Grand Theft Auto V Modding | PC

33935365511495743060.jpg

Developer: Rockstar North
Publisher: Rockstar Games
Genre: Action, Adventure
Platform: PC / Windows
Size : 60 GB
Release date: World: April 14, 2015
در این تاپیک به اموزش نصب پیرامون Mods عرضه شده برای عنوان Grand Theft Auto V خواهیم پرداخت

بواسطه Mods میشود تغییرات زیادی در بازیهای تحت پلتفروم محبوب PC ایجاد کرد به ویژه در رابطه با ایجاد محتوای جدید و یا تغییر و به اشتراک گذاری و عوامل مختلفی که تا سالیان سال گیمر با اعمال این تغییرات سرگرم شود و بازیها هرگز معنی تکراری پیدا نخواهد کرد
از موارد MOODING میتوان به انواع تغییرات در Maps .Mods ENB. Source Code .Mods License. Skinning . Ambient sounds . Total Convertion . Mods quest. و.... صدها مود گرافیکی که کیفیت بازیهای پلتفروم PC حتی تا دونسل جلوتر افزایش خواهند داد اشاره کرد.

38255230073570702325.jpg

اول از همه چیز هایی که برا شروع مادینگ حتما لازمه:

1- Script Hook V همراه با Native Trainer که تقریبا 99% ـه ماد ها بدون این اجرا نمیشه:
Script Hook V + Native Trainer
(برای آپدیت ورژن 4 یا 5) برای دانلود آپدیت به تاپیک مشکلات بازی مراجعه کنید.

2- LUA Plugin که بعضی از ماد ها بهش نیاز دارن:

LUA Plugin for Script Hook V
اگه هنوز مادی نریختین که بهش نیاز داشته باشه پس نریزین چون ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه.

3- Open IV نرم افزاری برای تغییر تو فایلای داخلی بازی هست که اکثر ماد ها بهش نیاز دارن و ریختنش اجباریه.

OpenIV

4- Script Hook V .net هم یک چیزیه مثل همون Script Hook V عادی که این هم خیلی از ماد ها نیازمندش هستن.

Community Script Hook V .NET

این هم یک برنامه واسه کنترل داشتن روی ماد ها:
GTAV Mod Manager

----
-------------------------------------------------------------------------------------------------
مهم ترین ماد های عرضه شده که ریختنش پیشنهاد میشه:
Grand Theft Auto Z
Deadeye
JobsV [.NET]
Story Mode Heists [.NET]

ماد های مربوط به اسلحه:

ماد های مربوط به وسایل نقلیه:

ماد های گرافیکی:

ماد های غیره:
Crime and Police Rebalance & Enhancement
دیگه پلیسا وسط جنگل با صدای کم تفنگ پیداشون نمیشه و صدای تفنگ صدا خفه کن دار رو به راحتی نمیشنوند و مثل واچ داگز فقط آدما زنگ میزن به پلیس

-----------------------------------------------------------------------------[/SPOILER]

آخرین ویرایش:

Reza Castel

کاربر سایت
Aug 19, 2012
432
ماد های گرافیکی که تا الان اومده:
GEM & SweetFX for GTA V 2.0 GTA 5 Mod
Clear HD v2.0 - ReShade Master Effect GTA 5 Mod
Natural Tones and Lighting for GTAV PC (Custom ReShade) GTA 5 Mod
Sharp Vibrant Realism for GTA V PC (Custom ReShade) GTA 5 Mod

زیاد پیشنهاد نمیشه چون تغییرات خاصی توی گرافیک اعمال نمیشه غیر از یک سری فیــلتر و ...
اما برای ریختنش فقط کافیه فایلای توی پوشه دانلود شده رو توی پوشه بازی بریزید و بازی رو اجرا کنید :)
---

تغییر Field of View از دید اول شخص که بسیار کار آمد هست.
Field of View in First Person Mode GTA 5 Mod
روش ریختنش هم کاری نداره کافیه محتویات فایل دانلود شده رو توی فولدر بازی بریزید و فایل Fov.ini رو اجرا کرده و میزان Field of view رو افزایش بدین.
نکته: بیس FoV بازی 68 هست یعنی هر چی از 68 برین بالاتر Fov بیشتر میشه و از 68 هرچی بیاین پایین تر Fov کمتر میشه :)

----

ماد های اسکریپتی:

1- سینک کردن زمان بازی با زمان دنیای واقعی:
ECB2 GTA 5 Mod
فقط کافیه فایل SyncTime.asi دانلود شده رو توی پوشه بازی بریزید.

2- ماد spawn کردن بادی گارد بصورت رندوم داخل بازی:
Spawn Random Bodyguard v1 GTA 5 Mod

---
ترینر های منتشر شده:

1- ترینر Native Trainer که داخل بازی فعال میشه و با بقیه ترینر ها فرق داره و یک جورایی توی بخش ماد های اسکریپتی هم میتونه قرار بگیره.
GTA V PC Native Trainer + Scripthook + ASI Loader GTA 5 Mod

2- اولین ترینر منتشر شده بازی 22 تایی:
Grand Theft Auto V +22 Trainer - LinGon GTA 5 Mod

3- ادیتور گاراژ بازی:
Garage Editor GTA 5 Mod

چطوری ازین سایت دانلود کنیم :|

آموزش بده /:)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این native trainer باید 3 فایل در قسمتی که exe بازی هست بریزید با f4 بزنید حال کنید dsound.dll هم در حقیقیت asiloader هست که قبلا هم استفاده می شده در قسمت readme کاملا همه چیز گفته شده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
چطوری ازین سایت دانلود کنیم :|

آموزش بده /:)
سمت چپ صفحه قسمت Download روش کلیک کن بعد وارد یک صفحه دیگه ای میشه اونجا اسم فایلو و فرمتشو نوشته زیرش یک DOWNLOAD بزرگ هست روش کلیک کن میره رو دانلود :D کاری نداره دیگه ارزش مستقیم کردن نداره چون حجماش کمه :D

- - -ویرایش - - -

این native trainer باید 3 فایل در قسمتی که exe بازی هست بریزید با f4 بزنید حال کنید dsound.dll هم در حقیقیت asiloader هست که قبلا هم استفاده می شده در قسمت readme کاملا همه چیز گفته شده
والا همش تو فایل خودش بود ریختم تو بازی! Dsound ـو قبلا داشتم وقتی اینو ریختم جایگزین شد اما میرم تو بازی با F4 هیچ اتفاق خاصی نمیوفته کلا :|
من سر این asiloader توی GTA IV هم خیلی درگیر بودم خیل یوقتا کار نمیکرد برام :| توی نسخه قبلی که به آپدیت بازی کار داشت این نسخه الان من آپدیت 3 رو دارم با کرک 4 همینی که سایت GTA Inside گذاشته رو ریختم :(

---
این تغییر FoV هم نمیدونم چیکار کردم از کار اتفاد :|
اوایل این ماد رو ریختم موقعی که آپدیت 1 نصب بود درستم کار میکرد! گذاشته بودم روی 100، خیلی زیاد شده بود دفعه بعدی که آوردمش پایین کلا دیگه از کار افتاد :|
فک کنم مال آپدیت باشه! چیکار کنم؟

باید آپدیت سه روی بازیت نصب باشه ورژن بازی 1.0.335.2 باشه.
من آپدیت سومو دارم برا منم فعال نمیشه :D

آخرین ویرایش:

Reza Castel

کاربر سایت
Aug 19, 2012
432

واس ماام هیچی نمیشه یه آموزش دقیق تر داری بگو

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
خوب یک ماد جالب که جدید اومده بدرد میخوره:

5db1a5-2015-04-26_00003.jpg

در هر زمان و مکان میتونین رنگ ماشین خودتونو تغییر بدین :D هم رنگ اولش هم رنگ دومش مثل عکس بالا!
فقط کافیه F4 ـو بزنین ولی دیگه نمیدونم ممکنه با Native Trainer تداخل پیدا کنه اینطوری :|

دانلود:
https://www.gta5-mods.com/scripts/auto-car-paint/download

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب یک ماد جالب که جدید اومده بدرد میخوره:

5db1a5-2015-04-26_00003.jpg

در هر زمان و مکان میتونین رنگ ماشین خودتونو تغییر بدین :D هم رنگ اولش هم رنگ دومش مثل عکس بالا!
فقط کافیه F4 ـو بزنین ولی دیگه نمیدونم ممکنه با Native Trainer تداخل پیدا کنه اینطوری :|

دانلود:
https://www.gta5-mods.com/scripts/auto-car-paint/download

در این native امکان تغییر رنگ ماشینم هست.

من با اپدیت 3 اجراش می کنم شاید برای شما اپدیت 2 هست کار نمی کنه اما 3 تا فایله کپی کنید بعدش با f4 باید 1 منو باز بشه که کلی کار می شه باهاش کرد بسیار هم لذت بخشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
در این native امکان تغییر رنگ ماشینم هست.

من با اپدیت 3 اجراش می کنم شاید برای شما اپدیت 2 هست کار نمی کنه اما 3 تا فایله کپی کنید بعدش با f4 باید 1 منو باز بشه که کلی کار می شه باهاش کرد بسیار هم لذت بخشه
نه آپدیتم سومیه نمیدونم چرا کار نمیکنه :| Native Trainer ـو از کجا گرفتی؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
مد نیومد دیگه :|
چرا از چند روز پیش که Scripthook ـش ردیف شد روزانه 10 تا ماد جدید میاد هی!
از ظهر تا الان 5-7 تایی اومده ولی خوب چون خیلی مادای مهمی نیستن قرار نمیدم ولی خوب این یکی جدید اومده و خیلی هم خوبه:

proxy

کنترل کردن همه چیز ماشین از جمله باز و بسته شدن سانروف و ... کنترل چراغ ها و کنترل سرعت حرکت و ...
همینطور که توی عکس میبینید.
حالا میبینی این کار رو هم خود Native trainer لابد میتونه انجام بده ما نمیدونیم :p

فایل زیرو دانلود میکنید و محتویاتش رو داخل پوشه بازی کپی میکنید:) :
https://www.gta5-mods.com/scripts/vehicle-controller/download

روش کارش هم:
Default Keys (Will be changed, just showing how it works):
J = Left Indicator
K = Alert Lights
L = Right Indicator
T = Toggle Cruise Control
I = Extras (Taxi lights, or helicopter spotlight [not controllable yet]
O = Toggle Engine
CTRL + J = Open Hood
CTRL + K = Interior Lights
CTRL + L = Open Trunk
G = Leave car with the engines running
CTRL + G = Leave car with the door open and engines running.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
یه سوال

اگه کسی که اورجینال داره دانلود کنه و بریزه واسش مشکل نمیشه ؟ یعنی راک استار گیر نمیده؟
ماد هایی که توی محوطه تاثیر بزارن مطمئنن تو آنلاین راکستار گیر میده! مثلا Native Trainer نصب کنی بری تو آنلاین خودتو شکل گرگ کنی راه بری مطمئنن بی جواب نمیمونه :D یا هم بزنی خونتو زیاد کنی احتمالا یا بنت میکنن یا هم زندانیت میکنن :D ولی برا آفلاین نه کاری نداره!

البته گفتم فقط مادایی که توی بازی تاثیر میزاره مثلا اگه ماد گرافیکی بریزی فقط برا خودت نمایش داده میشه و توی آنلاین فرقی به حال بقیه نمیکنه و مطمئنن راکستار اصلا متوجه هم نمیشه اما ماد های اسکریپتی توی انلاین عواقب داره :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
خوب بالاخره منم موفق شدم این Native Trainer و بقیه ماد ها رو عملی کنم!
مشکل توی نسخه آپدیت بود، باید حتما آپدیت سوم رو داشته باشین و فایلاش هم کامل ریخته باشین من آپدیت سوم رو داشتم ولی یک اشتباه که کرده بودم فایل Exe بازیم مال نسخه های قبل بود الان دوباره آپدیت سومو کامل ریختم رفتم داخل بازی هم ماد تغییر Fov درست شد و هم Native Trainer :)

---

خوب ورژن سوم Car Control هم اومد:
f1b239-cover.png

با این ماد دیگه رسما میشه همه چیز ماشین رو کنترل کرد: :|

دکمه هاش:
By default the key layout is:
NUMPAD0: toggle engine on/off
NUMPAD1: toggle left turn signal on/off
NUMPAD2: toggle hazards on/off
NUMPAD3: toggle right turn signal on/off
NUMPAD4: open/close back left window
NUMPAD5: while inside car, toggle interior light; while outside car, toggle car alarm on last vehicle entered
NUMPAD6: open/close back right window
NUMPAD7: open/close front left window
NUMPAD8: save/unsave current vehicle
NUMPAD9: open/close front right window

لینک:
https://www.gta5-mods.com/scripts/car-controls/download

---
یک ماد واسه تغییر هندلینگ ماشینا که توی اطلاعات توضیح داده بعضی از ماشینا بیشتر میپرن و بهتر میشن و ...
Hydraulics 1.0 GTA 5 Mod
اما خوب ممکنه ماد خوبی نباشه باید یک تست بشه :D

---
افزایش سرعت ماشین با فشار دادن یک کلید شماره 9:)

5dd497-Screenshot_1.png

لینک:
https://www.gta5-mods.com/scripts/car-super-speed/download

Reza Castel

کاربر سایت
Aug 19, 2012
432
خوب بالاخره منم موفق شدم این Native Trainer و بقیه ماد ها رو عملی کنم!
مشکل توی نسخه آپدیت بود، باید حتما آپدیت سوم رو داشته باشین و فایلاش هم کامل ریخته باشین من آپدیت سوم رو داشتم ولی یک اشتباه که کرده بودم فایل Exe بازیم مال نسخه های قبل بود الان دوباره آپدیت سومو کامل ریختم رفتم داخل بازی هم ماد تغییر Fov درست شد و هم Native Trainer :)

---

خوب ورژن سوم Car Control هم اومد:
f1b239-cover.png

با این ماد دیگه رسما میشه همه چیز ماشین رو کنترل کرد: :|

دکمه هاش:
By default the key layout is:
NUMPAD0: toggle engine on/off
NUMPAD1: toggle left turn signal on/off
NUMPAD2: toggle hazards on/off
NUMPAD3: toggle right turn signal on/off
NUMPAD4: open/close back left window
NUMPAD5: while inside car, toggle interior light; while outside car, toggle car alarm on last vehicle entered
NUMPAD6: open/close back right window
NUMPAD7: open/close front left window
NUMPAD8: save/unsave current vehicle
NUMPAD9: open/close front right window

لینک:
https://www.gta5-mods.com/scripts/car-controls/download

---
یک ماد واسه تغییر هندلینگ ماشینا که توی اطلاعات توضیح داده بعضی از ماشینا بیشتر میپرن و بهتر میشن و ...
Hydraulics 1.0 GTA 5 Mod
اما خوب ممکنه ماد خوبی نباشه باید یک تست بشه :D

---
افزایش سرعت ماشین با فشار دادن یک کلید شماره 9:)

5dd497-Screenshot_1.png

لینک:
https://www.gta5-mods.com/scripts/car-super-speed/download

لینک اون آپدیتی که ریختی ومشکلی نداشتو بده بی زحمت و بگو مشکل کاور گرفتن نداری ؟ و اینکه اگه داری چطوری حل شد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر