2016 بار دیگر انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • آقای Phillipe Cardon معاون بخش اروپایی Sony نیز در مصاحبه ای با وبسایت فرانسوی Challenges، انتشار The Last Guardian در سال جاری را تایید کرد (منبع)
  • در تاریخ 12 سپتامبر، Shuhei Yoshida در قالب پستی در PS Blog اعلام کرد که تیم سازنده برای ارائه بی نقص ترین و پالیش شده ترین تجربه ممکن به مقداری زمان بیشتر احتیاج دارد و تاریخ عرضه بازی رسما به 6 دسامبر موکول شد (منبع)
  • در تاریخ 22 اکتبر، آقای Shuhei Yoshida در حساب توییتر خود خبر گلد شدن بازی را به صورت رسمی اعلام کرد (منبع)
  [​IMG]

  " تعظیم کن "

  Washington Post - 10/10 - A Gaming Masterpiece
  Telegraph - 5/5
  PlayStation LifeStyle - 10/10
  Guardian - 5/5
  Time - 5/5
  Hardcore Gamer - 5/5
  Easy Allies - 5/5
  Digitally Downloaded - 5/5
  New York Daily News - 5/5
  The Daily Dot - 5/5
  Playstation Official Magazine UK - 10/10
  Gameblog.fr - 10/10
  Gamespot - 9/10
  EDGE - 9/10 - Game of the Year
  ...

  [​IMG]

  [​IMG]

  پسربچه بی هویت قصه که بازیکن کنترل او را دست می گیرد با داشتن تتوهایی گرفته شده از قبایل "سمون" و "مائوری" بر روی بدن خودش این نظریه که شاید شبیه به پسربچه Ico بخاطر نشان هایی که در بین اهالی او شیطانی قلمداد می شوند – دو شاخ بر روی سر – حال در این قلعه حبس شده را تقویت می کند. پسربچه برای رو به رو شدن با نگهبان های قصر به Trico متکی است و Trico هم برای رهایی از غل و زنجیر فیزیکی خودش و ترس های روانی اش از محیط قصر به پسربچه.

  [​IMG]

  Trico موجود اسرارآمیزی که پسربچه او را پیدا و آزاد می کند، ترکیبی از حیوانات مختلف از جمله عقاب، گربه و سگ است. Trico حیوان ماده قصه، دو بال دارد که شاید با بزرگ شدن جثه اش بتواند با آنها پرواز کند و یا شاید هم صرفاً عملکردی شبیه به پره های ماهی در زیر آب را برایش داشته باشند. او همینطور دو شاخ شکسته شده نورانی و چشمانی با امکان تغییر رنگ بسته به احساساتش دارد. اینکه چرا Trico در قصر غل و زنجیر شده و چرا از نماد تک چشم می ترسد و اینکه آیا موجودات دیگری شبیه به او هم در این دژ وجود دارند همگی از همان جنس سوالات بی جواب کارهای Ueda هستند و هنوز زود است که بدانیم ماجرا از چه قرار است.

  [​IMG]

  نگهبانان قصر که از سر تا پا در زره پوشیده شده هستند از یک جهت می توانند به دشمنان کرکتر اصلی در Ico و SotC ارتباط مفهومی داشته باشند و آن هم این نکته که بنظر می رسد جسمی ندارند و روح سیاهی که درون آنهاست ماهیت وجودشان باشد. با این تفاوت که بجای آنکه شبیه به Ico پسربچه با خود این ارواح درگیر شود، در این جا شبیه به SotC در کالبدی زره ای فرو رفته اند و ظاهراً با خارج شدن روح از این کالبد است که از بین می روند. اینکه چه چیزی این نگهبانان ناشناخته قصر را به نگه داشتن پسربچه و Trico در قصر وادار می کند و در پشت سر چه اتفاقی در حال رخ دادن است تاکنون به صورت راز باقی مانده است.

  [​IMG]

  ...

  [​IMG]

  ...

  ...

  [​IMG]

  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2015 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian: Bringing Trico to Life - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  Crafting The Last Guardian's Epic Soundtrack - IGN First
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - E3 2016 Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - GAMERSYDE - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - ICO & Shadow of the Colossus Retrospective Video | PS4
  360p - 720p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – Action Gameplay Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian – CG Cinematic Trailer | PS4
  480p - 720p - 1080p - YouTube - آپارات
  +
  [​IMG]
  The Last Guardian - Introduction Video
  1080p - YouTube - آپارات

  [​IMG]

  Ico، اولین ساخته این تیم از یک جهت با The Last Guardian شباهت زیادی دارد، از آنجایی که Ico نیز در ابتدا برای PS1 در نظر گرفته شده با یک تأخیر یک ساله به PS2 منتقل شد تا ساخت آن نزدیک به 4 سال وقت بگیرد. بعد از آن Shadow of the Colossus با وجود آنکه ساخت آن عملاً قبل از انتشار Ico کلید خورده بود نیز از قائده پروسه طولانی ساخت در کارهای Ueda استثنا نشد و 4 سال دیگر از تیم وقت گرفت و از همین بُعد Yohsida آنها را ملقب به Team Olympic می کرد.

  البته پروسه طولانی ساخت کارهای Team Ico با در نظر گرفتن اینکه Team Ico در هنگام ساخت هر دو کار در بهترین حالت ممکن 20-25 نفر عضو ثابت داشت تعجب برانگیز نیست، قائده ای که برای GenDESIGN فعلی و The Last Guardian نیز صادق است و همین مسئله تیم را وادار می کند تا بخشی از کارشان را به عهده اعضای Japan Studio بگذارند.

  امّا با این همه چرایی اینکه The Last Guardian در طی همه این 7 سال در معرض توجه بوده را قاعدتاً باید در دو اثر قبلی Fumito Ueda طراح، نویسنده و کارگردان آن جستجو کرد، Ico و Shadow of the Colossus. اطلاعات بیشتر ...
  [​IMG]

   
  #1 GUѦRDiAN, ‏Jun 16, 2015
  آخرین ویرایش: ‏Jun 28, 2017
  iShadow, RohFa, Coffee Addicted و 68 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. bigbang0661

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 19, 2013
  ارسال ها:
  243
  بازی رو دیشب زیر 15 ساعت تموم کردم. نوشتن از این بازی سخته چون از یک طرف با گرافیک هنری، محیط دوست داشتنی، ارتباط بین پسر و تریکو طرف هستیم و از یک طرف با کنترل مزخرف بازی، دوربین افتضاح و هوش پشمکی تریکو موقع Command دادن طرفیم. بعضی وقتها بازی رو چند بار از چک پویینت لود میکردم تا بتونم مرحله رو رد کنم. اینقدر کفری میشدم که فحش میگرفتم به تریکو و هفت جد و آباد تریکو!!!! ولی خب، یک ساعت آخر بازی، پایانش و نکات مثبت بازی، باعث میشه تمام ضعفهای بازی فراموش بشه. هرکی بازی نکرده، حتما بازیو امتحان کنه. بازی تجربه ای شیرینه همراه با زهر مار!!!!
  ویرایش: بازی رو با آخرین آپدیت تموم کردم. ضعف های بازی هیچوقت با آپدیت درست نمیشن.
   
 3. FaRd!N

  FaRd!N Nothing as it Seems
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 30, 2007
  ارسال ها:
  14,917
  نام:
  فردین
  چرا بعضی از دوستان از تریکو انتظار یک هوش مصنوعی خفن و یه ربات کاملا دست آموز و باهوش و ذکاوت دارن؟ شما برای مثال روی یه سگ معمولی خانگی چقدر کنترل دارید؟ چقدر طول میکشه تا چیز یادش بدید؟ تقریبا تمامی منتقدها از هوش مصنوعی بسیار طبیعی و خفن تریکو کف بر شدن بعد شما بزرگترین ایراد بازی قلمدادش میکنید :D چرا در نظر نمیگیرید هوش مصنوعی این موجود باید اینطوری باشه؟ به نظرتون کار سختی بود که سازنده برامون یه هوش مصنوعی اسکریپت شده آماده میکرد و مثلا وقتی توی یه اتاق هستید، با اولین و ساده ترین اشاره تریکو بپره همه کارار رو انجام بده؟ واقعا اینطوری حال میکردید با بازی؟ :D چیزی که این موجود رو کاملا طبیعی جلوه میده و باعث میشه که بازیکن باهاش ارتباط عاطفی برقرار کنه همین مواردی هست که گفته شد.
   
  iShadow, Lions Gate, Octienne و 19 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 4. Red Dead

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 16, 2010
  ارسال ها:
  1,700
  نام:
  سیاوش
  جدای چیزی که فردین درباره هوش مصنوعی گفت,کنترل این بازی در دسته کنترل های سینماتیک است,یک مقاله مفصل در باره این نوع کنترل ها در neogaf است ولی به طور خلاصه این نوع کنترل ها حالت ارگانیک و طبیعی دارند,یعنی برعکس یک پلتفرمر مثل ماریو که پس از فشار دکمه بلافاصله شخصیت اصلی واکنش سریع و مکانیکی انجام می دهد(با توجه به نیاز بازی) این جا هر حرکت با انیمیشن های طولانی و طبیعی در تعامل با محیط همراه است
  اکثر افراد بازی را برای فرار از واقعیت انجام می دهند,ولی در The Last Guardian بر یک نوع واقعیت جادویی تاکید می شود,به همین خاطر در نگاه اولیه برای بعضی افراد این نکات آزار دهنده است,ولی همین تجربه شیرینی که ازش صحبت می کنی بدون این جزییات به یک تجربه فراموش شدنی تبدیل می شد
  کسانی که خودشان سگ و گربه دارند می داند که چقدر نگه داری و تعامل با حیوانات می تواند دشوار باشد,ولی به خاطر همین رفتار صادقانه شان است که خیلی ها حیوانات را به انسان ها ترجیح می دهند
   
  iShadow, Octienne, c. walker و 10 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 5. HalfLife G

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 21, 2009
  ارسال ها:
  2,847
  نام:
  مراد حلیمی
  دوربین و کنترل و پلتفرمینگش درسته که مشکلات عدیده ای داره و صبر ایوب می طلبه ولی تریکو خیلی باحاله:D....... .

  من چندین گربه داشتم و حرکتای تریکو دقیقا عین اونه و همین کار رو لذت بخش کرده......اگر تریکو هوش مصنوعیش بی نقص بود و همون لحظه هر چی می گفتی انجام میداد اون روح و حس حیوانی رو توش نمی تونستی ببینی بلکه یه ربات یا یه NPC باهوش میشد در نظرت
  ولی اینجوری و با این حرکتایی که داره من خودم احساس می کردم یه گربه عظیم الجثه بازیگوش رو هدایت می کنم و این خیلی لذت بخش بود:x

  .
   
  mahdi-ps4, Pro_Me, Sherytto و 6 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 6. mahabad

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 14, 2010
  ارسال ها:
  1,352
  نام:
  رحمان
  دیشب بازی رو تموم کردم بازی هیچ باگی نداره فقط یکم مشکل کنترل دوربین داشتم در کل بازی خوبی بود دوباره بازیش میکنم<:-P
  تریکو خیلی دوست داشتنیه. بازی وقتی تموم شد حالو هوام بهم خورد:((
   
  Sherytto و Adidas95 این نوشته را Like کرده اند.
 7. hosein me

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 21, 2010
  ارسال ها:
  8,660
  نام:
  حسین
  چند روز بازی تموم کردم یک شاهکار تکرار نشدنی بود کل بازی ی طرف اون دموی ریل تایم بازی ی طرف
  تریکو دوست داشته من خداحافظ
   
 8. jhoobin

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 21, 2016
  ارسال ها:
  2,803
  نام:
  ژوبین
  مگه اخرش تریکو چی شد؟
   
 9. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  احتمالا منظورش این بوده نمیبینش دیگه
  بازی رو گذاشته کنار
   
  jhoobin این نوشته را Like کرده است.
 10. SON OF HEAV3N

  SON OF HEAV3N ESTEGHLAL
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 31, 2011
  ارسال ها:
  1,752
  نام:
  روزبه
  عالی عالی اولین بازی بود که از ueda تمام کردم
  گرافیک هنری بازی خیلی خوب بود
  شاید برا خیلی ها این فرمان پذیری تریکو یکم سخت باشه ولی برا من خیلی جالب بود واقعا طبیعی کار میکرد که بهترین نقطه قوت بازی بود

  تریکو دوست داشتنی و کاراش جالب بود انگار داشتی یه حیوون خونگی رو تربیت میکردی

  ارتباطی که بین پسره و تریکو برقرار شد عالی بود

  بخش پایان بازی عالی بود

  و این بازی کنار TLOU و سری uncharted و Until down برام تو انحصاری جا گرفت

  نمره من ۱۰از ۱۰
   
  iShadow, Adidas95, Sherytto و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 11. badcompany

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 15, 2009
  ارسال ها:
  276
  دوستان من امروز بازی را گرفتم. یه مشکلی دارم. این بچه هر کاری می کنم رو نوک پا را میره. یعنی وقتی پشتش به من هست داره روبرو را نگاه می کنه، نک پا راه میره. وقتی اریب میرم، دوربین از کنار هست می دوه. حالا می خوام ببینم برم جلو تر درست می شه ؟
   
 12. ehsan M

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 12, 2015
  ارسال ها:
  541
  این مرحله از بازی که مثل استخره و تریکو میره زیر آب اون پایین یه در بزرگ هست باید چکار کرد؟
   
 13. SON OF HEAV3N

  SON OF HEAV3N ESTEGHLAL
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 31, 2011
  ارسال ها:
  1,752
  نام:
  روزبه
  بدن تریکو رو بگیر صبر کن تا خودش بره زیر اب اینجوری باهاش از در عبور میکنی
   
  ehsan M این نوشته را Like کرده است.
 14. Little John

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Apr 13, 2009
  ارسال ها:
  2,287
  نام:
  سینا
  یه جا هست از نردبون میری بالا بعد اهرم رو میکشی , در زیر آب باز میشه . بعد برو سوار تریکو شو , اون میبرتت .
  تنهایی بری نفس کم میاری
   
  ehsan M این نوشته را Like کرده است.
 15. ehsan M

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 12, 2015
  ارسال ها:
  541
  سلام این مرحله اسانسور باید چیکار کرد اسانسور بالا بره یه سقف داره مانع میشه
   
 16. NINJѦ

  NINJѦ Kill Em With Kindness , Go head now
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 11, 2008
  ارسال ها:
  2,538
  نام:
  رضـا
  استفاده از اسپویل هم خوب چیزیه

  اونجا تریکو رو بشون زمین دمش رو از یکی از حفره های زمین رد کن بعد از دمش بگیر برو پایین
   
  ehsan M این نوشته را Like کرده است.