Kerbal Space Program | PC

Kerbal Space Program

Release Date: 27 April 2015
Genre: Simulation
Platforms: PC
Developer: Squad
Publisher: Steam

indiefix_ksp1.jpg

آیا می خواهید تا برای خود یک پایگاه فضایی ساخت فضاپیما داشته باشید؟ اگر اینگونه است, پس جای درستی آمده اید. Kerbal Space Program برای شما ساخته شده است. در KSP شما کنترل موجودات سبز رنگ کوچکی به نام Kerbal را به عهده می گیرید که در سیاره ای به نام Kerbin زندگی می کنند و کارشان ساخت فضاپیماها و راکتها در پایگاه فضایی مجهزشان یعنی KSC است!

البته کار شما تنها ساخت و ساز نیست بلکه پس از اتمام ساخت, باید فضاپیمای ساخته شده ی خود را بر روی سکوی پرتاب قرار داده, آنرا به فضا بفرستید. اگر همه چیز درست پیش برود و فضاپیمایتان به علت نقص فنی و یا کمبود سوخت, دچار مشکلی نشود, مرحله ی بعدی یا همان انجام ماموریتهای فضایی پیش رویتان است. ماموریتهایی مانند رفتن به سیارات دیگر, تصاحب اختر ستاره ها و یا ایجاد پایگاه ها و ایستگاه های فضایی.

KSP کاملا بر پایه ی فیزیک استوار است و شبیه ساز متغییر نیتوتن در آن اعمال شده است! انجام بازی شاید چندان برای گیمرهای تازه کار آسان نباشد چون ممکن است بر اثر فشار بیش از اندازه به قطعات یک فضاپیما, قطعات آن از هم جدا شود! یکی دیگر از نقاط مثبت بازی, امکان ساخت Mod های مختلف برای بازیست که توسط گیمرها طراحی شده و ارزش بازی را بالا برده اند.

متای KSP در حال حاضر 88 است و بازخورد گیمرها هم بسیار مثبت بوده است. حتی گفته شده که اعضای شرکتهای بزرگ فضایی مانند Nasa و SpaceX هم به این بازی ابراز علاقه کرده اند. پس اگر علاقه ای هر چند کم به فضا و کیهان دارید, Kerbal Space Program شما را نا امید نمی کند.

تصاویر:

D1431702825952081_1.png

Q1431702966958048_1.png

تریلر:
https://kerbalspaceprogram.com/en/?page_id=9

استیم:
Kerbal Space Program on Steam

وبسایت رسمی:
https://kerbalspaceprogram.com/en/

Mod های بازی:
Kerbal Space Program Mods - Curse

آخرین ویرایش:

Natiloos

کاربر سایت
May 21, 2016
21
سلام
من این بازی رو حدود یک هفته قبل کشف کردم.
فوقالعادست
عاشق مد career شم.
ولی یه کمکی میخواستم چون اوایل بازی هستم و هنوز تجهیزات زیادی ندارم تونستم به مرز 150 کیلومتری زمین برسم اما موقع بازگشت شدیدا دچار مشکل میشم.راهی هست بشه خیلی آروم فرود اومد.
اصلا بهترین راه فرود اومدن با تجهیزات کم چیه؟

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
سلام
من این بازی رو حدود یک هفته قبل کشف کردم.
فوقالعادست
عاشق مد career شم.
ولی یه کمکی میخواستم چون اوایل بازی هستم و هنوز تجهیزات زیادی ندارم تونستم به مرز 150 کیلومتری زمین برسم اما موقع بازگشت شدیدا دچار مشکل میشم.راهی هست بشه خیلی آروم فرود اومد.
اصلا بهترین راه فرود اومدن با تجهیزات کم چیه؟
ببین شما هرچی شیب مسیرت به سمت زمین بیشتر باشه مدت کمتری توی اتمسفر هستی و اصطکاک اتمسفر سرعتت رو کمتر کم می کنه. شما هم همینطور مستقیم نرو بالا. وقتی سفینه رو پرتاب کردی، اول بچرخونش که اون خط نارنجی به سمت پایین باشه، بعد هم صبر می کنی سرعتت به 100m/s برسه و وقتی رسید یکم به سمت راست خم می شی. بعد باید دایره سبز رو دنبال کنی. اینقدر دنبال کن تا توی نقشه Apoapsis یا بالاترین نقطه مدارت از 75 بیشتر شده باشه، بعد موشک رو خاموش کن. 10-20 ثانیه مونده به Apoapsis، موشکت رو سمت دایره سبز (Prograde، همونی که موقع بالا رفتن دنبال می کنی) نگه دار و موشک ها رو روشن کن دوباره تا Periapsis یا پایین ترین نقطه مدارت هم بالای 75 بشه. اینجوری مدار درست می کنی. خواستی بیای پایین هم موشکت رو سمت اون یکی دایره سبز یا Retrograde می گیری(مخالف Progradeـه) و موتور رو روشن می کنی، Periapsisـت که به 15-20 کیلومتر رسید خاموش کن، اینجوری آروم تر میای پایین.

اگه نمی خوای مدار درست کنی هم یکم از سوختت نگه دار، بالا که رسیدی به سمت Prograde حرکت کن که شیب مسیر بازگشتت کمتر بشه.

چتر نجات هم تا وقتی آیکونش سبز نشده فعال نکن.

• Like
Reactions: raya2

Natiloos

کاربر سایت
May 21, 2016
21
ببین شما هرچی شیب مسیرت به سمت زمین بیشتر باشه مدت کمتری توی اتمسفر هستی و اصطکاک اتمسفر سرعتت رو کمتر کم می کنه. شما هم همینطور مستقیم نرو بالا. وقتی سفینه رو پرتاب کردی، اول بچرخونش که اون خط نارنجی به سمت پایین باشه، بعد هم صبر می کنی سرعتت به 100m/s برسه و وقتی رسید یکم به سمت راست خم می شی. بعد باید دایره سبز رو دنبال کنی. اینقدر دنبال کن تا توی نقشه Apoapsis یا بالاترین نقطه مدارت از 75 بیشتر شده باشه، بعد موشک رو خاموش کن. 10-20 ثانیه مونده به Apoapsis، موشکت رو سمت دایره سبز (Prograde، همونی که موقع بالا رفتن دنبال می کنی) نگه دار و موشک ها رو روشن کن دوباره تا Periapsis یا پایین ترین نقطه مدارت هم بالای 75 بشه. اینجوری مدار درست می کنی. خواستی بیای پایین هم موشکت رو سمت اون یکی دایره سبز یا Retrograde می گیری(مخالف Progradeـه) و موتور رو روشن می کنی، Periapsisـت که به 15-20 کیلومتر رسید خاموش کن، اینجوری آروم تر میای پایین.

اگه نمی خوای مدار درست کنی هم یکم از سوختت نگه دار، بالا که رسیدی به سمت Prograde حرکت کن که شیب مسیر بازگشتت کمتر بشه.

چتر نجات هم تا وقتی آیکونش سبز نشده فعال نکن.
ممنون دوست عزیز

Natiloos

کاربر سایت
May 21, 2016
21
دیروز تونستم با کمترین تجهیزات ممکن به سرعت 2500 m/s برسم
مدار ساختم و سالم برگشتم به زمین
خیلی تلاش کردم اما بالاخره تونستم
کاش یکم آموزش اولیه برای بازی بود
مثلا من بعد ده روز فهمیدم چجوری باید گزارش بگیریم یا اون تجهیز کپسولی شکل چی هست

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
دیروز تونستم با کمترین تجهیزات ممکن به سرعت 2500 m/s برسم
مدار ساختم و سالم برگشتم به زمین
خیلی تلاش کردم اما بالاخره تونستم
کاش یکم آموزش اولیه برای بازی بود
مثلا من بعد ده روز فهمیدم چجوری باید گزارش بگیریم یا اون تجهیز کپسولی شکل چی هست
Tutorial داره داخل خود بازی.
پ.ن: اگه چتر ها کلا سبز نمی شن و می خوری زمین، می تونی از Doruge Chute استفاده کنی، همین نارنجیا. اینا کارشون اینه که توی سرعت های بالا فعالشون کنی که سرعتت رو کم کنن و بتونی چتر های اصلیت رو باز کنی. اگه هنوز تحقیقش نکردی هم یه چتر دیگه بزار، جدا فعالش کن که سرعتت رو بیاره پایین و خودش پاره بشه، بعد که سرعت کم شد چتر اصلی رو باز کن.

Natiloos

کاربر سایت
May 21, 2016
21
میخواستم یه چیزای ساده ای که خیلی کوچیکه رو اینجا بذارم شاید اگر کسی مثل من بود که تازه بازی رو نصب کرده بدردش بخوره
آموزش بازی kerbal space program
1-در مود career برای بدست آوردن تجهیزات مدرنتر باید مولفه دانش رو زیاد کرد. در ابتدای بازی بهترین کار گرفتن گزارش از نفر فضانورد هست که برای این کار کافیست هنگامی که فضاپیما آماده پرتاب است با موس روی کپسول سرنشین کلیک راست کنید
در این هنگام آپشن های مختلفی ظاهر میشود
که یکی از اونا crew report هستش که گزارش میده. همینطور یه سری تجهیزات هم مثل کپسول و دماسنج و ... هم هست که همگی با کلیک راست آپشنهای جالبی دارند.
راستی حواستون باشه گزارشهای تکراری امتیازی ندارن.
2-در هر مرحله از پرتاب گزارش های جداگانه وجود داره(البته اگه اونا رو بخونید جنبه طنز داره) مثلا اگه قبل از پرواز از نفرات یا از تجهیزات آزمایش گزارش بگیریم یه چیز میگن در هنگام پرواز یه چیز و در هنگام فرود یه چیز دیگه.یادتون باشه که در یک ماموریت یک تجهیز یا نفر فقط میتونه یک گزارش بده و برای دادن چند گزارش میتونید از ارسال اون بوسیله آنتن کمک بگیرید که در مراحل بالاتر بهش دسترسی دارین
2-مثل من بدبخت همون اول دنبال تموم کردن ماموریت ها نباشید چون همینطور که پیشرفت کنید راحت از پسشون بر میاید.من با داشتن فقط سه نوع راکت و بدون هیچ تجهیز حرارتی یه هفته طول کشید که تونستم به سرعت 2500m/s برسم در صورتی که اگر بیشتر به گزارش دادن و آپدیت تجهیزات توجه میکردم به راحتی راکتها و تجهیزاتی داشتم که به این هدف برسم

• Like

Natiloos

کاربر سایت
May 21, 2016
21
یه چیزای دیگه هم کشف کردم بد نیست بگم تا باشه برای کسایی که مثل من تازه کار هستن
آموزش kerbal space program قسمت دوم:
1-هر گزارشی که نفر یا تجهیزات میدن یک مقدار امتیاز دانش داره.مثلا اگر در خارج از جو گزارش بگیریم ده امتیاز به دانش اضافه میکنه.گاهی اوقات با یه گزارش امتیاز کامل نمیگیرین.اینو میتونید توی بخش resource & devlopment پیدا کنید.توی این بخش یه قسمت در گوشه سمت چپ بالا هست که تکنولوژی هاتون رو آزاد میکنه یه قسمت هم داره که گزارشهایی که میفرستین آرشیو میکنه
اگه به بعضی گزارشها نگاه کنین میبینین جلوش یه نوار داره که اگه امتیاز کامل گزارش رو بگیرین پر میشه.اگه خالی بود میتونین باز هم با همون گزارش امتیاز بگیرین.
2-موقعی که خواستین به زمین برگردین تا جای ممکن سعی کنید با شیب زیاد مثل یک حلزون به زمین برگردین.بهتره

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر